» »

PC zmrzne pri kopiranju datotek

PC zmrzne pri kopiranju datotek

yoco ::

Živjo! Imam en zelo moteč problem. Vedno, ko hočem kopirat veliko datoteko (več kot 4GB) obstaja možnost, da mi bo PC čist zmrznu. Edina rešitev je ročni restart. Sicer se to ne zgodi vedno, ampak v zadnjem času prevečkrat. Že 2x sem poskušal naredit backup svoje muzke in do sedaj ni bilo nobenega problema, včeraj pa mi je med delovanjem 2x zmrznu. Prvič je prišel do komaj 15%, drugič skoraj 50%. Mogoče kdo ve kaj bi bil lahko problem? Ali pa če kdo pozna kakšen program, ki bi zabeležu kaj je vzrok, ko mi zmrzne? Imam pa dva notranja diska (2x80GB) in dva zunanja, prvi je 160GB drugi pa 800GB.
Moj PC je pa Athlon 3200+, 1GB ram, ATI HD3850.

Duhec ::

Po vsej verjetnosti imaš nekje eno ali več particij, ki je Fat32 in ne NTFS. Fat32 ima omejitev za file size, ki je 4GB.

yoco ::

Ne, povsod je NTFS

Mesar ::

Matična? Slab HDD?
Your turn to burn!

yoco ::

Matična je ASRock K7S41GX. Prvi disk je res star, sam z njemu še nisem imel nobenih problemov. Drugi je pa skoraj da nov. Mogoče ga imam že eno leto. Drgač sem pa včeraj zvecer probal samo en del muzke kopirat (30GB) in ni blo nobenga problema. Danes bom probal še večji del, pa da vidim, če bo zmrznu.

Mesar ::

Kopiral si iz česa na kaj?
Your turn to burn!

bdoxx ::

uporabi totalcommander

amigo_no1 ::

Duhec ::

yoco je izjavil:

Ne, povsod je NTFS

Aha, potem imaš mogoče tak problem kot jaz pri enem disku, ki je bil v zunanjem USB/IDE ohišju.
Namreč disk, ki je bil v tisti usb/ide zunanji škatli je bil setiran kot CS (chip select). Ko sem mu jumper prestavil na Master(Single) mi ni več štekalo pri kopiranju dolgih datotek.
Odpri zunanje ohišje in pokukaj kako je nastavljen jumper na disku.
Preveri tudi notranje diske, v kolikor so še na IDE vodilu, na sata diskih tega pač ne moreš.

yoco ::

Kopiral si iz česa na kaj?

Iz prvega USB diska (160GB) na drugega (1TB) z programom Paragon Hard Disk Manager™ 11 Server.


Duhec je izjavil:

yoco je izjavil:

Ne, povsod je NTFS

Aha, potem imaš mogoče tak problem kot jaz pri enem disku, ki je bil v zunanjem USB/IDE ohišju.
Namreč disk, ki je bil v tisti usb/ide zunanji škatli je bil setiran kot CS (chip select). Ko sem mu jumper prestavil na Master(Single) mi ni več štekalo pri kopiranju dolgih datotek.
Odpri zunanje ohišje in pokukaj kako je nastavljen jumper na disku.
Preveri tudi notranje diske, v kolikor so še na IDE vodilu, na sata diskih tega pač ne moreš.

Zanimivo, bom pogledal.

amigo_no1 ::

CS je kratica za "Cable Select"
http://www.pcguide.com/ref/hdd/if/ide/c...

Duhec ::

Sorry za lapsus glede CS. Sem bil z glavo še v spajkanju čipov na eni plati. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162416 (1758) Spajky
»

zunanji trdi disk ne deluje pravilno

Oddelek: Strojna oprema
6760 (684) Hayabusa
»

usb hdd corrupt transfer

Oddelek: Pomoč in nasveti
121891 (1704) jest10
»

Reševanje podatkov z trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
101175 (979) bf4ed
»

DISK prepoznan a nemogoče do datotek!

Oddelek: Strojna oprema
141983 (1800) WinXP

Več podobnih tem