» »

18. v mesecu (plačilo kreditne kartice)

18. v mesecu (plačilo kreditne kartice)

1
2
»

St235 ::

tech level je izjavil:

V ČEM JE FORA kreditne kartice? da poravnaš ko dobiš plačo? a folk tko živi iz mesca v mesec? ne razumem??????? al to zarad net nakupov


offline delovanje - jap, tudi to se še najde
splošno sprejete - dandanes to več ni problem, ampak nedolgo nazaj ni bilo debetnih Visa/MC
rezervacije sredstev - rezervacije brez dejanske bremenitve, ki nič ne vplivajo na proračun
zlorabe - praviloma se zlorabe na kreditnih reši preden sploh pride do bremenitve
back up - če se karkoli zalomi na TRR ima kreditna ločen limit

Dandanes se sicer lahko to rešuje z dodatnimi TRR kot je n26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

To so razlogi, da imaš kreditno, niso pa razlogi, da jo uporabljaš še za kaj drugega.

St235 ::

Kaj drugega?

Tilen ::

tech level je izjavil:

V ČEM JE FORA kreditne kartice? da poravnaš ko dobiš plačo? a folk tko živi iz mesca v mesec? ne razumem??????? al to zarad net nakupov


Kartica pomaga ljudem brez denarja, da vseeno lahko grejo na dopust in ga potem celo leto plačujejo čez drage obroke. Nekakšna droga za tiste, ki se že tako ne znajo kontrolirati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

St235 je izjavil:

Kaj drugega?

Za redno plačevanje v trgovini, morda celo na obroke za vsako malo večjo malenkost, ali pa celo dvigovanje gotovine, kot to delajo na jugu. V Sloveniji dvignejo 20 evrov, to jih stane vsaj 25, par dni traja da pride do njihove banke, tako da jim pade tist dvig v naslednji mesec. Recimo.

Pika na i ::

Zato imate 100 kartic v pametni denarnici, da potem tule lahko moralizirate?
Aja, saj res, vaše so vse predplačniške.
Nehajte nakladat.

Apple ::

Včasih si lahko v tujini kupoval izključno s kreditnimi karticami (Visa, Amex, Diners, nekdanji Eurocard, etc.)...

Tuji trgovci niso hoteli niti povohati naših debetnih.
LP, Apple

Gr8t ::

St235 je izjavil:

Kak riziko? Lahko umreš? al sam neumen izpadeš?

Jah, če bi se šele naslednji mesec že ta nakup trgal, ne bi mogel sedaj še enkrat kupit za 500EUR, ampak bi moral čakat do 18.8., ker imam max 700EUR.
V bistvu sem najprej hotel da se trga naslednji mesec, ampak zdaj mi je pa prišlo prav da se ni.
Kar sem hotel povedat je samo, da je kupovati 9. vprašljivo, bolje počakat na 10., če hočeš da se ti trga šele naslednji mesec.

tech level je izjavil:

V ČEM JE FORA kreditne kartice? da poravnaš ko dobiš plačo? a folk tko živi iz mesca v mesec? ne razumem??????? al to zarad net nakupov

Valda je bolje kupovat s predplačniško kartico, če imaš dovolj na računu. Če enkrat začneš s kreditno, si pa potem vsak mesec zadaj, kot sem zdaj jaz. Ampak itak ni obresti, tako da ni problema.
Problem je tisti limit v minus, tega sem sam ukinil že 10 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Apple ::

Če ti trgajo 18. v mesecu, pomeni, da imaš cikel 10. v mesecu. Kar dobi procesni center do 10. v mesecu čez dan, še preden zalaufajo pri sebi obdelavo, ti bo banka trgala 18. v istem mesecu, drugače šele naslednji mesec. Se pa ti ta znesek odšteje od razpoložljivega stanja/limita.

Če želiš, da ti trgajo za nek nakup šele naslednji mesec, kupiš 10. čez dan, ne zjutraj.
LP, Apple

Gr8t ::

10. je bilo še vedno naslednji mesec. Problem je 9., ker je bilo do sedaj razen dveh nakupov to vedno obračunano naslednji mesec. Zdaj sem kupil 9.7. ob 20-ti uri, pa je bilo obračunano že sedaj 18.7.
Kakorkoli, očitno ni določene neke točne ure, recimo če kupiš do polnoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Gr8t ::

tech level je izjavil:

V ČEM JE FORA kreditne kartice? da poravnaš ko dobiš plačo? a folk tko živi iz mesca v mesec? ne razumem??????? al to zarad net nakupov

Ti morda ne veš na katerem forumu smo? Ali je to mogoče forum za preživetje ali kulinariko? Gre se seveda za nakupe računalniških komponent. In v tujini imaš pač na izbiro ali MC ali debetno VISO.
Zadnji čas sem na obeh kar dosti, sploh zdaj ko je bil regres. Pač moraš vse dobro prekalkulirati, zaenkrat ni še nobene panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

St235 ::

Gr8t je izjavil:

St235 je izjavil:

Kak riziko? Lahko umreš? al sam neumen izpadeš?

Jah, če bi se šele naslednji mesec že ta nakup trgal, ne bi mogel sedaj še enkrat kupit za 500EUR, ampak bi moral čakat do 18.8., ker imam max 700EUR.
V bistvu sem najprej hotel da se trga naslednji mesec, ampak zdaj mi je pa prišlo prav da se ni.
Kar sem hotel povedat je samo, da je kupovati 9. vprašljivo, bolje počakat na 10., če hočeš da se ti trga šele naslednji mesec.

Nehaj bit kreten na cesti, pa boš samo na bencinu toliko prihranil, da se ne boš rabil obremenjevat z datumi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kreditne kartice

Oddelek: Loža
142486 (1660) Utk
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333107000 (34047) PINki
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323169 (17166) St235
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310530 (6336) ...:TOMI:...
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717752 (14237) Picero

Več podobnih tem