» »

Afera o izobrazbi odpihnila Yahoojevega izvršnega direktorja

Afera o izobrazbi odpihnila Yahoojevega izvršnega direktorja

Največji zmagovalec je Dan Loeb, ki je dobil vse, kar je zahteval.

Yahoo News - Afera o izobrazbi Yahoojevega izvršnega direktorja je dobila epilog, saj se je Scott Thompson odločil, da nepreklicno odstopi. K tej odločitvi mu je pravzaprav pomagal upravni odbor, ki je v nedeljo na izredni seji sprejel odločitev, da Thompson ni primeren za vodenje podjetja, tako da mu drugega ni preostalo. Hkrati je dobil upravni odbor tri nove člane iz vrst največjega delničarja, ki je na težave z izobrazbo opozoril.

Spomnimo, da je vodja hedge sklada Third Point kot največjega zasebnega lastnika Yahooja Dan Loeb prejšnji teden razkril, da je Scott Thompson lagal o svoji izobrazbi. Na spletu in v poročilih SEC-u (ameriška agencija za trg vrednostnih papirjev) je namreč navajal diplomi iz računalništva in poslovodenja, čeprav je v resnici študiral le slednje. Tehnična izobrazba za vodenje giganta sicer sploh ni pomembna, a zaskrbljujoče je bilo Thompsonovo zavajanje, ki ga je mimogrede počel tudi na čelu PayPala pred 10 leti, in pomanjkljiv postopek preveritve kandidata za izvršnega direktorja. Slednje je na začetku tedna odneslo Patti Hart, ki je imela v upravnem odboru nalogo preveriti kvalifikacije kandidatov za izvršnega direktorja. Tsunami se ni ustavil pri njej, ampak je sedaj pljusknil vse do vrha.

Yahoojev upravni odbor je v nedeljo na izredni seji odločil, da bo vršilec dolžnosti izvršnega direktorja začasno postal dosedanji vodja medijskega dela podjetja Ross Levinsohn, medtem ko bo Fred Amoroso postal vodja upravnega odbora namesto Roya Bostocka, dosedanjega neizvršnega predsednika. Loeb pa je iztržil praktično vse, kar je hotel. Da bi se izognili nasprotnim predlogom na prihajajoči skupščini delničarjev, se je upravni odbor s Third Pointom sporazumel, da se bodo upravnemu odboru pridružili Dan Loeb, Harry Wilson in Michael Wolf iz Third Pointa. Poleg Hartove, Bostocka in Thompsona bodo upravni odbor zapustili še VJ Joshi, Arthur Kern in Gary Wilson, ki so bili to napovedali še pred izbruhom afere. Upravni odbor bo sedaj štel 11 članov (pred tem pa jih je imel 14).

Loeb je že izrazil navdušenje nad dejstvom, da se bo lahko skupaj s sodelavcema priključil vodenju Yahooja. Izrazil je prepričanje, da bo večja prisotnost delničarjev v vodenju za podjetje le koristna. Podobno je dejal tudi novi predsednik Amoroso. Kljub temu za Yahoo trenutno niso najbolj rožnati časi, saj se Thompson na čelu podjetja ni uspel obdržati niti pol leta. Yahoo pa nujno potrebuje stabilno vodstvo in usmeritev, saj mu že nekaj let upadajo tržni delež, prihodki in dobiček, medtem ko ga konkurenca prehiteva po levi in desni.

21 komentarjev

kmetek ::

SIMIČ?

JesusChrist ::

misliš simčič?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Matako ::

Stara modrost: če imaš rad dramo, se zaposli v neuspešnih podjetjih! :D

Se pa to pri nas zdi večja novica, kot je - ni treba čisto povsod folk dobesedno s kamionom povoziti, da gredo stran. Prideš, greš, tako ali drugače.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Redorange ::

Po mojem je napaka, ker Scott Thompson že ni slovensko ime:))

JesusChrist ::

Saj v tujini je tudi precej tega, ampak v tujini se tako nesnago odstrani iz mest (ali pa za razliko od naših premorejo še dovolj časti, da se umaknejo sami).

Drugače pravilno, da se spuca vse, ki so za to vedeli in so kljub temu pomagali (kadrovnica), ampak bi bilo ekstremno butasto (neprofesionalno), da tak človek še ostane na položaju - nima veze na njegove sposobnosti.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Redorange ::

Ja sej to je tud res, majo še nekaj dostojanstva in priznajo.
Na 24ur pišejo, da je rekel da ima raka na ščitnici.

Blisk ::

Sam ti ljudje so pa čudni, kar vrgli so ga. To delajo narobe, morali bi tako kot pri nas, pač ignorirajo ali pa mu dajo drugo direktorsko mesto.
Sam tile res ne vejo kako se to dela! Mogoče bi jih naši naučili. Ima kdo od Zokija telefonsko, da jim razloži, kaj je prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

NoName ::

ah, bo pa prišel k nam v parlament...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

FlyingBee ::

Redorange je izjavil:

Po mojem je napaka, ker Scott Thompson že ni slovensko ime:))


ja, kaj, a Simčič pa je?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Blisk ::

FlyingBee je izjavil:

Redorange je izjavil:

Po mojem je napaka, ker Scott Thompson že ni slovensko ime:))


ja, kaj, a Simčič pa je?

je že celo generacijo.....

gruntfürmich ::

Blisk je izjavil:

Sam ti ljudje so pa čudni, kar vrgli so ga. To delajo narobe, morali bi tako kot pri nas, pač ignorirajo ali pa mu dajo drugo direktorsko mesto.
Sam tile res ne vejo kako se to dela! Mogoče bi jih naši naučili. Ima kdo od Zokija telefonsko, da jim razloži, kaj je prav?

prav je da pogledajo rezultate dela, ne pa da jim je en papir več vreden kot prihodnost podjetja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ales85 ::

grunt* tukaj si pa malo mimo brcnil. Kako boš zaupal takšen kapital nekomu, ki laže o izobrazbi, ki jo niti ni potreboval?

PaX_MaN ::

Kako boš zaupal takšen kapital nekomu, ki laže o izobrazbi, ki jo niti ni potreboval?

Tako da ga boš zagrabu za jajca pa iztožu ko pičko, če se samo uščije v sekret namesto v pisoar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

gruntfürmich ::

ales85 je izjavil:

grunt* tukaj si pa malo mimo brcnil. Kako boš zaupal takšen kapital nekomu, ki laže o izobrazbi, ki jo niti ni potreboval?

če gre podjetje v pravo smer se ti lahko jebe za tisto malo laž. imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

phong ::

gruntfürmich: in kako boš vedel, da so poročila in poslovni izkazi točni? Tako, kot njegova diploma...

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

Blisk je izjavil:

Sam ti ljudje so pa čudni, kar vrgli so ga. To delajo narobe, morali bi tako kot pri nas, pač ignorirajo ali pa mu dajo drugo direktorsko mesto.
Sam tile res ne vejo kako se to dela! Mogoče bi jih naši naučili. Ima kdo od Zokija telefonsko, da jim razloži, kaj je prav?

prav je da pogledajo rezultate dela, ne pa da jim je en papir več vreden kot prihodnost podjetja...

SI mogoče že slišal za Etiko? Verjetn ne, potem bi drugače govoril.

Človek brez etike ne more biti na vodilnem mestu, ker to pomeni da ne dela za dobro firme ampak za dobro svoje riti.
Zaradi izgube Etike med slovenci smo tak kjer smo, zato ne jamrat.

PaX_MaN je izjavil:

Kako boš zaupal takšen kapital nekomu, ki laže o izobrazbi, ki jo niti ni potreboval?

Tako da ga boš zagrabu za jajca pa iztožu ko pičko, če se samo uščije v sekret namesto v pisoar.


Boš ja, saj ne boš vedel, da dela štalo dokler ne bo prepozno in bojo šli tvoji dinarčki, tolarčki, evrčki in podobno cugrunt!

Zato pa v TUJINI vedo kaj je ETIKA in zato taki odletijo, ki lažejo. Ker nekomu, ki laže ne moreš zaupati miljone dolarjev.
Oz. lahko pri nas v sloveniji, ko so že vse duše skorumpirane in prodane za drobiž....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

gruntfürmich ::

ne fantje, nisem še slišal ne za etiko, ne za točne poslovne izkaze.
slišal pa sem za eno podalpsko državico, kjer se na veliko študira in še bolj na veliko diplomira, znanja pa je bolj malo ker so izobraževalne ustanove podn, folk pa je totalno nesposoben in bi samo študiral in študiral za kos papirja... na drugi strani pa so v 100× preveliki državni upravi mahnjeni za titule, sposoben kaj narediti pa je vsak pedeseti. pa slišal sem tudi da večino firm (ki bodo vsak čas propadle ali pa so že) vodijo ekonomisti (diplomirani), in da je to glavni razlog zakaj so v pizdi (ker so ti ekonomisti totalni debili)...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Torej če potegnemo črto pod tvojim slavospevom je tako.
Nesposobnost = laganju
Kajti, če si sposoben ne rabiš lagat, da si uspešen in da je podjetje uspešno.
In obratno!

gruntfürmich ::

če mi bo vrednost delnic podvojil se zaradi mene lahko zlaže da ima doktorat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blisk ::

gruntfürmich je izjavil:

če mi bo vrednost delnic podvojil se zaradi mene lahko zlaže da ima doktorat...


Ja itak, oba brez etike ti in on! Zato pa je slovenija tam kjer je. Če bi dal namesto tajkuna kogarkoli drugega bi bil isti drek, ker bi vsak kradel.
Nikar se potem ne razburjajte na vlado in ukrepe, so isti kot raja!

gruntfürmich ::

ne, slovenija je zato tam kjer je ker ljudje dajejo povdarke na nasmislih, velike zadeve pa jim polzijo čez roke zaradi neumnosti, nesposobnosti, zamer, favšije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uradno: najvplivnejša človeka v Microsoftu Satya Nadella in Amy Hood

Oddelek: Novice / Rezultati
207484 (5000) trnvpeti
»

Marissa Mayer nova Yahoojeva izvršna direktorica

Oddelek: Novice / Ostale najave
64987 (3931) Magic1
»

Thompsonovo zavajanje o izobrazbi odneslo kadrovnico

Oddelek: Novice / Ostale najave
246092 (4400) Jst
»

Yahoojev izvršni direktor lagal o izobrazbi

Oddelek: Novice / Ostale najave
136066 (4949) gendale
»

Vihar v Yahooju po razrešitvi Bartzove

Oddelek: Novice / Ostale najave
215617 (4333) SuperVeloce

Več podobnih tem