» »

eBay - kako je z davki

eBay - kako je z davki

omega_pet ::

Pozdravljeni,

zavedam se, da je teh tem ogromno. Pregledal sem prakticno vse pa nisem nasel odgovora, ki ga iscem. Najbolj se mu je pribljizala tema na spodnjem linku, vendar pa ravno bistvo manjka.

Ebay (prodaja, davki...)

Zanima me, kako je z davki, ce se odlocis, da bi prodajal preko e-baya. Ali je potrebno kaj prijavljati? Kaj, ce ti slucajno uspe in prodajas vedno vecje kolicine.. ali je potrebno potem odpreti podjetje? Kje je taksna meja? Zanima me predvsem preprodaja.

Za odgovor se najlepse zahvaljujem.

St235 ::

V kolikor gre za preprodajo torej komercialno dejavnost rabiš podjetje. Pa v bistvu ni važno kakšne so količine. Je pa seveda druga zgodba, kdaj je tega tolk, da se bo vate spotaknila davčna/tržna inšpekcija.

Kot fizična oseba pač ne smeš preprodajat, dokler pa prodajaš lastne rabljene artikle pa seveda ne prijavljaš tega kot dohodka.

SHORTEE ::

Vprašanje s "firbca": Če že do tega pride, kako bodo preverili, ali je bil ta artikel pred prodajo tvoj, oz. ali je šlo za preprodajo? Govorimo seveda o rabljenih artiklih.

lp

St235 ::

Odvisno za kaj gre. Če preprodaš en rabljen izdelek je praktično nemogoče karkoli dokazat. Če imaš na bolhi 200 oglasov za poceni kitajsko robo je pa druga zgodba.

Yohan del Sud ::

Kako preverijo? Imajo indice, ni pa eksaktna znanost to. Mali preprodajalci imajo statistično gledano na splošno kar velike šanse, da se jih pusti pri miru, ker imajo kriminalisti načeloma več dela z večjimi ribami. Ampak, če te dobijo, verjemi, imaš večji problem kot to, da te za par ur vklenejo ...
www.strancar.com

SHORTEE ::

Oba odgovora sta čisto logična, v najboljšem primeru bi na sodišču moral dokazovati svoj prav, ki pa bi ga zelo težko dokazal, ko enkrat pride to tega.
Sam se ne ukvarjam s temi zadevami, vprašal sem na splošno, ker vsaka informacija prav pride. Veliko ljudem to predstavlja glavni vir zaslužka, seveda ne naša bolha, govorim o raznih e-bay opcijah in, če bi se že spustil v tako stvar, nevem zakaj nebi odprl s.p. Nerabiš se za nič sekirat, nobenih omejitev, vse legalno.
Seveda pa bi moral kot za vsako stvar vložiti veliko časa, truda in tudi denarja, da bi od tega lahko živel.

lp

St235 ::

Oba odgovora sta čisto logična, v najboljšem primeru bi na sodišču moral dokazovati svoj prav, ki pa bi ga zelo težko dokazal, ko enkrat pride to tega.

Načeloma je kontra, morajo tebi dokazat, da si naredil prekršek in ne obratno. Predvsem pa gre pri teh stvareh večinoma za prekrške in tržno inšpekcijo. Tako da ravno kriminalistov in lisic se ni za bat.

Furbo ::

Yohan del Sud je izjavil:

Kako preverijo? Imajo indice, ni pa eksaktna znanost to. Mali preprodajalci imajo statistično gledano na splošno kar velike šanse, da se jih pusti pri miru, ker imajo kriminalisti načeloma več dela z večjimi ribami. Ampak, če te dobijo, verjemi, imaš večji problem kot to, da te za par ur vklenejo ...


Kriminalisti? Za prodajanje robe na ebayu?

Ja seveda no, potem bi bilo že pol sveta v koncentracijskem taborišču.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

SHORTEE ::

St235 je izjavil:


Načeloma je kontra, morajo tebi dokazat, da si naredil prekršek in ne obratno. Predvsem pa gre pri teh stvareh večinoma za prekrške in tržno inšpekcijo. Tako da ravno kriminalistov in lisic se ni za bat.

Seveda, malo čudno sem napisal.

Furbo, mislim, da ni problem z ebay-em in ostalimi stranmi, ampak o visokih prihodkih/prilivih, ki se ponavljajo vsak mesec iz njim neznanih virov. Zanimivo bi bilo vedeti, kdaj in ob kakšnih zneskih bi jih tako zanimal, da bi te vzeli pod drobnogled.

lp

Furbo ::

Mislim da to fantje kar na paypalu puščajo, dokler si ne nakažeš na našo banko, je verjetno ok.

Če imaš pa viso tuje banke, ki ne špeca sloveniji ali zapraviš kar preko paypala..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Magic1 ::

Heh, torej opcija samo za popoldanski sp, ker položnice in hrano še ne moreš plačat z paypalom:D Pravtako je problem omejitve paypala, če ga nimaš povezanega z kartico. Letni limit je samo 500€. Če pa ga verificiraš z kartico pa lahko naši takoj ugotovijo, da imaš paypal account.
Magic

Furbo ::

Hja marsikdo verjetno zasluži toliko, da ima par 10€/mesec več, niti slučajno pa ne zdrži obremenitve davkov, računovodstva, OZS in ostalega.. sploh če prodajaš nekaj, kar ne gre zlahka v stroške.. rabljene zadeve.. zbirateljska krama..

V glavnem, jaz se za davke ne bi sekiral dokler je zadeva na minimumu.

Če se pa pride v večje količine, se pač legaliziraš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

St235 ::

Teoretično je vsaka preprodaja prepovedana, praktično pa te seveda pri niskih zneskih ne bodo preganjal. Kolk je meja ko se v to spotakne davčna/tržna inšpekcija pa je težko povedat. Lahko par 1000€, lahko pa 10€, če te kdo prijavi.

Drugače pa je paypal enako kot banke dolžan poročat o finančnih transferjih.

tamala10 ::

Zdravo....tudi jaz imam vprašanje glede kupovanja na E-bayu in nisem odpirala nove teme...sem čista začetnica...torej če je cena zraven izdelka US$ 27...to je približno 21 evrov...zanima me kolikšna bi bila končna cena s carino, davkom in ostalim...koliko časa se približno čaka pošiljko itd...prosim za čim več informacij in opozoril :)

Lp in hvala

St235 ::

Kaj ko bi v Išči napisala Ebay?

Samo v temi Vse o Ebay-ju smo na to vprašanje 100x odgovorili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334102347 (8081) predi
»

Bolha in tržni inšpektor (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26473018 (31867) mat xxl
»

Paypal stroški

Oddelek: Pomoč in nasveti
102687 (2334) St235

Tržna inšpekcija

Oddelek: Loža
174110 (3580) Mavrik
»

Uporaba p2p na liniji podjetja

Oddelek: Omrežja in internet
121197 (842) podbevna

Več podobnih tem