» »

Android -ROOT

Android -ROOT

«
1
2

Šolar ::

Jaz sem danes root-al tablico, sedaj pa se mi pokaže samo začetni zaslon, tablica pa se ne prižge
Sem probal izklopit pa ponovno prižgat tablco pa je isto, pokaže začetni zaslon pol se pa noče prižgat (ostane kakor "zmrznen" ekran, skos je isto)
Kdo ve kaj je narobe?
ROOT-al sem pa z Kingo ROOT

Lp
XĐĐĐ

Šolar ::

Kako se pa unroota?
Aja pa se garancija zgubi če rootaš pol pa še isti dan unrootaš tablet?
XĐĐĐ

lonewolf_ ::

Softbrickat si telefon/tablico, to kar vidiš se imenuje Boot-Loop. Žal znam to odpravit samo za Galaxy S+, ostalo boš moral pa pobrskat po forumih, youtubu...
Za točno določen model potrebuješ točno določen Root... Za garancijo pa dvomim, da še velja. Zakaj pri hudiču si sploh rootal ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Šolar ::

Avast rabim za firewall
XĐĐĐ

noob96 ::

Nujno isti dan, drugače garancija ne velja če preteče več kot 24 ur. Razn nedelje in prazniki

Šolar ::

Res velja, če unrootaš v 24h?
XĐĐĐ

mgermo ::

Če unrootaš tako da se ne vidi, da si rootal garancija pač velja, drugače ne.

Šolar ::

Kak se pa to naredi?
XĐĐĐ

s6c-gEL ::

Si prebral njihov faq ?
http://www.kingoapp.com/faq.htm

Je tvoja tablica na njihovi "Supported" listi ?
http://www.kingoapp.com/android-root/de...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Šolar ::

Kliknem power pa sound down pa mi napiše
Low battery from 3 4 V
Neki tacga

Nop
Sploh nisem videl te strani
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

s6c-gEL ::

In kje si potemtakem staknil program ?

Šolar ::

Na torrentu
Sej je pisal gor ime tablice, sam zej sem prjavu ta torrent, ga nema več

kako se unroota samsung galaxy tab 3 10.1 gt5210 no??
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

Šolar ::

Kaj se naredi v ODIN MODE?
men piše na sredin DOWNLOADING
a pustim to?
XĐĐĐ

Samson ::

Ja. Stakni original rom z neta, flashni z odinom in to naj bi bilo to. Ce pa pricakujes da bomo sedaj crtico po crtici pisali, nima smisla saj je net poln teh navodil. Pokukaj se na slo android sceno ce ne razumes anglesko. Ce si pa v beli krajini pa ti postimam ce prides.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

noob96 ::

waterproof aplikacijo si potegn s torrenta, pa dej na dež da dol spere ta root

Šolar ::

Bom pogledal

noob96 link prosim

Ker ROM naj pa dol povlečem?
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

broken/link ::

noob96 te mal trola.

pač softbrickal si. preber si po netu navodila. googlaš "model tablice + root" ali pa "model tablice + unroot" al pa "how to model tablice + root" ali kaj v tem stilu.

za svojo tablico lahko poiščeš pomoč tudi na XDA forumu: http://forum.xda-developers.com/galaxy-... ... kjer je ogromna skupnost, z ogromno uporabniki in ogromno uporabnimi nasveti. če ne znaš angleško, uporabi chrome + google translate :)

če ti pa pol **** ni jasno, kaj delaš, najdi nekoga, ki mu je, da ne boš hardbrickal tablice. Softbrickano tablico se da še rešit, hardbrickano pa lahko uporabiš le še kot obtežilnik za papir. Če se pa hočeš igrat, pa si nabavi cenejšo tablico, ki je ne bo škoda, ko jo boš hardbricknil :D

če pa hočeš po vsej sili sam to uredit: googlaj, beri, preišči cel internet. in šele potem začni delat in reševat situacijo. ker s tem, če ne veš kaj delaš, narediš več škode kot dobička.

Šolar ::

ker ROM pa staknem dol (kle so ene države)?

Samsung galaxy rab 3 10.1 p5210 je model tablice
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

Klemzz ::

Šolar ::

Tnks klemzz
XĐĐĐ

Šolar ::

Re-Partition mora biti oblkukan al kako pa Auto Reboot in F Reset Time?
Drugo pa je odklukano?
XĐĐĐ

Samson ::

Repartition dej klukco stran.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Šolar ::

Ok
XĐĐĐ

Šolar ::

Tnks sem unrootal tab
Hvala vsem
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

theStranger ::

Kako je z rootom in garancijo pri simobilu?

matobeli ::

Nima veze z Simobilom. Pooblaščeni serviser proizvajalca pove kako je z rootom in garancijo.

Vseeno pa ne povedat gospodični na okencu da si rootal.

blackbfm ::

Prvo se vprasaj zakaj bi blo drugace kot kje drugje, kot drugo pa operater nima nic z garancijo

bigbada ::

Kot so že omenili ostali, je to pomembno samo serviserju. Operater nima veze s tem. Obstaja pa kar nekaj stvari s katerimi lahko telefon unrootas nazaj v prvotno stanje in ne pusti nobenih sledi. Sicer odvisno od mobitela, ki ga imaš. Se pa androide vsekakor splača rootat, posebej če imaš kakšni Nexus.

blackbfm ::

Splaca se rootat naprave ki niso vec v garanciji ali pa imajo kasno staro verzijo androida da potrm nadgradis. Pri novi napravi pa nevem kok je smiselno imet root za normalno rabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

hojnikb ::

Splaca se rootat naprave ki niso vec v garanciji ali pa imajo kasno staro verzijo androida da potrm nadgradis.

za nadgradnjo na custom rom nerabiš roota. Rabiš pa custom recovery.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tomaz88 ::

če sam ne veš razloga zakaj bi ti koristil root, pol pusti na miru

jonystar ::

Mam vpašanje glede tablce Prstigio multipad 8 hd in sicer, kolega mi je prnesu tablco, ker mu nagaja, saj si ne zapomne nastavitev(vsakič ko se prižge tablco je treba nastavlat nastavitve jezika, tipkovnce,...) in kaže mu, da ima zasedenega prostora 46 MB in 0MB praznga, sem naredu factory reset in hard reset in nič od tega ni pomagal. Na internetu sem najdu, da se lako problem s prostorom odprav tako, da se naloži novejši firmware zdj pa nastane probem, ker on nima nobene microSD kartice v tablci in tut doma ne. Zato me zanima, če vzamem iz telefona microSD kartico in s to kartico naložim firmware a se nov firmware naloži na SD kartico al na pomnilnik tablce?

Samson ::

Seveda je dobra bilo katera sd kartica. Sam da pase noter pa da je dovolj velika za novejsi update.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jonystar ::

Hvala za hitr odgovor, bom pol ko pridem domov probou z 2GB kartico, firmware je pa samo 311MB velk, tko, da nebi smel bit problema.

PrihajaNodi ::

BivšiUser2 ::

Je že kdo rootal tablico brez, da bi gor nalagal twrp ali cwm? Trenutno imam pri sebi eni tablico, za katero pa nimam sd kartice in bi root potreboval takoj.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

blackbfm ::

Ja zgooglaj si postopek.. Twrp in cwm nimata veze z rootom

BivšiUser2 ::

Kako, da ne, če pa si vsi nalagajo na fone/tablice twrp oz. cwm. Tablica ima temo, tu na forumu(Galaxy Tab E), samo si jo je en ,že s tistim kar je gor,brickal.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

blackbfm ::

Twrp in cwm sta za custom rome, backupe in take zadeve.. Root nima veze

BivšiUser2 ::

Ja, že ampak tip na videu kaže ravno to. Prav tako sem že parkrat pofleshal in se ne zgodi nič. Vsakič pridem v stock recovery.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BorutK-73 ::

Nexus 7 tudi nima sd kartice pa se vseeno da rootat.

BivšiUser2 ::

BorutK-73 je izjavil:

Nexus 7 tudi nima sd kartice pa se vseeno da rootat.

Kje ga potem biksam?
Edit: http://forum.xda-developers.com/showthr... ??
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

To je guide za One plus one.
SD kartice ne rabis, imas interni spomin od tablice, ane ;)

BivšiUser2 ::

Ja, že ampak nikakor ne morem iz internega spomina inštalirati super su, enostavno.mi ne pusti do mape. Sem poskusol tudi z ADB pa me ne morem verification errorja ki bi ga enostavno bypassal edino s cutsom recoveryja katerega sem parkrat že flashnil pa še vedno pridem v stock recovery. Če bi kdo imel kako idejo naj jo prosoim pove, da o čem točno govori. Vem že da ne rabim sd kartice, povej raje približen postopek.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BlaY0 ::

blackbfm je izjavil:

Twrp in cwm sta za custom rome, backupe in take zadeve.. Root nima veze

V bistvu posredno ima. Prek twrp-ja oziroma cwm-ja inštaliraš zip update paket v katerem je recimo root-kit (su, nek superuser apk ter še kakšna skripta ki onemogoči to in ono ter po možnosti na novo zbilda initramfs).

BivšiUser2 je izjavil:

Ja, že ampak tip na videu kaže ravno to. Prav tako sem že parkrat pofleshal in se ne zgodi nič. Vsakič pridem v stock recovery.

A ko si poflešal, si takoj naredil adb reboot-bootloader al ne? Dosti stock romov ima neko "failsafe" boot skripto v initramfs-ju ki preveri checksum trenutnega bootloaderja, in če se ne ujema ga enostavno povozi s svojo stock varianto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BivšiUser2 ::

A ko si poflešal, si takoj naredil adb reboot-bootloader al ne?
Se pravi, če to naredim takoj bo delalo?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BlaY0 ::

Poskusi. Se pravi takoj po flashu recovery imiđa butni v recovery. Najlažje to narediš prek adb-ja.

Druga varianta je t.i. local exploit temporary root in v tem času potem namestiš na sistemsko particijo kar pač moraš (to je su pa tisti superuser apk). To jaz zadnje čase počnem in mi čisto zadošča - ne rabim t.i. full root-a.

Zaa katero tablico pa gre če smem prašat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BivšiUser2 ::

Samsung galaxy Tab E,model T560.

Nope. Bom še probal drugo varianto.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Ne poznam toliko teh Samsungov. Na kakšen način pa flešaš recovery? Variant je namreč malo morje.

BivšiUser2 ::

Odin, saj tipu je šlo v prvo Najprej sem mislil, da z novejšim super sujem & twrpjem ne morem tega narediti, samo tudi z staro različico ne gre. Probal sem tudi z ukazom sideload adb (nek error z verifikacijo) tole kar si spodaj objavil, bom zdaj probal
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android root

Oddelek: Mobilne tehnologije
183556 (792) jedateruk
»

Galaxy S6 Android - Odstranitev aplikacij

Oddelek: Mobilne tehnologije
252689 (2235) r3dkv1c4
»

Katere ROMe uporabljate?

Oddelek: Operacijski sistemi
313551 (2606) SaXsIm
»

Custom ROM instalacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
101442 (1267) printer
»

Android telefon - full backup image

Oddelek: Mobilne tehnologije
162508 (2427) errhec

Več podobnih tem