» »

Poraba avtomobila

Poraba avtomobila

««
8 / 8
»
»»

m0LN4r ::

1750 je optimum pa seveda jadranje, tista tehnika ki jo uporabljajo hypermilerji. Mal pritisnes, spustis, pritisnes, spustis...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gospod ::

Od tega je že 30 let ko mi je tajnica rekla, da sem ga naj.., ker mi YUGO en mesce žre 5 litrov naslejeni mesec pa 20 litrov, da kradem gorivo, takoj se upadel v smeh in jo vprašal kako pa ti to računaš porabo, pa je rekla od prvega v mesecu do zadnjega v mesecu, da ni važno kdaj točiš gorivo.
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

zobnik ::

Blinder je izjavil:

Si izvajal kaksne meritve zobnik?

Da pravis, da ti porabi manj v V kot v VI.

V nekaterih rezimih jasno, ne vedno.


Če se peljem 60 iz Kranj-Škofja LOka mi v 4 manj kuri kot v 5.
Vedno mislil, da manj obratov manj kuri....sam to zgleda velja pri bencinarju, ko ima že v osnovi višje obrate, d a kam gre, pri dizlu zgleda obratno, pri 1500 bo več kuril, kot pri 1800

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

bemfa ::

Probaj se v prvi peljat, hitro bo poraba 0L :D

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

1750 je optimum pa seveda jadranje, tista tehnika ki jo uporabljajo hypermilerji. Mal pritisnes, spustis, pritisnes, spustis...
Ali pa nabaviš Toyoto HSD pa ti to dela sam. In to tako, da sploh ne veš.
vires in numeris

Machete ::

m0LN4r je izjavil:

1750 je optimum pa seveda jadranje, tista tehnika ki jo uporabljajo hypermilerji. Mal pritisnes, spustis, pritisnes, spustis...


Jaz sem proval nedavno 1 tank, kolikor sem se spomnil, v eco-modu peljat in sem od ca 800 km dosega prejadral za ca 40km. Niti ni tako slabo :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ahim ::

zobnik je izjavil:

Ja kako pa vozit dizla da bo poraba nizka, navor ima pri 1700 obrati v 5 mi manj pokuri kot v 6, ker se v 6 matra pri 1500 obrati,

Kako se ti matra v sesti, a ti to pri 1700 gor saltas med voznjo v nek klanec ali kaj?

GrimReaper3 ::

Jaz imam 1.6T 200 in tudi dobro čutim, da se motor v 6. matra čim je pod 3000rpm, kar je pri meni 125 km/h, oz. raje gledam da je vsaj 130 km/h, še bolje pa 160 km/h in 3800 rpm, da dajem v 6.

Na AC v klanec proti izvozu Tržič, če imam noter vsaj enih 140, samo v 6. drugače pride malo pred vrhom klanca do 210 km/h. To je potem 3300-5000 rpm, kar je že primerno območje za pospeševanje. Še po ravnem nisem prišel do več kot 220, tako da klanec za ta motor praktično ne obstaja.
Pa je kar hud klanec, v 1.0 50KM mi je še padla hitrost iz 140 na 120.

Ampak dobro, če vozim v toku s (počasnim) prometom, se ene 120 še da vozit v 6., to je 2900rpm.

Tako malo, če kdo išče proper avto. 1.6T se itak ve, da je konec evolucije v avtomobilizmu, dizli in električarji so shit, večji bencinarji preveč pijejo, manjši bencinarji ne gredo nikamor.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Proper avto? 1.6 turbinč je daleč od tega...

Še najbolj pedestrian tesla se bo sukala grdo okol tega okol performanc hkrati bo pa bistveno cenejša za vozit. Zakaj hudiča bi v teh časih kupoval takšno kanto?

Ajd ne rečem, da je takšen motor v kakšnem polotu z eno tono, tko mal za igračkat kot 3tji avto...
#brezpodpisa

Buggy ::

GR3 tvoje izkusnje glede razumevanja voznje pa tudi compov, pac rabijo konkretno kalibracijo...sprijazi se. Prevec za razlagat, ker ti osnove ne furajo.

Blinder ::

On normalno vozi tako, kot vozi nekdo, ki se mu mudi. Je pa tudi ljubitelj sportne voznje, zato ne vem, ce bi Tesla bila po njegovem okusu. Manjka ji rocni menjalnik, zvok motorja
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

če bi bil ljubitelj sportne voznje, nebi mel karavansko kanto, ampak lahkega atmosferskega japonca.
#brezpodpisa

Blinder ::

lahek pomeni neudoben. Če vozi po avtocesti, rabi nekaj dovolj tihega. Če ima karavana, verjetno mu pride prav imet velik prtljažnik. Atmosfercev pa ne mara. Je imel cliota rs 200, pa ni bil po njegovih okusih.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

To je tist, k hočes da je toaster tut dobr TV in kosilnca. Ven dobiz zmazek, k ni dobr v ničemer.

Enako je z dailyi, k folk hoče da so sportni, z velik konji, udobni, zabavni pa pomoznosti se ful mal porabijo. V resnic dobis potem avto, k ni dobr v ničemer.

Odgovor je v resnic zelo enostavn. Potrebujes 2 avta, če si car lover. En ki je dobr za dailya in en k je zabavn. Bonus točke, če mas zeno/punco/fanta, k se tut voz na siht nekam blizu in je lohk ta fun avto kot drugi, namest 3tji avto...
#brezpodpisa
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dizla vozit z nizko porabo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16710627 (3012) m0LN4r
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820594 (18750) WarpedGone
»

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18331738 (22817) nekikr
»

Poraba goriva pri določeni hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7116956 (15328) Aston_11
»

Poraba avtomobila. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12021821 (18568) Zheegec

Več podobnih tem