» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
35 / 41
»»

STU-III ::

Zanimivo, kam to vse stlačite. Ampak na MTB niti ne mislim pritrjevat torbic zadaj, itd... Več prtljage kot imaš, še težje v hrib, pa tveganje, da vse izgubiš po klancu dol, ko te premetava. BTW, mora biti pa velika "torbica", da gre orodje in vse noter...

Jaz imam pa kar na ključih tale True Utility: http://www.trueutility.com/pocket-tools... notri pa 20€.

Njihova stran (veliko zanimivega): http://www.trueutility.com/
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Alexius Heristalski ::

Naslednjič, ko boš limal goro slik, jih skompresiraj na nekaj normalnega (max. 300k ali kaj takega).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

STU-III ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Naslednjič, ko boš limal goro slik, jih skompresiraj na nekaj normalnega (max. 300k ali kaj takega).


jawohl herr kommandant
Line secured.

Aston_11 ::

Torbica za orodje (dve plastiki za snet gumo dol in za rezervno zračnico) meri cca 10 x 10 x 5 cm in gre noter tudi telefon. Pritrjena je tako, da ne pade dol. Pompa je velikosti cca 20 do 30 cm in gre na nosilec, ki se ga pritrdi ob nosilec za bidon. V torbico gre tudi komplet za gume lepit (5x3x0,5 cm), kar tudi ni jedrska znanost.

Tak da - ko boš parkrat porival domov peš, ti bo že snidlo.

ttommy ::

Itak je vse tako pritrjeno, da ne more pasti dol. Sem šel lani tudi na Kope pa tja čez do Ribniškega jezera (sem dal MTB gume nazaj gor za ta podvig), pa me je premetavalo čez korenine in mi ni nič odpadlo- edino veriga se je snela s tamalega zobnika. Boljše je imeti vse pri roki pa biti brez skrbi. Glede teže- lahko bi pa bil jaz 5 kg težji, pa bi vseeno šlo. Tako pa vse skupaj ne vem, če ima pol kile (brez bidonov).
Gamer

STU-III ::

ttommy je izjavil:

Itak je vse tako pritrjeno, da ne more pasti dol. Sem šel lani tudi na Kope pa tja čez do Ribniškega jezera (sem dal MTB gume nazaj gor za ta podvig), pa me je premetavalo čez korenine in mi ni nič odpadlo- edino veriga se je snela s tamalega zobnika. Boljše je imeti vse pri roki pa biti brez skrbi. Glede teže- lahko bi pa bil jaz 5 kg težji, pa bi vseeno šlo. Tako pa vse skupaj ne vem, če ima pol kile (brez bidonov).


Glede teže - jah, če bi bil 5kg težji verjemi, da se v hrib kar lepo pozna, če ne takoj, pa malo kasneje.

Aja, sicer si pa mislim narediti tudi en takle survival kit:
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

mr1two ::

Do takrat pa še ene 10x brez vode in primerne opreme okrog ane...
Jaz mam s sabo VEDNO:

  • za pit(1 bidon 0.75 za cca vsako uro-uro pa pol vožnje)

  • eno zračnico

  • set za krpanje

  • pumpo

  • Topeak HexusII(ki ima poleg vseh imbusov še ključ za napere in pa najpomembneje(2x že rabu na
    terenu) orodje za verigo)

  • par obližev

  • par frutabel/snickersov/biločesa v žepu (če je vožnja daljša od dveh ur).

  • 10 evrov za hude čase




Do sedaj sem samo enkrat klical puco, da mi je prinesla nov plašč, ker mi ga je razneslo in nisem mogu prit domov. Enkrat sem kolo nosil 4km(pumpo sem mel, flik pa ne), in takrat sem si rekel: bolš furat še 100g s sabo, kot jih 12000 nosit.
Če pa misliš, da ti igra teža res veliko vlogo te bom vprašal: Si mar na tekmi? Ti 10 sekund v klanec prinese nepopisen občutek zmagoslavja? Pol ko enkrat(hitreje) prideš na vrh pa tudi če te pobere, ane..
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

STU-III ::

No, jaz že tako peljem poleg sebe 14300 gramov ;) Bom pa, kot sem že rekel danes namestil držalo za bidon na bicikl, pa o zračnicah in tem bom tudi še razmislil, sploh ker mi je guma že dostikrat počila, še dobro, da nisem bil tako daleč.

LP

frutabela...life saver :)
:D
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

ttommy ::

Obližev pa res nimam noter, bom jih pa tudi dal. Pametna ideja.
Gamer

mr1two ::

Mjah, enkrat sm poletu, pa si brado preseku. Verjetno sm potem prestrašu kar nekaj mimoidočih ljudi, dokler nism pršu do prve bencinske, kjer sm kupu neki da sm čez dal. Seveda je blo treba it šivat še pol:|
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

ttommy ::

Zjutraj je kar hladno- kako ste zdaj oblečeni na poti v službo s kolesom?
Gamer

jype ::

ttommy ::

No, jaz pa še ruto pod čelado čez ušesa in dolge hlače, ker imam večinoma rahlo navzdol in ni napora v službo.
Gamer

mr1two ::

Nočno divje življenje v Ljubljani. Malo naprej sm se pa še mimo neke nesreče peljal. Svašta na cestah :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

MilanP ::



jype s kolegi

Andruxa ::

jype, a to maš handlebar mount za gopro, al si po svoje zimproviziral?
Lp, A

mr1two ::

To sm se včer neki spuščal
En od prvih videov, tako da kritike niso odveč.:)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

einstein :P ::

jype je izjavil:



Brez zamere, jype ampak za kolesarja (vsaj, kot je tukaj videti, da si zelo aktiven v vseh razmerah), nimaš ravno "nabitih" nog. PS: se drugače tudi briješ po nogah? Zaradi boljše aerodinamike?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Andruxa ::

einstein :P je izjavil:

jype je izjavil:



Brez zamere, jype ampak za kolesarja (vsaj, kot je tukaj videti, da si zelo aktiven v vseh razmerah), nimaš ravno "nabitih" nog. PS: se drugače tudi briješ po nogah? Zaradi boljše aerodinamike?


kaj pa je zate "kolesar"?
Lp, A

Aston_11 ::

Kolesar je način življenja. Človek je lahko kolesar, tudi če ne biciklira. Kar se pa jypeta tiče, pa dela po jurja+ km na mesec, kot je videti iz njegovih postov in se ne bi ravno hecal iz njegovih tac (že tisti kvadriceps ti lahko da misliti, vendar očitno ne veš kam pogledati).

einstein :P ::

@aston11

Ne vem, gledam kvadriceps, pa se mi zdi nekam "raven".

@andruxa

No, potem pa biciklist.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Ravnokar gledam mojega s strani, pa je tudi nekam raven, razen tega, da se fajn na strmo spusti v koleno, pa je letos napravil 3 jurje z mnogo klanci. Jaz bi rekel, da je na sliki podobna zadeva. Je pa tudi res, da je bicikl v primerjavi z juretom nekam mali ali pa je on nekam veliki pa bicikl normaln.
Te bo yipe razsvetlil, ko bo pri cajtu. Verjetno kolesari kje po mongoliji, ker ga ni že par dni nič brati.

einstein :P ::

Predvidevam, da je on bolj maratonski kolesar, kot "šprinter" oz., da ima več vzdržljivosti, kot moči.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Moč ali mišična masa ni isto.

Aston_11 ::

Skoraj ne verjamem, čeprav je nekje napisal da je na jurja km naredil 10000 višincev. Ma vseeno ima po moje moč in muskule. Ale einstain, da te vidimo, kaj ti naredi gorc.

PS nevidno smo prešatali iz teme kolesarjenja, ko je svinjsko vroče - pismu, jesen je že, se bo treba obleči, če se če še kakšen km narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mr1two ::

Po Mongoliji :D hihi

Drgač pa pr kolesarjih ni ravno zelo zelo videt nog, razen če imaš takšno telesno zgradbo, da se ti vse napihne.
Izjema so mogoče kakšni šprinterji na velodromih. Tisti imajo kar konkretne krače.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Aston_11 ::

Zadnjič sem dohitel enega na gorskem in je imel meča taka, kot da bi tri roke dal skupaj s stisnjenimi pestmi. Da se ne bi osmešil, sem lepo ostal zadaj, ker ko tisto zategne, se guma zažge.

Mongolija zato, ker je tam po ravnicah (domenvam) manj interneta (če bi bil, bi zagotovo že kaj rekel).

einstein :P ::

@Aston 11

Saj se ni treba razburjati, a sem kaj takega rekel? ;) Pač ima Jure večjo vzdržljivost, kot je to za cestake značilno, saj so proge dolge. Drugače pa se en moj sošolec ukvarja z downhillom in, ker je treba tudi dosti kolesarit v hrib, ima kar izrazito "napihnjene" noge.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kitewing ::

Aston_11 je izjavil:

Skoraj ne verjamem, čeprav je nekje napisal da je na jurja km naredil 10000 višincev. Ma vseeno ima po moje moč in muskule. Ale einstain, da te vidimo, kaj ti naredi gorc.

PS nevidno smo prešatali iz teme kolesarjenja, ko je svinjsko vroče - pismu, jesen je že, se bo treba obleči, če se če še kakšen km narediti.

Zakaj ti je nemogoče, da bi naredil na 1000km, 10.000vm? Če klance voziš ni to noben problem. Greš 7-8x na Krvavec in imaš v nekaj sto km 10.000vm.

Aston_11 ::

kitewing je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Skoraj ne verjamem, čeprav je nekje napisal da je na jurja km naredil 10000 višincev. Ma vseeno ima po moje moč in muskule. Ale einstain, da te vidimo, kaj ti naredi gorc.

PS nevidno smo prešatali iz teme kolesarjenja, ko je svinjsko vroče - pismu, jesen je že, se bo treba obleči, če se če še kakšen km narediti.

Zakaj ti je nemogoče, da bi naredil na 1000km, 10.000vm? Če klance voziš ni to noben problem. Greš 7-8x na Krvavec in imaš v nekaj sto km 10.000vm.

Nisem pisal, da je nemogoče. Nisem hotel napisati, da mi je rahlo malo. Jaz imam recimo 500 višincev na 30 km, za manj skoraj nimam kam iti, pa da je vsaj 30 km vse skupaj.

mr1two ::

Toži se mi po soncu ali raje suhem vremenu.

Za to zimo iščem ene solidne in predvsem čim bolj nepremočljive galoše. Uporaba za vsako vreme, ob vsaki priložnosti.
Včeraj sem preizkusil Crud blatnike in so res super- okvir je ostal suh, moja rit in fris tudi, samo škropjlenje iz luž zaliva čez šolnce, kar v 15 minutah povzroči poplavo.
Lani sem uporabljal ene od BBB, neopren, ampak sem jih strgal, ker sem jih nucal na flat pedalih, letos bom verjetno bolj ali manj fural SPD. Poleg tega so se še napile vode v 5 sekundah od prve luže, tako da so ble bolj ali manj uporabne samo za suho vreme.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

GamerBoy ::

Živjo, zanima me glede trenažerjev za kolo oz. natančneje za tiste hitre vpenjalce, ki jih naj bi moral imeti, da lahko kolo normalno vpnem na napravo. Na gorcu imam zadnjo gumo pritrjeno z vijaki, zdaj nebi šel ravno razstavjat da ugotovim,zato me zanima ali je za tisti hitri vpenjalec potrebno kakšno "posebno" zadnje kolo ali se da vsakega vpeti ?

Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Aston_11 ::

Os mora imeti luknjo.

GamerBoy ::

Luknja je takoj očitno vidna al se tista os kako razstavi in je šele potem vidna , to me je zanimal :)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

einstein :P ::

Možno, da se da vijake ven dobiti.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Očitno videti, ker gre skozi os.

einstein :P ::

Aston_11 je izjavil:

Očitno videti, ker gre skozi os.


Je pa problem, ker je ta vijak dosti debelejši od tiste palčice tam na sliki.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

GamerBoy ::

Mja ne gre, sem preveril :/ Ćisto nikjer ne napisejo glede tega, samo o colah trobljajo... Še dobro da že nisem kupil, ker bi popizdil :)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

einstein :P ::

Edino, če zvrtaš luknjo skozi os ampak boš rabil nekoga, ki to zna oz. ima primerno opremo, pa ne vem, če se splača sploh, razen če kupiš nove feltne.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mr1two ::

Rajši prišraufaš kot neki eksperimentiraš. Drugače pa se ustavi v kakšnem servisu in vprašaj za kaj gre, ker lahko da bi se dalo.

Enivej, dns je blo mrzlo, da sm čist otrpnil na koncu, ni šlo več nkamar. Sm pa po Ljubljani ujel par momentov:

Traffic run
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

GamerBoy ::

Kaj prišraufam (za kolo ni problem, samo za trenažer nevem če gre gor brez tistega...) ? Obstaja še kaka varianta, da dam kolo na trenažer brez tega zapenjala ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

erkgheoruugh ::

Po občutku bi rekel, da bi šlo tudi z maticami, glede na to, da so verjetno velikosti M15 ali nekaj podobnega. Malo sprobaj, saj imaš trenažer doma. Šubler v roke, pa premeri.

A ja sem videl, da si napisal vijaki. Kako pa to zgleda?

Zgodovina sprememb…

ttommy ::

Kje imate vi med kolesarjenjem telefone, če uporabljate športne GPS aplikacije? Sam imam s svojo Xperia GO resne probleme pri GPS povezavi.
Si bom nabavil še nosilec za na kolo, da bo ja skoz imel pogled na nebo. Prejšnjega Live With Walkman sem lahko imel kjerkoli (v žepu, v nahrbtniku) pa mi je natančno beležil pot.
Gamer

Sriple Tix ::

V torbici pod sedežem. Če si boš omislil nosilec, potem telefon tudi fizično "priveži" na krmilo, kajti ena moja Nokia leži nekje ob Savi Dolinki, saj mi jo je med spustom odneslo z nosilca (seveda sem jo imel na potiho, tako da ni bilo možnosti, da jo najdem).

mr1two ::

Jaz imam tudi Xperio GO in imam občasno z njo težave, vendar nič resnega. Imam v žepu na hrbtu, v žepu na boku ali v žepu spredaj levo("pr jošku"). Rezultati so odvisni bolj od dobre volje stare mame sosedovega bratranca po petem kolenu kot pa sama pozicija telefona na/ob telesu.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

r3dkv1c4 ::

tudi redkvica uporablja experio go wthout any problems at all...:))

telefon imam vedno v žepu v hlačah, da je na dosegu, ko je potrebno slikat kakšno fajn kolesarko...hehe

Sem na začetku zapalil sportstracker vrgel v žep in letu....ampak poglej ga zlomka, dostikrat mi je falilo par km poti....
....no sedaj pa vedno počakam pod milim nebom, da opazim gps signal in potem gas.
Pa se vozim po alpah, okoliških gozdovih, skratka vsepovsod kjer dostikrat ni niti sluha o tel. signalu ampak gps pa dela.

Aston_11 ::

Pa ti ratajo slikice kolesark? ;)
Meni na nokii sportstracker začne delati takoj, navigacija pa rabi kar precej časa (je ne rabim).

r3dkv1c4 ::

ttommy>Si bom nabavil še nosilec za na kolo, da bo ja skoz imel pogled na nebo

imaš kakšen predlog za nosilec?

r3dkv1c4 ::

Sriple Tix je izjavil:

V torbici pod sedežem. Če si boš omislil nosilec, potem telefon tudi fizično "priveži" na krmilo, kajti ena moja Nokia leži nekje ob Savi Dolinki, saj mi jo je med spustom odneslo z nosilca (seveda sem jo imel na potiho, tako da ni bilo možnosti, da jo najdem).

tega se tudi jaz bojim.....in to je tudi razlog, da ga se danes nimam, ker sem nekako skeptičen

Sriple Tix ::

Upam, da je videti, kaj hočem pokazati. Kupil sem Samsungov trak, ki se z enim delom (na sliki desno) z zanko zatakne v poseben zatič (namenska luknja je pri telefonu levo zgoraj), drugi (levi del) pa je pač trak, na kakršnega so največji frajerji pred leti pripenjali šope ključev.

Med normalno uporabo tistega traku seveda nimam namontiranega na telefonu, ko pa uporabljam navigacijo, aparat z njim privežem na krmilo in v primeru padca z nosilca obvisi na njem.
««
35 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14222134 (14961) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22551909 (45198) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50960717 (53907) jype

Več podobnih tem