» »

zunanji trdi disk ne deluje pravilno

zunanji trdi disk ne deluje pravilno

tomzy95 ::

lp, imam sledeč problem, in sicer ko priključim trdi disk in gor nalagam datoteke večjih velikosti mi jih ne skopira na disk. Ko odklopim disk in ga spet priklopim, mi napiše da moram za nadaljnjo uporabo formatirat TD(tudi če sem imel gor naložene manjše datoteke). Ali je imel že kdo enak problem? lp. tomaž

Duhec ::

Kot prvo: Hudiča povej kam imaš priklopljenega, na usb2/3, esata , kater disk IDE ali SATA, katera zunanja škatla!!!???
Kot drugo: ne izklapljaj zunanjega diska kar direkt na ohišju ali da izpuliš data kabel, ampak preko varne zaustavitve in tvojega neznanega sistema !!!
Kot tretje: Imel sem podoben problem, ko se fajli večji od 4GB niso pravilno ali pa sploh ne skopirali na disk. Vzrok je bil, da je bil disk v zunanji usb škatli setiran kot CS in ne kot master. Ko sem prestavil jumper na disku na master je zadeva špilala. Seveda je šlo še za ATA/DE disk.
Poročaj.

tomzy95 ::

na usb 2/ res nimam pojma kaj naj bi pomenilo ide oz. sata ,se ne spoznam na te reči. Drugače je pa disk western digital 1,5 tb. Se bom držal tistega, kar si rekel glede izklapljanja :D

Duhec ::

Sata disk bo to.
Priklopi ga na nek drug USB port.
Upam, da imaš originalni USB kabel, ki je ustrezne dolžine.
Preveri, če je slučajno usb konektor na disku kaj razmajan in ima občasno slab stik.
Ne vem kater OS imaš ampak v lastnostih diska imaš pod zavihkom Orodja možnost pregleda datotečnega sistema in odpravo napak.
Daj sliko smart podatkov tega zunanjega diska.

Hayabusa ::

Pozor če imaš predolg usb kabel !

tomzy95 ::

Ja to z drugim usb portom je isto, drugače je pa originalen usb kabel, ima dober stik. Imam pa win 7 ultimate. Ja to v orodjih sm probal ampak ne pomaga. kje dobim sliko smart podatkov?

Hayabusa ::

CrystalDiskInfo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245523 (4394) Bye
»

Zunanji disk-NE DELUJE

Oddelek: Strojna oprema
4412324 (11818) Kotar
»

Usb disk me zaj...va

Oddelek: Strojna oprema
131345 (1165) miranb
»

Povezava racunalnik - zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
81655 (1534) salabajs
»

ne dela USB Disk

Oddelek: Strojna oprema
331840 (1658) desperados

Več podobnih tem