» »

Ebay (prodaja, davki...)

Ebay (prodaja, davki...)

DimmniBurek ::

Približno razumem ebay stroške za postavitev oglasa in prodajo, je opisano na njihovi stran, če koga zanima lahko najde tukaj nekaj več.

Mene bolj zanima kako je z davki v naši prelepi Sloveniji. Kaj se zgodi v primeru da npr. prodaš za 10k € letno, je treba prijaviti dobiček DURSu, moraš imeti firmo, so kake omejitve koliko €€€ lahko zaslužiš brez da prijavljaš? Je treba ebay izdelkom predložiti račun, ki ga potem pokažeš DURSu?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Good Guy ::

DimmniBurek je izjavil:

Približno razumem ebay stroške za postavitev oglasa in prodajo, je opisano na njihovi stran, če koga zanima lahko najde tukaj nekaj več.

Mene bolj zanima kako je z davki v naši prelepi Sloveniji. Kaj se zgodi v primeru da npr. prodaš za 10k € letno, je treba prijaviti dobiček DURSu, moraš imeti firmo, so kake omejitve koliko €€€ lahko zaslužiš brez da prijavljaš? Je treba ebay izdelkom predložiti račun, ki ga potem pokažeš DURSu?


pasivni dohodek, ki ga prijaviš pri dohodini
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DimmniBurek ::

Mogoče veš za koliko % te oberejo in ali je odvisno od višine dobička?
There Is No Stronger Drug Than Reality

noraguta ::

če gre za fizična oseba je bil davek že itak plačan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

DimmniBurek ::

Hmm, samo ti zaslužiš s prodajo nekih izdelkov recimo, ali jih sam izdelaš ali kupiš ceneje in prodaš dražje, govorim hipotetično, verjetno ni važno. Od tega imaš nek dobiček, npr. 10k € letno, ti od tega nič ne poberejo? Pri dohodnini ti verjetno še kaj poberejo?!
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

Sam dohodek se pač prišteje k celotnemu tvojemu dohodku, če ga prijaviš in se potem upošteva pri dohodnini. Sam problem je če preprodajaš izdelke ali izdeluješ in prodajaš za to rabiš met registrirano dejavnost.

DimmniBurek ::

Pomoje najboljše da se kar na DURS obrnem. Bom magari objavil reply tukaj, če bo koga kdaj kaj zanimalo :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

Definitvino objavi, ker na to temo je blo dosedaj malo konkretnih informacij.

mihec87 ::

Bi bilo zanimivo vedet ja.
Sem se že zadnjič sam spraševal isto zadevo..

Kako imajo kaj američani narejeno,saj tam je ogromno ljudi ki zadeve delajo/prepakujejo v "spalnici" in lifrajo na ebay.

DimmniBurek ::

Pravkar poslal mail na DURS. Javim ko pride reply.
There Is No Stronger Drug Than Reality

gendale ::

ne prijaviš, denar pustiš na paypalu in preko njega kupuješ naprej
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

St235 ::

nabereš dovolj prometa in te Paypal prijavi na DURS.

DimmniBurek ::

Kar se tiče paypala, sem bral tukaj, da ni pametno pustiti denarja gor. Je pa zanimiva opcija, vendar do ene mere. Kruha si glih ne boš preko ebaya kupoval. Ali pač :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

mihec87 ::

Nekomu ki nima kartice kompatibilne z paypal mu pošlješ pa še tam kak procent potegneš..:)

DimmniBurek ::

Pošlješ kaj?
There Is No Stronger Drug Than Reality

mihec87 ::

ti njemu prenakažeš denar na njegov pp račun on pa tebi na roko..seveda to pride v poštev ob malih vsotah, 10keur bolj teško spraviš tako..

DimmniBurek ::

Hmja, za male zneske verjetno ni problem, za večje pa se kaj hitro kaj zmota, pa da se DURS obesi nate tudi ni good. Iščem bolj ne-sive rešitve :)
There Is No Stronger Drug Than Reality

c3p0 ::

Ne-siva, da ne rečemo ne-črna je kak s.p. oz. d.o.o. in izdajanje računov strankam. V kolikor gre za neko redno prodajo in ne občasni artikel. Kakšna je točno meja, ne vem.

mihec87 ::

Je dursu uspelo kaj izdavit?

DimmniBurek ::

Nič mi niso odgovorili. ;((
There Is No Stronger Drug Than Reality

bdoxx ::

če te zanima odgovor, mi napiši podrobno na zs kaj te zanima, po posredujem na durs...

cortez ::

Odpreš TRR v tujini, le-tega ne prijaviš na DURS, in si nakažeš denar gor.

St235 ::

in plačaš mastno kazen, ko te dobi DURS.

vostok_1 ::

Obujam temo, če slučajno ima kdo updejtane informacije?

Kako legalno prodajati prek neta manjše količine lastnih izdelkov brez, da bi imel težave z dursem? Res ni nobene druge varjante kot prek s.p.-ja ali d.o.o.-ja?
Namreč ekonomsko gledano se mi ne splača ne eno ne drugo. Šlo bi zgolj za dodaten priliv.

Tnx

Vice ::

Mislim kaj se sploh obremenjuješ s tem? Moralni nasveti tukaj - no coment. ;)

vostok_1 ::

Jz se zlo rad ne bi, ampak DURS pa se. ;)

St235 ::

vostok_1 je izjavil:

Obujam temo, če slučajno ima kdo updejtane informacije?

Kako legalno prodajati prek neta manjše količine lastnih izdelkov brez, da bi imel težave z dursem? Res ni nobene druge varjante kot prek s.p.-ja ali d.o.o.-ja?
Namreč ekonomsko gledano se mi ne splača ne eno ne drugo. Šlo bi zgolj za dodaten priliv.

Tnx


Če gre za izdelke, ki jih sam izdeluje potem si poglej "osebna dopolnilna dejavnost".

Če to kar bi rad prodajal sodi med to je vse kar rabiš vodit evidenco računov in prihodke prijavit na DURS.

Vice ::

Če ne prodaš niti toliko, da pokriješ stroške firme... Sory samo vsak "kmet", ki prodaja drva in krompir preko oglasov zasluži več kot marsikdo s službo ;)

vostok_1 ::

Osebna dopolnilna dejavnost žal ne zajema teh izdelkov.

@Vice

zaenkrat ni mi plan se it firme, zato bi zgolj kot dodaten prihodek imel. Sicer pa ne vem koliko točno bi zaslužil mesečno s tem. Zadeva ni niti slučajno startup worthy, bi pa nekaj gotovo prodal.
Sam bolj kot gledam Slo zakonodaja ni temu primerna. V ZDA lahko prodaja vsak, ki ima garažo in dva stroja not.

mn ::

Vice je izjavil:

Če ne prodaš niti toliko, da pokriješ stroške firme... Sory samo vsak "kmet", ki prodaja drva in krompir preko oglasov zasluži več kot marsikdo s službo ;)


Tole je pa tako neumno mnenje, da je na to posebej potrebno opozoriti. Zakaj ne bi nekdo nekaj delal za hobi in s tem še malce zaslužil - ali pa vsaj dobil povrnjene stroške? Ali pa zgolj malce izboljšal svoj finančni zalogaj? Komu tudi dodatnih 100 EUR mesečno pomeni razliko med dolgovi in plačanimi položnicami.

Zakonodaje ne poznam in je posledično ne bom komentiral, ampak to da ne moreš uradno kake drobnarije prodajati na ebayu je (če je res) problem.

vostok_1 ::

mn je izjavil:

Vice je izjavil:

Če ne prodaš niti toliko, da pokriješ stroške firme... Sory samo vsak "kmet", ki prodaja drva in krompir preko oglasov zasluži več kot marsikdo s službo ;)


Tole je pa tako neumno mnenje, da je na to posebej potrebno opozoriti. Zakaj ne bi nekdo nekaj delal za hobi in s tem še malce zaslužil - ali pa vsaj dobil povrnjene stroške? Ali pa zgolj malce izboljšal svoj finančni zalogaj? Komu tudi dodatnih 100 EUR mesečno pomeni razliko med dolgovi in plačanimi položnicami.

Zakonodaje ne poznam in je posledično ne bom komentiral, ampak to da ne moreš uradno kake drobnarije prodajati na ebayu je (če je res) problem.


Točno to ja.

Delam zadeve kot hobi, ampak vidim, da bi še komu drugemu koristila naprava. Povrnjeni stroški bi bili super, profit pa even better.

Res, da durs manjši zneski načeloma ne brigajo kaj preveč, ampak če imaš smolo in te dobijo, te bo lahko tvoj hobi spravi v lepe težave.

mikimisek ::

Je kaj novega na to temo?

Žena je trenutno brezposelna, ter ima zavarovanje urejeno preko mene.
Zamislila si je, da bi doma izdelovala ročne izdelke (šiviljstvo) in to prodajala na internetu (ebay, etsy, facebook? ipd)
Sama prodaja bi bila na začetku preko etsy (ročni izdelki - podobno kot ebay).
Nekako nočeva imeti problemov z DURS, vendar odprtje s.p. ekonomsko nebi bilo upravičeno, vsaj ne na začetku.
Je treba požreti prispevke za s.p. na začetku in upati, da ti uspe ali je kakšna varianta da se samoprijaviš na DURS koliko si prodal na mesec in plačaš davke od tega?
Kako je z izdajanjem računov?
Plačilo bi bilo večinoma preko Paypala.
Veliko slišim, da ljudje za internetna trgovanja uporabljajo normiran s.p. vendar so še vedno prispevki...
Je kakšna varianta, da bi ostala zaenkrat zavarovana preko mene in imela manjše neredne dohodke?
Kasneje, če bi prodala kaj več bi odprla s.p., problem je samo na začetku.
Vsak nasvet bi bil zelo dobrodošel.

Nikonja ::

Opcija je seveda da pustiš dnar na Paypalu in iz njega kupuješ ko rabiš kaj prek spleta, volk sit ovce cele, ker DURS nima dostopa do tvojega Paypal računa. Potem če ti ženi biznis zalaufa odpreš ti popoldanski sp, ker so prispevki in stroški precej nižji od normalnega, in zadeva rešena.

Nima smisla plačevat prispevke ki so 63 eur/mesec za popoldanski sp, če pojma nimaš ali bo sploh kaj od tega.

LP

Hockey ::

Naj si poišče službo, ker iz šiviljstva ne bo preživetja. Tekmuje s Kitajci.

mikimisek ::

Torej, če prav razumem je vse neka siva cona in ni vzvoda za legalno testirat trg z določenim izdelkom.
Razen mogoče predprodaja ali kaj podobnega.
Za popoldanski s.p. bi pa moral jaz izdelovat šiviljske izdelke. Verjetno nebi nobeden kompliciral pa vseeno.
Ni tako da Paypal posreduje podatke DURSu, ko presežeš nek letni dohodek?

vostok_1 ::

Kontaktirajo oblasti, ko je promet na tvoj račun sumljivo velik.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Magic1 ::

Zaenkrat davčne še ne zanima Paypal račun. Sam to ne pomeni, da jih čez par let ne bo. In če bodo dosegli na evropski ravni nek dogovor s Paypalom, bo davčna lahko dobila vse podatke tudi za nazaj. To bo pa žur plačat za nazaj plus kazen.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trgovanje kriptovalut in dohodnina?

Oddelek: Loža
357459 (5295) mojster_joni
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824068 (21669) Mavrik

Prodaja preko fb cveti nekaterim (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12226549 (22306) dzinks63
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614483 (13045) pirx
»

[Paypal] Davki

Oddelek: Loža
337995 (6127) Invictus

Več podobnih tem