» »

Reševanje podatkov z trdega diska

Reševanje podatkov z trdega diska

Jernej88_ ::

Pozdrav!

Imam en problem in nevem kako se ga naj lotim.
In sicer imam trdi disk WD (60 GB) star 6 let in na njem so podatki. Ko ga priključem v računalnik (preko IDE kabla) mi ga BIOS sploh ne zazna.
Mogoče ima kdo kakšno idejo kako bi podatke dobil dol?

LP in hvala za odgovore v naprej.
No more Slovenia!

bf4ed ::

Žal nemogoče da bi to sam doma rešil...

Kotar

blackbfm ::

Ko ga priključem v računalnik (preko IDE kabla) mi ga BIOS sploh ne zazna.


Preveri nastavitve jumperjev pa IDE kabel mora bit tut pravilno obrnjen.

Malo bi si sposodil temo da ne odpiram nove. Dobil sem 2 diska, vse kar vem je da sta bila povezana v JBOD načinu in da je nekaj bilo narobe, lastnik pa bi rad zdaj podatke. Kako se zadeve lotit? Verjetno najboljše s kakšno live linux distribucijo..katero?

bf4ed ::

No to z jumperi sklepam da pozna.

Za linux pa lahko kar Ubuntu. jbod ni ravno neki standard raid, ampak mogoče pa se bo dalo do podatkov dostopat.

Jernej88_ ::

Ko ga priključem v računalnik (preko IDE kabla) mi ga BIOS sploh ne zazna.


Preveri nastavitve jumperjev pa IDE kabel mora bit tut pravilno obrnjen.

Malo bi si sposodil temo da ne odpiram nove. Dobil sem 2 diska, vse kar vem je da sta bila povezana v JBOD načinu in da je nekaj bilo narobe, lastnik pa bi rad zdaj podatke. Kako se zadeve lotit? Verjetno najboljše s kakšno live linux distribucijo..katero?

Misliš da sem tak bebec da nezman nastavit Jumperjev?

No to z jumperi sklepam da pozna.

Za linux pa lahko kar Ubuntu. jbod ni ravno neki standard raid, ampak mogoče pa se bo dalo do podatkov dostopat.

To misliš z boot CD-jem?
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

to za Ubuntu je blo namenjeno blackclw-u

Ja saj vsak standard Ubuntu je boot-cd, live verzija.

Ubuntu 9.10

Ampak tebi Jernej88_ pa skoraj da ni pomoči, če bios ne zazna je jebiga...

Duhec ::

Če praviš, da nisi tak bebec, da ne bi znal nastavit jumperjev, potem to še ne pomeni, da si mnogo pameten.
Kot prvo si bil zelo skop s podatki in to okoli jumperjev bi kot prvo moral povedat vsem v informacijo.
Kot tudi še kaj več: da se sliši delovanje motorja diska, da so vsi ide kanali v Cmos nastavitvah nastavljeni na Avto, da si poizkusil z več IDE kabli tako 40 kot 80 žilnimi, da si disk priklopil na koncu ide kabla, da ide kabel ni bil predolg, da je bil disk edini na ide kablu (cd pa na drugem), da je bil jumper setiran kot Single (stand alone) in ne kot Dual master (master with slave present) ali CS (cable select), da si disk priklopil tudi preko zunanjega USB/IDE konverterja, itd. itd.
Četudi ti kaka banalnost iz zgoraj naštetega obudi disk, vseeno ne pričakujem, da boš to tu tudi obelodanil.
Čemu sploh odprtje teme, da bi vsak še tako (ne)pomemben podatek morali izbezati iz tebe, ti pa bi nas v isti sapi zabijal, da nisi tak bebec, da vsega tega že nisi preizkusil. Za vedeževalke pa veš katere številke imajo.
Bo šlo ?

shark_nm ::

Če bi rad pridobil podatke iz diska nazaj, ga daj v skrinjo in ga pusti magari čez noč noter. Nato ga priklopi in kako urco boš imel cajta da spraviš dol podatke... Včasih deluje, tako da probat ni greh

lp

Jernej88_ ::

to za Ubuntu je blo namenjeno blackclw-u

Ja saj vsak standard Ubuntu je boot-cd, live verzija.

Ubuntu 9.10

Ampak tebi Jernej88_ pa skoraj da ni pomoči, če bios ne zazna je jebiga...

Baje se da vsak bit dobil dol če disk ni raztekel od vročine. Toliko za inf.

Če praviš, da nisi tak bebec, da ne bi znal nastavit jumperjev, potem to še ne pomeni, da si mnogo pameten.
Kot prvo si bil zelo skop s podatki in to okoli jumperjev bi kot prvo moral povedat vsem v informacijo.
Kot tudi še kaj več: da se sliši delovanje motorja diska, da so vsi ide kanali v Cmos nastavitvah nastavljeni na Avto, da si poizkusil z več IDE kabli tako 40 kot 80 žilnimi, da si disk priklopil na koncu ide kabla, da ide kabel ni bil predolg, da je bil disk edini na ide kablu (cd pa na drugem), da je bil jumper setiran kot Single (stand alone) in ne kot Dual master (master with slave present) ali CS (cable select), da si disk priklopil tudi preko zunanjega USB/IDE konverterja, itd. itd.
Četudi ti kaka banalnost iz zgoraj naštetega obudi disk, vseeno ne pričakujem, da boš to tu tudi obelodanil.
Čemu sploh odprtje teme, da bi vsak še tako (ne)pomemben podatek morali izbezati iz tebe, ti pa bi nas v isti sapi zabijal, da nisi tak bebec, da vsega tega že nisi preizkusil. Za vedeževalke pa veš katere številke imajo.
Bo šlo ?

Seveda da bo šlo. Ti si pa malo varovalke doma preglej. To kar si napisal sem že VSE preizkusil. Disk se sploh ne oglaša.

Če bi rad pridobil podatke iz diska nazaj, ga daj v skrinjo in ga pusti magari čez noč noter. Nato ga priklopi in kako urco boš imel cajta da spraviš dol podatke... Včasih deluje, tako da probat ni greh

lp

Sem že preizkusil pa ni uspeha.
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

shark_nm ::

če imaš res pomembne podatke nabavi enak disk, in premenaj ploščico :)

bf4ed ::

Baje se da vsak bit dobil dol če disk ni raztekel od vročine. Toliko za inf.


Saj sem takoj na začetku podal povezavo kak napravit. Kotar, pa ti rešijo podatke, doma to nebo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403399 (2677) Mesar
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383421 (2648) Voluharr
»

ne prepozna mi IDE diska

Oddelek: Strojna oprema
101594 (1376) R-H-O
»

IDE - CD in HDD - SLAVE/MASTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
61120 (1047) solatko
»

disk me j***

Oddelek: Pomoč in nasveti
8875 (730) perci

Več podobnih tem