» »

Dober neuraden servis za SGS2

Dober neuraden servis za SGS2

axee ::

Po slabih izkušnjah na uradnem servisu RAM2 se obračam na neuradne servise. Zaradi ugotovljenega nepooblaščenega posega v programsko opremo (root) mi je bila garancija prekinjena. Prav tako mi zavračajo diagnostični pregled telefona, ampak "rutinsko" takoj zamenjajo matično ploščo v vrednosti 240€, s tem pa seveda NE zagotavljajo, da bo težava rešena: enostavneje povedano - če se ugotovi, da je bil telefon root-an avtomatsko zamenjajo matično ploščo brez pregleda samega telefona. Problem je, da touchscreen ne dela.

Sedaj pa iščem dobrega privatnika, ki bi mi to korektno zrihtal. Hvala za vse predloge!

Lonsarg ::

Ko sem jaz rabil enkrat servis za izven garancije sem dosti pogooglal in sem našel priporočila da je tale zelo vredu: http://www.bitcom.si/

Sem tudi tja nesel potem telefon in se osebno z serviserjem pomenu glede popravila. Ga priporočam in če bom še kdaj rabil grem definitivno tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ashrack ::

kaj ga nisi od rootal ko si ga v garancijo dal, ali so to oni sami ugotvli?
....

amigo_no1 ::

Tole rotanje in garancija pri telefonih je bedarija da ni večje, zakaj potem npr. tv, pralni stroj, router in avta ni potrebno rootat (imaš poln dostop) ?
Omejen (ne root) tv bi recimo lovil samo 3 rtvslo kanale, pralni stroj bi pral samo belo perilo, router bi delal samo med tednom, v avtu bi lahko uporabljal samo Shell 15w40 olje in imel montirane Sava gume.
Če bi kdo rad kaj uničil mu bo uspelo v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BladE_ ::

V garanciji ti vse lepo piše in, če se s pogoji ne strinjaš tudi ne kupiš... Če pa že kupiš in si pogojev nisi prebral potem si sam kriv, nimaš se kaj bunit!

So pa postopki za "unroot" ponavadi enostavni tako, da spet si sam kriv, če ga ne "unrootaš"...
Akcija - Reakcija

Lonsarg ::

Meni se ni dalo z servisi ubadat, ker bi predolgo čakal ko se mi je tipkovnica zvila, pa sm si jo na ebay naročil za 10€ in jo zamenjal sam, zato pol sploh nisem nesel v garancijo..

Lonsarg ::

BladE_ je izjavil:

V garanciji ti vse lepo piše in, če se s pogoji ne strinjaš tudi ne kupiš... Če pa že kupiš in si pogojev nisi prebral potem si sam kriv, nimaš se kaj bunit!

So pa postopki za "unroot" ponavadi enostavni tako, da spet si sam kriv, če ga ne "unrootaš"...


Se strinjam, v 95% to deluje. problem so primeri, ko se telefon tako pokvari, da ne moreš unrootat. Še vedno pa zadosti dela, da oni ugotovijo da je bil rootan. Tak da če se držiš pravil in tudi daš stock nazaj preden neseš v servis, potem z rootanjem v bistvu tvegaš 5-10% da ne bo garancije, nič več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android -ROOT (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
597033 (3664) max157
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726157998 (131621) markezii
»

Garancija telefonov

Oddelek: Mobilne tehnologije
255402 (4584) St235
»

Rootanje in flešanje CFW ne izničita garancije ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
134210 (3855) Bananovec
»

Zaračunali 3.800 SIT za 10 minut dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
493040 (2045) EjTi

Več podobnih tem