» »

Uživanje drog

Uživanje drog

Bananovec ::

Alko, čiki, trava.
Dlje ne upam in niti nočem iti. Gobice and co. odpadejo, ker je šansa za bad trip prevelika, ker sem tip z ekstra pozitivnimi in ekstra negativnimi čustvi.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

gendale ::

Matijadmin, a lahko prosim pojasniš zakaj si moje prejšnje sporočilo predlagal za izbris

pomirjevala (benzodiazepini) so dost standartno zdravilo za 'bad trip'

hkrati pa nimajo hudih stranskih učinkov ob redki uporabi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

poweroff ::

Od drog občasno - parkrat na leto - kavo. Vsak dan pa obvezno zeleni čaj (različne vrste), dosti pogosto tudi sladkarije.

Po travi ali kakšnih močnejših substancah nisem nikoli čutil potrebe/želje, enako cigarete. Tudi lidokain slabo prenašam, zato mi večino posegov pri zdravniku opravijo "v živo".

Sicer pa redno internet, v zadnjem času pa tudi GSM... ;)
sudo poweroff

Mesar ::

Kava, ono največjo injekcijo vzamem pa direkt cela zrna noter v žilo. Vsako jutro sparim par doz, da pridem k sebi.
Your turn to burn!

enadvatri ::

blackbfm je izjavil:

Za take eksperimente je zelo priporočljiv trip sitter z nekaj kilogrami več (beri: močnejši) od poizkusnega zajčka. In popolnoma trezno glavo.


Trip sitter ti pri tvojem podoživljanju nevem kakšnih dimenzij dobrih ali slabih nič ne more pomagat. Lahko pa poskrbi za tvojo fizično varnost.

Pri običajnih halucinogenih (gobe, lsd, itd) imaš občutek kot da si v drugi dimenziji. Pri DMT si v drugi dimenziji.


Tut na gobah, ki veljajo za dokaj "varen" halucinogen komot zgubiš stik z realnostjo. Vsaj pri meni je bilo tako. Zdaj ne bi več upal vzet, niti najmanjše doze.


Če je trip sitter izkušen, lahko poskrbi v dobršni meri še za kaj več kot le fizično varnost. Človek je, ne glede na zadetost, socialno bitje in se odziva na okolje.

gendale je izjavil:

Matijadmin, a lahko prosim pojasniš zakaj si moje prejšnje sporočilo predlagal za izbris

pomirjevala (benzodiazepini) so dost standartno zdravilo za 'bad trip'

hkrati pa nimajo hudih stranskih učinkov ob redki uporabi


Se ti opravičujem, vidim, da si čisto resno mislil. Če imaš benzote pri roki, je velika verjetnost, da se jih ne boš več losal z lepa ... Pa ne glede nato, zakaj in kako pogosto jih rabiš. Jaz bi se jim ognil na veliko.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Človek je, ne glede na zadetost, socialno bitje in se odziva na okolje.


mislim da neveš kaj pomeni da na neki meji človek zgubi stik z realnostjo..

blackbfm ::

fizične okolice se ravno tok zavedaš kot se jo med spanjem v najbolj zablojenih sanjah.

zee ::

V preteklosti alkohol, tobak in minimalno trave. Zdaj samo se alkohol (pivo ali dve na teden), tobak (dobra cigara ali cigarilos) dve do trikrat na leto. Caj vsakodnevno, kava morda ob vikendih (ce se mi da v trgovino po mleko).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Trave pa rajš ne več, da te ne obglavijo :)

zee ::

@jype: To je bilo se v Sloveniji... 8-) V ZDA so mi nekaj ponujali, pa se nisem odlocil, ker si nisem hotel potencialno pokvariti odlicnega dopusta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matako ::

Jaz sem vsak dan na trolorinu. Brez tega preprosto ne morem več. Trpi že moje socialno in intelektualno življenje, a ne preneham.

No lahko bi kadarkoli, če bi se odločil.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

Matako> No lahko bi kadarkoli, če bi se odločil.

A potrebuješ navdih za tako drzno potezo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Matako ::

Ne, ne - moram sam, sicer ni isto. Kaj si hotel biti prvi? Premisli - kriziranje je menda grozno!
/\/\.K.

jype ::

Ma, nč ni grozno: Globoko vdihneš in...

Mr Hilter ::

Jaz sem bil cel vikend na 'c-candy' in sem trenutno razdražljiv za pop**dit, nos me peče, pa tisti god-like feeling še kar traja.

Matako ::

Mr Hilter je izjavil:

Jaz sem bil cel vikend na 'c-candy' in sem trenutno razdražljiv za pop**dit, nos me peče, pa tisti god-like feeling še kar traja.


Aha, zdaj mi je jasno zakaj se debate tu odvijajo, kot se.

Pa Mista Hitla imo sploh ni edini, imam na sumu še ene par likov, ki so na bombonih.

Pod vplivom tovrstnih drog bi moralo biti postanje po forumih prepovedano. Dajte to v Pravila!
/\/\.K.

donfilipo ::

Aha, zdaj mi je jasno zakaj se debate tu odvijajo, kot se.

Pa Mista Hitla imo sploh ni edini, imam na sumu še ene par likov, ki so na bombonih.


Jebela, če si bil ti kdaj cop ali vsaj sosed od copa, potem pa mi je takoj jasno zakaj gre vse zu grund;((

Mr Hilta. V skladišču maš. Napiši nalog za navidezni odkup, recimo jest bi vse požru, problem je sicer denar, ampak ljudi smo dogovoričemo se8-) Pa papej.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mr Hilter ::

Mmmmmm, C-candyyyyy.

Aja, je legalno (ne govorim o koki!!), če bo kdo zgooglal kaj to je- priporočam!

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Sam soražim kavo(okus kave), alkohol zelo zelo redko, mogoče 3-6 na leto. Ilegalnih drog pa ne jemljem. Moja recimo droga je fast food(pedvsem mcdonalds) :)
Je pa res da imam rad kofeinske pijače, a mi je preprosto škoda denarja za njih.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

innerspace ::

Kvazi 'droge':
- obcasno kofein(kava ali kapsule), pogosteje crni ali zeleni caj
- proteini:)), dnevna konzumacija shejka po treningu
- cukr, zmanjsujem
- slo-tech, se odvajam

Drugs:
- ganja, nekajkrat tedensko, kmalu nic vec
- salvia divinorum, ekstrakt(5x) dvakrat letno
- kratom, ga imam ze tri leta, never tried

Want:
- gobe
- DMT !
- LSD

..............

Kakrsnekoli informacije glede DMTja so dobrodosle:)

..............
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

poweroff ::

Kaj je kratom?
sudo poweroff

gendale ::

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Yugos ::

A je kdo tukaj probal Ayuhasco al dimethyltryptamine?

Je res tko k na dokumentarcu ali so dosti dodali zarad show effecta?

Kenpachi ::

jype je izjavil:

Straight edge!

No, v resnici ne, večje operacije pod narkozo, parkrat tudi analgetike IV, do zdaj v življenju eno kavo.


Mhm...

jype je izjavil:

Praviloma okoli dveh-treh popoldne drugi dan postanem popolnoma neuporaben, odvisno od količine drog, s katerimi se nalivam. Club Mate blazno pomaga pri držanju koncentracije, a sem prepričan, da tudi škoduje na vse žive načine. Tega ne počnem pogosto, ker vem, da je nezdravo, ampak saj veste - vse gre narobe hkrati.


Straight edge indeed.
Zaraki Kenpachi.

innerspace ::

Yugos je izjavil:

A je kdo tukaj probal Ayuhasco al dimethyltryptamine?

Je res tko k na dokumentarcu ali so dosti dodali zarad show effecta?


Nisem, kolega je poskusil in s tezavo opisal trip.
Bojda so tej vizualni efekti zgolj priblizek necesa bistveno kompleksnejsega...seveda odvisno od uzivalca in zauzite kolicine. Ayahuasca pa vsebuje DMT, le da je precej slabsi izkoristek od cistega.

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gzibret ::

Danes: kava, alkohol občasno (no ja, 2x/teden po 2 pira, malo več 1x/mesec), Nutella, Civilization (zadnje cajte zelo redko)

Včasih: čiki, trava, kava, alkohol, McDonalds, Nutella, meso, Civilization

Poskusil tudi: LSD, muškatni orešček

Želim: gobice, vsaj 1x, z minimalno dozo
Vse je za neki dobr!

cebelar123 ::

Od 14 leta dalje rade volje limam, nato sem se pri 16 začel ukvarjati s športom:
- konjičkanje,
- vsemi snežnimi športi
- alkohol , med športanjem si ponavadi kaj žejen
Zadnje čase sem med prostim časom dodal še
- gobarjenje za sprostitev
- zelišča so mi prav tako všeč
- zaradi problemi z zobmi pa sem opustil bombone
Jezen sem tudi ker se je cena becina dvignila, kam gre ta svet.

GoodSatanist ::

Cigareti in kava, drugega nič. V dobrih starih časih so bli še hektolitri alkohola in občasno travca, zdaj pa tega nič več.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

energetik ::

Max 3x/leto malo več dobrega vina, toliko da človk rata dobre volje.
Mala kava espresso, 1-2x na dan, brez cukra in mleka.
1 pivo/3 tedne recimo, samo to se nekako ne more smatrati kot drogiranje :)
No, pa karvanje po glih prav zmehčanem spomladanskem snegu v hribih tudi ni daleč od droge.

V življenju nisem imel niti 1 čika v ustih oz. česa podobnega.

Smo pa baje vsi že od rojstva odvisni od vode in glukoze. ;)

cebelar123 ::

karvanje po glih prav zmehčanem spomladanskem snegu ;) lepo si se izrazo nisem še ču za takšno prispodobo.

imagodei ::

Od kvazi drog furam na veliko kofein. Verjetno kar malo preveč. Med tednom tam nekje 6-8 standardnih šalic dnevno, za vikende nič ali skoraj nič, odvisno od priložnosti. Odvisnosti od slo-techa sem se skoraj uspešno odvadil, po skoraj 3-mesečni abstinenci. Počutim se bolje (no pun intended).

Cigarete sem poskusil morda 5x v življenju. "Enhanced" verzijo z marihuano furam od srednje šole v povprečju 3-5x letno. Alkohol je, kot družbeno sprejeta droga, še vedno "drug of choice", s tem da se kvalitetno zresetiram morda 2x letno. Kaj več itak ne gre skupaj, če si športno precej aktiven. Preden se je pojavil Radler Grapefruit, sem alkohol konzumiral zgolj ob prilikah, ko sem imel namen čutit efekt - žal ugotavljam, da je za odžejat po treningu dokaj poceni in učinkovita varianta, tako da je le-ta zdaj občasno na meniju namesto raznih sokov in SOLA Isosporta.

1x sem poskusil gobice, vendar v premajhni količini. Edini efekt so bile enhancane barve, svet se mi je zdel ful lep.

1x sem poskusil Salvio Divinorum - ker se iz rastline sprošča ob precej visoki temperaturi (je treba inhalirat dim direktno preko plamena), nisem mogel dima dovolj časa držat v sebi. Imel sem napad histeričnega smeha in blage privide, ni me pa odneslo izven realnosti.

V slogu Carlosa Castanede me mika nekoč probat pejotl. :)
- Hoc est qui sumus -

Tero ::

Hm zadnje čase veliko opažam da je na rarznih vprašalnikih za službo vprašanje že uživate droge. Oziroma že obstoječi zaposleni dobijo papir za podpisat da ne uživajo drog. Je to sploh dovoljeno?( v skladu z ustavo in zakoni?)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

energetik ::

cebelar123 je izjavil:

karvanje po glih prav zmehčanem spomladanskem snegu ;) lepo si se izrazo nisem še ču za takšno prispodobo.
V bistvu ni bila prispodoba. Dejanski opis. 8-)

GoodSatanist ::

imagodei je izjavil:

Alkohol je, kot družbeno sprejeta droga, še vedno "drug of choice", s tem da se kvalitetno zresetiram morda 2x letno.


Točno to je moj argument, zakaj bi se moral občasno napit. Resetiranje.:D No, zaenkrat se še nisem resetiral že več kot sedem mesecev. Izgleda, da bo šlo tudi naprej s čisto 0.0%.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Okapi ::

Ni je bolj otročje stvari kot hvaljenje s tem, s čim se, ali se ne, zadevaš.:)) Sicer pa single malt, po možnosti polnoleten.;)

O.

GoodSatanist ::

No, s čim si se prenehal zadevat se že lahko pohvališ pomoje in ni čist brezveze.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Ni je bolj otročje stvari kot hvaljenje s tem, s čim se, ali se ne, zadevaš.:)) Sicer pa single malt, po možnosti polnoleten.;)

O.

Ah, v resnici bi se lahko spomnil marsikatere bolj otročje stvari. Tole "ni je bolj otročje stvari" je zdej v slogu tistega: "Najbolj od vsega me moti..." In potem je v vsaki debati tista reč nekaj drugega. Enkrat so to neumne reklame, drugič otročad, ki se vozi pod oknom s čimbolj glasnim motorjem, tretjič podražitve bencina...

Tema kot tema, pač. Glede na to, da je po moje mnenju večino drog treba čimprej legalizirat in pobirat visoke davke (le kako, da našim vrlim politikom ne pride v teh kriznih časih to na misel?!), je debata o tem čisto na mestu. Le kako naj sicer stvari postanejo bolj družbeno sprejemljive?
- Hoc est qui sumus -

GoodSatanist ::

Legalizirat droge pa kurbarijo in bomo namest druga Švica druga Nizozemska.:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

.:joco:. ::

Bolj zanimivo je men to, zakaj droge sploh delujejo.
Delujejo skoraj izključno zato, ker mamo za njih receptorje. Torej obstajajo v našem telesu molekule, s katerimi se pravzaprav drogiramo ves čas, sami od sebe.
Seveda v različnih kombinacijah, koncentracijah in situacijah.
Ampak overall pa smo odvisni od teh molekul že kar tko, sami od sebe.

Seveda, droge, ki jih ne produciramo sami, jih lahko vzamemo v veliko večjih količinah in po uporabi ponavadi odidejo na bolj divje metabolne poti, kjer naredijo več škode kot domača roba.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

enadvatri ::

Tero je izjavil:

Hm zadnje čase veliko opažam da je na rarznih vprašalnikih za službo vprašanje že uživate droge. Oziroma že obstoječi zaposleni dobijo papir za podpisat da ne uživajo drog. Je to sploh dovoljeno?( v skladu z ustavo in zakoni?)


Po moje je.

Prav tako te ne morejo zabrisati ali nabrisati, če napišeš, da ne želiš odgovoriti.

.:joco:. je izjavil:

Bolj zanimivo je men to, zakaj droge sploh delujejo.
Delujejo skoraj izključno zato, ker mamo za njih receptorje. Torej obstajajo v našem telesu molekule, s katerimi se pravzaprav drogiramo ves čas, sami od sebe.
Seveda v različnih kombinacijah, koncentracijah in situacijah.
Ampak overall pa smo odvisni od teh molekul že kar tko, sami od sebe.

Seveda, droge, ki jih ne produciramo sami, jih lahko vzamemo v veliko večjih količinah in po uporabi ponavadi odidejo na bolj divje metabolne poti, kjer naredijo več škode kot domača roba.


Ni tako preprosto. So lahko tudi podobne molekule, ki delujejo podobno na receptorje (mimetiki), itd. Mehanizmi delovanja drog so zapletenejši, kot si misliš.

Zgodovina sprememb…

.:joco:. ::

Če ni receptorja za molekulo, ta nima nobenga psihofizičnega učinka.
Nism pa nikjer napisal da je kar koli simple.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Okapi ::

Še za alkohol se ne ve čisto natančno, kako deluje.

Če ni receptorja za molekulo, ta nima nobenga psihofizičnega učinka.
Ni nujno. Lahko se droga veže direktno na neko aktivno molekulo (recimo nevrotransmiter, hormon ...) in jo razgradi ali deaktivira.

O.

.:joco:. ::

No ja, posredno delovanje na receptor ima tudi učinek, seveda.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

;-) ::

Mc'D parkrat tedensko
BK - enkrat/dvakrat mesečno
Alkohol-vsak drug dan kako pivo, mesečno al pa na 2 meseca do dobre volje
Sladkarije- nič
Nelegalne zadeve (marihuana) 1x letno

GoodSatanist ::

Se mi zdi zanimivo, da McDonalds pa Burger King štejete med droge.:))
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

.:joco:. ::

Zadevajo se s serotoninom. :)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

donfilipo ::

Pri drogah preseneča in ubija predvsem to, da je sama kemija precej bolj jasna in osvetljena kot notranja psihologija potencialnega odvisnika.

Pa še nekaj. Treba jih bo izgleda ločiti na vnos substanc in informacije oziroma vršitev od droge izvane akcije.

Poleg običajne in precej nelogične delitve na legalne in legalne.

Primer: nekdo se ga pač napije in to vidi in do mere tolerira cela fara. Kasneje pa udari, ko presodi, da je nesrečnik nekoristen. Ko hijene8-)
Nekdo drug, pa na dan mora prelaufat 10km, sicer mu nekaj hudo manjka...in taka žila ali kita je ponavadi korenina okolja...vendar pa če po nesreči obstane, zlomi obe nogi, se obrabijo kolki, je pa tudi kriza.
In tretji aktualen. Cel dan in celo noč se zvijaš skupaj z jojstickom ali tipakmi wsad, da te že vse boli, in to pošteno, a migljanje na zaslonu še vedno ne pusti prenehati z neumnim početjem.....

Vsi ti primeri so povezani s sposobnostjo organizma, da si do neke mere samo določa pretok kemikalij, ki večajo ugodje in manjšajo napetost, bolečino, depresijo in stres. Kako točno, pa ne vedo skupaj niti psihologija, niti nevroznanost, ali psihiatrija.

Je pa par univerzalnih joker pravil. Če se da, čimveč se izobraziti..in to zgodaj....in ko vam to uspe...bežati pred primitivci...če uspe. Sicer je pa kriza.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

driver_x ::

poweroff je izjavil:

Od drog občasno - parkrat na leto - kavo. Vsak dan pa obvezno zeleni čaj (različne vrste), dosti pogosto tudi sladkarije.


Identično.

Pred leti sem bil odvisnik - od športa, ampak sem to spoznal šele pozneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

enadvatri ::

driver_x je izjavil:

poweroff je izjavil:

Od drog občasno - parkrat na leto - kavo. Vsak dan pa obvezno zeleni čaj (različne vrste), dosti pogosto tudi sladkarije.


Identično.

Pred leti sem bil odvisnik - od športa, ampak sem to spoznal šele pozneje.


Jaz sem športal pod lastno prisilo. Za rezultate. Opustil. Sedaj postajam nazaj počasi odvisen.

Čajev, zlasti zelenih, tudi jaz spijem veliko. Pohajajo zadnje zaloge japonskih v mojem hramu, novih pa ne upam naročiti zaradi jedrske nesreče ... Radioaktivno drogiranje ne pride v poštev! :))

Yugos ::

enadvatri je izjavil:

driver_x je izjavil:

poweroff je izjavil:

Od drog občasno - parkrat na leto - kavo. Vsak dan pa obvezno zeleni čaj (različne vrste), dosti pogosto tudi sladkarije.


Identično.

Pred leti sem bil odvisnik - od športa, ampak sem to spoznal šele pozneje.


Jaz sem športal pod lastno prisilo. Za rezultate. Opustil. Sedaj postajam nazaj počasi odvisen.

Čajev, zlasti zelenih, tudi jaz spijem veliko. Pohajajo zadnje zaloge japonskih v mojem hramu, novih pa ne upam naročiti zaradi jedrske nesreče ... Radioaktivno drogiranje ne pride v poštev! :))


kupi geigerjev števec in si miren ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16128580 (23325) [D]emon
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477119074 (109169) innerspace
»

Kako prepoznati extasy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12027350 (23542) Ejsi_Disi
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6519933 (17935) poweroff
»

Legalizacija drog in kriminal

Oddelek: Problemi človeštva
497810 (6831) kivi113

Več podobnih tem