» »

ste srecni?

ste srecni?

«
1
2

trillian ::

zadnje case mi to vprasanje ne gre iz glave. kako sploh nanj odgovoris?
in ali si lahko v trenutku ko zacnes razmisljati o njem srecen? ker srecen preprosto si.. brez razmisljanja. ko zacnes razmisljati ponavadi pomeni, da je nekaj narobe.
srecen si, ko si na poti, ki se zate cuti prava. ko pocnes stvari, ki te zanimajo, ne sprejemas kompromisov in si to kar si zelis biti. preprosto cutis, da je prav.
tudi to je lahko ena interpretacija.
samo, ce je sreca, potlej je tudi nesreca. ker eno brez drugega ne gre.. nekaksno ravnotezje...
in potem... ugotovim, da pravzaprav nicesar ni. ne srece ne nesrece. ker vse je nic.. bivanje.
mah, ne vem.
ok, vem, da tole ravno ne pase prevec v lozo, kjer je glavna okupacija trenutno protokol... ampak vseeno.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

JeDo ::

Khmm get a life... Al ti pa jest moj 9mm posodim, konec težav .. >:D>:D>:D>:D>:D
lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

OrlyTM ::

Jest sm čist srečen ... popolnoma pa ne bom nikoli ... popolne sreče ni .... zmer je kej za popravit ... ampak v osnovi ... živim kot hočem in želim ... vsaj mislim :D ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

trillian ::

hm.. torej je odgovor v samomoru?
zanimiva resitev... ampak ali ni prelahka.
kaj pa ce verjamem v reinkarnacijo. bi se mi to mascevalo?
potem lahko pobegnem iz katerega koli zivljenja.. vedno bi me cakalo novo.. pa bi bilo srecnejse.
ne vem. pojasni mi.

love, ursula

Thomas ::

Hi - ursula! :)

Jest ne samo, da se čutim srečnega, ampak celo priviligiranega.

Toda čisto dokončno človek ne more biti srečen, dokler srečni niso vsi. Zlasti dokler so nekateri (zelo) nesrečni.

Sergio - spet vlečem na PROTOKOL. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

poglej, jaz sem srecna.
imam vse. delam kar me zanima. zvedavo opazujem zivljenje in cutim, da je vse prav. ker sledim sebi...
in vendar, kaj pomeni, da razmisljas o sebi. da si ne pustis preprosto biti? je to se vedno sreca?
pac. mogoce le prevec razmisljam, kajne.


love, ursula

trillian ::

thomas.
vse je protokol. ne mores se mu izogniti. to je tvoj svet. zakaj bi moral izstopiti?
sergio.. pusti cloveku dihati. ce koga ne zanima, naj ne poslusa.
ce bi se vecno omejevali. kam bi pa prisli?
ampak vseeno, thomas. ne zganjaj paranoje, da bodo vse interpretirali tako.

love, ursula

outsider ::

Itak da life sux... da cloverk nemore biti srecen ne v tem ne
v naslednjem zivljenju... ce gre kaj lahko narobe potem bo slo....

Thomas ::

Spraševati se, če si srečen ali ne - je lahko res prvo znamenje, da nisi čisto srečen, da nekaj morda manjka. Kolikor bolj si "neviden" samemu sebi - toliko boljše pomeni, da se maš.

Toda človek je sapiens in introspekcija zna biti tudi samo ena spekcija.

Ne moreš razmišljat preveč - lahko samo napačne reči.

Reinkarnacija ... bi po tvoje lahko bila istočasna? Ne po smrti ali pred rojstvom. Ampak zdaj, na drugem koncu sveta ... ali pa na drugem koncu mize. Samo da ne veš. Ne moreš vedeti. Ker telepatja ne funkcionira (še).

Na prvi pogled očitno nemogoče. Toda, če si lihe mikrosekunde "tu" - sode pa "tam" - čutiš spomine in misli in telo - obeh. Predstavljivo je! "Oba" si. (Pa sploh ni čisto nujno, liho - soda kombinacija).

Later ...



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Mah, sreča... S tem sem se jaz že zdavnaj prenehal obremenjevat. Sem srečen? Ne, nisem... verjetno tudi nikoli ne bom, ampak to je posledica tega, da sem, kar sem, in da o stvareh za razliko večine ljudi okoli sebe tudi malo premišljujem.
Popolnega stanja neskončne sreče tako ali tako ni. Stari narodi so posvečali celotne generacije raziskovanju in doseganju te ultimativne sreče, saj navsezadnje je tisti, ki je konstantno srečen tudi avtomatsko osebek z največjo mogočo močjo v rokah. Ker navsezadnje vsak drugi osebek stremi ravno po tej neotipljivi sreči, pa če si to prizna ali ne.
Kakorkoli, po mojem mnenju stanje sreče nikoli ne more trajati dalj časa. Nujno boljšem obdobju sledi slabše, zaradi "ravnotežja", ko je rekla že ursula. Samo od posameznika pa je odvisno, kako je razmerje med tema dvema stanjema. Jaz sem pač na bolj senčni strani...
Artificial Intelligentia

trillian ::

da socasno obstajam v vec svetovih...
cisto mozno. paralelni svetovi..
svet ni eden, svetova sta dva, pravi siol...
smrt, nov zacetek. isti, a vseeno drugacen. spet spoznavas, kar si spoznal ze zivljenja poprej.

ni srece, ni nesrece. nicesar ni. le iluzija. bivanje.
(mogoce prevec berem sartra)

love, ursula

Thomas ::

ursula!

Ne, paralelnih svetov ni. To je bila t.i. Everettova interpretacija kvantne mehanike - ki pa je napačna.

Druga TI v TEM svetu - sedaj?!

Sartra - pa škoda brat - po mojem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

torej ni paralelnih svetov.. torej obstajas na tej zemlji socasno s sabo? le, da nimas istega telesa... se kdaj srecas?

ne poznam dokazov za ali proti paralelnim svetovom. bolj ali manj nimam pojma o nicemer. mogoce znanje pride za mano.. ker sem vendarle se zelo majhna puncka. me pa zanima ta teorija...

sam obstajas na vec plasteh. telo, dusa, duh (pac ta je zate neobstojec). zdi se mi, da si obenem celota.. po drugi strani pa skupek vec enot, ki so vse ti.. ki so na nek nacin samozadostne. in tako lahko obstajas na vec nacinov.. kaj pa vem.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Jeronimo ::

Kdo pa pravi, da moramo biti srečni??
Ta trenutek sem srečen , naslednji malo manj in tako naprej. Imaš vzpone in padce. Važno je da si čim bolj zadovoljen s tem kar imaš.
Sicer pa po Belbinu lahko povzamemo, da človek vedno teži k naslednji stopnički. Ko jo dosežeš, te že zanima tista, ki je za njo. Torej ne prideš nikoli do vrha - ker tega mogoče sploh ni.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

trillian ::

aja, sartre...
on je meni cisto vsec. in nobena beseda tebe proti ne bo spremenila mojega mnenja...
seveda pa ni treba, da je tebi vsec. bistveno je, da je meni. zame.
ravno berem zaprta vrata.. eno kratko dramo.

love, ursula

Thomas ::

usrula

Absolutno, da ti kar beri Sartra. Če ti je všeč. Borim se samo za pravico reči: "Sartre je brezveze".

O temi paralelnosti - pa neki napišem zvečer - na PROTOKOLU.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

ti se kar bori...
to vsaj pomeni, da se nisi obupal.. :)))

bom brala protokol.
smesno. kaj ne smes tu povedat? oz. ali se stvar prevec dotika protokola in bi bil kdo jezen, ce prodira ta tema tudi drugam?

love, ursula

LuiIII ::

Rad sem srečen, rad sem naiven.:8)

eomer ::

Satre je za dušo, Protokol je za psiho!!!

To be and to live!!!:))

trillian ::

torej spremlja sreco naivnost..
torej manjse kot je tvoje obzorje .. bolj srecen si.. ker imas vse. kar je seveda lahko, ker je tvoj svet tako majhen.
hmm...

love, ursula

miranpozar ::

Nesreča je gonilo napredovanja. Če si z, ob ali v nečemu srečen (oziroma zadovoljen), lahko to pomeni, da te ne žene naprej, kar pa ni dobro!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

trillian ::

edina pot do zadoscenja, torej srece, je z nesreco.
da bi bil srecen moras biti najprej nesrecen... a ker si vedno znova nesrecen.. postane to nekaksen brezizhoden krog... ergo.. sreca sploh ne obstaja... hm.
ampak ce ni enega potem ni drugega.. mah ne vem...
ne vem ravno ce je nesreca pomambna za napredek.
ampak kaj pa jaz vem?

love, ursula

Thomas ::

Sreča je več kot napredek. Napredek nima čisto nobenega smisla, če ni namenjen večji sreči. Še več - potem to ni sploh ni napredek. Hedonistični imperativ.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gobice ::

AJAAAAJ:) Ursa, a si ti noora?? Pa to je nemogoce, da najdem TUKI, na SLo-techu enga, k ma rad Sartra!! ;)
K to je naravnost za... za, za u luft se sezut...
A ti lohk mail pisem? Ploosim:\

trillian ::

uzitek. vcasih je pot pomembnejsa od cilja...


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

trillian ::

ja gobice.. nihce ti ne brani..
:))))

NoUse4AName ::

vceraj sem bil malo bolj srecen ko sem zadnjo knjigo harrya potterja prebral, zdaj pa ne ker ni nobene vec, tesko bo najt zamenjavo :|. sicer v celoti gledano bi reku da sem srecen, posebej takrat ko berem kako dobro knjigo. sicer mi kaka punca nebi skodla :8)

JeDo ::

Take diskusije pripeljejo v eno smer, rotiranje okrog istega že-vedenega, tudi tisti ki je srečen, le-to ni, tisti ki je nesrečen je bolj srečen, oziroma če le-to ni bo postal, kar ga bo zopet pripeljalo v ne-srečo. Get it ?

če vam 9mm ni zadovolj, imam tud kak 357 :D:D:D:D

ne se obremenjevat, škodi eq-ju :)

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

Aggressor ::

Kar se tiče nesreče in nje vloge, je v protokolu že več mojiih prostih spisov na to temo. Le da je tam nesreča poimenova na kot bolečina. Naj povzamem svoje splošno videnje: zadevo vidim kot nekakšno nihanje, zdaj na pozitivno, zdaj na negativno stran. Okolje nas "obdarja" z dogodki obeh ravni, človek, subjekt, pa si prizadeva, da bi bilo stanje nenehno pozitivno. Tako je rojen napredek. Ego, če bi ne bilo bolečine, bi ne bilo napredka, takšen je človekov prastroj za doseganje napredka preko doseganja sreče.

Morda bi moral na tem mestu srečo definirati, pa se s tem ne bom obremenjeval, še posebej zato, ker je od vsakega posameznika odvisno, katere pripetljaje bo pojmoval kot srečne itd. Tukajle tudi trčim na Lunijevo ugotovitev, da ni srečen. V to si upam podvomiti, ker bi se dotični fant v nasprotnem primeru še lastnoročno poslal s tega sveta. Um, verjetno gre le za začasno mnenje, ali pa je morda tako filtrirano od njegovega racia, da resnice nismo zvedeli. Verjetno je pa kar obojega malo...

Torej, moje načelo je, da je treba v vsaki stvari najti tudi pozitivni del, če ne kaj hitro končamo kot zamorjeni, otopeli... Tako pa je tista pozitivna plat vedno v prevladi, kar pomeni, da gremo po pti pozitivnega napredka, ne pa nazadovanja. Vse to zgoraj je striktno razlaga brez vštevanja duše itd. Za razpredanje o TEM pa sedaj res nisem razpoložen.

Ah, še nekaj: če razmišljaš o nesreči in sreči, še nisi nesrečen, le dane so ti sposobnosti, da o tem razmišljaš oz. možnost, da si nesrečen. Le od tebe samega je odvisno, če si tudi v resnici nesrečen. O paralelnih vesoljih pa kje drugje...

Ah, od Sartra sem tako ali tako bral le Zaprta vrata, mi je bil pa še kar všeč...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

ahac ::

Bil sem srečen dokler nisem začel brati tega vašega sranja!:(:'(

luni ::

ahac LOL :))
Artificial Intelligentia

trillian ::

uhhh.. pa da vas nisem prevec zamorila s tem postom.
samo resno. me je zanimalo kako na to gledate...

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

ursula ... ne verjamem, da si koga zamorila. Še jest sem jih bl zdrmov, kot kej druzga. Samo eni hitro jokajo ... pa čeprav so sicer videti odrasli fantje. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

vecina vas hodi se v srednjo solo al pa na faks, moje mnenje je, da prenehate razmisljati ali ste srecni ali ne, ampak iskoristite maksimalno zivljenje, ker ko enkrat pride sluzba, racuni, odgovornosti, otroci,.... je konec zafrkancije in zivljenje se hitro obrne za 180 stopinj....potem vam bo pa zal >:D:D

trillian ::

hm.. ampak vcasih se moras vprasat kaj sploh pocnes in ali si to kar si zelis biti.


love, ursula...
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

outsider ::

Vcasih se moras prasati ce je vredno, poceti to kar pocnes. Ce je sploh vredno biti ziv!

Thomas ::

Outsider - zakaj si depresiven?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

thomas: vsi mamo svoje razloge...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Senitel ::

Ja nevem no, jest sem čist happy:)... Če dobro pomislem me v mojem življenju moti samo ena zadeva... ŠOLA!!
Hm.. En je neki omenjal eno 9mm za posodt? A se da dobit kaj težjega recimo kakšen M-16, pa plastične naboje...???:D

Thomas ::

Et tu, mi fili - Sergio?

A si za eno partijo paint balla Senitel?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bungee- ::

Srecen, zakaj? :|
Nevem cist tocno, mogoce zato ker lahko brskam po netu, mogoce ker imam racunalnik, mogoce ker .... hmmmm mnogo razlogov, mislim pa da je pravi ta da zivim 8-) In ker zivim imam lahko vse to in uzivam v tem. Torej ... sreca .... zivljenje .... kaj mi se manjka :))
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Senitel ::

Thomas: Takoj, ko bi mel cajt... Zakaj nimam cajta pa sam pogrunti...:D

Sergio ::

thomas: lepo da me smatraš za svojega sina... :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

EASYdoor ::

Senitel: eden ki mi je podoben:D tolko stvari je za raziskat in se naucit ampak ta sola vse zamori! ce ne bi blo sole, se bi lohka tolk stvari naucu! jaoooo! me kar stresne. ampak vseeno sola mora bit, ceprav bi radi bili na kaksni zurki!

bi bil cisto srecen, ce bi bimel dan vsah 30 ur!!!8-)


lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

miranpozar ::

Samo naj vas šola ne potolče! Jaz sem jo ful sovražil in če pogledam nazaj res slabo vpliva na duševno počutje mladih - preveč pritiska, stresa in učenja nepotrebnih stvari (točni datumi zgodovinskih dogodkov, brezvezna dela ruskih pisateljev, itd.). A po drugi strani je to trening za mlade možgančke, odvračilo pozornosti od neumnosti za katere smo mladi preveč dovzetni ter trening za kruto resnično življenje v katerem se je treba zares boriti!
Tudi če vam v šoli ne uspeva, se morate veseliti prihodnosti, ki vam ponuja nepričakovane obrate... če šola ne bo OK, lahko z voljo, z zanimanjem, z veseljem do nečesa in včasih tudi z malce sreče dosežete stvari, ki jih z visokošolsko izobrazbo ne bi mogli dobiti! Poznam ljudi, ki delajo v enem najuspešnejših podjetij v sloveniji, ki so bili v šoli katastrofa, a danes opravljajo službo, ki jih res veseli, zaslužijo več kot marsikdo in so na koncu super srečni. Sreča pa je izhodiščna točka tega threada, ali ne?
Saj nočem reči, da naj vas zdaj "boli kurac" za šolo, a dajte se že zdaj usmerjati v to, za kar se počutite, rešite se šole z dvojko, ker potem vas čaka marsikaj zanimivega! ;)

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

trillian ::

lepo povedano, miranp.

sola je nekaj jako zabavnega, ce tako pogledas. pustimo gonjo za ocenami in histericne profesorje... srednja sola sploh. sicer pa kaj vam jaz govorim. zadnje case sem bolj malo tam. kul sosolci, kul ambient. cudovit razgled cez okno, malica... zaljubljanje, spletke, igre.

nekako je vse v tvoji glavi. lahko si vse in lahko si vsak trenutek naredis zanimiv in zabaven. in ce si nesrecen ali karkoli ze, potlej si se za tak pogled sam odlocil.. kar pa mnogi zanikajo.. in krivijo za to usodo. reve.


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

hanuman ::

Fora je ravno v tem da v tem svetu nihce ampak prav nihce ni srecen. Vsi bi bili radi srecni in mislimo da z izpolnitvijo raznoraznih zelja to sreco lahko dosezemo ampakponavadi je vec srece ravno v hotenju kot pa v posedovanju necesa. MI sreco zamenjujemo z necem kar to ni. Evo recimo primer cloveka ki kupi nove cevlje in se odpravi na pot. Cez nekaj casa ga lete zacnejo zuliti ampak ker s seboj nima drugih cevljev nadaljuje pot v bolecinah. Cez nekaj casa je vse kar si zeli le da bi cimhitreje prisel do cilja in si sezul cevlje ki mu povzrocajo trpljenje. KO cez nekaj casa koncno prispe na cilj se sezuje in zacuti ogromno olajsanje (takoimenovano sreco). Na podoben nacin tudi mi zamenjujemo sreco z necem kar to sploh ni. Pravzaprav mislimo da smo srecni kadar ne trpimo. CE vsak iskreno sam pri sebi premisli o svojem najsrecnejsem trenutku v zivljenju. ...KO smo koncali solo z odliko...,... prvi poljub ljubljene osebe...,.. rojstvo otroka... zmaga na tekmovanju.... :|:| heh ... kaj pa je to tako srecnega. REvni si zelijo bogatstva, bogati zivijo v strahu za svojo lastnino. Grdi bi bili radi lepi, lepi pa se bojijo starosti. Tisti v vojni si zelijo miru, tisti ki ga imajo ne vedo kaj z njem poceti. Ce ze gdo je srecen na tem svetu je to samo norec ali pa samospoznana oseba;);)
Quake or be Quaked

trillian ::

meni se absolutno zdi, da je zivljenje taksno kot si ga ustvaris.
jaz sem.. kaj ni ocitno. velik optimist. pa sem to postala cisto po nesreci. nekega dne sem se navelicala smiljenja sami sebi. in preklopila na to.
nic vznemirljivega. samo ugotovila sem, da vse kar pocnem in vse kar mislim je odvisno le od mene. in nihce ti ne more tega vzeti.
zdi se mi, da clovek tega preprosto ne dojame. kot, da bi njegova eksistenca bila manj vredna, ce se ne bi venomer za necim gnal in se podrejal nekim absurdnim pravilom. logicno, da potem nisi srecen.
ne maram kompromisov, ne maram ljudi, ki mi zelijo dobro. ker njihova ideja dobrote ni vedno enaka moji. vsi smo samostojne enote po mojem mnenju in vse kar se zgodi je le nasa odgovornost. nekako ko to dojames, nimas vec razloga, da bi se komu smilil, ker ves, da ti ne more nihce pomagati razen sam.
vse je tvoja krivda. obzalovanje je pa po mojem mnenju le brezvezno obsedanje s preteklostjo.


love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

hanuman ::

to si pa lepo povedala . Res moramo prevzeti odgovornost za vse stvari ki jih pocnemo v zivljenju in sprejeti zivvljenje tako kot je. Se bolje je ce ga poskusamo osmisliti in se bolje ce smisel zivljenja prav zares najdemo.

"Truth is absolute, not relative"
Quake or be Quaked

frudi ::

meni se absolutno zdi, da je zivljenje taksno kot si ga ustvaris
jaz bi to povedal nekoliko drugače: življenje je takšno, za kakršnega ga imaš. če ga imaš za dobro, se ti bo zdelo dobro, če ga imaš za slabo, se ti bo zdelo slabo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848231 (1811) donvito
»

Thomas posti. (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
834928 (3413) .:joco:.
»

Smisel zivljenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287457 (5886) Dexxx
»

verzi... taki za pihat na dušo...

Oddelek: Loža
387779 (7281) LuiIII
»

Kako povabit žensko v kino ???

Oddelek: Loža
333104 (2736) trillian

Več podobnih tem