» »

NLB kredit in avtorska pogodba

NLB kredit in avtorska pogodba

krnekdo2 ::

Žal nisem zaposlen za nedoločen čas tako da denar prejemam preko avtorske pogodbe. V zadnjem letu sem na mesec v poprečju dobil okoli 2000€ (na TRR). Vem, da so banke precej stroge do tistih, ki niso zaposleni za nedoločen čas zato me zanima, kako je kaj s temi avtorskimi pogodbami? Bi mi odobrili kredit za okoli 10.000€ z dobo odplačevanja 2 leti? Je kdo uspel dobiti kredit in je prejemal "plačo" preko avtorskih pogodb?

Vem, da je pravi naslov za takšna vprašanja banka samo kredit nameravam vzeti čez kak mesec, dva in tule malo iz radovednosti sprašujem, da vidim, če se mi sploh splača iti na banko oziroma, če NLB tega ne da, da svoje prilive čimprej preusmerim na banko, ki odobri kredit tudi na podlagi avtorskih prejemkov.

Kaj pomeni zavarovanje kredita? A to, da v primeru, da ne morem izplačati kredita, da ga banki povrne zavarovalnica in ta mene potem terja ali kaj?
  • spremenil: krnekdo2 ()

Music Man ::

Sicer ne vem kaj kupuješ, ampak poizkusi še na leasing hišah. Te so ponavadi veliko bolj fleksibilne kot pa banke - z rednim mesečnim prilivom 2.000€ bi zagotovo dobil leasing, kredit pa je bolj vprašanje. Običajno ko v banki omeniš, da nisi zaposlen za nedoločen čas, kar naenkrat niso več zainteresirani. Razen če obremeniš še enega ali dva poroka (kar ti pa odsvetujem).

Zavarovanje kredita pa je to, kar si napisal. Ne vem pa v katerih primerih te zavarovalnica terja in v katerih ne (v primeru smrti skoraj gotovo ne bodo nobenega terjali, če se pa nekega dne spomniš da ne bi več plačeval, pa te zagotovo bodo :))

St235 ::

Odvisno od banke. glede na to, da ne gre za ne vem kako velik znesek in lede na to, da imaš redne prilive bi se gotovo dalo kaj zmenit. Samo tukaj ti lahko konkreten odgovor da samo Banka. Opcija je seveda tudi leasing, če kupuješ na primer avto ali pa če imaš poroka.

krnekdo2 ::

Hvala vama. Poroki odpadejo, ker so že vsi pošteno zakreditirani. Rad bi si kupil stanovanje in mi bo verjetno zmanjkalo okoli 10.000EUR. Ne bi pa rad nanj potem dal hipoteko, ker bo teh 10.000EUR predstavljalo manjši del cene. A leasing lahko vzameš tudi za stanovanje ali je to samo za avtomobile?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krnekdo2 ()

bluefish ::

Music Man je izjavil:

Zavarovanje kredita pa je to, kar si napisal. Ne vem pa v katerih primerih te zavarovalnica terja in v katerih ne (v primeru smrti skoraj gotovo ne bodo nobenega terjali, če se pa nekega dne spomniš da ne bi več plačeval, pa te zagotovo bodo :))
Se motiš. Terjatve se prenesejo na svojce.

kalko ::

Na SKB se da dobiti tudi na avtorsko, če si njihov komitent več let in so avtorski prihodki redni.

Music Man ::

krnekdo2 je izjavil:

A leasing lahko vzameš tudi za stanovanje ali je to samo za avtomobile?

Tudi stanovanja se lahko kupujejo na leasing. S tem da boš gotovino, katero že imaš, dal leasing hiši kot polog, preostanek vsote pa boš odplačeval po obrokih. Recimo da stanovanje stane 100.000€, ti imaš 90.000€, to vsoto daš leasing hiši kot polog, preostalih 10.000€ pa po obrokih. Sicer ne vem, če so 90% pologi sploh možni, tako da se o tem pozanimaj na neki konkretni leasing hiši. Vendar zavedaj se tudi, da dokler ne odplačaš, je stanovanje v lasti leasing hiše. Tako da če ga ne odplačuješ, te vržejo ven, stanovanje prodajo (pod ceno, se razume), zadržijo toliko, kot si jim dolžen, preostanek ti pa izplačajo na račun.

bluefish je izjavil:

Se motiš. Terjatve se prenesejo na svojce.

Povsem možno da se motim, ker s tem zavarovanjem kredita nisem dobro seznanjen. A potem dejansko obstaja kakšna situacija, da zavarovalnica poplača kredit, vendar potem nikogar ne terja? Mislim - če že smrt kreditojemalca ni dober razlog, kaj potem je? :)

bluefish ::

Kreditojemalec brez dedičev.

Ziga Dolhar ::

V takšnem primeru se bo upnik poplačal iz vrednosti zapuščine.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813863 (11353) Mavrik
»

Ali se da tako do kredita?

Oddelek: Loža
356237 (5010) xxxul
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222830 (21759) Spajky
»

Kreditna sposobnost in stanovanjski kredit

Oddelek: Loža
307584 (6932) Invictus
»

zavarovanje kredita pri zavarovalnici

Oddelek: Loža
133048 (2857) sparc49

Več podobnih tem