» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
14 / 18
»»

morphling1 ::

lament, tvoja kartica je 99.9% modana v 9500pro če je narejena po zgoraj prikazanem layoutu. To da se fillrate dvigne je posledica vklopljenih 8 cevovodov. Pasovne širine se seveda ne da vklopit ker je to fizična omejitev kartice. Sicer pa kot je rekel Thanatos v riva tunerju ti koliko bitno imaš spominsko vodilo. Ni pa panike tudi 9500pro je zelo dobra kartica.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Ja, zgleda da je pol tale tvoj res na 9500Pro PCB-ju. Takoj ko sem slišal za ta mod sem vedel, da bo to limited time only in zgleda, da so kaj hitro odpravili to pomanjkljivost. Pismo pa me je zanč že matral, da bi kar šel tvegat pa vzel to črno, ker sem si mislil, da je celo na 9700Pro PCB-ju, ker ta je pri Saphire-ju pravtako črn, pol pa tak šok. Jao, še dobr da sem si premislil. Bo zgleda res treba kar 9700 kupt, sam mi še mal keša manjka :(. Do konc mesca pa mislim, da bom imel dovolj, sam mi je pa žal, da mi un 9500, ki sem ga imel ni delal kot se spodobi. Artefakti sicer niso bili preveč grozni, samo kaj pa jaz vem kakšni bojo v kakih bodočih špilih.

Če si še vedno nesiguren poglej okrog RAM-a kakšno je vezje, ker pri 9700 je očitno bolj komplicirano = 256 bit-ni bus kot okrog RAM-a na 9500 Pro = 128 bit-ni bus:

9500Pro


9700Pro

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

Thanatos:
Torej folk če hočte še vedno uspešno softmodat mislim da ostane samo še Connect 3D

res je a tudi teh kartic več ni dosti na voljo oz. jih je tudi že zmanjkalo,ker sem si jo hotel sam naročiti v nemčiji pa je ni blo več na voljo.imel sem celo tako srečo da sem bil zadnji ki je naročo 9500pro in danes so jo že posalali.

THX ::

atastrumf & vsi ostali:
na moji kartici (saphire crna) vezje okol rama zgleda tko ka na 9700 (post od atastrumf-a), rami pa so v eni vrsti...
jst sm total zmeden...
je al ni???
pa u rivatunerju pise 128...
ce ma kdo ksno pametno resitev, da vidm al je 128 la 256 bitna kartica...
pa ne teorijo, ampak resitev!
kar se pa tice ramov v eni vrsti: na saphire strani ma r 9500 PRO rame u L
tko da to, kako so rami razporejeni, po moje res nima veze.
me pa bl skrbi unih 128 bitov u rivatunerju
me pa zanima kje bi se poznala ta omejitev...
sm gledu mal po futuremarku, folk s precej vec tockami pa r9700 ma isti fill rate ko jst(multitexturing)
je pa res da je moj single texturing precej nižji, kar mi pa ni jasn zakaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX ()

morphling1 ::

128bit imaš, če ti Riva tuner tako piše in če je ta layout je 128 bit pa konec. Kaj misliš do bodo imeli zaradi fore dva designa 256 bitnega pcb-ja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

THX ::

ej u bistvu ne vem
nebi se spušču u to...
sam glede na post od atastrumfa (vezje okol ramov) je 256
sam je pa tko
razn ene par folka pr fermah ka to delajo itak noben nc za zihr ne ve
sam dejte mi pa neki povedat
kaj bi se zgodil, ce bi jst mal scinu zadevo pa flashu 9700 bios
mislm a bi normal delal na 128 al sploh nebi?
sicer je pa tko:
11500 3dmarkov vseen ni tolk slabo, posebi prot 3000 za geforce 2MX :D
je cist vseen al je al ni, sam zanima me pa vseen
do zdej me se ni noben prepricu...
in sam na osnovi layouta me tud ne bo
bl me j*** tist u riva tunerju, kar pa bi bla po moje lohk tud posledica ksne omejitve u biosu.
ne vem pa ne...
in to je tist kar me živcera

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX ()

Fury ::

lej.. zihr je 128 no :) men recmo v rivatunerju pise 256 bit bus tut ce mam vse cist default... resno :)

lament ::

Kar se BIOSa tice sem jih v zadnjih dneh kar veliko probal, pa moram reci da je BIOS od neke 9500PRO karte za silo delal, drugi pa bolj ne kot ja oziroma sploh ne. Ce pa se bos vseeno igral s tem potem imej vedno pri roki originalen BIOS, prav tako pa se nauci flashati BIOS pri ugasnjenem monitorju (da ti ne bo treba ob vsakem ponesrecenem poizkusu kako drugo graficno v masino dajat).

RivaTuner in podobni programi vsi preberejo podatke o sirini vodila iz BIOS-a graficne, saj drugace ni mogoce ugotoviti, kaksna je njegova sirina v realnosti; enako je s pipelini - razlika se vidi samo v fillrate testu in nikakor drugace. Zanimivo bi bilo vedeti, kaj RivaTuner izpise tistim, ki jim je uspel softmod na rdecih karticah - 128 ali 256? Poraja pa se tudi vprasanje ali BIOS vedno ve kaj se v resnici dogaja - ocitno ne, ce ga driver lahko nategne do te mere, da se uporablja 8 pipelinov namesto 4. Zato jaz se vedno verjamem v 256bitno vodilo. :)

Sem se pa sedaj, ko imam spet uredu BIOS, spravil zadevo OCjat - GPU dela BP pri 360+ (tudi pri 402 je delal, toda nisem se utegnil pognati 3DMarka pri tej nastavitvi), RAM pa ne sodeluje vec pri priblizno 305 - pojavljati se zacne "rdec sneg". Bom se nekoliko testiral danes...

LP

morphling1 ::

Damn, kartica je z 128 bitnim vodilom in pika. Če ne verjameta, dobita še eno dobro 9500 kartico na 9700 pcb-ju in ju testirajta pri enakih frekvencah na recimo 1600*1200 tam se bo zelo hitro poznala razlika med 128 in 256 bitnim vodilom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

OK še ena zelo očitna razlika med 9700 PCB-jem in 9500Pro. Če pogledaš spodnjo sliko vidiš, da v zgornjem desnem vogalu na zadnji strani kartice pri 9500Pro ni nič posebnega, pri 9700 pa je ena kovinska ploščica, ki mislim, da služi kot hlajenje za napajanje in kot ščit proti elekronskem sevanju (če sem se pravilno izrazil).

9500Pro


9700Pro


Pa še ena zelo podrobna slikca vezja okoli RAM-a.


THX in lament še enkrat dobro poglejta kateremu PCB-ju je podobno vezje okoli vajinih RAM-ov.

Zgodovina sprememb…

THX ::

ok, sej verjamem...
sam a lohk vseen nekoga ka ma zihr 9700 pcb, da neki proba:
nastima proc na 1400 mhz, pa spusti cez 3d mark, posle link za primerjavo
da vidm kolk je razlike
al pa ce kdo ve...
j** ga, sm pac mal prepozn nabavu
sam še zmer bol da dela na 9500 pro kot pa da sploh ne
vseen je kr precej huda zadeva >:D

zile ::

Kolk hiter je tale Samsungov ram na povečani slikci ? Zakaj ne dajejo takih modulov (namesto 5ns čipov) za delovni spomin >:D

THX ::

ker so predragi?

lament ::

Danes zagotovo ne bom vec odpiral masine; sem presrecen ker mi zadeva dela na 371/310 BP (bom moral pa zadevo se nekoliko bolj testirat v prihodnje s kakim dobrim spilom, da vidim ce je res stabilna). Pa nov CPU & plato & RAM bo treba nabavt.

Pisal sem wizzardu glede problema s sirino vodila; upam da mi bo odgovoril tako, da bomo vedeli pri cem smo (ali pa bo popravil prvi stavek pod naslovom na strani, kjer ima objavljene driverje :D).

LP

AtaStrumf ::

Mene jezi, da je na 9700 čist isti jajc od RAM-a kot na 9500 in morš res nabavt 9700 Pro če hočeš tist RAM malo bolj navit. Ti hynix-i 3,6 ns so res en crap in ne grejo radi niti do 300, če maš srečo jih spraviš dop 310 kaj več je pa fantazija. Tale, samsung, ki je close-up slikci je pa zakon. Lahk, bi dal na 9700 vsaj kak 3,0 ns al pa 2,8. Bo treba kam drugam pogledat za 9700 kot pri ATI-ju. Kak Hercules, bi znal bit boljši al pa Gigabyte.

morphling1 ::

Herc 9700 je pomoje hud (saj je tudi najdražji). Če se bom jaz odločil za to kartico ga bom šel kupit na Hrvaško pride ~ 70k z vrnjenim davkom.
Čeprav če bi staknil 9500 z 3.3 Infineonom in če bi ga imel šanso stestirat če mod dela, bi znal biti tudi zelo dober.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

samo herculesove kartice so iber drage.sem gledo da za ceno 9500pro od herculesa,dobiš 9700 od connect3D

morphling1 ::

So drage samo majo velik oc. potencial, ni boljših Ati based kartic če mene vprašaš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

je res,samo mislim da gigabyte tudi ne zaostaja,samo škoda da ma tako okrnjeno zasedbo glede 9500

morphling1 ::

Gigabyte bi bil tudi cool, ker ima dobro ceno samo nisem našel 9700 verzije na Hrvaškem če je v podobnem razmerju kot sta Herc pro in Giga pro bi znal biti okrog 2500 kun
Herc 9700 2738 kun 84878 sit
Herc 9700 3717 kun 115227 sit
Gigabyte 9700 3359 kun 104129 sit
Če pripelješ čez mejo in greš iskat davek lahko od teh cen odbiješ 21%
Čeprav boljšega deala kot delujoče 9500 verzije, pa tudi če jo kupiš pri nas ni :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

morph, če boš res šel na Hrvaško po tegale Herculesa, pa če si pripravljen še enga nabavt mi preden greš piši (e-mail). Bi bil zelo zainteresiran.

Fury ::

ves kaj.. 3.6 hynix je zakon za tok kokr placas tole.. 310 dela normalno, več ne.. sam vodila zaenkrat ne bos zabil precej hudo.. tko da je cist kul pa ne joki :)

pac ni extrem .. sam extrem ni pocen.

AtaStrumf ::

Nisi me dobr zastopu Fury. Jaz sem pizdil zaradi istega 3,6 ns Hynix-a na 9700 kot na 9500 in ne kaj boljšega, kot ima naprimer 9700Pro. Če boš pa trdil, da je 80k ultra poceni pol maš pa preveč denarja, pa ga lahk mal k men prineseš :D.

morphling1 ::

OH fellas, samo še 18 ur do 3dmarka 2003, ko boste lahko sprobal vaše R300 kartulje :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

200=1 sekunda? Noro ej, upam da bom kmal nov comp dobu, ker na zdajšnemu še 1000 3Dmarkov ne dobim :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Tako sem jaz naštopal. Uf ja mislim da bo pri tebi počasi čas za upgrade
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AtaStrumf ::

Vse lepo in prav sam ko bi jaz imel internet, da stvar dol potegnem :D. Mah bom že enmu kolegu v bližini zatežu. V sredo dobim unga 9500 nazaj, da še eno varianto sprobam, če bo morda delal, drugače bom pa vsaj lahk zalaufal še 3D Mark 2003. Baje naj bi bila neka fora pri KT333 platkah v nastavitvi AGP Drive strength-a. Baje mora bit na EA in ne na auto. We'll see?!

Fury ::

ata .. ja to je pa bedno :) sem mislu da se na 9500 nanasas :D

drgac pa jest mam drive strength po defaultu na DA manual in normalno dela?

sicer pa bojo baje initial rezultati z cat3.1 mal nizji kot bi moral bit zarad enga demota k pocasnej dela ne vem zakaj ze.. pise v readme od driverjev

Turtle ::

Hm mogoce me boste mal okur*al , ampak prasat menda ni greh. Jest sem uspesno mojo Sapphirko odklenu (prelotu) in mi stvar z 97npsap.bin BIOSOM ocitno deluje kot 9700 (256bit, 8 pipeline) . Me pa zanima, ker je nekoč potekala debata o tem da je beje med Non-PRO in PRO izvedbo sam v nekaj hexdicemalih zapisih, če bi miz kakim PRO biosom tud tekla? Ma kdo že podobno reč in mu deluje?

rap3r ::

Je kdo že probu nove 3.1 driverje in soft mode?A je delal pachu sm z rivo pa mi ni delal!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

lament ::

Ja, delajo super, uporabljam pa wizzardov patch http://www.maxdownloads.com/~ian/wizzar...

LP

Terrier ::

Jaz sem glih kupil ATI R9500 128MB in so gor infineon 3.3 RAM. Dej povejte mi na koliko bi se ga dalo spravit.
Sam ne bi kaj lotal, ker je kartica stara teden dni in bi zgubil garancijo.

TESKAn ::

Najprej si dobi nekje srebrno pasto, odstrani hladilnik, spucaj tisti drekec, ki je spodaj (aceton je dober za to opravilo), namaži pasto in dej skupaj. Ma pazi da bo stik vmes, ker kot kaže zaradi obroča okoli jedra je le - to malce pod hladilnikom...tega se lahko rešiš ali tako da zbrusiš obroč ali pa enostavno daš več paste. V vsakem primeru boš znižal temperaturo za ene 3°C.
Kot drugo poskrbi, da bo prepih okrog kartice, da se ti ne pregreje. Hkrati upam, da nimaš ravno savne v sobi, kjer je računalnik...
Potem pa navijaj...RAM ti more zdržat 300 MHz minimalno (3,3 ns), jaz bi rekel da bo šel brez artefaktov na kake 315 MHz.
GPU pa min. 325 MHz. Toliko imam jaz sedaj brez problemov, bi šel pa še višje.
Če boš pa po navitju imel kje artefakte, pa malo znižaj frekvenco delovanja - po mojih izkušnjah je najbolj verjeten krivec za artefakte preveč navit RAM.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Fury ::

gpu cist trga.. men dela na 360 u izi. vec nism probu.. res pa je da sem ven vrgu distancnik pa s pasto namazu.. ram dela na 300mhz brez hlajenja normalno.. sam bom dal vseen rebra gor

Clemento ::

Mene pa samo zanima ce si je kdo ze
omislil Gigabytovo 9500 stvaritev katero
sem zasledil da jo prodajajo pri Jae in/ali deluje??
Ali so saphirer9500 ki jih zdaj prodajajo
se zmozne soft modanja v 9700pro ali pa
so pa so ze spremenili PCB?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

AtaStrumf ::

Terrier kje si kupil, za kolk si kupil in od katerega proizvajalca si kupil in ali je RAM pravilno razporejen (glej slikce, ki sem jih pripopal malo višje)? A se navije na 9700 brez artefaktov v VSEH testih v 3D Marku 2001SE in vsaj še v Splinter Cell demotu al pa recimo Bettlefield 1942 Demo ali igra kaka puščavska scena (pazi na tla!).

Jaz sem probal tist EA AGP Drive pa je isti jajc kot Auto. No ja 3D Marka 2003 pa nisem uspel dobiti (serverji so čist zabasani) sem pa pogledal še ostale ATI demote (Bear, pa kugle, pa screensaverje) in mal sprobal Unreal II. Kartica drugače čist raztura, sam ko vsaj nebi delala tistih mini šahovnic ;(.

Zgodovina sprememb…

HeiJack ::

Štrumfek, mel sem taisto doma na 8K3A+, z zmodanim biosom, pa mi je na EA čisto vse teste zlaufal 100% brez Kasparowa!Mogoče je pa kartica OK, pa te le nekaj druzga je**? Lohka se zmenwa za demo:D !

boštjan ::

clemento,gigabytova kartica ma samo 64MB in jo boš bol težko že spravo na 9500pro

Clemento ::

aha, sranje pol.....hvala za odgovor
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

AtaStrumf ::

Ouagadougou a ti si ta majster k je to pogruntal? In v čem je trik? Men dela isto na Auto in EA. A si dobro gledal, teste al si samo na brzaka, ker če si bolj šlampaste sorte jih lahko tudi zgrešiš. Da si boš lažje predstavljal o čem govorim glej spodnjo sliko (to so edini artefakti v celem 3D Marku! - Advanced Pixel Shader Test, pozorno poglej nebo):



What say you now?

HeiJack ::

Nope, pr takih stvareh ne smeš bit šlampast in ne, nisem imel pikc na nebu! A si ga še overclockal povrh?A maš tanove VIA Hyperion pa tanov bios?Kok maš AGP clock?

Terrier ::

Kartica je takšna, da ima rame v L, napajanje v zgornjem kotu, in ploščico za hlajenje. Na ventilatorju piše ATI, kupil pa preko firme kjer dela punca oni pa od JAE (njihova nabavna cena 48.000 SIT z DDV)
Navijal je še nisem, se bom prej malo informiral kako naj naredim da bo vse OK.

AtaStrumf ::

BIOS je najnovejši uradni 8K3A2B01.BIN, VIA 4in1 so tudi tazadnji Hyperion 4.45v, AGP clock je na 66 MHz, AGP Drive Strength na EA kot si rekel, kartica pa ni nič navita, pa isto sranje neglede kaj naredim. Saj sem naročil pri enmu R9700 od Sapphire, tako da se ne mislim več zezat s tole konkretno kartico. Meni ne dela pa tudi navija se katastrofalno, tako da kaj čmo, šit happens.

THX ::

dons sm probu fleshat radeon 9500 (saphire) z biosom od connect 3d radeona (ja, tud 9500)
ker ni odklenjen in v 9700 pac ne gre, sm mislu da bo šlo na druzga 9500, pac da bo sprobu al je za unih 128 bitov u riva tunerju kriv bios al pcb. ko sm ka 1. fleshu z novim biosom mi je napisal napako (error:timeout:poll rom idle after bulk erase)
sm probu se enkrat, z -f switchom. dosegu nism nc, ista napaka se enkrat. pol sm obupu in reseteru komp. spustu je sam en dolg pisk, ekran se pa ni prizgal.
nakar probam fleshat parkrat nazaj na original bios, ka sm ga prej posnel za vsak slučaj. piše mi isto napako, premakne se pa nikamor
a bi blo možn da je men ratal bios sam zbrisat pa ne novga napisat?
bi znal pomagat če bi kartico odklenu pa pol fleshu?

Jux ::

Jah... jst sem si napedenu Saphire R9500 (na reverz sicer) in ga testiru z Wizardovim modom. Ko izvedem mod se windowsi obesjo med bootom - vse kar mi ostane je last good known configuration in to je to. Zdej glavni problem je, ker ne vem al naj obdrzim 9500 al Abit Siluro Ti4200 8x z 128mb rama. Mal mi je bedno, ker sem vidu da je zadevscina enostavno dosti bolj pocasna v 3DMarku2003 od 9500, plus ni nobene DX9 podpore? Kaj svetujete?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

AtaStrumf ::

Tega 9500 definitivno vrni! Probaj še enkrat, če pa ti ne dajo nobenga več pa raje vzemi kakega 9500Pro al pa 9700 oz. malo počakaj saj cene ne grejo gor, tale tvoja 4200 bo pa že zdržala še malo do kake GFFX 8500 :D.

lament ::

THX: imas isti problem kot sem ga imel jaz (s to razliko, da jaz niti original BIOSa nisem vec imel :D ). Resil sem ga tako, da sem zamenjal program za flashanje in sicer sem namesto atiflash uporabil flashrom in stvar se je zacuda ponovno pustila flashat. Mogoce se ti splaca tudi v BIOSu mamaplate izklopit kak video rom shadow (oz. kaj podobnega), ce ga se nisi izklopil.

LP

THX ::

kje dobim ta program?
ce se ti le da, mi ga prosm posl na mail

lament ::

THX ::

to ni to...
u tem raru je atiflash, ne flashrom
u bistvu je v vseh rarih atiflash notr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX ()
««
14 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422001 (1352) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975376 (4156) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451713 (1230) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422047 (1510) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382276 (2276) TESKAn

Več podobnih tem