» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
9 / 18
»»

Fury ::

no ni sans da tole dela.. probu 3 driverje razlicne.. ampak! PAZI ZDEJ TO!¨

V Fillrate testu na single texturing mam artefakte TOCNO cez zgorno desno polovico ekrana.. odrezani so s crto od levega zgornega do desnega spodnega kota! mam pa cist lepo sahovnico :)

v multitexturing mam pa cez cel enkran artefakte s tem da se se zmer vid crta po sred ekrana...

je pa tko .. na stock dobim 10500 ce navijem na 380/320 mam 12900 pik

Fury ::

s shackanimi driverji ma multi texture fillrate totalno v kurcu (800 mtexl/s)..

s svojim r8500 dobim 2000 ....

bom pocaku se kksn tedn ce se kej novga zve pol gre pa na oglas kartica

Tito ::

he:P

Smola...

Malecky ::

Nč ne dojamem več...ne da se mi pa več brat teh forumov pa tega, sploh nimam časa..trenutno si raje rihtam zalogo 1700+ in 1800+ Tbread B procesorjev...ti mi ne zatajijo pa poznam jih v nulo:D

Praviš da še SW mod ne dela kot bi moral? Ne razumem več...nč...js mam score čist lep morphling ko sem mel moddano kartico vse je blo lepo in prav in z 1700+ dosegu 105fps v nature testu ipd...

Še vedno nevem kako softmodat to kartico če Rivatuner ne zazna driverjev..

ps...mod sem pobrisal še vedno tam piše 256bit R300...je to pravilno sploh?

slon ::

ok sem probu ta nature test in rezultati so:
1. 270/540 59,3 fps tle so originalni gonilniki +riva+riva patch.
2. 270/540 87,4 fps tle so wizardov mod+riva
3. 350/620 105 fps tle so wizardov mod+riva(to uporabu samo za dvign hitrosti)
morphling a lahko poveš kok siti mel kej tle z tvojo 4200+ mod+ vodno
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Malecky ::

Sloro: Lahko napišeš še kakšen je tvoj sistem! Pa kako softmod spraviš v delovanjeeeeee:)))

slon ::

moj sistem je
xp1800+ fsb 133
256mb rama fsb 166
grafa sapphire radeon 9500nopro 128mb
winxp sp1
d9x
pa en kup krame od programov.

najprej sem instaliral original gonilnike, Po resetu sem instaliral riva.ponovno resetiral. naredu riva patch in ponovno instaliral. rezultat noben. pol pa sem vzel gonilnik od wizarda in ga kopiral v mapo BX_.... , nato šel v lastnosti, adapter, ponovna instalacija gonilnikov, ročno pokazu v mapi 2KXP_INF na datoteko C2_01792
in sistem je nadeljeval sam, resetiral sistem in prveru v nature testu in dobil prejšne razultate.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Malecky ::

A je kdo z rivatunerjem to spravu v delovanje?

slon ::

sam z rivatunerjem ne me zanima pa kje je problem?
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Malecky ::

Ja pri meni je to da ni važno kaj naredim driverjev ne detektira;(

Dant3 ::

Ok, zdej pa men ni cist nic ve jasno... Govorim namrec o tejle zadevi:

A friend of mine has tried the SoftR9700 script on his 9500 Pro (I told him not to, but he just doesn't listen) Guess what happened ? Arti****ts!!! (artifacts)


To nekak ovrze teorijo o binningu chipov.

Drugac sem tut jest probu softmodat 9500 dons, pa lahko zdej sah spilam u 3dMarku :(

Malecky ::

ja js ravm da naj to nardijo eni R9700 uporabniki...enga R9700 bi mogl sporbat pa bi lohk ovrgl vse teorije zarote:))))

Fury ::

dejte res! ce ma kdo 9700 ali pro nej proba dat hackane driverje gor pa bomo vidl kaj bo.

slon ::

imam še eno vprašanje ker program uporabit da spraviš prikaz na tv. mam radeon9500
če uporabim control penal slika na tv utripa. in pravi da lahk prklopim sam ntsc in100hz.
kake so rešitve za geforca vem tle pa sem nov
hvala
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

morphling1 ::

Jaz imam 85 fps na 300/600, saj zdaj vidim da imate pospešek v nature, samo ostala mašina je neoptimizirana da ja score tak.
Se da kakemu pogledat kateri teden imajo gpu ker 50 in novejši naj bi bili zaenkrat 100% uspešni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

sloroland: držmo se teme.
Your focus determines your reallity

slon ::

Razumem druže kapetane >:D
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

asPeteR ::

3Dmark score update: 13650 ... Bolje in bolje ...:D
na: 2300+ AMD XP, nforce2
Ostali?

morphling1 ::

2300+ ? raje povej v MHz ampak še vedno dosti pod zmožnostmi sistema tudi na tem procu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Tocna frekvenca: 1911, pa se FSB 183, na cas 2.5 ...
Pravis, da je se prostor za kaksno tocko? Jah, na kartico mislim, dati crystal orba, pa hladilnike na rame, mogoce bo pa stevilka 14000 prebita, ce ne prej pa s pomocjo bartona ... :D
Off topic: Se ze kej ve kdaj kanijo priti bartoni v nase loge? Nikjer se nic ne govori ... Wired.

kuglvinkl ::

aSPeter in ostali: kot vidite, tema postaja milo rečeno glomazna. Tko da, dejmo se držat teme.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

fantje jaz predlagam novo temo:SOFT MOD NA 9500nopro?kaj mislite moderatori?

azeed ::

V celi zmedi teorij, filozofij in tez... nov članek X-BitLabs.8-O
You gotta say YES to another excess!!!

boštjan ::

sorry,ampak to je od včeraj,kjer je govora o hard modu in ne softmodu;)

azeed ::

aja sorry. star članek. se vidi da sploh ne berem več drugo kot forume... :P a zgleda da bo počasi te zgodbe konec. Ker se ne počutim kot srečko, bom za cca 70k nabavil 9700, pa mir 8-)
You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::

asPeteR ,ogromno placa za napredek, brez navijanja radeona zmodanega na 9700, vse v plati in sistemu, min 1000 pik pa tudi cpu-ja ti ni treba bolj navit.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dexter_II ::

:D
evo se ena dobra, nikjer nobenih pizd....
:D

ob priloznost bi se zahvalu bratcu,ki je imel tako `srecno roko` in PRAVO zbral
poj se guis-u, ki je pomagal na vse mogoce nacine, da ne omenjamo njegove adsl linije (Telemach-BRAVO ;(( se en vasih uspesnih dnevov neuspeha)
pa mami ke je bil dons tko dober burek
pa....

:D dons je dan za veselje:D

azeed ::

dexter_II lepo bi bilo, da bi postal malo več informacij, npr. način moddanja, kak 3dmark, mogoče kak RAM ima tvoja kartica, kje si jo nabavu, itd.
You gotta say YES to another excess!!!

dexter_II ::

sorry, malce sem ze pjan od veselja:D

brez zajebancije!
kartica je sapphire 9500 128mb hynx 3.6
kupljena v AGT,kartica je kao 51 teden (to je guis reku)

driverji so pa wxp-w2k-radeon-7-81-021218a-007192c-efg.exe
pa ati2mtag.7192c.sys s tele strani (torej 2 od zgoraj)
stran z driverji

na xp 1600 (10.5x133),k7s5a,nic oc sistem
pa kartica original nastavitve dobim 3dmark 10500, slika je pa perfektna, tudi ati 9700 testi so cisti

clo fastwrite dela na k7s5a, kar mi prej na 8500le ni hotlo

:D I fell so lucky today!:D

gujs ::

mislim da sem rekel 50 teden

azeed ::

gujs, kje pa se vidi teden izdelave?
You gotta say YES to another excess!!!

AtaStrumf ::

Ne veseli se prehitro, 10500 je pa nekaj malo za 9700.

Drugača pa kaj pravite na tole teorijo (nisem vsega prebral (čeprav tudi ne prav malo), tako da mogoče ponavljam za kom):

glede na to, da se ISTI problem pojavi tako po hard (obe verziji) kot tudi po soft modu, bi jaz rekel, da problem ne more biti softwareski (vključno z driverji), ne poškodba pri modiranju, ampak le in samo že prej obstoječa napaka nekje na kartici, najverjetneje na GPU-ju.

Fury ::

bom prodal to pa sel v AGT >:D

Drugace pa zdej tkole c/p iz futuermarka:

ABIT KX7
Athlon XP1600+ @ 1.75ghz
166MHz FSB sync w/ ddr333 ram @ cas2
Radeon 9500 @ 365/310 rock stable..

http://service.futuremark.com/compare?2...

12300 3DMarkov kar niti ni tok slabo za NAVADEN IN NEMODAN :) radeon 9500... ram ga zacne srat pr okol 320 pa sem mu mal lufta dal GPU pa je cudn... prej je delu ene 4 ure normalno na 385 zdej pa noce niti na 375 vec pa sem na 65 dal k se mi ni dal vec probavat :)

tko da oglasnik here i come pa prodam pa letim v agt al kako? a so vse kartice tam po 50 tednu?

Fury ::

morph dej povej kje to sledis glede 50. tedna?

morphling1 ::

Ati sucks, te se morajo pa se veliko nauciti od nvidie kako se driverje napise. 9500 128 MB no name (enostavno dobil v vrecki brez oznak, zgleda kot Ati oz. nikjer ni kake druge znamke napisane, gor pa pise made in China) ker delam test teh kartic se nisem zezal z modifikacijo ampak sem jo hotel samo stestirat. Kot prvo sem moral na novo naloziti winse, ker drugace sploh ni pravilno delovala, no potem intsliram na novo ter lepo catalyste 2.5 gor, vse ok in zacnem s 3dmarkom, puf nic, samo crn ekran in stek, probam se enkrat vse odvijem, isto. Probam q3, dela, nic jasno. Druga bedna stvar pri tem Atiju je, da sploh ne jebe visoke fsb-je. 190 na kt333 ki ima deljitelj 5 samo stekne, beda GF4 mi dela do 220 ! No potem da noter se drugo testno kartico tokrat Gigabyte 64 MB, pri tej je slo pa vse lepo cez driveji prijeli brez tezav d3d deluje. Tako da zdaj nadaljujem s testiranjem te. Tako da nevem, cigava je tista 128 MB kartica, ampak jaz take OEM kartice ze nebi kupoval.
Se oproscam za par hudih besed, ampak, ko se par ur brezeze zezas z necim ne gre drugace.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Fury, hladilnik moras dat dol pa pogledat na gpu, tam bos videl podobne oznake kot na procih se pravi nekaj 0250...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

i say fuck no name video cards,sami glavobol z njimi.
morphling,a mogoče veš kdaj bo 9500pro od gigabyta na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

morphling1 ::

Ma crap ja, zame samo preverjeno Hercules, ATi original, Gigabyte ter Saphire v tem vrstnem redu. Ceprav te karte zdaj ne mislim kupovat, ker ce ni sposobna delat na min 76 MHz AGP (190 FSB na kt333) je ne mislim menjat za mojega GF4 s katerim dosezem 15k+ pik v 3dmarku.
Nforce2 bi bila resitev (agp lock) ampak tudi plate za enkrat ne mislim menjat
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

A se kje v Riva tunerju da videti ali delujejo vsi cevovodi???

morphling1 ::

Tega ne vidis, to ti pokaze samo povecan fill rate, v rivi vidis samo tip procesorja ter tip spominskega vodila, pa se cel kup drugih zadev, samo st. cevovodov pa ne
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

in za koliko bi naj ta fil rate bil večji ,če maš 8 cevovodov.tak v % približno da veš da ti je ratalo.

morphling1 ::

single tex je malo vecji, multy tex se pa vec kot podvoji :) logicno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Aja ravno sem zasledil da je v Evropi veliko Yuan 9500 128 MB, kartic tako da je moja testna skoraj sigurno to kitajsko skopucalo
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

morphling1: Hm, sam mislm, da sem v BIOSu, nastavil vse kar se je nastavit dalo, do konca ... Kje bi bila se rezerva, rami delajo sinhrono, timingi kakor pac se gre ... Kaj je se za nastavt?
Me prav zanima ... :D

Muflon1 ::

Da dodam še moj piskerček...:D

Imel na testu Sapphire Radeona 9500 nepro imel artefakte...opazil sem da je imel na spodnji strani točno pod čipom napisano TEST FC 50

Kupil dva druga imata TEST FC 91 in pa poleg še V2 eden in drugi V33 oba delata brez artefaktov nature test 153 FPS (nenavit).

Mogoče vam to kaj pomaga...?

Thanatos ::

Fury: AGT je v petek dobil novo pošiljko 9500 128MB tako da je čist možn da so nove delano po 50. tednu.

jerry2000 ::

Naj še kdo kupi danes, da vidimo :D

PS - Kolk je pa cena, 51 jurjev - 3% na gotovino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2000 ()

planetparty ::

Ja, dečki, jaz sem danes naročil pri AGT in bom vam jutri poročal o uspehu/neuspehu.

Torej: rabim samo riva tuner in 9700 bio
to je vse?

testiral pa bom na Athlon XP 2380Mhz+420Mhzddr+Enforce2

Slinite se za rezultate;)

Zgodovina sprememb…

Hehe ::

Kje na kartici pa piše TECT FC91?

ker mogoče je možno kako oem verzijo dobit :) ( k se vidi čez vrečko )

Dant3 ::

Kje se dobi 9700 za 70K???
««
9 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422001 (1352) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975371 (4151) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451711 (1228) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422047 (1510) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382274 (2274) TESKAn

Več podobnih tem