» »

Poraba avtomobila

Poraba avtomobila

hojnikb ::

>meni je zelo zanimivo od teh golf II disel userjev (verjetno se to prenasa z ocetoscino) kako mislijo, da sodobni bencinarji zrejo nadproprecno veliko.

A se lahko javi kdo od teh nazivagnov^tm, kolk ma dejansko porabe ? :)
#brezpodpisa

sandmat ::

Volvo S40
Letnik 2001
1.6 80kW (100km)
bencinar
Najnižja: 6.2L/100 (avtocesta lj - primorska in nazaj)
Povprečna poraba: 8.6L/100 (vozim se skoraj izključno po mestu
Povprečna relacija: Mestna vožnja (par km v vsako smer)
Vožnja po centru Lj: pozimi okoli 10L, poleti med 8.5-9. Hladna mašina se mu pozna kot še nobenemu avtu, ki sem ga vozil.

Je pa avto za upokojence. Izgleda, da je pretežek za to mašino in ne potegne nikamor. Po avtocesti/regionalki pa je z njim lepo cruisat. Največ bi prišparal, če bi vgradil stop/go (če bi obstajala), saj stoje porabi (sploh pozimi) ogromno.

Stipex ::

-BMW 525d e39, ročni menjalnik
-letnik 2002
-2.5 120kw (164HP), 6 valjni motor
-turbodiesel
-najnižja poraba: 4,5L/100km (nedeljska vožnja po praznih regionalnih cestah)
-povprečna poraba: 5,5L/100km (70% avtocesta, 30% mešano)
-povprečna relacija: Krško - Ljubljana (AC)
-način merjenja: potovalni računalnik

Gume: 205/65 R15 (zimske in letne). Če bi imel širše in večje (17",18"... 235+), bi bila poraba kak liter več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Matej22 ::

Znamka in model avtomobila: VW passat 4motion
Letnik: 2007
Prostornina in moč motorja: 2.0 FSI 110 kW
Tip goriva: bencin
Najnižja poraba: 6.8
Povprečna poraba: 8.5 poleti, 8.9 pozimi
Povprečna relacija: 10km
Tip vožnje (mestna, izvenmestna, mešano): izvenmestna
Način merjenja (potovalni računalnik, ročni izračun): potovalni računalnik


Znamka in model avtomobila: VW Golf IV GTI
Letnik: 1999
Prostornina in moč motorja: 1800T 110 kW
Tip goriva: bencin
Najnižja poraba: 5.8
Povprečna poraba: 7.5
Povprečna relacija: 10
Tip vožnje (mestna, izvenmestna, mešano): izvenmestna
Način merjenja (potovalni računalnik, ročni izračun): ročni izračun

zobnik ::

Zanimiva poraba na cliotu 1.2 8v s 58KM. Regionalna skoraj brez meste, brez AC, ene parkrat se dvignil z avtom na 800-1000m nad morjem. Vožnja seveda na izzi.
Cesta Gorenja vas-Jezersko, cesta Gorenja vas-Cerkno-Bovec....

Poraba na celi tank 5.6l/100km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

sass628 ::

Znamka in model avtomobila: Citroen C-Elysee
Letnik: 2016
Prostornina in moč motorja: 1.6, 100KM
Tip goriva: Dizel
Najnižja poraba: 4,4
Povprečna poraba: 4,8
Povprečna relacija: dnevno KR - LJ, 60km
Tip vožnje (mestna, izvenmestna, mešano): Mešano
Način merjenja (potovalni računalnik, ročni izračun): Potovalni računalnik

Comandante ::

Mazda 3 sedan
2013
2,0/88kW/120hp
Bencin 95 okt
Min 5,1l (Maribor-Dunaj-Maribor, 500km vecinoma 110km/h IG-L po avtocesti)
Ave 6,4l (poleti tri deci manj, pozimi tri deci vec)
Max ~7,5l, samo mestno jajcanje, dosti hladnih vzigov, ipd.
2x65km, sluzba
60% avtocesta, 30% izvenmestna, 10% mestna. Priblizno po omejitvah, ampak predvsem na dezeli kljub temu hitreje od vecine prometa.
Potovalni racunalnik in rocni izracun se ujemata na deci natancno.

Slisal sem, da ima hatchback varianta tega avta bolj "sportni" menjalnik (krajsa razmerja), ter zato pije nekaj vec (pa se aerodinamika je slabsa).

hojnikb ::

tale skyactiv-g se da flashat na lepih 175HP, če ti bo kdajkoli premal :) Sicer pa, kr spodobna poraba za atmosferskega bencinarja.
#brezpodpisa

Comandante ::

hojnikb je izjavil:

tale skyactiv-g se da flashat na lepih 175HP, če ti bo kdajkoli premal :) Sicer pa, kr spodobna poraba za atmosferskega bencinarja.

Moci je vedno premalo. Menjalnik pa izpuh sta kul za taksne posege? Motor vem da je precej elektronsko kastriran ja.

Steinkauz ::

No ja, pri meni je šlo do 163 konjev.


Poraba je šla mičken gor, ker zdej kdaj izkoristim te konje.
Večnima mesto, občasno 60km avtoceste/regionalke.

RedDrake ::

Znamka in model avtomobila: Hyundai Tucson 4x4 DCT
Letnik: 2020
Prostornina in moč motorja: 1.6, 177KM
Tip goriva: Bencin
Najnižja poraba: 7,4 (jajcanje po regionalki ~60-70km/h)
Povprečna poraba: 9,1
Povprečna relacija: LJ mesto ter LJ-spodnje posavje in LJ - zgornje posočje
Tip vožnje (mestna, izvenmestna, mešano): 90% izvenmestna
Način merjenja (potovalni računalnik, ročni izračun): Potovalni računalnik

Znamka in model avtomobila: SAAB 9-3 cabrio
Letnik: 2004
Prostornina in moč motorja: 2.0 ~250KM
Tip goriva: Bencin
Najnižja poraba: 6,1 (110km/h na prazni AC Benetke - Bologna)
Povprečna poraba: 7,9
Povprečna relacija: vožen le občasno, 50% AC, 45% regionalke, ostalo mesto.
Tip vožnje (mestna, izvenmestna, mešano): izvenmestna
Način merjenja (potovalni računalnik, ročni izračun): Potovalni računalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

GR2 ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

6,2-6,4l, koga hoče ta hecat? Drugače če že pišeš od-do in ne znaš/nimaš volje iti en tank kot stara mama in en tank kot rally voznik, greš lahko preprosto na Zeperfs in ugotoviš da ima ta avto 6-11l, kar lahko tudi potrdim.
S svojim sem imel drugače po 4 letih točno 10,0l, 10km regionalke z razburljivo vožnjo, ampak prve 4km je bilo treba itak ogret avto, tako da vsega skupaj nič prave vožnje.
6l je z vožnjo 70 po dokaj ravni regionalki, če imaš vmes kakšen klanec ali ovinke je takoj 7l. Ali pa 100 na AC v 6. Kdo se sploh vozi tako? 11l pa tudi ni težko dosečt, jaz npr. sem s povprečno hitrostjo 80 na ravni regionalki, max 120-130.

Drugače pa zaenkrat na AC po celem tanku izračunano na roke in ne po BC, ki laže za 0,5l, če voziš umirjeno in do 1,5l, če voziš s polnim plinom.
120-140, prehitevanje tako da se nisem enkrat oziral na porabo - 8,9l
160 kadar se je pač dalo, prehitevanje enako na max - 9,9l
100 s samo kakšnim prehitevanjem tovornjaka ali dveh do 130 (pač nočem živcirati ostalih za mano s prehitevanjem do 110) - zaenkrat kaže da se da priti na 7l, 6l je še vprašanje, BC zaenkrat še 6,7l, ampak bo še padalo
120 z res narahlim prehitevanjem kakor itak prehiteva večina bi bilo pomoje nekih 7,5l
Nek optimum za ta avto za vsakodnevno vožnjo na šiht 30km je pomoje 8,5l, za to bo treba vozit okol 120, ampak vsaj malo misliti na porabo med prehitevanji, ne kar vsakič v 5. do daske.

Drugače me resno zanima poraba za kakšen 1.0 motor kot je VW 1.0 TSI 110 ali pa Megane 1.3 TCe 115. Ker kakor sem gledal sedaj nižji srednji razred do 15k dobiš samo Škodo Scalo in Megane. Pa če se omenja porabo je treba povedati iskreno kot sem sedaj jaz in kot je RedDrake v prejšnjem postu.
Zdaj je sicer avto po 4 letih očitno itak že izgubil vso vrednost, iz 21.500 na 10.000. Ampak če ne drugega da vem kaj gledat čez 15 let, čeprav takrat že vprašanje kaj vse bo že zunaj. Ampak zaenkrat kaže da bo čez 15 let še zadnjič kupljen avto na fosilno gorivo. Se pravi je najbolje iskat nek bencinar s čim manjšo prostornino.
Z dizli pa ne vem kako je za teh 15.000km na leto, verjetno izgubiš ravno tolk na servisih kot pridobiš na gorivu.

Če ne drugega s švohnejšimi avti težko meriš kurce, sem pa tja pač zapaše, konj pa ne moreš kar pričarati. Še pri mojem ni nekega efekta če na AC šaltam v 4. Ampak če pravi čas pritisnem v 5. me pa lahko prehiti samo kakšen res športen avto.

Jaz bi rekel da za AC vožnjo okol 130 so realne porabe:
1.6T 200KM - 9l
1.4T 120-150KM - 8-8,5l
1.0 cca. 110KM - 7-7,5l
1.5 ali 1.6 dizel do 135KM - 6l, mogoče tudi 7l, nimam pojma koliko več porabijo dizli če ga dejansko pritisneš, po naših AC večina špara tudi dizle, tako da očitno da tudi poskoči poraba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

jest10 ::

Lej ti imaš jajc od avta z visoko porabo, za bonus pa ga še ne znaš voziti.

1.0 110KM v avtu nižjega srednjega razreda ima pri 130km/h(GPS) okoli 6l porabe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Hatchback678 ::

Na hitrco

Alfa Romeo Giulietta 2010 letnik, 1.4 motor 125 kW poraba tam okoli 7.3.

GR2 ::

Ta je napisal 7,2l:


Ti si enak kot moj fotr oz. ste itak vsi enaki vi povprečneži ali kakoroli se že imenujete neekstremisti. Takoj ko omenim koliko porabim, je odgovor da ne znam vozit. Vozit znam od najbolj umirjene do najbolj divje vožnje, zakaj če vozim divje potem to pomeni da ne znam voziti? To pomeni samo da nimam volje voziti umirjeno.
Sam bi raje vozil 1.0 50KM pri 130-150 kot pa 1.6T 200 pri 100, pa bi bila pri obeh poraba 6l. Sicer pa večina voznikov raje prehiteva, koliko jih pa vidite da vozijo celo pot 90-100 za tovornjaki? Ponavadi samo kakšen mestni avto.

Drugače če pogledaš koliko da ta avto od sebe, nikakor ne moreš reči da je slabo učinkovit. 80-120 v 5. 6,5s pač zahteva svoj davek. Da se pa priti na 6l, ampak če hočeš karkoli manj kot 8l, je bolje razmislit o drugem avtu.

Hatchback678 je izjavil:

Na hitrco

Alfa Romeo Giulietta 2010 letnik, 1.4 motor 125 kW poraba tam okoli 7.3.

To je ravno o tem kar govorim. Ta avto porabi 6-11l. Jaz za 7l nikoli ne bi kupoval takega avta, da se moram voziti 110 po AC ali 80 po regionalki s pereščkom na plinu.
Sem imel Mitota 1.4T 135 in je pil 10,7l. 9,5l sem imel samo na daljši poti. Čisti min v obe smeri je bil 6,5l, čisti max pa 11,5l. Tako da 7,5l je za en drek vožnja s takim avtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

jest10 ::

GR2 je izjavil:

Ta je napisal 7,2l:



Mine usually is 5.5 or 6 at 125 km/h.



Octavia limo s 1.0 116KM ima povprečje na AC malo nad 6l
Rapid 1,2 110KM ima povprečje na AC 5,8l.
Oboje tempomat na 130km/h po GPS.

vonStokovsky ::

Tvoja poraba je visoka zato, ker krepko presegaš omejitve hitrosti. Vozim 1.2 TSI B segment škatlo in mi tudi pri "divjih vožnjah" z neekonomičnimi obrati, zaviranjem in vožnjo po hribovitem terenu ne porabi več kot 7,5 l. Na ravnih podeželskih cestah pa je tudi 6 l ali manj. Povprečna umirjena vožnja pa terja 4.7 - 5.2 l. Vozi po omejitvah pa ne bo treba tankat v vsaki drugi vasi, niti skrbet za radarje.
Viva la Vida

Wrop ::

GR2 je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

6,2-6,4l, koga hoče ta hecat?


Kakšnega res butastega kupca, ki ne ve kaj kupuje. 1.6 turbobencinarji pač ne pijejo toliko. No ja, da se kako vožnjo odpeljat s tako porabo. V povprečju pa daleč od tega.
Niti nima smisla kupovati avta s takim motorjem, če moraš gas božati s trepalnicami, da dosežeš nizko porabo. Potem je bolje kupiti en 1.0 mlinček. Z enako vožnjo - s pospeški, si praktično na istem, poraba pa je še za kake pol litra nižja pri 1.0.
Sem bil enkrat na ogledu enega 1.6 turbobencinarja, pa sem na direktno vprašanje koliko kaj pije, dobil odgovor, da tam med 6 in 7. Itak, sem vedel, da mi laže direktno v faco. Ko sva skupaj sedela v avtu, sva šla skozi funkcije in okna na glavnem ekranu. Na enem oknu se je prikazala povprečna poraba. 9,3 l/100 km. Koliko kriljenja z rokami, da bi se prekrilo dejansko porabo in nato izgovorov, ko sem jo povprašal zakaj taka diskrepanca med njenimi prejšnjimi trditvami in trditvami računalika. Priceless. Tistega avta sicer potem nisem kupil - sem ponudil precej nižjo ceno od oglaševane, ker, da ti nekdo laže že pri porabi, kaj mora šele pri čem drugim, ko sem povpraševal o razlogih za prodajo in kaj je bilo kaj storjeno na avtu.

Wrop ::

vonStokovsky je izjavil:

Tvoja poraba je visoka zato, ker krepko presegaš omejitve hitrosti. Vozim 1.2 TSI B segment škatlo in mi tudi pri "divjih vožnjah" z neekonomičnimi obrati, zaviranjem in vožnjo po hribovitem terenu ne porabi več kot 7,5 l. Na ravnih podeželskih cestah pa je tudi 6 l ali manj. Povprečna umirjena vožnja pa terja 4.7 - 5.2 l. Vozi po omejitvah pa ne bo treba tankat v vsaki drugi vasi, niti skrbet za radarje.


Visoko porabo ima zato, ker ima stopalko za gas vedno na dnu. To, da gre čez omejitvne ne igra tako velike vloge. To se pozna šele na avtocesti.

Vetrpiha ::

GR2 je izjavil:

.

Jaz bi rekel da za AC vožnjo okol 130 so realne porabe:
1.6T 200KM - 9l
1.4T 120-150KM - 8-8,5l
1.0 cca. 110KM - 7-7,5l
1.5 ali 1.6 dizel do 135KM - 6l, mogoče tudi 7l, nimam pojma koliko več porabijo dizli če ga dejansko pritisneš, po naših AC večina špara tudi dizle, tako da očitno da tudi poskoči poraba

Renault Megane 1.6 DCi 74kw (2015)
Najnižja - 4.9l
Povprečna okrog 6l ob zmerni vožnji
Na avrocesti ob zmerni vožnji nekaj podobnega, ob divjanju dober liter ali liter in pol zraven
Če furaš 110-120, prideš na 5.5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

DamijanD ::

Pol AC, pol regionalka, po AC ponavadi okrog 130:

Blinder ::

Wrop je izjavil:

Visoko porabo ima zato, ker ima stopalko za gas vedno na dnu. To, da gre čez omejitvne ne igra tako velike vloge. To se pozna šele na avtocesti.


Stopalka na dnu zene motor v delovanje pri ne-maksimalno-dobrem izkoristku: https://hips.hearstapps.com/hmg-prod/am...

Hitrost cez omejitve poveca potrebo po energiji zaradi zracnega upora in potencialno vecje uporabe zavor.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

JGandolfini ::

Golf 8, 1.5 eTSI 150 DSG (48V blagi hibrid)

Zadnja dva tedna od prevzema imam povprečje 6.5l/100km, 80% regionalke 20-30km/vožnjo (dostikrat dinamična vožnja), ostalo mesto/AC.

Meni se zdi poraba solidna, sploh za relativno kratke vožnje pri temperaturah < 10°C.

Avto je pa tudi zelo uglajen, precej bolj, kot sem pričakoval za ta segment. Razen tega, da mi manjka kakšnih 30-50 konjev, sem zadovoljen. Izbira je bila namreč med 3 leta starim Mk7.5 GTI in 3 mesece starim tem - cene so tam tam - izbira je bila kmalu jasna.

feryz ::

GR2 je izjavil:

Jaz bi rekel da za AC vožnjo okol 130 so realne porabe:
1.6T 200KM - 9l
1.4T 120-150KM - 8-8,5l
1.0 cca. 110KM - 7-7,5l
1.5 ali 1.6 dizel do 135KM - 6l, mogoče tudi 7l, nimam pojma koliko več porabijo dizli če ga dejansko pritisneš, po naših AC večina špara tudi dizle, tako da očitno da tudi poskoči poraba
2 tone pleha, 400 KM dizel, do 6 litrov. Za vožnjo 130 po AC.

GR2 ::

Wrop je izjavil:

vonStokovsky je izjavil:

Tvoja poraba je visoka zato, ker krepko presegaš omejitve hitrosti. Vozim 1.2 TSI B segment škatlo in mi tudi pri "divjih vožnjah" z neekonomičnimi obrati, zaviranjem in vožnjo po hribovitem terenu ne porabi več kot 7,5 l. Na ravnih podeželskih cestah pa je tudi 6 l ali manj. Povprečna umirjena vožnja pa terja 4.7 - 5.2 l. Vozi po omejitvah pa ne bo treba tankat v vsaki drugi vasi, niti skrbet za radarje.


Visoko porabo ima zato, ker ima stopalko za gas vedno na dnu. To, da gre čez omejitvne ne igra tako velike vloge. To se pozna šele na avtocesti.

Če bi imel vedno na dnu, bi slej kot prej prišel do 235. Je pa res da imam med prehitevanji nogo kar globoko.
120-140 je ravno po omejitvah. In ne rabiš nič skrbet za radarje, edino ko sem šel dol na Kranj-vzhod sem imel noter 85 čez tablo 40, ker se mi ni dalo skurit vseh zavor, že tako sem šel na servis kjer so mi morali menjat zadnje ploščice. Te table so očitno mišljene za tovornjake, ampak ker se jim ne da pod tablo nalimat še slikice tovornjaka, moramo potem brezveze cvikati mi v avtih. Ni mi jasno kako se boš sploh vozil 40, mogoče 60. Greš 80 je pa enako kot če bi šel po AC 170, res pa da če bi celo pot vozil +40 te hitreje najdejo kot če samo, ko zapelješ dol iz AC.
In v rush hour-jih ne boš vozil 130 po tempomatu kjer bi mogoče celo bilo 7,5l, ampak moraš za tako hitrost konstantno prehitevat. Lahko bi sicer prehiteval zelo narahlo kot to delajo ostali, ampak potem bi imel vedno enega na riti.
Sicer pa zanimivo da tudi ko voziš 100, imaš prigode. V eno smer mi kombi zapelje tik pred mano in ravno takrat spusti "celo" tekočino za šipe. Nazajgrede pa ena v Passatu se mi prilima na zadek in potem počaka vso kolono zadaj, da končno prehiti, čeprav bi lahko prehitela vseh prvih 30s ko me je dohitela. Tako da taka vožnja je bila samo malo za probo, če sem že začel, bom šel cel tank, da vidim če se res da priti na 6l. Potem bo pa očitno optimalno 120-140 s tistimi 9l/100km.

Se pravi najboljši price/performance za 10-20k km na leto smo ugotovili da so 1.0 ali 1.2 TB s cca. 110KM? Zakaj ne dizel tam nad 15k km bi moral pa eden prilimat stroške servisov prvih 10 let. Pri bencinarjih vem da prvih 10 let ni nobenih omembe vrednih stroškov. Kar sem sedaj na hitro gledal, če bi sedaj kupoval avto, Škoda Scala 1.0 TSI 110 za 14k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

hojnikb ::

JGandolfini je izjavil:

Golf 8, 1.5 eTSI 150 DSG (48V blagi hibrid)

Zadnja dva tedna od prevzema imam povprečje 6.5l/100km, 80% regionalke 20-30km/vožnjo (dostikrat dinamična vožnja), ostalo mesto/AC.

Meni se zdi poraba solidna, sploh za relativno kratke vožnje pri temperaturah < 10°C.

Avto je pa tudi zelo uglajen, precej bolj, kot sem pričakoval za ta segment. Razen tega, da mi manjka kakšnih 30-50 konjev, sem zadovoljen. Izbira je bila namreč med 3 leta starim Mk7.5 GTI in 3 mesece starim tem - cene so tam tam - izbira je bila kmalu jasna.

to dobis not z remapom.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

JGandolfini je izjavil:

Golf 8, 1.5 eTSI 150 DSG (48V blagi hibrid)

Zadnja dva tedna od prevzema imam povprečje 6.5l/100km, 80% regionalke 20-30km/vožnjo (dostikrat dinamična vožnja), ostalo mesto/AC.

Meni se zdi poraba solidna, sploh za relativno kratke vožnje pri temperaturah < 10°C.

Avto je pa tudi zelo uglajen, precej bolj, kot sem pričakoval za ta segment. Razen tega, da mi manjka kakšnih 30-50 konjev, sem zadovoljen. Izbira je bila namreč med 3 leta starim Mk7.5 GTI in 3 mesece starim tem - cene so tam tam - izbira je bila kmalu jasna.
Sm vceraj teral za enim 200+ kr fino potegne ta eTSI, ampak mozno da je bil GTE. Kr solidno morm rect.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JGandolfini ::

Kaj pa vem, verjetno izgubim garancijo, poleg tega pa ne bi rad preveč naprezal DSG DQ200, ki je z 250Nm tega motorja že precej izkoriščen (kolikor vem, nisem delal preveč researcha še).

m0LN4r ::

Ja ampak pol si si narocil napacen model:
1.4 TSI eHybrid OPF 204PS
1.4 TSI OPF GTE 245PS
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JGandolfini ::

Ja, samo ta je bil na voljo brez čakanja + cenovno je bil že tale tako ali tako na zgornji meji budgeta.

m0LN4r ::


Oba skupaj povprecno 7,8
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

clio 1.2 75km, poraba plina okol 8l brez varčevaja, 5 evrov/100km.

GR2 ::

Uf, vožnja 100, to pa prideš spočit na šiht. Še s tempomatom sem se imel čas igrat in ga nastavil na točno 100. Ene par tovornjakov/avtobusov sem moral prehitet v 5. do 130, drugače bi prehiteval celo večnost.
Časovno pa samo 34 minut za 32km vključno s štemplanjem na sezamu. Če bi vozil 160 bi pa mogoče prišel v 25min, bolj realno 27min. Glede časa torej ni razlike.
S porabo se pomoje da priti na 6,0l. S tistimi tako opevanimi 1.0 pa nekje 5,0l. V glavnem, proti porabi 9,0l in vožnji 120-140 prišparaš skoraj 50€ na mesec oz. vsaj 500€ na leto.
Ampak še vedno ne vem če bom tako vozil. Sploh za Kranjem zahod so me prehitevali na veliko, pred tem sploh ne toliko. Drugače ne bi bil noben problem, ampak saj veste kako folk prehiteva, da ti zavije desno da ti skorajda oplazi odbijač. Vključit se pa tudi noben ne zna tako hitro, da bi prišel pred tabo, to je šele žalostno. Pa spet nek bel LJ Passat vozil par sekund za ritjo, ti so očitno najbolj nesposobni prehitet.

Vetrpiha ::

Če ti avto ob normalni vožnji troši 6, na avtocesti pa 9, je čas, da menjaš vozilo

solatko ::

Če daš za vozilo malo, imaš dovolj denarja za gorivo in tudi poraba ni problem. Ker pa jemljete nove avte na fafing, ki vam pobere 30%-ov minimalne plače, je pa jeba in je treba šparat na vsak dl.

Vse do 9l/100km ob normalni vožnji je O.K., 4-5l so pa tako pravljice za male otroke ali vožnjo do 2500obr/min.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

voznja pri 2500 obratih pri spodobnih avtih v koncni prestavi je tako ze cez vse omejitve kar obstajajo pri nas.
#brezpodpisa

feryz ::

A ti voziš po omejitvah? Moraš imeti pa hudo razburljivo življenje.

Blinder ::

Vetrpiha je izjavil:

Če ti avto ob normalni vožnji troši 6, na avtocesti pa 9, je čas, da menjaš vozilo


To pocnejo hibridi :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zobnik ::

Danes točil plin sam tako povem, 480 kilometrov in 36 litrov plina, avto občasno do 5000 obratov, drugač pa polovica po omejitvah, brez AC, vmes za avtom tud na 1000metrov.... se pravi strošek 4.7 evra/100km.
Pri dizlu bi za isti stil vožnje šlo 5.5l-6 nafte se prav nekje 6.6-7 evra/100km.
Spomnem se golf 2 dizel poraba 5.3-6l z generalno. Enim je s tema vtom uspel vozit na 4-5l.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

hojnikb ::

feryz je izjavil:

A ti voziš po omejitvah? Moraš imeti pa hudo razburljivo življenje.

Lej, sam prihranim pa sigurn par jurjov letno samo na ploscicah, unlike you >:D
#brezpodpisa

WhiteAngel ::

zobnik je izjavil:

Danes točil plin sam tako povem, 480 kilometrov in 36 litrov plina, avto občasno do 5000 obratov, drugač pa polovica po omejitvah, brez AC, vmes za avtom tud na 1000metrov.... se pravi strošek 4.7 evra/100km.
Pri dizlu bi za isti stil vožnje šlo 5.5l-6 nafte se prav nekje 6.6-7 evra/100km.
Spomnem se golf 2 dizel poraba 5.3-6l z generalno. Enim je s tema vtom uspel vozit na 4-5l.


Pšššt, ne govori tega na glas. Če ga VAG nima v serijski ponudbi, potem je to slabo. Pa okoljevarstveniki bojo tudi hudi, ker fosilno gorivo, duh.

sandmat ::

elektrika: 1,5€ na 100km :D

m0LN4r ::

solatko je izjavil:

Če daš za vozilo malo, imaš dovolj denarja za gorivo in tudi poraba ni problem. Ker pa jemljete nove avte na fafing, ki vam pobere 30%-ov minimalne plače, je pa jeba in je treba šparat na vsak dl.

Vse do 9l/100km ob normalni vožnji je O.K., 4-5l so pa tako pravljice za male otroke ali vožnjo do 2500obr/min.
Ja, ampak nov avto na fafing, vozis 3x dlje in popravljasm 3x manj xD Jogi pa kavc imas tut rabljen, ce ze sparas na tak nacin, sparas povsod.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zobnik ::

Nikol mi ne bo jasno pri nekaterih razmerje plin vs dizl, češ da je strošek podoben, NI, vsaj pr nas ne, mamo dva dizla, poraba slabih 6l a men žre 8l plina.
7.2 evra vs 5 evrov, od kdaj je 7.2 evra isto kot 5 evrov ;((:D

m0LN4r ::

5 litrov dizla po vaseh 50 in regionalke je itak prevec. 6 Litrov porabim, ce se peljem po AC konstantno 139 od Münchna do Maribora in nazaj.

5 litrov dizla po vaseh 50 in regionalke je itak prevec. 6 Litrov porabim, ce se peljem po AC konstantno 139 od Münchna do Maribora in nazaj.

Evo dokaz, tocno en teden nazaj odfural v sredo dol v cetrtek gor. Tempomat 139.



Na regionalki je 0,5 do 0,7 manj oz. proti 4L.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zobnik ::

Govorimo po povprečni vožnji. Maš tud take k se vozjo Kamnik-Črnuče zato pa ma lahko 4.5 litra, k pa gre na Vršič in na AC 140km/h se pa poraba dvigne na 6...al pa Železniki-Soriška planina-Pokljuka 6l+

m0LN4r ::

Kaj pa je 139 z tempomatom 1000km, ce ne povprecna voznja?
Tudi na regionalki ne delam nic drugega, kot samo tempomat prestavljam med 60 in 100. Vse ostalo dela avto sam, ce pa se za nekom vozim pa nastavim tako, da avto ne rabi pospesevat in zavirat vsakih 10 sekund.
Ni to nobena znanost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sunshine403 ::

hojnikb je izjavil:

voznja pri 2500 obratih pri spodobnih avtih v koncni prestavi je tako ze cez vse omejitve kar obstajajo pri nas.

Bo mogoce pocasi cas, da si koncno avto omislis, da ne bos samo igric igral in potem imel tistih podatkov za realnost. Na slovenskih cestah je verjetno manj kot 20 vozil, ki so se sposobna peljati 130km/h pod 2500 obratov.

radmansdorf ::

sunshine403, no ja, ni tako hudo. Ko moj avto dela DPF regeneracijo, hoče imeti vsaj 2500 obratov, kar pa s 6. prestavo ne dosežem pri 130km/h. 2500 obratov pa doseže pri 140km/h in več.

m0LN4r ::

sunshine403 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

voznja pri 2500 obratih pri spodobnih avtih v koncni prestavi je tako ze cez vse omejitve kar obstajajo pri nas.

Bo mogoce pocasi cas, da si koncno avto omislis, da ne bos samo igric igral in potem imel tistih podatkov za realnost. Na slovenskih cestah je verjetno manj kot 20 vozil, ki so se sposobna peljati 130km/h pod 2500 obratov.

1.4 (2017)

https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dizla vozit z nizko porabo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16710093 (2478) m0LN4r
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820313 (18469) WarpedGone
»

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18331294 (22373) nekikr
»

Poraba goriva pri določeni hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7116792 (15164) Aston_11
»

Poraba avtomobila. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12021667 (18414) Zheegec

Več podobnih tem