» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
10 / 18
»»

morphling1 ::

Ok Riva tuner dela brez tezav tudi ce kasneje patchas tisti sys file samo restart je potreben. Moj postopek bi bil tak: na novo nalozite windowse, potem instalirajte Ati driverje ver. 7193c ter nato se riva tuner. Gres v program files/riva tuner/Patch scripts/Ati/Soft9700/ ter dvo klik na softr9700.rts, pokazes pot do ati2mtag.sys datoteke, ki je v windows/system32/drivers direktoriju in patchas, to je to, restart ter test fill rate v 3dmarku. Ce imate multitex filratel podvojen, je bil soft mod uspesen. Za postavitev v prvotno stanje samo preimenujte original ati2mtag.old file v .sys file nahaja se v enakem direktoriju se pravi ...system32/drivers/
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

jest mojo prodam in grem v agt :)

boštjan ::

robibrk,kolko vem ne rabiš 9700biosa,ampak samo riva tuner.opisano maš tudi tukaj v 1.postu kako in kaj,samo linke počekiri,pa sledi navodilom morphlinga

Thanatos ::

FURY NEEEEEEEEEEEE!

evo mene poskusn zajčk. Sm glihkar domov prišel in sprobal radeona 9500 128MB kupljenega pri AGTju in DA šahovnica se pojavi. driverji so 7193c al kaj so že.

boštjan ::

thanatos,riva tuner? ali ona možnost od wizarda.probaj še 1X winse gor dat,kot je morphling priporočo.

Thanatos ::

wizardowo stvar sm sprobu zdej grem formatirat winse. Tolažm se lahko z dejstvom da bi prdubu samo 700 pik (Tbird 1200, SDRAM) zanimivo je da se je šahovnica pojavila samo v fillrate testu povseod drugod je kul. Ma grem zdele formatirat potem pa ponovno dam rezultate. bom bil še 30min ne netu tako da če je še kakšno vprašanje....

Tito ::

Za 51 jurjev lahko jest kupm to kartico. Bom si šel eno nabavt. A je kaj novga glede serijske na čipu in to? Ker si lahko izberem kero hočem.

morphling1 ::

Thanatos dej prosim poglej kater teden gpu-ja imas (moras dat dol cooler)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

najboljše da bi kar prodajalce prosli da naj dajo cooler dol pa pogledajo keri teden je ,da vidimo če se nam splača kupit:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

sharp ::

A kdo ve kje se dobi bios za 9700 (za navijat)?

boštjan ::

sharp ::

Thanks:))

Tito ::

Aja a morš cooler dol dat? A ne piše tud kje na škatli na kakšni serijski? Al pa navrečki tm kjer je črtna koda?

Tito ::

Ali mislite da je to to in da je pol zihr? Ali ste pogledal kakšne mate?

morphling1 ::

Ok fantje en velik update dogajanja. Po koncanem testiranju 64 MB verzije sem dal za foro se enkrat nazaj 128 MB, ki me je prej zezala in kar na enkrat je kartica delovala normalno, torej tudi v D3D (kar prvotno ni), no se rekel bom probal se soft mod in tudi to je slo zopet brez tezav cez in ne samo to nikjer niti sledu o kakem artifaktu. GPU je btw 45 teden. Zdaj po 100% uspehu s karticami se je v meni pojavil dvom zakj pri vas to ne dela, je mozno da je res kaj povezano z napajanjem. Sam imam namrec dober napajalnik in kaksnih problemov s tem nimam, lahko je problem tudi drugje, zato se ponujam da ce ima kdo kartico, ki mu soft mod povzroca artifakte, da kartico sproba na mojem racunalniku. Fury iz kje si ? Jaz sem 20km iz Lj. ce imas moznost priti do mene sprobat to teorijo PM me.
Aja se nekaj soft mod ne spremeni zadeve v 9700, ker performanse so dobre samo v dolocenih testih 3dmarka, fill rate omejeni testi laufajo kar dobro Chase je pa katastrofa in je recimo dosti slabsi kot bi moral biti, zato mislim da je se vedno treba flashat bios na 9700 za 100% useh.
Tako da asPeteR zdaj mi je jasno od kje tebi tak rezultat.
Pa se to vse skupaj je samo za X-file, ker nimam cisto izdelane razlage zakaj naenkrat dela in ne samo to tudi z visokimi FSB-ji dela brez tezav. Trenutno sem na 197 MHz in maximalnih timingih ter parih wp tweakih, ali drugace 97% izkoritstek v Sandri oz. 3080 MB/s I just love Epox 8k3a+Corsair >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

a to je oni no name radeon,ki si ga v vrečki dobo,če se prav spomnim.in od kere 9700 kartice priporočaš bios?ali gre samo tako sapphire 9500,samo sapphire 9700 bios itd.

morphling1 ::

Tocno ta. Za bios pa se ne vem bom probal ene par variant.
Malecky kak mas chase ter lobby score, na tvoji 9500 ki si jo flashal in hard modal ?
Oz vsak mi naj pove to ki je kakorkoli modificiral to kartico, tako uspesno ali neupesno (artifakti)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

Zanima me tudi, če je kdo poskusil napraviti t.i. BURN-IN. Recimo, tisti test, ali demo ki pokaže artifakte - ga poskuša neskončno ponavljati in pustiti čez noč (ali čez dan, ko se pač spi :D )
You gotta say YES to another excess!!!

jack ::


OK, torej en UPDATE se iz moje strani...
Imam Sapphire 9500 128M s hynix 3.6 ramom.

Vceraj sem snel softmod9700 in ga pognal, vendar ni bilo nobenih sprememb... No, potem mi je dal namig morphling1, a sem najprej probal z wizardovim patchom (pa snel sem se 7193c driverje iz njegove strani) in sem popatchal driver PRED instalacijo, potem zinstaliral, rebootal - TADAAA. cca 2x vecji fill rate. Nobenih artefaktov...

Potem sem pa se z RIVATUNERJEM OC kartico iz default 275/270 (gpu/mem) na 350/337 (sem probal dati tudi mem na 351, pa so se ze videli problemi med testiranjem)... Zadeva deluje fenomenalno, ni mi pa jasno kako da mi je dovolil OCjat, z default BIOSom... namrec, biosa nisem flashal s kaksnim popravljenim.. Kaksne ideje?

No, se par stevilk, da boste cedili sline :)
Platforma je P4 2.8G, 512Mrama, WinXP.

3dmark v 1024x768x32,compressed text, noAA: 14165.
Sam fill rate se je pa iz default nastavitev 9500 ki so bile pri meni 943.3/1082.1 dvignil na 1671/2330.

Jack



Thanatos ::

sapphire 9500 128MB
3dmark default nastavitve: 8023 / 8692
fill rate; single 917/1521, multi 1103/2171
edini artefakti (šahovnice) ki sem jih dosedaj opazil so bili v obeh fill rate testih. Bom danes še mal testiru po vseh špilih. Car Chase high je pa definitivno porazen 35,1FPS (z GF2MX 25,8???)

kišta. Tbird 1205 (fsb105), 512SDRAM (140Mhz Cas2), KT133 čipovje, 250W napajalc :8)

pa še neki: opazil sem da imam sedaj že po defaultu vključen Sideband addresing???? A je to OK? Ko sem imel GF2MX mi ga sploh ni hotel vklopt + v biosu ga ne morm

morphling1 ::

Jack problem je ker te stevilke niso take kot je treba. Fill rate je ze ogromen, samo 3dmark 2k1 je zame se vedno nezadovoljiv.
Prisel sem pa se do enega cudnega spoznanja pazite to:
Axp 1800 MHz (180*10) 300/300 3dmark test 14k in se nekaj tock ok, si recem to je ze bolje in navijem v windowsih na 1950 MHz (195*10) rezultat 13500 pik, nic jasno, chase rezultat ki je odvisne predvsem od FSB-ja in CPU-ja je full nizek, z GF4 imam ene 25 FPS vec pri odviti kartici se pravi na 250/513 , tako da me caka se nekaj dela da pogruntam v cem je finta tega obnasanja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tito ::

Koliko je potem delujočih kartic 9500@9700? In kakšno serisko majo?

planetparty ::

Poštar mi je dostavil danes R9500, in sem dobil v neki škatli, kartica pa je bila v vrački?

ali ste vi tudi tako dobili?(mam občutek, da je že to kartico nekdo dregal)
(do 17:00 sem v službi, po 18:00 vam bom poročal kako je šlo):D

boštjan ::

kartica je v vrečki,ker je to OEM varianta

Tito ::

Eno enostavno vprašanje in prosim enostaven odgovor!

ALi ma kej veze teden?

planetparty ::

DA-enostaven odgovor

planetparty ::

Jaz sem se odločil, da odmontiram ventilator in rebra. Je kaj zalepljeno ali pa dži samo tisti feder-plastika.
Malo mi naj kdo pove, da bom znal kaj me čaka in v kaj se spuščam.

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Teden pomoje ne igra bistvene vloge moja testna primerka sta bila eden 45 teden drugi pa 37-ti teden. Oba 100% delujoca.
Hladilnik je pritrjen samo s fedri in zatici, pa tisti termalni cigumi je spodaj, ki je katastrofa kar se prevoda toplote tice. Poglej ce je gpu poravnan z zunanjim obrocem po visini. Ce je potem namazi s kaksnim arctic silverjem in garant se ti bo se dosti bolj navila. Ce je pa gpu nizji je pa malo problemov ker je treba ali imeti majhno stopnicko na hladilniku, ali pa odstraniti tisti kovinski obroc in ga malo zbrusit, to se da narediti samo nevem ce si dovolj korajzen, jaz ce bo slucajno ze kupil to kartico bom zato 100% poskrbel. da bo vse poravnano kot je treba.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

slon ::

nekdo na bolhi prodaja 9500@9700 za 80ksit halo malecky ti si slab trgovc tvoja cena je bla sam 57ksit
LINK>:D :D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

GTi ::

OPTIMIST na BOLHI>:D

kingec ::

Torej zdaj ko sem to vse prebral je zaključek da grejo vsi Radeoni 9500 predelat v 9700?!?! Sem prav razumel... ker nameravam it ta teden v avstrijo po novega... in bom kupil 9500 če to res deluje... drugače bi pa vzel 9500pro?

Dant3 ::

Morphling jest sem pripravljen prit do tebe, ubistvu lahko oba s furyjem prideva, ker se poznava.

morphling1 ::

No problem. Je ze zmenjeno za nedeljo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

Kingec, preberi še enkrat :\
You gotta say YES to another excess!!!

kuglvinkl ::

Za tiste, ki ne spremljajo debato od začetka:

Vodič
Your focus determines your reallity

sharp ::

Mal sem se testiru sam ni se do konca ker me volt mod nagaja.
Sapphire Radeon 9500 128mb
Core:340 Mem:600
Xp 1700/1850mhz(185x10)1.85v
3dmark 14662

morphling1 ::

Sharp daj poslji na ORB da lahko primerjam.
Jaz sem imel 14000 na 1800 (180*10) in 300/300 čudno se mi zdi to potem so se pa začele dogajat une čudne zadeve, da navijem za 150 cpu pa fsb za 15 kar bi mi moralo dati ful pik, namesto tega pa zgubim 500 pik.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Morphling, a pa si ziher, da ti plata ni preklopila na bolj relaxed brzino? Men so se že zlo čudne reči dogajale, tak da nikol ne veš.:P

morphling1 ::

Nope, triple checked, vse ostalo šopa, samo 3dmark je čudn, teh problemov nimam z GF4.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

mogoče pa bo z novim 3dmarkom bolje,ko bo ven prišo

Tarzan ::

Morphling, a si to z AGP 4× testiral? 8× nimaš na plati ne? Če bi na 8× bi ti svetval da probej še s 4× tko je pa brez veze...:8)
Me pa res zanima, bom pol enkrat še jest probal ko jo bom kupu. glede na to da mam nForce2 in ne morem višje kot 194MHz (po tanovem clo tolk) bom probal najprej na default 166MHz, potem eno vmesno in še na FSB=194.8××MHz. Pomoje se bi mogl pokazat če je kej narobe s temi Radeoni.

Aja še neki Morphling, a si probal tud z nemodano kartico na teh dveh FSBjih? Je blo isto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Judge ::

oglejte si tole
Peace

sharp ::

Nisem mel na Orbu,ker me je modem zajebavu,zdej sem se enkrat zalavfu 14724

dexter_II ::

ziv
lahko kdo pomaga?

men kartica dela brez artifaktov, samo imam pa drug problem

SPECViewperf 7.0 rezultati so obupni,zelo slabsi od prejsnje 8500le (250/250) ki je delala na navadnih catalyst driverjih (mogoce 10% je pridobila z firegl 8800 driverji)

ce pogledam tale test tukaj,je 3dsmax-01 rezultat 15,moj je pa 2.5 (8500le je bil cca. 7-8)

ce je kartica dobra,vsaj v 3dmarku, so opengl driverji ziv poden:'( ,kaj bi lahko bilo drugega narobe?

Malecky ::

waaaaa fantje...škoda ker jaz cajta nimam nč|O bi malo potestiral tole...mene u glavnem jebe zdle vse skup odkar sem dal te ATI jajcao not:\

Zdle mam 1700+ Tbread B, ki mi živce para... 2050mhz na 1.6V in nč sabilnga iz njega...krneki me jebe FSB vse....

Če bo treba bom zdle zamenu mojo grafo z Rivo TNT:))

morphling1 ::

Ok, sharp sem seš malo po ostalih R9700 rezultatih in je to zgleda realnost enostavno mora bit dovolj navita da zacne sekat v chasu. Gf4 jo tu gladko poseka, R9700 je pa potem superioren v Dragothicu in Nature testu.
Lej tu sem naredil en test z GF4 da lahko primerjaš check it out
Kartica je malo navita imam pa ram totalno poštiman tako da tu se skoraj ne da hitreje in zato je moj chase ter lobby tako dober. Moram dat gor še vodno da navijem do običajnih hitrosti, ki sem jih že imel pa bo lepo čez 15k.
Tvoj score pa tud že kaže prave obrise R9700 :)
Judge kaj si hotel pokazat s tem, to je že vse bilo povedano v tem ter tistem drugem topicu.
dexter_II, na linku ki si ga dal so testirane profesionalne grafične kartice, primerjaj recimo z mojim testom, nforce2 plate kjer sem tudi uporabil ta test ter navitega GF4. Čeprav s tvojim rezultatom je def. nekaj narobe in kartica sploh ni slaba v openGLu ti imaš ali kake probleme z gonilniki ali čim drugim, specview je še vedno tudi zelo sistemski test ne pozabit. Sicer pa poglej kak Q3 in zopet primerjaj.
Sicer pa si imel na sveže instaliran sistem, ko si zamenjal kartico to je priporočljivo, potem pa lepo gonilnike za plato ter grafično in bi moralo delat normalno ter seveda hitreje kot 8500
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Ne vem,rad bi pa probal original 9700 če je kaj razlike med njo in modano9500,sicer karta seka samo sem pričakoval več od nje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

morphling1 ::

Ma pomoje ni razlike sploh, v bistvu ima kartica samo v 3dmarku mal težav. V špilih pa lahko nabiješ detalje pa Aniso do konca in še ker vleče. 3dmark2k1 je že preenostaven test za to kartico, podobno je GF4 zelo konkurenčen v špilih na q3 enginu, tolaži se s tem da se bo razlika samo večala. oz raje probi malo doom3 akcije :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Moj modem in Doom3-100mb al kolk je že sta skregana,fak že od decembra obljubljajo adsl pa še zdaj ni nič,upam da bo bolje,:))

dexter_II ::

evo se en rezultatza opengl
7160 - XSMARKov (primerjavo mate spodaj)

a je res tale sistem svoh za takole kartico:\
k7s5a,xp1600+ (10.5x 138mhz),512ddr cas2

pri 3dmark sem dobil cca. 50 pik vec ,spremenil sem pa 512ddr iz cas2.5 na cas2,pa iz 133 na 138,sedaj je to cca 10550

evo primerjava:quadro4 900,ocitno nic oc:D tukaj!
tale je pa prvi na lestvici,mislim divje8-O
tukaj poglej

ocitno je 1/2 performans sam v tem kok te je v hlacah:D pa v toslu seveda

Zgodovina sprememb…

««
10 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421985 (1336) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975331 (4111) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451704 (1221) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422038 (1501) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382255 (2255) TESKAn

Več podobnih tem