» »

usb hdd corrupt transfer

usb hdd corrupt transfer

twom ::

Izgleda da se ljudje tega ne zavedajo..., morda bi moderator dal to temo na vrh.

Google zaenkrat še nima rešitve.

Simptomi:
Datoteke se pri kopiranju (USB HDD < - > intenrni HDD) koraptajo.
Velikost je ista, eden ali več bitov je spremenjenih (Total Commander -> Compare by content -> Binary)
Verjetnost napake se veča z velikostjo datoteke. 1 GB velika datoteka je 75% skoraptana. Pri malih (2~3 MB) pa 3% (to je moje povprečje pri slikah)
Instali so seveda neuporabni.

Nekaj dejstev:
ni usb kabel
ni napajanje
ni operacijski sistem (tudi Ubuntu korapta datoteke)
ni hdd
ni hdd ohišje
ni pc

posamezniki opažajo problem pri novejših sistemih

Sam imam problem z dvema operacijskima sistemoma Win 7/64 in Ubuntu 10.10/64, dvema računalnikoma Dell E6500 (core 2 duo) in Toshiba R700 (i5), dvema PATA 2.5 diskoma (80 GB Fujitsu, 250 GB WD), dvema USB to HDD pretvornikoma (Akasa, ST Lab).


Za čekiranje predlagam: Total Commander -> Synhronize Dirs... -> by content + subdirs


Če morda kdo ve za rešitev...?


Lep pozdrav,
Peter

miranpozar ::

Jaz sem imel takšne težave pred dvajsetimi leti približno... so bile defektne diskete... na Amigi.
Malce sem skeptičen do številk, ki jih navajaš.
Imaš težave ti, ali neki "posamezniki"?
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

jest10 ::

Jaz jih imam tudi. Z St-Labovim pretvornikom.
Lepo se vidi pri prenašanju večjih .rar datotek, ki jih okvari.

twom ::

miranpozar je izjavil:

Malce sem skeptičen do številk, ki jih navajaš.
Imaš težave ti, ali neki "posamezniki"?

V google vpisi naslov teme ...

Problem sem prvič opazil aprila 2010 ko sem dobil nov službeni prenosnik (Dell E6500) in sem prenašal datoteke. Sumil sem tako prenosnik (imel je še nekaj drugih težav, kot tudi Windowse 7/64). Sedaj s Toshibo in Ubuntujem pa je enako.

Dopuščam možnost, da imata Akasa in ST Lab morda enak sistemski čip.
Drugega resnično ne vidim več.
Na googlu nisem našel rešitve, cifre, ki sem jih navedel pa so zelo resnične.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

miranpozar ::

Te cifre so res grozljive! Jaz uporabljam HDD-USB konverter firme Equip (tisit za 3.5", 2.5" IDE in SATA diske) in nikoli, nikoli nobenih težav. Je pa včasih trik, da je treba zadevo priklopit v nasprotju z logiko - in sicer najprej vklopit napajanje in šele potem vtaknit adapter (!). Poleg tega je pri določenih PATA diskih občutljiv na nastavitev Master/slave/CS jumperja - običajno ima najraje master pozicijo ali celo čisto brez jumperja.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Duhec ::

Če ti kaj pomaga tale moj primer izpred dveh let nazaj:
USB-HDD(PATA) zunanja škatla, disk 320GB IDE-ATA. Vse lepo in prav, kopira, shranjuje, hitrost ok ... le eno stvar sem slučajno opazil ... pri kopiranju večjih datotek se je prenos enostavno prekinil, včasih z napako, včasih nič ali sistem zamrznil, datoteke koruptane in neberljive ...
Ugotovil sem, da mora biti velikost datoteke, ki sem jo kopiral nekje večja od 2GB, da sem napako spet lahko simuliral.
No, na koncu je bilo treba prestaviti jumper na disku iz pozicije CS na Master in zadeva še danes laufa BP.

fosil ::

Sicer ni glih rešitev, ampak v total commanderju imaš pod files opcijo create checksums, ki ti ustvari md5 za datoteke. Na ta način lahko preveriš če se je zadeva v redu skopirala. Vendar je zadeva omejeno uporabna, ker če delaš checksum na disku priklopljenem prek usb, ti lahko že pri tem narobe izračuna checksume.
Tako je!

hokuto ::

miranpozar je izjavil:

Jaz uporabljam HDD-USB konverter firme Equip (tisit za 3.5", 2.5" IDE in SATA diske) in nikoli, nikoli nobenih težav.

A to je tale? V tej temi sem ravno včeraj spraševal za tovrsten predlog in še kar iščem pravo rešitev, pa bi mogoče s tem equipom poskusil srečo, če praviš, da dela v redu. Btw smart info je dostopen preko njega?

V opisu piše, da ima equip jmicronov chipset, a vemo kakšnega imata akasa in stlab?
doke!

miranpozar ::

hokuto: to je točno ta, ja. Mislim da ne podpira SMARTa, jaz ga uporabljam samo za enostavno kopiranje datotek. Če disk testiram, ga testiram priklopljenega v mašino direkt na IDE/SATA kablu - težava je namreč v neprepoznavanju diska preko USB v DOSu (IBM DFT, ipd.), kakor tudi precej nižja hitrost.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

lmfao ::

Kako pa je z eSATA?

potepuh ::

da bo fenomen še bolj zanimiv:

imam 2 ohišji za 2,5" diske, eno je samo IDE, drugo je kombinirano IDE/SATA

IDE ohišje je OK, drugo ohišje pa dela probleme samo z IDE, in samo pri branju (recimo če zapišem podatke, disk prestavim v drugo ohišje in preberem so podatki OK) (ohišje bilo na servisu, so rekli da je OK)

mislim da je tudi jmicron kontroler

lp

twom ::

Našel vzrok!

Napaka pri prenosu podatkov se pojavlja v primeru USB PATA zunanjih diskov, ko je jumper nastavljen na Cable Select ali Master. Jumper mora biti nastavljen na Slave.

Kupci zunanjih diskov (npr WD MyPassport) na tak problem niso neleteli (ker je v ohišju že pravilno nastavljen jumper, ali, ker (domnevam) SATA diski teh simptomov ne poznajo.

Je pa napaka 100% ponovljiva in ni odvisna od diska, kabla, ohišja, napajanja, računalnika, uporabljenega programa za kopiranje ali operacijskega sistema.


Verjetno imajo vsi, ki uporabljajo stare (PATA) diske iz prenosnikov v zunanjih USB ohišjih koraptane podatke, samo, da tega še ne vedo...


Lep pozdrav,
Peter

jest10 ::

To pa niti slučajno ni res. Pojavljanje napake je zelo odvisno od uporabljenega kontrolerja za PATA/USB pretvorbo.
Na 2 prenosnih diskih nimam nobenih težav(oba icy box PATA/USB, eno z 120GB WD, drugo z 200GB Maxtor diskom). Pri že omenjenem ST-Lab pretvorniku pa se napake pojavljajo neodvisno od priklopljenega diska. Tudi slave ne pomaga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315685 (2099) tv6865
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595090 (4364) T-Mac
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161561 (1207) WinXP
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162290 (1632) Spajky
»

priklop 2,5" diska na 3,5"

Oddelek: Strojna oprema
192334 (1902) PacificBlue

Več podobnih tem