» »

Koliko naprav lahko gre na eno vtičnico?

Koliko naprav lahko gre na eno vtičnico?

nightbird ::

Pozdravljeni!

Mam čisto eno praktično vprašanje. in sicer zanima me kolk naprav se lahko priključi na eno vtičnico brez da kaj uničim?

Problem je, ker imam v sobi z opremo samo eno vtičnico (ne vem zakaj je tako) in več naprav. Torej priklopiti moram 1 zmogljivejši PC, 1 server PC (vedno praktično v idle), 2 monitorja, 1 TV, modem, ruter, zvočniki in občasno tiskalnik :)

Hmm, vsega niti nisem še upal priklopiti, ker me je strah da kaj zjebe :) torej elektro strokovnjaki kaj je max da se priklopi?

do sedaj sem mel priklopljeno 1 zmogljivejši PC, 2 monitorja, modem, ruter, zvočniki in občasno tiskalnik in je blo vse ok.

lp

Anney ::

Ponavadi so razdelilci do 3500W, zdaj pa izračunaj koliko nanese vse skupaj.

mihec87 ::

Mislim da nebo problem razen če imaš ne vem kake zvočnike pa ojačevalc..

Anney ::

Vtičnica bo prenesla, sej tudi če bi imel 3 bi ble vezane na eno varovalko, pazi le s podaljški oz. razdelilci.

BlaY0 ::

Odvisno je tudi od starosti napeljave. Več maš gor priključeno, bolj se zajle grejejo in lahko ti zhebe izolacijo. Amapk za tole kar si napisal ne bi smel biti problem. Glej samo, da imaš dober podaljšek/razdelilec z debelo (dobro izolirano) 3x 2.5 kvadrat žnoro pa si zmagal.

francek1 ::

Če veš, kakšna varovalka varuje to vtičnico, si maksimalno moč izračunaš tako, da množiš tok z napetostjo; torej: 230 V x (recimo) 10 A = 2300 W.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Tilen ::

Samo brez panike. Tole je cca 1 kW, če priklopiš vse istočasno. Manj kot recimo mamin sesalec in malenkost več kot palični mešalnik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gendale ::

probaš, če maš normalno narjeno napeljavo bo kvečjemu šla varovalka
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Duhec ::

Hm, odvisno kako je narejena inštalacija po bajti.
Lahko da ta faza/veja/tokokrog, ki jo ščiti varovalka, ne gre samo do te tvoje edine vtičnice ampak se v dozi razpelje še recimo na eno/dve/tri vtičnice v sosednji sobi, kabinetu itd....
Torej moraš gledat potem skupno max. tok/moč na tej veji koliko jo lahko obremeniš.
Recimo, da v svoji sobi priklopiš vso to šaro na to eno vtičnico preko podaljška/razdelilca in bo zadeva delala, v sosednji sobi bo pa mama vklopla sesalec, ki ima recimo večji zagonski tiok in povprečno moč recimo 2kW in bo šla varovalka. Hipotetično.
Zato je fajn vedet koliko amperska (A) je varovalka, ki ščiti to vtičnico/vejo na kateri je tvoja vtičnica (navadno je za vtičnice 16A) in kaj vse je še na njej.
Jaz bi obremenil recimo s polovično močjo/tokom, torej max. okoli 1800W.
Kupi si en lowcost merilnik porabe el. energije za ene 15€ pa boš lažje določil obremenitev:

potepuh ::

pa ob izpadih elektrike pazi da se vse hkrati ne vključi

nightbird ::

hvala za nasvete :) bom malo pogledal kakšne so varovalke in potem poročam.

lp

RejZoR ::

Na 16A vtičnico s 16A razdelilnike lahko mirno obesiš 3,5kW (230V x 16A = 3680W, kar je skrajna meja). Kar je za domačo elektroniko ogromno, tja gor pa verjetno ne boš dajal sesalnika al pa 1000W mikserja tko da ni problema imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Saladin ::

2xPC z LCD + printer + LCD TV + 480W A/V receiver + sat rec. + VCR + DVD + kasetnik...

Nikoli nobenih težav - čeprav sem že vse sprobal (vse obenem prižgano in muzika na maks.). Obenem sem še 1000W sesalnik priklopil.

Koliko W na oko bi mi to porabljalo?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nightbird ::

eh, ne uprabla se mixerja pa sesalca takrat ko je to vse priklopljeno. saj čisto vse kar je našteto verjetno ne bo na 1x prižgano, ampak vseeno vprašam, ker se stvari kopičijo vtičnica pa ostane ena pa me je malo zaskrbelo :)

zvočniki pa so neki poceni (2.1 sistem) in verjetno sploh ne rabijo dosti. pa še za en k**** so ker sliši neka statika al nekaj, ko je vse ugasnjeno. kar nekaj :) al zvok je vseeno boljši kot pa na zvočnikih iz TV-ja.

v glavnem hvala za pomoč, me ne skrbi več :)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721384 (7894) tony1
»

Električni razdelilec na razdelilec

Oddelek: Pomoč in nasveti
101325 (1075) jest10
»

Pomagajte laiku! Pol stanovanjske opreme ne eno vtičnico?!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263647 (2550) omega3
»

Obremenjenost Vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5220570 (19671) AngelOfDeath
»

Skrbi me preobremenjnost el. napeljave. Nasveti dobrodosli ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222622 (2118) Azrael

Več podobnih tem