» »

Se še komu zdi, da svet postaja vedno bolj žalosten v splošnem pogledu?

Se še komu zdi, da svet postaja vedno bolj žalosten v splošnem pogledu?

salex ::

Vedno starejši, ko postajam vedno bolj žalosten se mi svet zdi, sem to mogoče jaz ali je dejansko tako?

jype ::

A nisi nč vesel k je človeštvo odkrilo cepivo za črne koze in zdaj praktično ne moreš več zboleti za njimi?

Mipe ::

Ne, salex, samo tvoja percepcija zajema več negativnih kot pozitivnih informacij. Npr. na televiziji in v časnikih vidiš večjo koncentracijo negativnih vesti kot pozitivnih. Tako jih tudi namenoma objavljajo. Tvoji možgani sčasoma začnejo misliti, da je takšno splošno stanje na svetu.

Priporočam ti, da se sprostiš in se začneš ukvarjati z bolj pozitivnimi stvarmi. Recimo sprehodi. Pa beri pametnejšo publikacijo, recimo National Geographic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Matako ::

salex je izjavil:

Vedno starejši, ko postajam vedno bolj žalosten se mi svet zdi, sem to mogoče jaz ali je dejansko tako?


Čisto možno je, da si ti. Saj si kdaj opazil namrgodene starejše sosede in sorodnike, ki bentijo nad vsem?

... in kljub temu so bili nekoč radoživi otroci.


Samo pravim.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

salex ::

Mipe je izjavil:

Ne, salex, samo tvoja percepcija zajema več negativnih kot pozitivnih informacij. Npr. na televiziji in v časnikih vidiš večjo koncentracijo negativnih vesti kot pozitivnih. Tako jih tudi namenoma objavljajo. Tvoji možgani sčasoma začnejo misliti, da je takšno splošno stanje na svetu.

Priporočam ti, da se sprostiš in se začneš ukvarjati z bolj pozitivnimi stvarmi. Recimo sprehodi. Pa beri pametnejšo publikacijo, recimo National Geographic.


Zakaj pa slabe novice namenoma objavljajo? Ne najdem smiselnega razloga za to :8)

Mipe ::

Zaradi večje naklade/gledanosti. Afere, ropi, nesreče se bolje prodajajo kot recimo hitrostno tekmovanje klekljaric.

Mesar ::

Pa bodimo realni, je vse okoli nas fu*ked pa če nam je všeč al pa ne. Poglej malo... maš takšne, ki nimajo za jest pa niso srečni, maš takšne, ki imajo dovolj vsega za normalno življenje pa niso srečni, maš takšne, ki imajo polne riti vsega pa niso srečni. Danes je pač moderno bit nesrečen in večina strmi k temu, prej kot se sprijazniš boljše je.
Your turn to burn!

technolog ::

Matako je izjavil:

... in kljub temu so bili nekoč radoživi otroci.


No. Kako veš?

btree ::

Slabe novice so najbolj bran tisk, ker si bralci podzavestno mislijo kako dobro jim gre.

IceIceBaby ::

Kaj točno je fu*ked?

Tistih, ki nimajo za jest praktično ni (v Sloveniji). Disposable incoma je vedno več, tehnološki napredek je izjemno hiter in ponuja rešitve za probleme, ki so še pred kratkim veljali za nerešljive, zdravstvo napreduje...

Res mamo zajebano življenje, odločiti se moramo ali bomo v prenosniku vzeli i5 ali i7 procesor. Pa težko se je odločiti med 42 LCD ali 50" plazmo, pa med tem, ali gremo na počitnice na Krk ali mogoče na all inclusive v kakšno bolj eksotično državo za manj kot znaša povprečna plača.

Ja, svet se res podira.

JamesBond ::

Baje moški z leti postajamo vedno bolj tečni. Je bla neka raziskava, ki je pokazala, da se stari moški bistveno manj smejejo kot mladi.

Mipe ::

Z leti tudi dobimo več odgovornosti in kar naenkrat je konec šale.

technolog ::

IceIceBaby, teb se iz letala vidi, da si materialist. Verjetno mi ni treba na široko razlagat, zakaj?

PaX_MaN ::

Vedno starejši, ko postajam vedno bolj žalosten se mi svet zdi, sem to mogoče jaz ali je dejansko tako?

Je tko.
To je najbl posledica bukovih hribovcev.

Matako ::

technolog je izjavil:

Matako je izjavil:

... in kljub temu so bili nekoč radoživi otroci.


No. Kako veš?


Tudi sam nisem več tako mlad. Prehodil sem določena življenja pota, marsikaj sem videl.

JamesBond je izjavil:

Baje moški z leti postajamo vedno bolj tečni. Je bla neka raziskava, ki je pokazala, da se stari moški bistveno manj smejejo kot mladi.


+1. Pa saj je skoraj univerzalno. Še živali z leti postanejo manj radožive in popadljivejše. Nek genetski program je to.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

LuiIII ::

Zato ker smo zabluzili. Enostavno rabimo šokantnost, nadpovprečnost in ekskluzivnost, da nas zadeve zrajcajo in zadovoljijo. Verjetno je glavni vzrok v tem, da smo se podredili miselnosti nikoli potešenega potrošnika, ki mora imeti zaradi nekega "splošnega" prepričanja in standarda to in on in še tretje, čeprav vsega tega dejansko ne potrebuje. Zaradi tega vse svoje sile napenjamo za pridobivanje te in one stvari, ki nam je trenutno malik in brez katere pa res ne bomo zmogli biti srečni. In ker smo danes o vsem tem veliko, veliko bolje informirani, je teh stvari nenadoma tudi vedno več in več. Toda kaj se zgodi, ko potešimo svojo potrebo? Nič. Dobimo svoj šus ki traja kolikor pač traja in nato jovo na novo. Vmes se pa nam zgodi življenje. In ko to spoznamo smo zares nesrečni. In zaradi svoje "nesreče" in predvsem pasivnosti iščemo druge "sotrpeče" v slabih novicah, nesrečah in katastrofah. A vedno je še čas, da spremenimo obnašanje in morda kaj spremenimo. V bistvu se moram zazreti nazaj in ugotoviti kaj se mi zdi, da me je v preteklosti osrečevalo. V večini primerov, v mojem pa zagotovo, so to lepi trenutki preživeti s prijatelji, starši in mojo družino. Ko to zares spoznam in sprejmem, mi bo lažje spremeniti in drugače zastaviti cilje v smeri osrečevanja drugih kajti le to v največji meri osrečuje mene samega. Največja sreča je zagotovo v tem, da osrečujem druge ne glede na to ali mi bodo le ti to tudi vrnili.

Mipe ::

Še srečnejši bi bili, če bi med pisanjem kdaj pritisnil Enter, LuiIII ;)

jype ::

Meni do sreče ne manjka popolnoma nič.

salex ::

jype je izjavil:

Meni do sreče ne manjka popolnoma nič.

Samo povprečni ljudje prosim.

IceIceBaby ::

IceIceBaby, teb se iz letala vidi, da si materialist. Verjetno mi ni treba na široko razlagat, zakaj?


Bi vseeno prosil, če mi razložiš.

Pa kaj od napisanega ne drži? Praktično vsi merljivi faktorji kažejo, da nam gre danes precej boljše kot kadarkoli prej.

Sakin ::

Evo recept za boljše življenje; ne glej dnevnika in poroči se z dobro punco :)

Meni tudi ni jasno kaj se jamra, praktično nikoli do sedaj v zgodovini ni imel sleherni posameznik toliko možnosti kot trenutno.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

Matako ::

salex je izjavil:

jype je izjavil:

Meni do sreče ne manjka popolnoma nič.

Samo povprečni ljudje prosim.


Sedaj diskriminiraš nadpovprečneže. V drugi temi sem zapisal, da ni lepo izključevanti na osnovi stanj, ki si jih posameznik ali skupina ne izberejo.

Jype pač ni kriv, če se je rodil genij - kdo ve, koliko pikrih je že preslišal na ta račun.
/\/\.K.

innerspace ::

salex je izjavil:

Samo povprečni ljudje prosim.


Nonsense. Ce ze sprasujes, sprejmi vsak odgovor, ne samo povprecnih, ki podpirajo tvoj worldview.

Jaz sem v adolescenci ugotovil, da se rad staram. Ker se ucim in spreminjam.
To zdej pocnem in precej uzivam.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

btree ::

Ekonomska kriza je, čeprav nekateri tega direktno ne občutimo, kriminal v slo se je v zadnjih 20 letih močno povečal, bolezni je vedno več, predvsem mentalnih. Sicer se pa cela družba seli v kiber svet. 30 let nazaj so ljudje posedali pred hišo in se družili (govorim o manjših mestih, za LJ ne vem), zdaj imajo FB. Še eno zanimivo branje iz današnjega dela.

salex ::

Matako je izjavil:

salex je izjavil:

jype je izjavil:

Meni do sreče ne manjka popolnoma nič.

Samo povprečni ljudje prosim.


Sedaj diskriminiraš nadpovprečneže. V drugi temi sem zapisal, da ni lepo izključevanti na osnovi stanj, ki si jih posameznik ali skupina ne izberejo.

Jype pač ni kriv, če se je rodil genij - kdo ve, koliko pikrih je že preslišal na ta račun.


Maš prav, se opravičujem.

IceIceBaby ::

kriminal v slo se je v zadnjih 20 letih močno povečal, bolezni je vedno več, predvsem mentalnih.


Link?

Mesar ::

Včasih so tudi več spili kot se danes pije, recimo, pa na splošno je blo včasih manj drog kot danes, samo se danes manj posega po le teh, ker ljudje so postali mazohisti in uživajo v svoji bolečini in nesreči. Tudi mentalih bolezni je bilo nekoč isto kot zdaj, samo takrat niso bile klasificirane kot bolezni ampak kot nekaj kar pozdravi liter domačega.
Your turn to burn!

Looooooka ::

salex je izjavil:

Vedno starejši, ko postajam vedno bolj žalosten se mi svet zdi, sem to mogoče jaz ali je dejansko tako?

Ne.

btree ::

Kakšen link? vsak ki je 40+ star pozna stanje prej in zdaj, vprašaj starše.

IceIceBaby ::

Poznam stanje zadnjih 25 let recimo (toliko časa se zavedam kaj se dogaja na svetu), pa je danes praktično vse boljše, kot je bilo. Zrak je bolj čist, manj časa je treba delati za preživetje, več bolezni je ozdravljivih, na cesti je manj mrtvih, veliko lažje ostanem v stiku s kolegi in družino, veliko lažje in ceneje potujem po svetu...

Za zadnjih 40+ let je zadeva podobna, kolikor poslušam svoje starše in stare starše, le, da je napredek še toliko bolj očiten.

Gandalfar ::

Pejt tarnat drugam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plodnost moskih

Oddelek: Problemi človeštva
374831 (3023) jype
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527672 (24482) jype
»

Spanje ob "nočnem delu", koliko ur?

Oddelek: Loža
345485 (3918) Berserker
»

Uporaba Facebooka in SMS-ov povezana s slabšimi ocenami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9828516 (25645) Ramon dekers
»

Nova človeška rasa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9411615 (9115) nanpots

Več podobnih tem