» »

Daljinec za pc

Daljinec za pc

atansek ::

Mislim da je že enkrat tu tekla beseda o daljincu za pc.Ma morda kdo kakšno vezje za to čudo?Mogoče link..sam da je čim cenej pa da dela :)..hvala!

TEDY ::

Imam doma 2 vezja narejena.
Rabiš pa program Gerber in nek plugin.
Lahko pa uporabiš skoraj vsak daljinec.
Žal pa nevem strani do vezja :\

Tugo ::

program je Girder, ne Gerber.

poglej pa še tale link.

lp, T.

Person ::

Jaz pišem za tole vezje: http://fly.cc.fer.hr/~mozgic/UIR/ (Verzija 2)
Svoj plug-in za bsplayer.;)

Trenutno mi že bere IR code z sonyevih daljincev. Zdaj moram pa samo še key mapper narediti za plug-in;)

No, drugače pa kot so napisali: Girder & Igor plug-in za zgoraj navedeno vezje;)

PS: Za foro bom naredil še podporo za IR igranje moje nove igre:)

PS2: Če vas kaj zanima, kar vprašajte;)
Let's make something useful!

nejc_ ::

Tugo ::

Person & nejc zanimata me 2 stvari in sicer:
1.) kako vajina sprejemnika reagirata na dolgotrajen pritisk na določeno tipko (volume up/down)? torej ali se glasnost povečuje ali se izvede samo 1x?
2.) kolikša je poraba CPUja, ko je pritisnjena tipka in seveda pri pogoju, da sploh zna izvršit več istih ukazov pri držanju tipke.

lp, T.

nejc_ ::

Sam sicer uporabljam sprejemnik od Pinnacla, ker je mnogo bolj estetsko narejen, kot je bil narejen moj. Sicer ne morem reci zagotovo, ampak se mi mocno dozdeva, da je doma narejeni sprejemnik deloval enako, kot mi deluje od Pinnacla - in to je, da zazna dolgotrajni pritisk tipke.
Glede porabe CPUja pa lahko sporocim v ponedeljek, ko se vrnem domov, kjer imam to postimano.

Person ::

@Tugo:
1. DA, zna zaznati, če držiš isto tipko ;)
2. Na AMD64 3000 je povprečna poraba CPUja 0%;)

Mah, sej IR receiver je itsk dtrojni, serijski vhod pa samo določeno vrsto signalov sprejema. Program pa sprejema signale, računa čas in izvaja bitne operacije ... pa še to z majhno količino podatkov.
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

Tugo ::

glede porabe sem spraševal zato, ker s tistim, ki ga je naredil Igor Cesko, sem imel porabo preko COM porta 70% @ Bartonu 2500+. Sedaj imam tudi njegov IR, vendar tistega preko USBja, kjer je poraba nična.

nejc, prosim poročaj, ko stestiraš.

hvala obema!

lp, T.

Person ::

Sem jaz tudi pravkar testiral Igor plu-in za Girder, pa mi isto nabije na 70%, če držim tipko na daljincu.

Moj BSplayer plug-in, pa porabi 0%.

A imaš kje načrt za tisti IR sprejemnik, ki ga daš na USB?
Let's make something useful!

Tugo ::

Igor Cesko ga ima na svoji strani tukaj.

lp, T.

Person ::

Aha, toda še kr komplicirana zadevca:)
Let's make something useful!

Tugo ::

komplicirana s strani tistega, ki jo je skonstruiral ali nas, ki jo bomo naredili?

lp, T.

Person ::

S strani tistega, ki jo je skonstruktiral ... no, če primerjaš s tisto različico, ki deluje na COM portu ... hardware, software ...
Let's make something useful!

Tugo ::

sej na splošno ni nč tazga. vse kar je model naredu je to, da je iz AVRja naredu pretvornik iz USB na serijsko komunikacijo. to je vse. sej se sliš preprosto, čeprav ni. drugač bi pa lahko nemst tega čipa uporabi FTDIjev FT232BM, ki deluje z enako funkcijo. je pa tuki od začetka do konca sam naredu in napisu vse (program v AVR, programator za uporabnika in pa driverji USB za priključeno napravo).

čist tko, FT232BM stane v HTE oz. pri reviji Svet Elektronike po cca 1800 sit, tko da se da tut prek tega narest, edin program moraš pol napisat sam. driverji za FTDIja pa dobiš vse in še lepo dokumentirano je s primerčki za C in VB.

lp, T.

Person ::

Aha, tenks. Sem malo pogooglal o AVRju ... mah trenutno še vedno pišem BSplayer plug-in ... manjka mi samo še dokončan Key mapper & Configuration Read/Write. Drugače pa že testno delujejo osnovne funkcije ... glasnost +/- ... turn off.
Pokažem, ko dokončam.

Bom kasneje šel na kakšen USB vmesnik & USB driver.

LP
Let's make something useful!

Tugo ::

keep up the good work ;)

lp, T.

Person ::

Tenks;)
Let's make something useful!

SloMusty ::

Imam TV kartico na računalniku z daljincem. Ali obstaja kakšen program, da bi daljinca lahkom uporabljal za zagon programov ali za master volume in podobno.

Kartica LifeView FlyTV Prime 34.

Lp
Freestyle wind riders!!!

nejc_ ::

Evo me - na mojmu AMDju, ki tece na 2170GHz, je CPU obremenjen, ce drzim in zaznava tipko na daljincu, tocno 0.0% :)

Tugo ::

nejc, zakon :) ampak verjami, da ne more bit 0,0% ;)
vsaj ne non stop. malo je, ni pa 0,0%. skratka, zakon :)

SloMusty: poglej program Girder in poglej, če je kdo naredil plugin za tvojo kartico. če je, potem si na konju. drugač je pa konj na teb ;) ah, pozab tole zadnjo.
Girderjeva uradnja stran


lp, T.

nejc_ ::

Tugo, potem mi pa zgleda "top" laže - držal sem namreč 5s in se odstotek ni premaknil niti enkrat.

Tugo ::

ni rečeno, da laže :)
vzorči v določenem času in je lahko ravno tak, da se nikoli ne ujame. sej tut, če imel 1% je to super. kot si vidu sva mela oba s Personom preko 70% porabo. to se p apozna takrat, ko predvajaš recimo DivX film, ki požre preko 50% procesorja, hkrati pa ga preko 70% požre še IR. no pa smo tm kako dobit 120% zmogljivost procesorja ;)
v glavnem pozabi in uživaj ob uporabu IRja ;)

lp, T.

SloMusty ::

Tugo
Na žalost ne obstaja;((

Ali poznate še kakšen drugi program ali je kdo ki bi me lahko spravil na konja???

lp
Freestyle wind riders!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127648 (10892) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517111 (6078) sidd
»

Shema za ir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71255 (1120) Tugo
»

USB ATtiny2313 kontroler v SLO?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
242056 (1873) Tugo

Več podobnih tem