» »

W8 Metro tema za rootane Android tablice

W8 Metro tema za rootane Android tablice

Slashdot - Microsoftov uporabniški vmesnik Metro, ki naj bi bil skupaj z Windows 8 na voljo letos oktobra, je že mogoče poganjati na določenih Windows 7 tablicah (vsaj 1GHz procesor, vsaj giga rama in po možnosti 1366x768 zaslon), od nedavnega pa obstaja tudi mod (tema) za rootane Honecomb in ICS Android tablice.

"Metro UI", delo britanskega razvijalca BroBot175 s foruma xda-developers.com, je star le nekaj tednov, vendar je poba zaradi izjemnega povpraševanja skupnosti pohitel in ga spravil do zavidljive stopnje (glej video). Na voljo je za Galaxy Tab 10.1, Asusov EEE Pad transformer, Kindle Fire, Acerjev Iconia Tab in nesrečni HP-jev TouchPad. Napravo je potrebno predhodno rootniti s Clockwork modom, potem pa zapraviti nekaj časa z konfiguracijo ploščic. Vsega skupaj je za 10 korakov, lepo opisanih na njegovi strani.

Komentarji na Slashdotu so sicer izjemno negativni ("zakaj bi kdorkoli hotel kaj takega"), pač še iz časov velikega sovraštva nasprodovanja Microsoftovemu monopolu na namizju. Podobno skeptične so napovedi glede uspeha prihajajočih Windows 8 tabletov, ki naj po kvaliteti in prodajnih številkah ne bi presegle nivoja Xooma ali RIM-ovega Playbooka (auch). Najhujši ciniki osemko celo razglašajo za novo Visto, se pravi v veliki meri spregledani operacijski sistem, ki bo samo utrdil pot za boljše, kasnejše različice. Na Redmondu je tako veliko breme, a hkrati tudi priložnost, da si nazaj pridobi nekaj simpatij z namiznimi uporabniki.

24 komentarjev

Tilen ::

Vsi si želijo metro! Pa naj še nekdo reče, da Microsoftu ni uspelo. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tody ::

Tukaj je linija čisto jasna (vsaj pri mobilcih) tistim ki je všeč WP7 jim bo tudi METRO. Tko kot nam niso vsem všeč iste ženske nam tudi OS niso. MS bo imel pa še jebeno veliko dela in težav da spravi XP dol iz buissnes računalnikov.

Phantomeye ::

w8 me spravlja ob zivce. Nastavim za input japonščino (poleg slovenscine) in kaj mi OS naredi? Pol windowsov mi spremeni v japonščino, pa sploh nisem instaliral MUI

user1618 ::

ja super... sam še w8 tema mi manjka na tablci... not!

Spc ::

Tilen je izjavil:

Vsi si želijo metro! Pa naj še nekdo reče, da Microsoftu ni uspelo. >:D

Jaz sem eden izmed tistih, ki metroja sploh videt nočem, ker je super grd.
8-)
 

PARTyZAN ::

Nisi edini ;).

lukaz ::

Še zdaleč ne. Mi je pa zanimiv komentar v novici glede uporabnikov slashdota, da večina userjev iz slashdota ne mara Metra zaradi nasprotovanja monopolu. Jaz to vidim kot nasprotovanje poenostavljenja UIja na račun power userjev.

Invictus ::

"Power" userji ponavadi ne prinašajo toliko denarja kot "stupid" userji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Korencek ::

Ja, tudi meni se zdi W8 UI grd, na osebnem računalniku... na telefonu in pa tablici zgleda pa prav uporabna zadeva. Po moje je microsoft naredil korak naprej, mislim da 80% navadnih uporabnikov ne potrebuje osebnega računalnika, tablica zadostuje.
Seveda to ne drži za uporabnike te strani,.. :)
Smisel smisla je v nesmislu

Phantomeye ::

Korencek je izjavil:

Ja, tudi meni se zdi W8 UI grd, na osebnem računalniku... na telefonu in pa tablici zgleda pa prav uporabna zadeva. Po moje je microsoft naredil korak naprej, mislim da 80% navadnih uporabnikov ne potrebuje osebnega računalnika, tablica zadostuje.
Seveda to ne drži za uporabnike te strani,.. :)


In na podlagi česa to sklepaš?

RejZoR ::

Jezst sem tud imel na svojem Androidku "Launcher7", ki kar fino imitira Metro kvadratke. Pa sem šel pol nazaj na GO Launcher EX. Sej izgleda luštno od daleč, ampak praktično pa ni glih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kurzweil ::

Še vedno imam gor W8 in še vedno upam da se ga navadim, a nikakor negre, nebom pa ga obiral preveč, ker prej ko bomo požrli drek lažje bo šel skozi. Govorim namreč o tem, da se bo podpora vsem OSom, kot se je danes Visti in Officu 2007 ukinila in bomo enostavno morali se udomačiti. Sistem pa sam po sebi nima nič novega, še manj pa kaj res revolucionarnega. Na veliko pa se govori, da bo W8 vsak dan ko bo bližje full release ali alfa ali kakorkoli hočete, počasnejši, ker se balasta nabira iz dneva v dan več...

Tody ::

Kurzweil to sploh ni res kar si rekel. Za mojga fotra bo prej sprejemljiv UBUNTU kot W8. Čisto nič mu ne manjka mail klienta ma, word in excel ima brskalnik po netu tudi in predvajalnik filmčkov ki mu jih pošljejo kolegi tudi. Zame pa bo mogoče to tudi naslednji operacijski sistem, saj ne vidim več prednosti WIN, ki bi jih vrjetno tako in tako ukradel pred Linux distroti. To je seveda za PC platformo za mobilno pa pojma nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

simnov ::

Metro je boljši in 100x lepši od Androida.

nUUb ::

simnov je izjavil:

Metro je boljši in 100x lepši od Androida.

Prav iščeš flamewar? Meni ni všeč, preveč je simple minded.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

SLO_Matej ::

Metro je lep, eleganten, enostaven, hiter in odziven. Kakršen bi vmesnik moral biti. Všeč mi je (samo tisti pravi, ne ta preobleka za robotka). :)

levaky ::

Jaz imam trenutno na izposoji omnio 7 in moram reči, da mi tale metro kr deluje... Je pa res, da nisem preveč power user oz se trenutno tako ne obnašam, pa tudi androida sem imel samo 3 mesece.

Načeloma mi je stvar všeč, pure and simple, mim pa včasih manjka kakšna opcija kje več...

lukaz ::

SLO_Matej je izjavil:

Metro je lep, eleganten, enostaven, hiter in odziven. Kakršen bi vmesnik moral biti. Všeč mi je (samo tisti pravi, ne ta preobleka za robotka). :)

Ja sej to je nekak WP7 in metro vmesnik. Sicer dela super, ampak nimaš kej z njemu za počet :)

SLO_Matej ::

Ja, sej to je nekako tudi cilj tega - telefon s katerim se ne rabiš stalno ukvarjati da funkcionira. ;)

Tody ::

Sej se z androidom tud ne rabiš, lahko pa se :)

SuperVeloce ::

ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

lukaz ::

SLO_Matej je izjavil:

Ja, sej to je nekako tudi cilj tega - telefon s katerim se ne rabiš stalno ukvarjati da funkcionira. ;)

Ne misliva iste stvari. Meni je pri WP7 šlo par stvari blazno na živce, ampak jih pač nism mogu spremenit. Nism mogu dodajat stvari, ki bi si jih želel. In to je pomankljivost WPja.
Rajši porabim na androidu na začetku 5 ur, da je tak kot si želim pa je to to.

roli ::

Android je super in fajn ampak meni osebno je WP boljši. Sploh sam metro UI je res odličen in svetlobna leta hitrejši od Androida. Pregleden, hiter in dela točno to kar hočeš. Ne rečem android je zelo dober OS ampak nikoli ne dela čisto tako kot bi moral. Vedno je nekaj narobe - pa naj bo to dropanje wifija zaradi bohve česa ob prenašanju velikih datotek iz mreže (ob uporabi web browserja ali marketa pa je bil čist ok), občasno prižiganje zaslona takoj po tistem ko si ga dal spat, občasno nenadno žretje baterije brez nekega vidnega razloga, kar pogosti zmrzi ob gledanju kakega videa na youtube, da ne omenjam raznih problemov z nadgradnjami.

WP7 ima zadaj pravo razmišljanje. Aplikacije so preproste in delajo zelo dobro. Za večino stvari, ki jih potrebujem aplikacija obstaja. Kar pogrešam je še kak samba browser, ki bi znal predvajat nekonvertirane xvid videe iz lokalne mreže. Trenutno sem z WP7 na Dellu veliko bolj zadovoljen kot sem bil prej.
http://www.r00li.com

Tilen ::

Tilen je izjavil:

Vsi si želijo metro! Pa naj še nekdo reče, da Microsoftu ni uspelo. >:D


Še na iPadu

413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110941 (8575) klinker
»

windows 7 ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8518513 (15248) Mr Johnny
»

Potrjeno: Windows 8 prihaja v začetku avgusta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16144171 (37783) bluefish
»

Microsoft Surface, drugič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18439507 (31398) CaqKa
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445320 (34383) Icematxyz

Več podobnih tem