» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
9 / 41
»»

Timurlenk ::

Ja, ampak voznikom je (razen tega da jih skrbi da bi jim bicikl spraskal avto) vseeno, meni pa ni, ker se ob trku s pešcem praviloma precej bolj poškodujem jaz kot pešec.


you shouldn't use these death machines then
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Flea ::

Krivi kolesarji? Očitno je bil to organiziran dogodek, če sem prav prebral opis pod videom in tako nikakor ne morejo biti krivi kolesarji, če se nek psihopat z namenom, da bi jih čimveč ubil zapelje v njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flea ()

Timurlenk ::

btw, na zgornjem posnetku pa se vidi, kako varna so v resnici kolesa
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

VelikiTun ::

Pravzaprav so varna. Glede na opis pod posnetkom ni bil ubit noben kolesar :P .

Daedalus ::

Posledično tudi voznikom ne omogočaš kaj dosti reakcijskega časa ko pogledajo mrtvi kot - zdaj te ni, zdaj pa si. Delček sekunde ko pogledam mrtvi kot pa sma že skupaj.


Hja, v večini primerov se da daleč vnaprej videt, če se ti bo kdo skril v mrtvi kot... Sam ne smeš meti težav s plašnicami na buči. V prevodu - v avtu je treba znati gledati levo in desno, po možnosti par metrov prej, ko izvedeš kak manever. Če ti to ni jasno... vrni izpit in prodaj piksno.

Na posnetku se vidi VW TDI powah (predvidevam). ^^ And he is a hero.


Iskreno ti želim, da te en tak junak s čimvečjo razliko v hitrosti naloži na havbo. Po možnosti čimprej.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

RockyS ::

Flea je izjavil:

Krivi kolesarji? Očitno je bil to organiziran dogodek, če sem prav prebral opis pod videom in tako nikakor ne morejo biti krivi kolesarji, če se nek psihopat z namenom, da bi jih čimveč ubil zapelje v njih.


Uporabil sem jypeizem (neke vrste sarkazem oz. beri njegove poste,ti bo jasno)

D3m ::

Iskreno ti želim, da te en tak junak s čimvečjo razliko v hitrosti naloži na havbo. Po možnosti čimprej.


Kontra ^^
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

RockyS> Uporabil sem jypeizem (neke vrste sarkazem oz. beri njegove poste,ti bo jasno)

Doro se vun vlačiš.

D3m> Kontra ^^

Ko boš za volanom štel zadnje desetinke svojega življenja preden te šlepar spremeni v slabo zadihtano konzervo mesnega doručka, se spomni name (in na to, kako fino bi bilo, če bi lahko zavil izpred njega in se izognil zagotovljeni smrti)!

D3m ::

Ko boš za volanom štel zadnje desetinke svojega življenja preden te šlepar spremeni v slabo zadihtano konzervo mesnega doručka, se spomni name (in na to, kako fino bi bilo, če bi lahko zavil izpred njega in se izognil zagotovljeni smrti)!


Tudi tebi kontra, samo, da boš na kolesu. :)) jaz konzerva doručaka ti kebab na krožniku. Love & peace!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

Na kolesu si mobilen. V avtomobilu si sitting duck.

Seti5000 ::

Po ogledanih jypetovih videih, sklepam, da imaš vsaj 1x na leto bolj konkretno bližje srečanje tretje vrste z drugimi udeleženci v prometu (beri zvito kolo, pločevina, pešec ali ti). Seveda nikakor ne po tvoji krivdi! A si zato zamenal prejšnjga trekinga za specialko, al enostavno ni bil dost hiter za need for speed? ;) Ker to, kar je videt je čist simpl need for speed; meni tudi paše, ampak na drugačnih poteh, kjer ogrožam samo sebe. Vozit se na polno do peške, ki jo vidiš 10s preden prideš do nje, potem pa zabremzat na rajs (v dežju), pa se mi zdi najmanj ... nekulturno. Noben ne bo rekel da si hud frajer zaradi tega, prej nasportno. Če pričakuješ od drugih da izboljšajo svojo vozniško kulturo (drugače verjetno ne bi objavljal videov), bi se dalo kaj prej narediti tudi pri sebi.

Je pa zanimivo brat, kako zelo zaupaš svojim kolesarskim sposobnostim, take rabmo. Pa srečno vožnjo!

jype ::

Seti5000> Po ogledanih jypetovih videih, sklepam, da imaš vsaj 1x na leto bolj konkretno bližje srečanje tretje vrste z drugimi udeleženci v prometu (beri zvito kolo, pločevina, pešec ali ti).

V zadnjih 15 letih sem bil poškodovan zgolj enkrat, ko me je prehiteval osebni avtomobil in me z vzvratnim ogledalom zadel ob krmilo.

Seti5000> A si zato zamenal prejšnjga trekinga

Ker ga imam v garaži razstavljenega. Bo še prišel na vrsto.

Seti5000> Ker to, kar je videt je čist simpl need for speed; meni tudi paše, ampak na drugačnih poteh, kjer ogrožam samo sebe.

Mogoče zgleda dramatično, ampak v resnici ni.

Seti5000> Je pa zanimivo brat, kako zelo zaupaš svojim kolesarskim sposobnostim, take rabmo. Pa srečno vožnjo!

Nimam izbire. Dokler sem po mestu vozil kripo ali avtomobil sem na dan porabil dobro uro in pol za pot, pa precej hitro sem se redil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

@nny ::

19. maja bo v Ljubljani in na Vrhniki kolesarski festival.

http://www.szlj.si/uploads/szlj/news/at...

_IKE_ ::

jype je izjavil:


RockyS> Deluje in obnaša se enako kot šmrkavci v fotrovih bmwjih in audijih...
Abejžno. Če bi se obnašal tako kot šmrkavci v fotrovih BMWjih in Audijih, bi bil že davno tega _mrtev_ (ker moje vozilo ne vsebuje nobenih pasivnih mehanizmov za zagotavljanje varnosti).


IN

jype je izjavil:


Abejžno. A se tebi zdi, da jaz tako vozim zato, ker je tako bolj nevarno, ali zato, ker sem včasih vozil po predpisih, pa bil vsakih par tednov na urgenci in me je izučilo, da se moram prilagoditi _VSEM_ (vključno s tistimi, ki predpisov ne upoštevajo), ker se meni nikoli ne bo _NIHČE_?




Ti in smrkavci ste popolnoma isti, razlika je le v številu koles...

jype je izjavil:


V zadnjih 15 letih sem bil poškodovan zgolj enkrat, ko me je prehiteval osebni avtomobil in me z vzvratnim ogledalom zadel ob krmilo..

IN

jype je izjavil:


Abejžno. A se tebi zdi, da jaz tako vozim zato, ker je tako bolj nevarno, ali zato, ker sem včasih vozil po predpisih, pa bil vsakih par tednov na urgenci in me je izučilo, da se moram prilagoditi _VSEM_ (vključno s tistimi, ki predpisov ne upoštevajo), ker se meni nikoli ne bo _NIHČE_?




Kaj zdaj, enkrat na 15 let ali vsakih par tednov ?

jype ::

_IKE_> Kaj zdaj, enkrat na 15 let ali vsakih par tednov ?

Vsakih par tednov, potem sem pa spoznal, da po predpisih enostavno ne bo šlo - in nisem bil več.

Vem, da je težko razumeti, a tako je. Pa se je v 15 letih situacija _bistveno_ popravila in če bo šlo tako naprej, bom lepega dne spet lahko upošteval predpise, ne da bi se moral metati čez havbe.

gzibret ::

Glih dobil na e-mail. Ne bi bilo slabo, da vsi tole probamo.


Slepota, ki jo povzroča premikanje.

Gre za enega glavnih vzrokov, zaradi katerega lahko vozniki v avtomobilu gledajo naravnost v
kolesarja ali motorista in vendar ga NE VIDIJO.

Nekdanji vojaški pilot imenuje spodnjo simulacijo izredno potrditev tistega, kar so mlade pilote učili v 50ih. Z očmi naj preletijo horizont, za trenutek zastanejo in potem postopek ponovijo. Vedno znova so inštruktorji ponavljali naj se med letom ne osredotočijo na kakršenkoli posamičen objekt ali točko za več kakor par sekund. "Premikajte oči, vrtite glavo! To je najboljši način, da preživite v bitki in se izognete trčenjem v zraku". Dokler jih niso mogli potrditi z izkušnjami, so nasvetom preprosto morali verjeti.

Danes obstaja za potrditev ustrezna tehnologija, ki potrjuje tudi trenutno slepoto za avtomobilskim volanom. Za demonstracijo kliknite na to povezavo:

http://www.msf-usa.org/motion.html

Pri osredotočenju na zeleno piko, bodo rumene na trenutke izginjale ne glede na to, kakšno velikost teh pik ali ozadje si nastavite. V resnici so rumene pike vedno na istih mestih, le oko ene, dveh ali celo vseh na trenutke ne zazna.
Vse je za neki dobr!

amigo_no1 ::

Kako dolgo moraš gledati v zeleno piko ?
Po pol minute jaz še vedno vidim vse 3 rumene.

gzibret ::

Hmm... osredotoči se na njo. Meni začnejo rumene izginjati že po nekaj sekundah.
Vse je za neki dobr!

VelikiTun ::

To je znano, da se med vožnjo dejansko vidno polje, kjer je voznik osredotočen na okolico, precej zmanjša.

Daedalus ::

Tunelski vid, se temu reče. Posledica hitrosti premikanja pač. Pri visoki hitrosti (recimo 200km/h+) vidiš še samo zelo ozko polje okolice pred vozilom. In lastnost vida, ki mu rečemo periferni vid - na robu vidnega polja v resnici ne vidiš detajlov.

Zato se vedno gleda daleč naprej pred avto (=širše vidno polje). Kdor gleda meter pred havbo, je itak fail. Kdor ne obrača glave naokoli, je isti fail. Sploh pred zavijanjem se splača par deset metrov (v kolikor je to mogoče) naprej/nazaj pogledat, če je kdo na pločniku/kolesarski stezi/sosednjem pasu. Se znaš izogniti marsikakemu "se je vzel od nikoder" presenečenju. Plus, preveriš več kot enkrat. Ker znaš v prvo kaj spregledat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> Kaj zdaj, enkrat na 15 let ali vsakih par tednov ?

Vsakih par tednov, potem sem pa spoznal, da po predpisih enostavno ne bo šlo - in nisem bil več.

Vem, da je težko razumeti, a tako je. Pa se je v 15 letih situacija _bistveno_ popravila in če bo šlo tako naprej, bom lepega dne spet lahko upošteval predpise, ne da bi se moral metati čez havbe.




Čaki mal ....ti svojo objestnost opravičuješ z objestnostjo drugih?

No ko se boš spet naslednjič šel križarja in lepil slike/ posnetke neumnosti drugih v prometu se spomni na tale tvoj zapis ....

jype ::

_IKE_> Čaki mal ....ti svojo objestnost opravičuješ z objestnostjo drugih?

Jaz nisem objesten. Ustavim se _vedno_ in _za vsakogar_.

_IKE_> No ko se boš spet naslednjič šel križarja in lepil slike/ posnetke neumnosti drugih v prometu se spomni na tale tvoj zapis ....

Raje bom mislil na lastno varnost, hvala lepa.

VelikiTun ::

jype je izjavil:

Jaz nisem objesten. Ustavim se _vedno_ in _za vsakogar_.
Tudi avto tam v okolici sodišča, ki si ga nalepil sem. Saj je ustavil, pa čeprav le 10cm stran od tebe.

jype ::

VelikiTun> Saj je ustavil

Ne, ni (ustavi se posnetek - avto normalno pelje naprej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

VelikiTun ::

Morda pa je ciljal na zadnji mm.

SkIDiver ::

jype kaj imaš to za eno kamero?

_IKE_ ::

jype je izjavil:

_IKE_> Čaki mal ....ti svojo objestnost opravičuješ z objestnostjo drugih?

Jaz nisem objesten. Ustavim se _vedno_ in _za vsakogar_.


aha , TVOJE kršenje predpisov ni objestnost, od drugih pa je....

jype ::

VelikiTun> Morda pa je ciljal na zadnji mm.

Mi je vseeno.

_IKE_> aha , TVOJE kršenje predpisov ni objestnost, od drugih pa je....

Ne. Kršitev predpisov je objestnost izključno takrat, ko koga ogroža, kakor je tudi vožnja po predpisih lahko objestna izključno takrat, ko koga ogroža.

SkIDiver> jype kaj imaš to za eno kamero?

http://gopro.com/products/?gclid=CLa78J...

SkIDiver ::

Hvala!

jype ::

Pri nas prodajata mimovrste in Mlacom.

_IKE_ ::

jype je izjavil:



_IKE_> aha , TVOJE kršenje predpisov ni objestnost, od drugih pa je....

Ne. Kršitev predpisov je objestnost izključno takrat, ko koga ogroža, kakor je tudi vožnja po predpisih lahko objestna izključno takrat, ko koga ogroža.



aha,...tvoja vožnja torej ne ogroža nikogar ( vsaj posnetki katere smo videli) ?

jype ::

_IKE_> aha,...tvoja vožnja torej ne ogroža nikogar ( vsaj posnetki katere smo videli) ?

Vsaka vožnja, hoja, ali samo stanje ali sedenje nekoga ogroža. Moja vožnja zgolj bistveno manj ogroža mene in ljudi okoli mene, kot vožnja kateregakoli voznika motornega vozila ogroža njegovo okolico (njega pa seveda manj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Pri nas prodajata mimovrste in Mlacom.


Urban Roof ti zadevo tudi posodi za kak dan al pa dva, za nekaj kompenzacije. So pa fine igračke to... sploh za spuste snemat>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

para! ::

V zadnjih 15 letih sem bil poškodovan zgolj enkrat, ko me je prehiteval osebni avtomobil in me z vzvratnim ogledalom zadel ob krmilo.

In zdej si ves jezen na voznike avtomobilov, ker te je enkrat en kreten nepravilno prehitel in pri tem ruknil?

Če bi bli vozniki praviloma taki kreteni, kot jih opisuješ, bi vsak dan brali o poškodovanih kolesarjih, tako pa o tem ni nič. Dvomim tudi, da so vsi kolesarji tako oprezni in defenzivni kot ti.

Očitno kar kul shajajo v prometu, eni in drugi.

lp
Death before dishonor!

jype ::

para!> In zdej si ves jezen na voznike avtomobilov, ker te je enkrat en kreten nepravilno prehitel in pri tem ruknil?

Ja.

para!> Očitno kar kul shajajo v prometu, eni in drugi.

Jasno. Saj jaz se ne pritožujem, zgolj dokumentiram!

para!> Če bi bli vozniki praviloma taki kreteni, kot jih opisuješ, bi vsak dan brali o poškodovanih kolesarjih, tako pa o tem ni nič. Dvomim tudi, da so vsi kolesarji tako oprezni in defenzivni kot ti.

Niso _praviloma_ taki, sicer bi težko vsak dan prišel v office, so pa med normalnimi vozniki in normalnimi kolesarji tudi objestni vozniki in objestni kolesarji - in objestnih kolesarjev me je bistveno manj strah.

@nny ::

WTF?!

Senitel ::

@nny je izjavil:

WTF?!


To je tam zato, da lažje pogledaš levo, če te bo slučajno kak avto zgazil potem, ko se boš zvrnil/zvrnila čez štango.
(Takim bedakom, ki postavljajo taka sranja, oziroma so odgovorni za kolesarske, recimo po Ljubljani, bi bilo že davno tega treba prepovedat se v službo pripeljat z avtom, ampak bi jim kupil služben bicikl in zapovedal vožnjo z njim)

gzibret ::

Ufff... na takem sem enkrat ornk padel. Sem kar fino divjal, pa malo je bila tema, jaz pa brez luči. In sem šel direkt čelno v količek, in salto naprej. Bilo pa je na kolesarski, ki je vzporedna z Večno potjo v LJ, ko se pelješ mimo BTF.

Še dobro, da je bilo jeseni pred zimo, da sem imel usnjeno jakno in usnjene rokavice gor. Ker glede na to, kaj je naredilo z usnjem tako bolje, da se ni to zgodilo poleti...
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

jype ::

Adrenalinski park:


Senitel ::

gzibret je izjavil:

Ufff... na takem sem enkrat ornk padel. Sem kar fino divjal, pa malo je bila tema, jaz pa brez luči. In sem šel direkt čelno v količek, in salto naprej. Bilo pa je na kolesarski, ki je vzporedna z Večno potjo v LJ, ko se pelješ mimo BTF.

Tale fotka od @nny je pa od industrijske cone Trzin proti Črnučam. Levo je Trzinska obvoznica, kjer na konkretni lokaciji večina ljudi vozi samo 10km/h čez omejitev (ki je tle mimo 90km/h).

jype je izjavil:

Adrenalinski park:


Slike iz druge strani tega križiča nimaš? Še mal boljši adrenalinski park, ker je še mal mn placa tja do Figovca.

bajsibajsi ::

Kot zanimivost. Adaptrac sistem http://www.racunalniske-novice.com/novi...

jype ::

Senitel> Slike iz druge strani tega križiča nimaš?

Imam, je tudi v videu:

SkIDiver ::

:D jype tebe bo srce izdalo od nestrpnosti

jype ::

SkIDiver> nestrpnosti

Nisem nestrpen.

gzibret ::

pedistian => chicken ;)

Drugače pa... se zavzemam, da se V MESTIH oz. NASELJENIH KRAJIH kolesarske ukinejo in prepustijo pešcem, kolesarji pa postanejo končno enakovredni voznikom motornih vozil, in se vozijo kot avtomobili in ostali motorizirani promet - torej po sredini voznih pasov, in da tudi zavijamo enako, kot avtomobili. Tako bomo kolesarji drastično pridobili na udobju in varnosti vožnje, objestni vozniki pa bodo tako morali malo bolj počasi voziti, kar pa tudi ni tako slabo.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

SkIDiver ::

Zadnji posnetek; 1.16, 1.27, 1.42 za moj okus je nestrpno.

energetik ::

Tale video zgoraj je dejansko realno stanje, ko se voziš z biciklom po LJ. V bistvu si bolj varen, če voziš tako kot avti po cesti, pač po enakih pravilih kot avti...
Tisto mimo tržnice Moste je pa sploh biser kolesarskih stez. Na 1 metru širine je "kolesarska" + pločnik. Zato jaz vedno uberem vzporedno pot mimo kopališča Kodeljevo in nato po Kajuhovi do približno normalne kolesarske*, ko se začne 4-pasovna Zaloška.

*približno normalna: ene par bus postaj na kolesarski, robniki na križiščih ki krivijo feltne, dodatki črepinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jype ::

SkIDiver> za moj okus je nestrpno.

Nestrpno? Na kakšen način? Te moti napis na posnetku? Dejstvo, da sem upočasnil oziroma skoraj ustavil, da ni prišlo do nevarne situacije?

Okapi ::

Sem kar fino divjal, pa malo je bila tema, jaz pa brez luči.
Krivi pa so seveda drugi, ne?;((

O.

jype ::

Okapi> Krivi pa so seveda drugi, ne?;((

Količki sred ceste so nevarni tudi podnevi.
««
9 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219711 (12538) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548914 (42203) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957055 (50245) jype

Več podobnih tem