» »

DISK prepoznan a nemogoče do datotek!

DISK prepoznan a nemogoče do datotek!

WinXP ::

Imam velik problem! V računalniku imam 2 IDE diska! (Prvi je Maxtor,20 GB-Master,
drugi Seageate 120 GB,Slave)

Nekajkrat mi je program ki prikazuje info o HDD javil,da so sicer vse funkcije (SMART itd...)OK,
vendar pa me je stalno opominjal na pad performans,a to naj ne bi bil razlog da se zdaj Slave disk Seageate NOČE ZAGNATI! (nikoli prej ni imel toliko podatkov gor,zdaj je nekje 80% zaseden,ker sem downloadal filme in drugo)

OPIS:
Bios prepozna OBA diska,a če sta skupaj,kot Master in Slave,se na SISTEMSKEM DISKU (Maxtor 20GB)
na katerem je naložen Windows,
Windows NOČE NALOŽITI DO KONCA oz.kar stoji!

Če Slave disk(Seageate 120 GB) NA KATEREM IMAM PODATKE,IZKLOPIM,mi Master Maxtor pride enostavno v Windows. (Probal sem zamenjati tudi med njima Master-Slave,a ni to...kar naenkrat mu več ne štima ta disk)

Kaj je kar naenkrat narobe s tem prekletim Slave Seageate-om? Ni kazal poškodovanih sektorjev nikoli ob pregledu,zdaj pa kot da se mu je odtrgalo;((Kaj je narobe z njim???Kaj naj naredim?

Duhec ::

Poizkusi Seagate disk priklopit na sekundarni ide port kot slave, torej na isti ide kabel kot je CD/DVD enota, ki naj bo master.
Maxtor primarni disk pa naj bo edini na primarnem ide portu ter mu prestavi jumperje, da je setiran kot single or master in ne master with slave present.

WinXP ::

To ne morem nažalost,ker imam na plošči samo 1 IDE VODILO (AM2/AM3 plošče sem bral da se želijo počasi znebiti IDE,zato vgrajujejo samo 1)

R-S-LoVe ::

Poizkusi dat disk v eksterno ohišje in ga priklopiti preko usb vmesnika.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Galaxy ::

Poslušaj rešitev: potegni si dol KNOPPIx (to je Linux live). Zaženi in skopiraj podatke.

WinXP ::

Poizkusi dat disk v eksterno ohišje in ga priklopiti preko usb vmesnika.

Kako PREKO USB vmesnika? Če je IDE...A si mislil s kakšnim pretvornikom oz.adapterjem? Nimam ga,kakšen bi pa mogu kupit ,če kdo ve link...:'(
To je to?
http://www.mimovrste.com/artikel/217002...
ali to spodaj kar je linkal mtosev,samo da ima ta še podporo za 2.5 in CD/DVD-RW...

Galaxy KNOPPix dajem dol,ga bom zapekel in zalaufal kot LIVE CD,ampak če bom uspel priti v sistem
seveda... :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fosil ::

Včasih je problem ide kabel. Če maš kje še kakšnega ga probaj zamenjat.
Tako je!

WinXP ::

Bom probal... Kar se pa tiče tega adapterja iz IDE na USB ali bi lahko vzel tole OHIŠJE
http://www.mimovrste.com/artikel/204002...
NAMESTO TEGA http://www.mimovrste.com/artikel/217002...
PRETVORNIKA?

BO POSLUŽILO ZA ISTO?:O

Galaxy ::

Poslušaj rešitev: potegni si dol KNOPPIx (to je Linux live). Zaženi in skopiraj podatke.


Garantiram ti da deluje! Poskusi. Ne ubadaj se še z profesionalnimi stvarmi, kabli ipd.

WinXP ::

Ok,prisel sem do datotek! Ampak kako naj zdaj ZAPECEM NA DVD te datoteke,ker ta KNOPPix LIVE CD nima nobenega Burner-ja vgrajenega.
A se da kateri program za peko instalirat tu gor,ker npr.Ashampoo ne morem odpreti,javlja da je Windows program (tole je pa Linuxova zadeva)

Prosim za pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

mtosev ::

Ok,prisel sem do datotek! Ampak kako naj zdaj ZAPECEM NA DVD te datoteke,ker ta KNOPPix LIVE CD nima nobenega Burner-ja vgrajenega.
A se da kateri program za peko instalirat tu gor,ker npr.Ashampoo ne morem odpreti,javlja da je Windows program (tole je pa Linuxova zadeva)

Prosim za pomoc.

imas USB kljuc?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WinXP ::

Tud sam sm prisel na to misel in ...ja imam...samo je 1 GB velik,bom moral zgleda nabavt ksnga od 16 GB,drugace ne bo slo...ker mam okol 40 Gb podatkov gor...kaj bi zdej prov prsu ZUNANJI trdi disk z veliko kapaciteto...joooj... Ga bom res enkrat nabavu...danes sm pa narocu Samsung F3 Spinpoint SATA2 trdi disk in upam da bo zanesljiv ...Jaz backup podatkov drugace delam na DVD-je,ne vem ali je bolje delati na kaksen drug medij,recimo na zunanji trdi disk,ce ga imas-je bolj zanesljivo?
RAD BI SE VPRASAL ALI NAJ VECJE DATOTEKE KOT SO FILMI,SOFTWARE,GLASBA raje kasneje drzim na ZUNANJEM disku kot na notranjem Sata2? Ali je to za notranji disk PREvelika obremenitev,ce imam toliko datotek da ga napolnim do 80%??
Ce je,bom ko bom kupil pac zunanji disk,raje imel datoteke na zunanjem disku.

Hvala VSEM za pomoc,100x hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Galaxy ::

Torej ti je uspelo rešit oz. vsaj najti podatke v KNOPPIXu?

WinXP ::

Je.Našel sem vse od Multimedije,samo instalacijskega še nisem ugledal (to je ena particija na disku,kjer imam instalacijske programe oz.software...)
Je pa zanimivo da mi je particijo "Multimedia" ispisal sigurno čez 25x in v vseh se nahaja ista vsebina...zato malo težje najdem instalacijski (če ga sploh bom)

Sem pa zadovoljen da sem (vsaj) vso multimedijo spravil na varno!;) Hvala še 1x vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop 2,5" diska na 3,5"

Oddelek: Strojna oprema
192340 (1908) PacificBlue
»

Kabel

Oddelek: Kaj kupiti
9746 (558) Mare3
»

trdi disk priklop na USB

Oddelek: Kaj kupiti
62455 (2342) Macketina
»

Usb to scsi resevanje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51040 (929) jishiri
»

Kako prenesti podatke iz starega računalnika na novega?

Oddelek: Omrežja in internet
103301 (2732) solatko

Več podobnih tem