» »

Index telesne mase

Index telesne mase

«
1
2 3

krokarcek ::

Sam se počutim debelga, imam tudi veliko oz. Kar veliko maščobe, predvsem na trebuhu. Velik sem 175cm in težak 68kg. V indexu telsense mase, mi pokaže, da sem ravno prav težak, toda sm sem drugačnega mnenja. No mogoče pa res nimam preveč kilogram, le maščobo nepravilno ravrščeno po telesu, zanima me kako naj se jo najhiteje in najbolj učinkovito znebim? (zadnji čas sem shujšal 7kg)

VelikiTun ::

Starost?

gendale ::

manj jej pa več se gibaj
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Lonsarg ::

Maš ljudi, ki so recimo 20kg težji od tebe pri isti višini, pa majo top postavo, teža res ni vse. Ena stvar je koliko jesti, drugo stvar je kakšno kombinacijo jesti, tretja stvar je pa telesna aktivnost.

Blinder ::

hujšat dalje da zgubiš maščobo. Pa ne shujšat 7 kil v 3 tednih. Maščoba ima veliko kalorij in se jo kr počasi porablja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

krokarcek> (zadnji čas sem shujšal 7kg)

Še redno gibanje, pa bo.

_IKE_ ::

opa ..... še ena tema ki bo zavožena zaradi napačnih in zlonamernih nasvetov vseh ostalih razen, a ne hipi...

krokarcek: starost in ali se ukvarjaš z kakšnim športom ?

krokarcek ::

15, se ne ukvarjam z nobenim športom.
Vendar odkar hujšam (slab mesec), se dokaj redno gibam in jem kolikor se le da zdravo.
Počutim se veliko bolje kot prej, niti 1. v tem slabem mesecu odkar hujšam še nisem bil lačen, prej pa sem jedel okoli 3. na dan in sem se res "nažrt" toda sem bil vmes res zelo lačen.
Sedaj bo verjetno večina rekla, da sem izgubil preveč naenkrat, toda spremenil sem le to, da se redno gibam in ne jem več hamburgerjev, pizz itd., ampak vsaj približno načrtujem kaj bom pojedel naslednji dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krokarcek ()

_IKE_ ::

Zakaj želiš hujšat, če imaš pri 175cm 68 kg ?

krokarcek ::

Malo preberi pa ti bo vse jasno hehe :) Ker imam veliko maščobe.

Janac ::

jaz imam 179cm in 90kg :)

Mr Hilter ::

Verjetno je suh, le wamp ima.
Pij vodo ne kokakole, fruca...
Začni jesti zjutraj (zajtrk).
Prehranjuj se redno, če imaš samo en obrok na dan je to najslabša opcija. Rabiš minimalno 3 obroke.
Ne jej kruha, čipsa, tortic... saj veš, vse kar je dobrega okusa.
Začni s kakšnim športom.

Lahko pa greš k zdravniku na pregled, da nimaš kakšnih težav s ščitnico ker wamp pri tvojih cm in kg mi je čudno. Lahko si pa anoreksičen in se le vidiš debelega :))

jype ::

krokarcek> Vendar odkar hujšam (slab mesec), se dokaj redno gibam in jem kolikor se le da zdravo.

Dovolj je in za dobro počutje ničesar drugega ne potrebuješ.

krokarcek> Sedaj bo verjetno večina rekla

Če se ne počutiš dobro, pojdi k zdravniku, ne pa poslušat večine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krokarcek ::

Hitler, vse to že delam odkar hujšam, razen z nobenim športom se izrecno ne ukvarjam, le gibam se bolj redno.
Daleč od tega, da bi bil suh, ker imam res veliko maščobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krokarcek ()

Wox ::

Dovolj je in za dobro počutje ničesar drugega ne potrebuješ.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jype ()

jype ::

Ni se treba ukvarjat z nobenim specifičnim športom, pomembno je le, da porabiš več kot poješ (če bi rad izgubil maščobo) in da se pri gibanju utrudiš (zadihaš, spotiš).

Janac ::

a jst mam prevec kg?

VelikiTun ::

179/90? Itak.

Janac ::

meni se ne zdi prevec

VelikiTun ::

Kaj potem sprašuješ?

Janac ::

koliko kg pa imam prevec po tvojem mnenju

Boobiz ::

krokarcek je izjavil:

Hitler, vse to že delam odkar hujšam, razen z nobenim športom se izrecno ne ukvarjam, le gibam se bolj redno.
Daleč od tega, da bi bil suh, ker imam res veliko maščobe.


Pri svoji višini in kilaži niti približno ne moreš bit zamaščen. Če imaš malo vampa, te bom razočaral in ti reku da se tisto malo vampa lahko znebiš samo z treningom/gibanjem ne pa s hujšanjem. Če boš kaj potreniral boš kvečjemu pridobil kako kilo mišic, maščoba pa se bo počasi porabljala.

Sam sicer nimam težav 180/73 ampak sem za foro dve leti nazaj redno fitnesiral/kolesaril/tekel z urejenim jedilnikom in sem rabu skoraj pol leta, 6 dni na teden pošteno švicat, da sem se znebil tisto malo zaloge okrog trebuha, ki je valda prišla nazaj ko sem ponovno postal couch potato. :D
I'm drunk, what's your excuse?

mtosev ::

183/67kg I WIN
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

200/200 EASY MATH!

GeForce ::

krokarcek je izjavil:

Hitler, vse to že delam odkar hujšam, razen z nobenim športom se izrecno ne ukvarjam, le gibam se bolj redno.
Daleč od tega, da bi bil suh, ker imam res veliko maščobe.

Mislim da je MR_Hilter namesto Hitler:D Sicer pa sem dokaj podobne primer kot ti, le da se mi zdi da sem presuh. Vglavnem noge in roke imam res "anoreksične" vse pa gre le v stegna in trebuh. :( No sedaj sem začel malo bolj redno kolesariti, pa bomo videli ali bo kaj napredka.:)

Mesar ::

ITM ne laže oziroma če laže te naredi bolj suhega kot is v resnici, ker so dodali še trotlziherfaktor.
Your turn to burn!

jype ::

GeForce> No sedaj sem začel malo bolj redno kolesariti, pa bomo videli ali bo kaj napredka.

Če kolesariš po cesti, se roke ne bodo nič bistveno napihnile.

Janac ::

a mi lahko odgovori?

Mesar ::

jype je izjavil:

GeForce> No sedaj sem začel malo bolj redno kolesariti, pa bomo videli ali bo kaj napredka.

Če kolesariš po cesti, se roke ne bodo nič bistveno napihnile.


Otečejo ti...
Your turn to burn!

Boobiz ::

Janac je izjavil:

a mi lahko odgovori?


Če bi vprašal dohtarja min. 15kg. Ampak nad dohtarji se danes itak vsi zgražajo so nvm me. :P
I'm drunk, what's your excuse?

Mesar ::

Janac je izjavil:

a mi lahko odgovori?


Na?
Your turn to burn!

_IKE_ ::

janac...nekje 8-10 dol pa boš čisto ok .....jst jih poslušam da sem suh ....184/82.,,,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Mesar ::

ITM ne laže.
Your turn to burn!

Janac ::

kako pa naj jih dam? Jem pa enih 8x na dan, zjutraj nic, zadnje pa ob okoli 9 zvecer, gibam se malo itd.

Boobiz ::

Janac je izjavil:

kako pa naj jih dam? Jem pa enih 8x na dan, zjutraj nic, zadnje pa ob okoli 9 zvecer, gibam se malo itd.


Troll much? :|
I'm drunk, what's your excuse?

_IKE_ ::

Janac je izjavil:

kako pa naj jih dam? Jem pa enih 8x na dan, zjutraj nic, zadnje pa ob okoli 9 zvecer, gibam se malo itd.


zakaj se ne gibaš ?

Janac ::

vozim se s kolesom pa kdaj grem na sprehod to je pa tut vse

oo7 ::

[ HASHodYouTube]

[ HASHodYouTube]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

_IKE_ ::

oo7 je izjavil:

[ HASHodYouTube]


opa zuzana......

Janac je izjavil:

vozim se s kolesom pa kdaj grem na sprehod to je pa tut vse



nobenega športa z kolegi ( basket, fuzbal) ?

star pa si ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

oo7 ::

Zuzana obvlada:P

Janac ::

edino to kar igramo pri sportni vzgoji

15 in 3 mesece

Boobiz ::

Če ne drugega bo na tole žensko vsaj fapal lahko, potem ne bo mogu rečt da se ne giba :P
I'm drunk, what's your excuse?

oo7 ::

Če si velik npr 180 moraš bit težak 80kg.Da si vsaj dec.8-)

_IKE_ ::

oo7 je izjavil:

Zuzana obvlada:P



se spomin njenih prvih posnetkov...ko je bila še doma na češkem in blond... kakorkoli pupa ki bi našga hipija mela za malco pa še marsikoga tu gor

oo7 ::

_IKE_ je izjavil:

oo7 je izjavil:

Zuzana obvlada:P



se spomin njenih prvih posnetkov...ko je bila še doma na češkem in blond... kakorkoli pupa ki bi našga hipija mela za malco pa še marsikoga tu gor


Se strinjam.
Na njenem telesu je 0% maščobe.

_IKE_ ::

Janac je izjavil:

edino to kar igramo pri sportni vzgoji

15 in 3 mesece


z kolegi nič ?

če od kolegov ni nič, se spravi na trening sporta ki ti je všeč....

oo7 je izjavil:



Se strinjam.
Na njenem telesu je 0% maščobe.



jp....že tedaj je imela malo maščob sedaj jih ima še manj ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

oemdzi ::

Janac je izjavil:

jaz imam 179cm in 90kg :)


Pri teh kilogrami imas lahko 25 kg prevec, lahko pa si totalno fit ce si kaksen sportnik, fitneser ... Najslabse je gledat samo tehtnico ...

_Enterprise_ ::

op: če si "zadnji čas shujšal 7kg" na 68kg pri tej višini in nisi zadovoljen z izgledom, potem si izgubil mišice, ne maščobe. zato kvečjemu več jej, a bolj zdravo, ter se gibaj

Pithlit ::

Mesar je izjavil:

ITM ne laže.

Ajde. Da razjasnimo nekaj okol tega.

ITM (BMI) je bolj kot ne pravljica za tiste ki bi se radi malenkost bolje počutili. Zakaj? Zato ker je to le in zgolj razmerje med telesno težo in višino. Komplet fali upoštevat, recimo, dejstvo da je mišično tkivo _težje_ od maščobnega.

Torej. Nekdo z, recimo, ITM 24... in večino maščobnega tkiva bo debelejši kot nekdo ki ima ob istem ITM večino mišičnega tkiva.

Toliko o tem kako "ITM ne laže".

Pokurit maščobe... zrihtat kako mišico... pa ne se obešat na kile pa tale bluz od ITM. Pa bo. Ni treba kvihtat pa maratone tečt... za neko normalno stanje je dovolj da se izogibamo raznim liftom, tekočim stopnicam in ostalim 'modernim' bljižnicam (ajd, namesto z avtom po mularijo v šolo gremo peš/s kolesom. Pa po manjših nakupih tudi). Saj se nikamor ne mudi, ane?
Life is as complicated as we make it...

Mesar ::

V bistvu se mudi ČAS == DENAR.

Torej če izvzamemo mišičaste... ITM kar drži. Je pa res, da je vezan na maščobo, tu ni kaj naredit razen če še kožno gubo upoštevaš.

Pa to kar si napisala je več kot premalo za normalno stanje... je treba pazit kaj ješ, da se ne prenažiraš, pa še kaj...

Razen če imaš srečo, da imaš dober metabolizem potem lahko ležiš doma pa žereš ko prase pa se kaj dosti ne zrediš, če sploh. Samo takih ljudi je bolj malo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615325 (13549) goldenratio
»

Kako izgubiti odvečno maščobo če si suh? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411298 (9668) Pegaz
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13732099 (24945) metikameti
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116410 (13142) m0LN4r
»

trebušne mišice

Oddelek: Loža
304622 (3941) komar88

Več podobnih tem