» »

Ali ste srečni?

Ali ste srečni?

«
1
2

shadeX ::

Pozdravljeni.

Če pogledate današnji svet nasplošno boste zlahka opazili, da je vedno več nasilja, vojn, korupcije ter hinavščine in drugih dejavnikov ki vplivajo na ljudi. Če pogledamo Slovenijo boste videli, da je približno 120.000 ljudi brezposelnih. Veliko od teh nimajo kaj dati v usta. Vendar te ljudi se stežka opazi. Sam opažam, vsak dan polna parkirišča nakupovalnih centrov. Ljudje se pripeljejo z dobrimi avtomobili ter nakupujejo na veliko. Ti ljudje izgledajo srečni. Ko hodim po nakupovalnem centru opažam ljudi z nasmeškom na obrazu, sam pa si pri sebi mislim... kje bom čez 1, 2 ali 3 leta. Kaj pa čez 10 let. Kako bom živel? Bom imel denar, bom srečen?

Zelo rad bi naredil nekakšno anketo in povprašal tistih 120.000 ljudi ki so brezposelni, ter naključnih 120.000 zaposlenih ljudi z dobro plačo in jih povprašal ali so srečni in kako živijo.

Sedaj sem govoril pretežno o denarju, vendar se ne gre za to. Mene zanima ali so tisti ki so finančno preskrbljeni, bolj srečni kot tisti ki gledajo kaj morajo dati v usta da preživijo.

Vprašanje se glasi ( Prosim vas če lahko odgovorite samo na ta vprašanja ), torej:


1. Ste zaposleni ?
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas )
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE )
4. Imate partnerja ?
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko)
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ?
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo)


Sam bom odgovoril prvi:

1. Nimam službe ( sem dal odpoved, ker sem bil v službi nesrečen )
2. Trenutno sem preskrbljen. Poskušam se znajti kakor se da.
3. Zaenkrat bom odgovoril z 6.
4. Da, imam partnerko.
5. Me zadovoljuje, Sem kar srečen z njo.
6. Rekel bi da v življenju se kar sekiram. Ocena 8.
7. Sem si zadal cilj. (nisem ga še dosegel)
8. Glede na to da imam kar nekaj skrbi, sem z življenjem (sedaj) nasplošno zadovoljen. Ocena 6.
  • spremenil: shadeX ()

Mentalist ::

1. Ste zaposleni ? Ne.
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Ne bi ravno rekel, ampak tudi revni nismo.
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 7
4. Imate partnerja ? Ne.
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 9
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? 2 sta že dosežena, ostalo še pa pride. :)
Lool.

PALOMINO ::

Zanimiva tema. No, v srednjem veku je bilo po moje vojn in nasilja več. Danes je malo drugače, bijejo se druge bolj psihološke vojne.
Že to kar si omenil, polna parkirišča nakupovalnih centrov, fascinirajo tudi mene. Znotraj njih pa je pravo družbeno omrežje v malem. Folk sredi trgovine debatira, razpravlja, in da, izgledajo srečni. Je to nemara le maska, v smislu "put happy face on" za sosede in znance, naj mislijo kako dobro mi gre. Kdo ve...sam se takih centrov izogibam.

No pa k vprašanjem...


1. sem samozaposlen
2. da
3. 5
4. da
5. popolne ni a je blizu tega
6. 5
7. sem, že veliko njih, a glavni šele prihajajo
8. 8

Drugače pa, denar ne naredi človeka srečnega, skozi življenje sem spoznal ljudi, ki imajo pod palcem več kot dovolj pa so vsi: a) kaj bolni b) nesrečni kot ne vem kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PALOMINO ()

shadeX ::

PALOMINO je izjavil:


Drugače pa, denar ne naredi človeka srečnega, skozi življenje sem spoznal ljudi, ki imajo pod palcem več kot dovolj pa so vsi: a) kaj bolni b) nesrečni kot ne vem kaj.


Saj to je. Sam mislim, da so tisti ki so finančno manj preskrbljeni, srečnejši kot tisti ki imajo ogromno pod palcem.

Blinder ::

Pa če bi naredil anonimno anketo? Nekateri brezposelni niti nočejo, da se za njih ve, da so brezposelni...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadeX ::

Blinder je izjavil:

Pa če bi naredil anonimno anketo? Nekateri brezposelni niti nočejo, da se za njih ve, da so brezposelni...


Mogoče jo pa bom res.

oo7 ::

1. Ste zaposleni ? Da
2.Ste finančno preskrbljeni? Za preživet je ni pa neke bogatije.
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 6
4. Imate partnerja ?Da
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )Niti ne.
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 2
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? sem brez ciljev živim z dneva v dan:)
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 6

IceIceBaby ::

Če pogledate današnji svet nasplošno boste zlahka opazili, da je vedno več nasilja, vojn, korupcije ter hinavščine in drugih dejavnikov ki vplivajo na ljudi.


Link? 2. svetovna je bila najbolj "nasilen" konflikt, od takrat naprej gre pa frekvenca in intenziteta spopadov strmo dol. Enako velja za nasilje v družbi. Sicer zadeva precej niha, ampak vsaj pri nas je danes nasilje veliko manj sprejemljivo in tudi bolj sankcionirano.

Veliko od teh nimajo kaj dati v usta.


Takih, ki so dejansko lačni je zelo malo. So tudi takšni primeri, žal. Ampak jih je ob javnih kuhinjah, socialni podpori in dobrodelnih organizacijah, ki delijo hrano zelo zelo malo.

"Problem" je, ker si danes reven, če imaš samo 1mbit internet, majhno najemniško stanovanje in 15 let starega clia.

Sedaj sem govoril pretežno o denarju, vendar se ne gre za to. Mene zanima ali so tisti ki so finančno preskrbljeni, bolj srečni kot tisti ki gledajo kaj morajo dati v usta da preživijo.


Ne nujno. Je pa dejstvo, da finančna stiska pomeni ogromno psihološko breme, ki vpliva na vse ostale vidike življenja.

Ampak spet. "Finančna stiska" oz. preskrbljenost z denarjem je zelo relativen pojem. Še manj kot 100 let nazaj je revščina pomenila, da je resno ogrožen tvoj obstoj. Danes poslušaš v TV ljudi, ki jih je strah, če bodo lahko odlačevali kredite za avto srednjega razreda in 3 sobno stanovanje ali 150m2 veliko hišo.

Veliko stresa in psihičnih stisk se da rešiti tako, da resetiraš tvoje dojemanje revščine.

Sicer pa:

1. Ste zaposleni ? Da.
2. Ste finančno preskrbljeni? Da.
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 10 (če gre za resne želje, ne za muhe enodnevnice tipa "kupil bi 30m jahto, ker je kul")
4. Imate partnerja ? Da
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) Da
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) -4
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? Da
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 8 (delam na tem, da bo 10)

Gladi ::

To je čisti larifari, da so premožni ljudje manj srečni od manj finančno preskrbljenih ljudi. Je pa res da nekaterim zmanjka kratkoročnejših življenskih ciljev in pač postanejo nesreči ker obstanejo na mestu. Načelom so najbolj sreči ljudje z hipi sindromom, ker jih bmk za vse ter ljudje, ki si zastavljajo skos nove cilje.

Revnejši ljudje so osredotočeni na finančne zadeve v tem trenutku ter razmišljajo kako bodo preživeli mesec, nahranili, šolali otroke in potiskajo ostale stvari za sabo. Nekoč pa pride na dan pa kabum .

IceIceBaby ::

Revnejši ljudje so osredotočeni na finančne zadeve v tem trenutku ter razmišljajo kako bodo preživeli mesec, nahranili, šolali otroke in potiskajo ostale stvari za sabo. Nekoč pa pride na dan pa kabum .


Danes tudi to ni več čisto res, ker so ljudje ovce in ne znajo realno oceniti njihovega stanja.

Nekdo na minimalcu ima za preživetje ampak hoče avto. Nekdo z jurja plače ima avto ampak hoče Megana namesto Clia. Nekdo z 2 jurja plače hoče Laguno namesto Megana. Tisti s 3 jurji plače hoče hišo namesto stanovanja ali pa apartma na morju...

Vsak je relativno reven. Problem je, če si toliko indoktriniran v potrošništvo, da ti nikoli ni dovolj.

@nny ::

Dovolj denarja ti omogoča, da se posvečaš drugim ciljem, hobijem, ljudem, itd stalno pomanjkanje pa te sili, da razmišljaš pretežno o tem, kje bi dobil dovolj za štukat mesec. Denar je nujen a ne absoluten pogoj za srečo.

Timurlenk ::

1. Ste zaposleni ? Prek študenta delam, tu in tam.
2. Ste finančno preskrbljeni? Ne 100 %
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite 5
4. Imate partnerja ? Ne
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko)6
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? Ja 2x
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 7
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

shadeX ::

oo7 je izjavil:


4. Imate partnerja ?Da
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )Niti ne.


Zakaj jo/ga, potem imaš če nisi srečen z njim/njo ?

Prej ali slej vse pride na plan in bosta oba zelo nesrečna, ne samo ti.

pobalinka2 ::

1. Ste zaposleni ? Zelo zaposlena.. tudi v sluzbi :)
2. Ste finančno preskrbljeni? Da
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite? Naceloma vse kar potrebujem in veliko kar si zazelim. Seveda z organiziranjen financnih sredstev in predvsem vlaganje le-teh v prihodnost :)
4. Imate partnerja ? Da
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ). Zelo! :)
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) od 1 pa vse do 10 :) kakor kdaj in odvisno za kaj gre.
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? Zadala. bili so uspehi kot neuspehi ampak naceloma brez vecjih padcev
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) . 10. ko zadovoljstvo pade na 9 se potrudim in popravim na 10 :)


pac nisem bogata, pa tudi stradam ne. nisem pretiran optimist, kvecjemu realist. Vesela sem ker sploh lahko zivim in se zavedam da mi je dano le eno zivljenje in bom tega poizkusila ziveti cimbolj srecno, zadovoljno,... :)

panteist ::

1.: tik pred koncem diplome in zaposlitvijo
2.: vsak mesec gre zelo na tesno
3.: 10, v življenju dobim vse, česar si res močno želim in se potrudim
4.: Ne
5.: /
6.: življenje ima čist preveč lepih stvari, da bi se sekiral...vse je za nekaj dobro
7.: vedno imam cilje in do sedaj sem še vse izpolnil...če pa kakšnega nisem, pa se ne spomnim oz. sem pozabil
8.: 9, ker še vedno je kaj za izpopolniti :)

mojsterleo ::

Večina ljudi je srečnih, ko imajo dovolj prihodka, da si lahko privoščijo kar jim pač ustreza.
Malo smešno je pa trditi, da so brezposelni in prejemniki socialne pomoči zelo srečni ljudje.
Ko ne moreš plačat osnovnih stvari, stiskaš vsak mesec, ne dobiš regresa, je življenje zelo težko.

panteist ::

Ne posplošuj. Jaz si ne morem privoščiti vsega kar mi ustreza, v trgovini vedno dam še kakšen artikel iz košare...pa sem srečen.

Janac ::

1. ne(15let star)
2. da
3. 6
4. ne
5. \
6. 10-veliko
7. da, nekaj malih ciljev
8. 3-4

mojsterleo ::

panteist je izjavil:

Ne posplošuj. Jaz si ne morem privoščiti vsega kar mi ustreza, v trgovini vedno dam še kakšen artikel iz košare...pa sem srečen.

Potem tega artikla verjetno nisi tako nujno potreboval.

martincek1 ::

Opredeli kaj nujno potrebuješ. Kruh in vodo?

pobalinka2 ::

mojsterleo je izjavil:

panteist je izjavil:

Ne posplošuj. Jaz si ne morem privoščiti vsega kar mi ustreza, v trgovini vedno dam še kakšen artikel iz košare...pa sem srečen.

Potem tega artikla verjetno nisi tako nujno potreboval.

ce si ne mora privosciti VSEGA, si se vedno lahko privosci NEKAJ, pa ni potrebno da je to NUJNO :)

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

1. Ste zaposleni ? Da
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Da
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 10
4. Imate partnerja ? Da
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) Zelo
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 6 (se ne dolgo nazaj 8, delam na znizevanju ;) )
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? Da, dosegel sem vse cilje do sedaj.
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) (ce bo celo zivljenje kot sedaj takoj podpisem :D)

roginc ::

1. Ste zaposleni ? NE
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) NE
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 9
4. Imate partnerja ? ne
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) nimam
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 5
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? da
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 9

Robi :P ::

1. Ste zaposleni ? Šolam se še...
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Živijo me starši...
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 5
4. Imate partnerja ? ...
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) ...
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 6
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? DA in DA..
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 12!

Robi :P ::

1. Ste zaposleni ? Šolam se še...
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Živijo me starši...
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 5
4. Imate partnerja ? ...
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) ...
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 6
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? DA in DA..
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 12!

Robi :P ::

1. Ste zaposleni ? Šolam se še...
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Živijo me starši...
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 5
4. Imate partnerja ? ...
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) ...
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 6
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? DA in DA..
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 12!

opeter ::

1. Ste zaposleni?
Do 31. julija (javno delo). Potem pa bom nadaljeval z delom preko avtorske pogodbe (ali izvajalske), če bo sistem to omogočal.

2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas )
Menim, da sem. Živim doma pri starših, tako kot večina slovenske populacije. Zaradi tega se ne sramujem.

3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE )
8

4. Imate partnerja ?
Nekoč sem imel, zdaj že dolgo ne.

5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )
Ne vem. Trenutno sicer ni potrebe.

6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko)
Občasno. Večinoma je povezano z delom. Ocenil bi s šestko.

7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ?
En velik cilj sem dosegel. Je pa še kar nekaj, katere bom poskušal doseči, vse do trenutka nastopa smrti.

8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo)

Ocenil bi z 9. Sicer bi se dalo marsikaj spremeniti, a menim, da svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Robi :P ::

zakaj mam spt tolk postov če kliknem enkrat jebote spt neki jebe net!!

BigWhale ::

@nny je izjavil:

Dovolj denarja ti omogoča, da se posvečaš drugim ciljem, hobijem, ljudem, itd stalno pomanjkanje pa te sili, da razmišljaš pretežno o tem, kje bi dobil dovolj za štukat mesec. Denar je nujen a ne absoluten pogoj za srečo.


Ja, se strinjam.
"If money can't buy happines, then I guess I'll have to rent it."

Tako kot leta dva pa tri tudi danes en del k sreci prispeva preskrbljenost iz dneva v dan. Vprasanja o tem ali je nekdo srecen so pa zelo relativne in odvisna od posameznikov. Nekdo lahko na vsa zgornja vprasanja ogovori s samimi desetkami, pa bo se vedno nesrecen. En drug bo pa srecen, ceprav izpolnjuje samo nekaj 'pogojev'.

Isotropic ::

BigWhale je izjavil:

@nny je izjavil:

Dovolj denarja ti omogoča, da se posvečaš drugim ciljem, hobijem, ljudem, itd stalno pomanjkanje pa te sili, da razmišljaš pretežno o tem, kje bi dobil dovolj za štukat mesec. Denar je nujen a ne absoluten pogoj za srečo.


Ja, se strinjam.
"If money can't buy happines, then I guess I'll have to rent it."

Tako kot leta dva pa tri tudi danes en del k sreci prispeva preskrbljenost iz dneva v dan. Vprasanja o tem ali je nekdo srecen so pa zelo relativne in odvisna od posameznikov. Nekdo lahko na vsa zgornja vprasanja ogovori s samimi desetkami, pa bo se vedno nesrecen. En drug bo pa srecen, ceprav izpolnjuje samo nekaj 'pogojev'.

ja in ne. odvisno je predvsem od karakterja.

marijancek ::

1. Ste zaposleni ?
NE
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas )
NE
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE )
3, PREDVSEM ZARADI NEDOSEŽENIH CILJEV.
4. Imate partnerja ?
NE
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )
NE
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko)
3, PREMALO GLEDE NA MOJO SITUACIJO.
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ?
ZADAL SEM SI PREVEČ CILJEV KI JIH NISEM DOKONČAL IN TO ME ONESREČUJE, KAR POMENI DA JE MOJA SREČA ODVISNA SAMO OD MENE, S ČIMER NIMAM PROBLEMOV. PROBLEM BI BIL, ČE BI BILA MOJA SREČA NEODVISNA OD MOJIH DEJANJ.
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo)
TRENUTNO JE 3, AMPAK SVOJEGA ŽIVLJENJA NE BI ZAMENJAL ZA NOBENO DRUGO, KER VEM, DA IMAM VELIK POTENCIAL.

Zgodovina sprememb…

Tero ::

1. Ne
2. Ne
3. mogoče 2
4. Ne
5. /
6. 9
7. Veliko ciljevm nobenega dosegel.
8. mogoče 2
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

T0RN4D0 ::

1. Nič rednega, delam na več koncih :)
2. Da
3. 7
4. Da
5. Srečen.
6. 2
7. Brez kakšnih velikih ciljev. Pridejo, grejo, eni doseženi, drugi so preloženi, tretji stornirani.. :D
8. 8.37
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kr1ženska ::

Na 4 tvoja vprašanja bi odgovorila z ne, pa kljub temu lahko rečem, da sem zelo srečna oziroma zadovolna s svojim življenjem. Bo pač treba še velik stvari naredit ampak, korak za korakom. Ni važen samo cilj pač pa tudi pot ;)

Zgodovina sprememb…

jype ::

Srečno!

ameba ::

1. Da
2. Da ( pri starših, sam šparam za stanovanje itd. .... )
3. 8
4. Ne
5. Na mojo srečo sem imel "jajca" in sem uspešno prekinil zvezo !
6. 2
7. Da ! Trenutno mi gre vse po načrtih ( končani izpiti in TOP služba )
8. 10

komar88 ::

1. Ste zaposleni ? Ne, še nimam izobrazbe
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Jah, štipendija in straši
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 6
4. Imate partnerja ? Ne
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) /
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 8 (šola in doma)
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? Zadal, vendar ne dosegel..
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 6

gendale ::

1. Ste zaposleni ? ne
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) ja
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) koliko česa?
4. Imate partnerja ? ne, nism gay
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ) /
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 3
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? ja in ja
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 8
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

guest #44 ::

Ena srednje vmesna.

Danes veliko ljudi se počuti nesrečnih, ker njihovo telo in mentaliteta sta prilagojeni za neko srednjeveško obliko življenja. Današnjo hitro življenje z visokimi standardi pa je primerno zgolj za določene.

Evolucija at it again.

PacificBlue ::

Kakšna je srednjeveška oblika življenja?
če mi lahk mal definiraš tole.

@nny ::

mene tudi zanima...naj uganem - monogamna zveza?

guest #44 ::

Srednjeveška mentaliteta?

Mentaliteta tlačanstva, podrejenosti, nezanimanja za višje cilje, aspiracije...
Dobro to ni lih izrazito srednjeveška, ampak za večino človeštva. Skozi vso zgodovino je bila večina ljudi zgolj služabnik neki eliti. Jaz mislim, da je to tudi vplivalo na potek evolucije človeka.

Monogoamna zveza je delno tudi posledica tega IMO. Monogamne zveze se pogosto gredo manj zaželjeni osebki. Slednje pa je funkcija tako mentalitete kot telesa.

jype ::

jverne> Jaz mislim, da je to tudi vplivalo na potek evolucije človeka.

Če bi to držalo, bi elita bila zdaj biološko različna od raje - pa ni.

Caleneth ::

1. Ste zaposleni ? Občasno (počitniška dela).
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas ) Da, vendar zase skrbim sama.
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE ) 9, nič me ne ustavi pred tem, kar si želim.
4. Imate partnerja ? Da.
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim ). Imam enega partnerja na fizični ravni, drugega pa na čustveni. Če gledam oba skupaj, me kar zadovoljita oz. sem srečna.
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 5-7, odvisno za kakšno stvar gre.
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ? Da, imam stranske in glavne cilje, stranskih sem dosegla že ogromno, za glavne pa se še trudim.
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo) 9. Life is beautiful.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Jaz mislim, da je to tudi vplivalo na potek evolucije človeka.

Če bi to držalo, bi elita bila zdaj biološko različna od raje - pa ni.


Elita se je mal razpršila med rajo dandanes, nekoč pa veste, da je blo to skoraj ločena kasta (blue blood...). V zgodovini pa je bila srečnejša IMO. Vsaj kar se zagotavljanja dnevnega obroka tiče.

Sicer ja boš rekel, sreča je relativna. Ampak iz edinih objektivnih parametrov s katerimi lahko ocenimo srečo pa elita prednjači.

jype ::

jverne> Elita se je mal razpršila med rajo dandanes, nekoč pa veste, da je blo to skoraj ločena kasta (blue blood...).

Tole modro kri si pa ti mal preveč dobesedno vzel. Kasta? Ja, seveda, ampak to ni biološka kategorija. Če najdeš lepo prostitutko imaš pač z njo otroke, če si pussy ti pa za ženo določijo sestrično in imaš retarde, ki so sterilni. To je pretty much vse, kar je modre krvi.

jverne> Sicer ja boš rekel, sreča je relativna. Ampak iz edinih objektivnih parametrov s katerimi lahko ocenimo srečo pa elita prednjači.

http://cobiss4.izum.si/scripts/cobiss?u...

Vredno branja!

guest #44 ::

Ne da se mi je sposodit/naročit. Najd mi kak link raj.

jype ::

Gre za zbirko latvijskih ljudskih pripovedk, naslovna zgodba pa govori o bolnem kralju, ki ga lahko ozdravi le srajca srečnega človeka, ki ga potem iščejo po vsem kraljestvu, dokler končno ne najdejo enega, ki je srečen, ampak srajce pa nima.

(Gre za skoraj klasičen diogenski lik, če so ti nemara antični junaki bližje.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

algo ::

1. Ste zaposleni ?
avtorski honorar, najemna pogodba
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela partner ali kdo drug namesto vas )
da
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 - VSE )
7
4. Imate partnerja ?
da
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste srečni z njim )
da
6. od 1-10: Koliko se v življenju "sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko)
7
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga dosegli ?
da. da in ne.
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega življenja ne bi zamenjal za nobeno drugo)
7 (če bi kdaj na mesec služil 5 mestno številko, bi dal tule 9, sem pač kar dosti na dnar mahjen :P)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

Zeratul ^^ ::

1. Ste zaposleni ? Ne
2. Ste finančno preskrbljeni? ( dela
partner ali kdo drug namesto vas ) Da.
3. Od 1-10 : Koliko lahko dobite v
življenju kar si zaželite ( 1 - Nič , 10 -
VSE ) 7
4. Imate partnerja ?Ne
5. Če ga imate - vas zadovoljuje ( ste
srečni z njim )
6. od 1-10: Koliko se v življenju
"sekirate" ( 1 - Nič , 10 - Veliko) 3
7. Ste si kdaj zadali kakšen cilj? Ste ga
dosegli ? Da. Ne.
8. od 1-10: Ste nasplošno zadovoljni z
življenjem, Ste srečni ? ( 1- zelo
nesrečen, 10 - zelo srečen -> Svojega
življenja ne bi zamenjal za nobeno
drugo) 8
#yolo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenite svojo moralnost in etičnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9411169 (9132) garamond

2013

Oddelek: Loža
191196 (799) Ziga Dolhar

Srečno življenje... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22329410 (24459) Gandalfar
»

V Sloveniji zaradi samomora letno umre 600 ljudi

Oddelek: Loža
303640 (2846) Matev
»

ste srecni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
745733 (5104) Sergio

Več podobnih tem