» »

18. v mesecu (plačilo kreditne kartice)

18. v mesecu (plačilo kreditne kartice)

«
1
2

Mr Hilter ::

A je to pri vseh, ali samo pri meni (Noba KBM-Mastercard). 18. v mesecu naj bi mi obračunali kreditno kartico, tega datuma pa se ne držijo najbolj. Da sploh ne omenjam da so nekateri nakupi (z neta) poračunani šele čez kake 2 tedna.

Skrajno nadležno ker se držim relativno nizkega mesečnega limita (podatke o moji kartici ima pol neta), potem pa po dveh tednih 'posta' po 18. še zmeraj nisem na ničli :(
  • predlagal izbris: sasli ()

Phoebus ::

Banka že poračuna na datum, če pa do nje ne pride na datum, pa to ni njen problem.
Sicer pa ne vem, zakaj imaš ti problem s tem- če imaš denar za plačilo 18., imaš najbrž tudi naslednji mesec 18- seveda če si vsaj malo odgovoren in se zavedaš da če račun ni prišel, se ne pomeni da ga ne bo.

--edit--
Danes je 18., ampak je NEdelja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

gendale ::

jaz imam nlb mastercard in mi 28. trgajo z računa

če se prav spomnim, mi trgajo prvi delovni dan po 28., ampak nisem čisto siguren

kar se tiče nakupov z interneta, se vse takoj vidi na kartici
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mr Hilter ::

Pizda ste modi prizadeti na tem forumu, lahko bi pobrisali sranje od Phoebusa, kaj me koristi njegovo moraliziranje. Naj bo tiho in mu mama še naprej plačuje račune. Pa brati naj se nauči, ker nikjer ne omenjam da nimam $$$.

@gendale: jaz že izpis od Mastercarda kdaj dobim teden pred 18. v mesecu. Iz računa pa mi tržejo 18. Morda Mastercard Novi KBM že prej računa, Nova KBM založi in šele potem trže meni?
Moti me, ker sem ta mesec prvega nabavil eno stvar za dobrih 500€, odšteli mi pa niso- se je preneslo v naslednje obdobje. Moram spet višati limit, previsokega pa nočem ker 'poslujem na sivem trgu'.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Phoebus ()

jype ::

Ko dobiš kartico običajno s križcem preko kvadratka označiš dan v mesecu, na katerega se izvrši trajni nalog za plačilo dolga.

Kadar na ta dan banka ne posluje, se transakcija izvrši naslednji delovni dan.

Kako hitro se transakcije pojavijo je odvisno od podjetja, ki procesira plačila.

Večina spletnih bank že omogoča sproten vpogled v stanje in transakcije na kartičnih računih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

2x'=2 ::

Če ti trgajo 18., še žal ne pomeni, da bo nakup opravljen 17. "trgan" naslednji dan. Sam imam enak problem na NKBM, ker očitno eno je trganje matične banke, ki si ga izberes, drugo pa obračunsko obdobje Mastercarda. Govorim iz lastne izkušnje s plačevanjem večjega zneska v večih obrokih

Mr Hilter ::

Sem že sumil da ta Nova KBM kasni, vsaj kar sem govoril z ljudmi na drugih bankah tega ne poznajo. Hvala gendale in 2x'=2.

jype, moje vprašanje pa ni bilo: hurr duur, potato. Ne vem komu ti odgovarjaš. Verjetno če sam lahko sprašuješ same gluposti, odgovorov drugačnih niti ne zmoreš?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

pijavka ::

Imam Mastercard pri NLBju. Trgajo mi 18. Pod podrobnostmi kartice piše:
Posamezno obračunsko obdobje se zaključi 8 dni pred datumom, ki ste ga izbrali za plačilo obveznosti porabe po kartici.
Torej, kar kupim po 10., trgajo naslednji mesec.

Mr Hilter ::

pijavka je izjavil:

Imam Mastercard pri NLBju. Trgajo mi 18. Pod podrobnostmi kartice piše:
Posamezno obračunsko obdobje se OBČASNO zaključi 8 dni pred datumom, ki ste ga izbrali za plačilo obveznosti porabe po kartici.
Torej, kar kupim po 10., trgajo naslednji mesec.


Fixed :)

To pa pri sebi nisem videl, ampak verjetno res kje piše. Hvala.

Phoebus ::

Mr Hilter je izjavil:

...lahko bi pobrisali sranje od Phoebusa, kaj me koristi njegovo moraliziranje....

Morda nisi prebral prvega stavka v odgovoru?

Mr Hilter ::

@Phoebus: sem prebral, in mi je jasno kako bi moralo biti. V realnosti ni tako, zato pa sprašujem če se še komu dogaja podobno. Očitno Nova KBM (kot pravi pijavka) drugače obračunava.

Pa ne gre se za to kaj kdo odgovori, ampak kaj ti Sveti modi na tem forumu brišejo. Očitno bo treba začeti na drugih forumih. Tu razen jokanja ker ste/smo/so samski ni drugega. Pa kako so biciklisti carje.

jype ::

Read my lips:

jype> Kako hitro se transakcije pojavijo je odvisno od podjetja, ki procesira plačila.

s51as ::

A te prov zastopim, na izpisku od banke, ki ga dobiš teden dni pred 18im dnem v mesecu so navedeni nakupi in zneski, katerih ti potem 18ega dejansko ne trgajo?
Posledično tudi po 18em ne moreš koristiti celotnega limita kartice, ker ti limit še vedno bremenijo nakupi daleč pred 18im dnem?
It's just me myself and I

Gandalfar ::

> jype> Kako hitro se transakcije pojavijo je odvisno od podjetja, ki procesira plačila.

Za tiste, ki so nepismeni. Ko nekaj kupis na internetu gre to dejansko cez ene par podjetij, ki si te zahtevke premetavajo dokler ne pridejo do tvoje banke. Tipicno pride do tvoje banke samo 'rezervacija' denarja, zaracunajo ti ga pa sele par dni kasneje. Ce se ti to zgodi v tistem oknu 8 dni pred 18. torej recimo da ti dejansko uspejo zaracunat 11. v mesecu, ti tega ne bos videl.

s51as je izjavil:

A te prov zastopim, na izpisku od banke, ki ga dobiš teden dni pred 18im dnem v mesecu so navedeni nakupi in zneski, katerih ti potem 18ega dejansko ne trgajo?
Posledično tudi po 18em ne moreš koristiti celotnega limita kartice, ker ti limit še vedno bremenijo nakupi daleč pred 18im dnem?


Ne. Na izpisku 18. dobis samo stvari, ki so ti jih dokonca uspeli zaracunat do 10. v mesecu.

Zgodovina sprememb…

Mr Hilter ::

Gandalfar: nekako tako ja. Torej kupim 1ega, zaračunajo 11ega, plačam pa šele 18ega naslednji mesec ker dejansko se šteje do 10ega?

Ne uspe pa mi preseči limita niti za cent. Takoj ko 'plačam' s CC se nekje odšteje, poračuna pa šele enkrat v prihodnosti.

Gandalfar ::

Tako je. Ko se ti zgodi 'rezervacija' denarja, ti to steje v limit, ceprav ti ga se niso zaracunali.

Invictus ::

Jap, in ponavadi ganiti ne vidiš v elektronski banki. Vsaj v moji ne. Težim že nekaj časa.

Precej nerodno če hočeš plačat račun, pa je cel limit rezerviran, ti pa vidiš v elektronski banki da je prost.

Se mi je že zgodilo. Traja pa tudi do 14 dni včasih da se račun plača.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Z debetno viso pri Abanki teh problemov ni, če imaš dovolj € na trr nakup opraviš, drugače ne.

Koliko vas stane NKBM/NLB Mastercard na leto ?

fosil ::

Ja pri nkbm zelo počasi knjižijo transakcije s kartic.
Poleg tega imajo tak neumen sistem, da ko so sredstva rezervirana, to ni prikazano kot posamezna transakcija, ampak je samo zmanjšan limit oziroma stanje, tako da se sploh ne vidi da si nekaj porabil.
Vsaj tako je bilo par let nazaj, ampak kot kaže je še vedno isto.
Tako je!

Tilen ::

Kako, da ne? Vse imaš lepo zabeleženo. Kdaj, komu, koliko in koliko še lahko porabiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pijavka ::

Koliko vas stane NKBM/NLB Mastercard na leto ?

Pri NLB je letna članarina okrog 16 €.

blue ::

A ta rezervacija vedno deluje? Ker se mi je že nekaj krat zgodilo, da sem porabil več kot imam limit..

thramos ::

Lahko se zgodi pri debetni kartici, da račun "zamuja" in pride za tem, ko se (npr. tedenska) rezervacija že sprosti. Če v tem vmesnem času spet kaj porabiš, greš v "minus".

krneki0001 ::

Amigo_no1 debetna kartica ni kreditna, to dvoje je zelo različno. Pri prvi moraš imeti denar na kartici, da lahko plačaš, pri kreditni to ni potrebno.

blue, če ti ne morejo prvič odtrgat iz računa, v istem dnevu probajo še enkrat. Če ne gre, mislim da ti pošljejo obvestilo(kako pa potem naprtej pa ne vem, ker nimam teh kartic (u bistvu nimam nobene)).

fosil, ta rezervirana sredstva so po nalogu banke slovenioje, tega si ni izmislila nkbm in to imajo vse banke.


Tisti, ki se sprašujete kako se obeluje: Obdeluje se na delovni dan. Torej, če bo dan, ko vam morajo trgati denar iz računa nedelja, bodo sredstva samo rezervirali in trgali denar iz računa šele naslednji delovni dan.
Ponavadi je 7dni tisti čas. Torej če imate direktno bremenitev na 18-tega v mesecu, so vsa plačila do 11-tega vključena.
Mislim pa da je že par mesecev sprejeto to, da je dan na katerega lahko trgajo iz računa katerikoli dan v mesecu, ne več samo 8. , 18. , 28..
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

amigo_no1 ::

Amigo_no1 debetna kartica ni kreditna, to dvoje je zelo različno. Pri prvi moraš imeti denar na kartici, da lahko plačaš, pri kreditni to ni potrebno.

Je še ena fora, npr pri Banki Koper ti nakupe z debetno Viso bremenijo ravno tako kot Mastercard kreditno pri NLB/NKBM 8-).

Mr Hilter ::

amigo_no1 je izjavil:

Amigo_no1 debetna kartica ni kreditna, to dvoje je zelo različno. Pri prvi moraš imeti denar na kartici, da lahko plačaš, pri kreditni to ni potrebno.

Je še ena fora, npr pri Banki Koper ti nakupe z T-0212-003-S01-04-119o bremenijo ravno tako kot Mastercard kreditno pri NLB/NKBM 8-).


Od kdaj pa je debetna Visa? A niso MasterCard, Visa,... izključno kreditne?

jype ::

Visa Electron je debetna kartica.

St235 ::

Visa elektron deluje enako kot debetna. torej ravno obratno kot pravi amigo.

Rezervirana sredstva so pa posebnost kreditnih. Namreč rezervacija še ne pomeni nujno tudi bremenitve, zato mora banka počakat, da je do dejanske bremenitve pride.

Fora je v tem, da se z kreditno lahko določene stvari "zavaruje" ali "zaara". V primeru, da bi do dejanske bremenitve takoj prišlo je potem cela ceremonija denar nakazat nazaj. Če pa se sredstva samo rezervira ni problem stornirat zadeve.

To se recimo uporablja pri rezervaciji avtomobila, varščina za hotel itd.

Je pa res , da zaradi tega potem lahko pride do nihanj glede razpoložljivih sredstev na kartici, kar pa rešuješ ali z višjim limitom ali pa z uproabo vise elektron, ki jo po potrebi "napolniš".

Invictus ::

Po novem se da "napolnit" tudi prave kreditne kartice. Preprosto ko rabiš več "limita", naložiš na kartico ustrezen znesek.

Tvoj limit je potem naložen znesek + odobren limit na kreditni kartici.

Tako ni potrebno zahtevat izrednega limita.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Tudi pri debetnih se sredstva "rezervira", to ni samo na kreditnih ("pay later").

krneki0001 ::

Dejmo tole razčistit:
- debetna kartica - plačilo/nakazilo na kartico vnaprej, zapraviš lahko toliko kot si gor položil.

- kreditna kartica - limit je vnaprej dogovorjen, zapraviš lahko do limita, vračaš enkrat na mesec preko direktne bremenitve.

- posojilna (karanta) - limit je vnaprej dogovorjen, zapraviš lahko do limita, vračaš pa potem tako kot si se zmenil (10, 20, 33% vsega zneska, ki si ga zapravil) na mesec. Naslednji mesec imaš samo toliko kot ti je ostalo do limita za zapravit.

- pa nekaj vmes med tem debetna/kreditna/posojilna - imaš limit, lahko nakazuješ denar vmes in lahko obročno odplačuješ. Ampak to ni ne tič ne miš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Meni to ustreza. Namesto da fehtam nba banki za izredni limit, samo gor nakažem denar. Pač nova storitev. Ker ravno zaradi limita enkrat nisem kupil računalnika, in mi je šlo malo na k**** ko je referentka od mene zahtevala izpiske plač ...

Zdaj samo naložim gor denar, in lahko kupim s kreditno kar hočem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alamar ::

Pri meni je to "prehodno" obdobje do 9. v mesecu. Vsa plačila z mastercard od 9. do 18. v tekočem mesecu se obračunajo v naslednjem mesecu (zapadejo v limit naslednjega meseca). Trganje iz osebnega računa imam 18. v mesecu. Procesiranje plačil v tujino je cca 2-4 dni. Zadnjič sem nekaj v slo kupil s kreditno preko interneta in je bilo sprocesirano šele 10 dni po plačilu.:O

sejmon ::

malo offtopic:

imam visa nlb in me zanima kateri pin naj vpišem, če želim opraviti storitev na bankomatu.

sem probal tisto trimestno številko ozadi na kartici, ampak je prekratka.
drugega pina pa nisem poleg dobil

Looooooka ::

Ce ti ni vsec 18 zamenjaj datum...kokr vem mas 2 ce ne clo 3 datume na voljo?
Jst mam okol 20ga al 22ga i think.

fosil ::

Pin dobiš z ločeno pošto. Mogoče še ni prišlo.
Drugače pa kliči banko.
Tako je!

krneki0001 ::

Looooooka je izjavil:

Ce ti ni vsec 18 zamenjaj datum...kokr vem mas 2 ce ne clo 3 datume na voljo?
Jst mam okol 20ga al 22ga i think.


Ne imaš na voljo tok dni kot ima mesec - po novem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BlueRunner ::

krneki0001 je izjavil:

- kreditna kartica - limit je vnaprej dogovorjen, zapraviš lahko do limita, vračaš enkrat na mesec preko direktne bremenitve.

- posojilna (karanta) - limit je vnaprej dogovorjen, zapraviš lahko do limita, vračaš pa potem tako kot si se zmenil (10, 20, 33% vsega zneska, ki si ga zapravil) na mesec. Naslednji mesec imaš samo toliko kot ti je ostalo do limita za zapravit.

Tole dvoje je isto oziroma ista "kartična logika", samo banke jo zaradi meni neznanih razlogov prezentirajo enkrat tako, enkrat pa drugače. Oziroma ti v Sloveniji privzeto ne ponudijo kolikšen delež boš mesečno odplačeval, temveč ti ga kar fiksirajo na 100%.

Verjetno slabe izkušnje z množico prezadolženih uporabnikov, ki so se zaradi enostavnosti preveč zakreditirali in kredita potem več niso mogli odplačevati.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Mastercard ali Visa te opcije nimata, niti je nikoli nista imela in je vsakič samo in izključno 100% za plačat.

Karanta pa ima možnost 20, 33 , 50 ali 100%.

Ne vem pa kako je z american expres ali diners karticami.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

gendale ::

to ni res, jaz imam mastercard in plačujem 1/3 porabe vsak mesec
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BlueRunner ::

krneki0001 je izjavil:

Mastercard ali Visa te opcije nimata, niti je nikoli nista imela in je vsakič samo in izključno 100% za plačat.

Karanta pa ima možnost 20, 33 , 50 ali 100%.

Ne vem pa kako je z american expres ali diners karticami.

Kot je tudi gendale povedal, temu ni čisto tako. To je nekaj, kar privzeto počno banke v Sloveniji. Če boš malo pobrskal, boš ugotovil, da MC in Visa tega pri kreditnih karticah ne pogojujeta. Tisti APR, ki ga vidiš citiranega pri reklamah, so ravno efektivne obresti, ki jih plačuješ za tisti del posojila, ki ga nisi odplačal na koncu obračunskega obdobja.

Karanta je pa ... kaj naj rečem. Kartica uporabna za Slovenijo, potem pa verjetno konec. Si pa lahko mislim kje se skriva interes bank, da ti ne želijo ponuditi nižja mesečna odplačila na "svetovnih" karticah in te silijo, da za ta namen uporabljaš Karanto.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

sejmon je izjavil:

malo offtopic:

imam visa nlb in me zanima kateri pin naj vpišem, če želim opraviti storitev na bankomatu.

sem probal tisto trimestno številko ozadi na kartici, ampak je prekratka.
drugega pina pa nisem poleg dobil


Tista trimestna stevilka (ali v nekaterih primerih tudi 4 mestna - American Express) je CVV in nima veze z bankomatom.

Visa ima normalen 4 mestni PIN, kot vsaka druga kartica. Dobiti bi ga moral po posti oz. izroceno s strani banke, preko katere si si uredil Viso.

mn ::

@sejmon

Ampak preden dvigneš na bankomatu s kreditno si malce poglej provizije! Pri moji banki je minimalna provizija namreč skoraj 8 EUR!

krneki0001 ::

gendale je izjavil:

to ni res, jaz imam mastercard in plačujem 1/3 porabe vsak mesec



Banke v sloveniji to malo drugače pojmujejo:

- Navaden mastercard je kartica z odloženim plačilom in plačaš enkrat na mesec 100% porabljenega.
- Posojilni mastercard pa je kartica, kjer lahko izbiraš 20, 33 ali 50% plačila na mesečnem nivoju in takrat odplačaš tak delež nakupljenega.

In to sta 2 različni kartici za isto storitev. Tudi obdelava je druga, kjer se obdelajo podatki.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Gokeiken ::

Se opravičujem, si bom malo sposodil temo, se pa nanaša na zgoraj zapisano tudi...

Torej, če prav razumem... situacija je taka, gre se za rent a car:
Na rentacarju bodo določen znesek "zavarovali" oz. "zaarali", to pomeni, da v tem trenutku ni pomembno, koliko denarja je trenutno na bančnem računu, ampak kakšen imaš limit? Torej, če želijo zavarovati znesek 400€, to ne vpliva na stanje na dejanskem bančnem računu ampak se bo od mesečne limite zamrznilo teh 400€ od maksimalne porabe?

Primer: Začne se nov mesec, imam maximalno porabo 1000€, oni zamrznejo 400€. Torej v obdobju dokler ne odmrznejo lahko porabim še 600€, s tem da imam lahko na banki 0€ (pred obračunom, ki je konec meseca in do takrat bo denar na računu za pokriti stroške mastercarda)?

Ali sem pravilno ali narobe razumel? Skratka važen je limit in ne trenutno stanje na banki?

Invictus ::

Tako ja ...

Nekdo naredi rezervacijo. Ti lahko koristiš samo ostali znesek do višine limita.

Šele ko se rezervacija izvrši, ti bo banka zaračunala ta znesek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gr8t ::

Alamar je izjavil:

Pri meni je to "prehodno" obdobje do 9. v mesecu. Vsa plačila z mastercard od 9. do 18. v tekočem mesecu se obračunajo v naslednjem mesecu (zapadejo v limit naslednjega meseca). Trganje iz osebnega računa imam 18. v mesecu. Procesiranje plačil v tujino je cca 2-4 dni. Zadnjič sem nekaj v slo kupil s kreditno preko interneta in je bilo sprocesirano šele 10 dni po plačilu.:O

Ta mesec mi je bilo čudno, da so mi kupljeno 9.7.2019 obračunali že 18.7.2019. Mi je pa prišlo prav. Ampak kdaj drugič pa to lahko ne bo dobro.
Zato sem šel gledat za nazaj nakupe 9. v mesecu, eden je bil res obračunan že tekoči mesec, tako da kupovat 9. je riziko:
9.4.2013 - 18.5.2013
9.7.2013 - 19.8.2013
9.8.2013 - 18.9.2013
9.9.2013 - 18.9.2013 - TO JE TA
9.11.2013 - 18.12.2013
9.7.2016 - 18.8.2016

St235 ::

Kak riziko? Lahko umreš? al sam neumen izpadeš?

Tilen ::

Ja nekdo, ki do zadnjega centa koristi vse limite, mora imeti to naštudirano. Jaz na to sploh nisem pomislil, lahko pa potrdim, da je nakup 9. v mesecu obračunan 18. v mesecu, če imaš tako dogovorjeno z banko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tech level ::

V ČEM JE FORA kreditne kartice? da poravnaš ko dobiš plačo? a folk tko živi iz mesca v mesec? ne razumem??????? al to zarad net nakupov

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kreditne kartice

Oddelek: Loža
142468 (1642) Utk
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106822 (33869) PINki
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323133 (17130) St235
»

Plačilne kartice

Oddelek: Loža
4310497 (6303) ...:TOMI:...
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717738 (14223) Picero

Več podobnih tem