» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 41
»»

jype ::

Ker se je v mesto očitno prikradla pomlad se je na ceste primajala zajetna količina kolesarjev.

Tudi kritične Bicikelj postaje so praktično oropane koles večino dneva (kar pomeni, da je ogromno koles ves čas v tranzitu).

Vse kaže, da tudi EU z največjim veseljem meče denar v projekte, ki naj bi povečali uporabo koles:



Celo "kolesarnica" v pisarni lastnikov avtomobilov višjega razreda se hitro polni:



Toplo priporočam!

kixs ::

Meni nic ne nuca, ker cca 33km v sluzbo v eno smer s kolesom odpade. Sicer pa moram MTB malo podmazat in spet zacet svicat 8-)

@nny ::

Res je, sovpadanje različnih vzrokov je povzročilo, da kolesarjenje postaja hit v najlepšem mestu na svetu. Bicikelj poka po šivih, zato razmišljam, da bi si nabavila eno cestno križarko na Bolhi. Za par 10 evrov lahko dobiš že zelo spodoben pici bici. :)

DOOM_er ::

resnicay

 se ena

se ena

Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

marijancek ::

bi kolesaril ampak mi je nekdo spizdu kolo.

jype ::

Še sreča, da ti ni avtomobila.

lambda ::

kixs je izjavil:

Meni nic ne nuca, ker cca 33km v sluzbo v eno smer s kolesom odpade. Sicer pa moram MTB malo podmazat in spet zacet svicat 8-)

Hehe, tudi to sem že videl, a potem zna priti tuš v službi še kako prav :)

LeQuack ::

Kako pa se spopadate s švicom pa recimo dežjem in mokro cesto, če nimaš blatnikov?
Quack !

jype ::

S tušem.

gendale ::

upam da razširijo bicikelj da bo pokrival celo lj
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Timurlenk ::

mene še nekaj zanima


predvidevam, da se med kolesarjenjem tudi malce zašvicaš


kako potem zgleda, se zjutraj stuširaš, oblečeš za v službo, potem pa sedeš na kolo in ves poten in masten prideš v službo??


malo čudno

_Enterprise_ ::

ma nej se ljubljančani navadjo kolo gont, res ne vem kje je tak problem

bi blo prec par deset postov manj prometa

sss ::

Pr men je bolj problem ker delodajalec nima NIČ primernih placov za kolo.

black ice ::

jype je izjavil:

Še sreča, da ti ni avtomobila.

Avtomobil lahko zakleneš.

gendale ::

_Enterprise_ je izjavil:

ma nej se ljubljančani navadjo kolo gont, res ne vem kje je tak problem

bi blo prec par deset postov manj prometa

med 0700 in 1000 ter 1400 in 1700 bi mogel bit center zaprt za vsa osebna vozila, razen za stanovalce

pa za registracijo avta bi moral imet zanj na voljo parkirni prostor

to bi rešilo probleme z gužvo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Good Guy ::

Ko boste vsi Ljubljančani na beciklih bo revolucija, dokler se pa vozite do 100 metrov oddaljeno štacuno je vse brez pomena

Highlag ::

Bo treba večkrat kolo uporabit. Samo da se zgodnja pomlad neha. :-)
Imamo v službi celo 3 parkirišča za bicikle. Lepo pod streho.
Glede na obete se nam bolj suša obeta tako, da z dežjem ne bo toliko problemov.
Never trust a computer you can't throw out a window

jype ::

black ice> Avtomobil lahko zakleneš.

Kolo tudi: http://www.amazon.com/Kryptonite-Fahget...

M-XXXX ::

jype je izjavil:

black ice> Avtomobil lahko zakleneš.

Kolo tudi: http://www.amazon.com/Kryptonite-Fahget...

Pa še prednosti kolesa so:
-tovorjenje velikih stvari
-nikoli ti ni vroče/mrzlo
-z njim si izjemno hiter
-lahko greš na AC z njim
-Vse stvari v njem/na njem so varne
-se jih ne krade :P

jype ::

sss> Pr men je bolj problem ker delodajalec nima NIČ primernih placov za kolo.

Je treba sitnarit. Pri nas tudi ni kolesarnice, pa se bo kar morala zrihtat, ker več kot 70% ljudi kolesari v službo (ostali pa gredo peš, ali pa se vozijo od tako daleč, da morajo z vlakom ali avtomobilom).

Timurlenk ::

resno, mi ne bo kdo odgovoril


a potem, ko pridete s kolesom v službo, se šele tam preoblečete, al ste ves dan zašvicani na šihtu?

TBit ::

Če se pri 20km/h prešvicas ... je pa res problem s tvojo kondicijo !

Timurlenk ::

pa recimo, če maš nek bolj resen šiht, za suknjič in to



a potem se s suknjičem pelješ na kolesu, in kravato in lakiranimi čevlji=

_Enterprise_ ::

men bi živce pobral se čez ljubljano vsako jutro peljat z avtom, že ko grem samo do viča, je drek na cesti. s kolesom pa ne rabiš neki dost gont, da si glih tako hitro na cilju, pa že to da ti ne pobere živcev v gužvi in med iskanjem parkinga, odtehta vse

_IKE_ ::

Tale kolo zadeva se lepo sliši vendar :

problem potenja.....v službi je potrebno imeti tuš

problem oblačil.....če služba zahteva obleko/uniformo se znajdeš pred problemom transporta le te

_Enterprise_ ::

pol pa javni prevoz

kok bi bla ljubljana boljša če bi blo recimo avtov pol manj, pa bli bi na štrom ... kot na vasi v predmestju

jype ::

M-XXXX> -tovorjenje velikih stvari

http://www.northroadbicycle.com/public/images/content/all/fridge.jpg

M-XXXX> -nikoli ti ni vroče/mrzlo

http://www.x-bionic.com/men/biking/road...

M-XXXX> -z njim si izjemno hiter

Precej hitrejši od avtomobilov vsekakor.

M-XXXX> -lahko greš na AC z njim

Ne, to pa ne.

M-XXXX> -Vse stvari v njem/na njem so varne

Ker ga lahko imaš ves čas ob sebi to vsekakor drži.

M-XXXX> -se jih ne krade :P

Glej prejšnjo točko. Ko sem nazadnje v merkatorjev hipermarket prišel s specjalko na rami nihče niti čudno ni pogledal, tako da je to očitno že del ljubljanske, najbrž pa ne tudi širše kulture - socialen napredek vasi moramo žal prepustiti vaščanom.

Timurlenk> a potem, ko pridete s kolesom v službo, se šele tam preoblečete, al ste ves dan zašvicani na šihtu?

Tudi stuširam se v službi (poleg tega, da se seveda tudi preoblečem). Če grem s kripo, se vozim slabih 25 km/h in ne zašvicam niti sredi poletja.

_IKE_> problem oblačil.....če služba zahteva obleko/uniformo se znajdeš pred problemom transporta le te

Bicikli imajo prtljažnike in službe imajo omare.

Shkorc ::

jype, to imaš kamerco in nek gps logger, pa potem narediš overlay, ali kako imaš narejeno telemetrijo v videu?

Timurlenk ::

carsko,

sam na žalost še nisem delal kje, kjer bi se lahko zaposleni stuširali na šihtu

jype ::

Shkorc> jype, to imaš kamerco in nek gps logger, pa potem narediš overlay, ali kako imaš narejeno telemetrijo v videu?

Beleženje udeležbe v prometu

Timurlenk> sam na žalost še nisem delal kje, kjer bi se lahko zaposleni stuširali na šihtu

Jaz sem eno službo pustil (tudi) zaradi tega, ker so nasprotovali vgradnji tuša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

St235 ::

Z lahkoto. Daj mi 1 primer, ko je kolesar z prikolico koga poškodoval pa lahko debatiramo naprej. Dokler nisi sposoben ENEGA priemra dobit je zadeva brezrpedmetna.

Ne vem kako in kam se vozite v službo, ampak jaz se zjutraj usedem na kolo počasi odpedeliram 3km do službe in nisem niti pod razno prešvican. Oziroma nič bolj kot bi bil, če bi iste 3km prehodil ali presedel v kovinski kletki. Razen če vas večin a lenuhov hodi v službo ob 11h, ko je ustrezno vroče. Ob sedemih zjutraj ni nobenega problema. Nazaj grede mi pa dol visi kok zašvicam, ker germ tako ali tako vedno pod tuš. Pa moram bit v pisarni vedno v kravati.

VelikiTun ::

Good Guy je izjavil:

Ko boste vsi Ljubljančani na beciklih bo revolucija, dokler se pa vozite do 100 metrov oddaljeno štacuno je vse brez pomena
Še večja pa, ko bo folk iz predmestja uporabljal P+R in se ne gužval po stanovanjskih naseljih.

jype ::

VelikiTun> Še večja pa, ko bo folk iz predmestja uporabljal P+R in se ne gužval po stanovanjskih naseljih.

Stožice so glede tega kar OK, pravi prebivalec občine nekje proti severu.

Tudi Bicikelj je na voljo!

OmegaBlue ::

Kurce si merite drugje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

šernk ::

Želim videt talenta, ki bo prevozil 20km v službo s povprečno hitrostjo 20km/h in se ob tem ne spotil. Ne LJ ne šteje, ker tam klancov ni! :)

sam se pa potim že sedaj, če grem le ven pometat dvorišče, ker mi je enostavno prevroče in sem bil celo zimo v sobi pri +10°C in imam 90kg na 190 cm višine, frendu je ravno tako vroče pa ima na 185cm višine okrog 70kg. kaj pa sedaj? Prenosni hladilnik na kolo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Timurlenk ::

šernk je izjavil:

Želim videt talenta, ki bo prevozil 20km v službo s povprečno hitrostjo 20km/h in se ob tem ne spotil. Ne LJ ne šteje, ker tam klancov ni! :)

sam se pa potim že sedaj, če grem le ven pometat dvorišče, ker mi je enostavno prevroče in sem bil celo zimo v sobi pri +10°C in imam 90kg na 190 cm višine, frendu je ravno tako vroče pa ima na 185cm višine okrog 70kg. kaj pa sedaj? Prenosni hladilnik na kolo?

kopalnica, tuš in garderoba v službi


ker to pa ja že vsi ponujajo

flipflop ::

Koliko imate do službe tisti, ki se vozite s kolesom?

LeQuack ::

Tajnica: "Šefa ni v pisarni, se ravno tušira."
Quack !

šernk ::

kopalnica, tuš in garderoba v službi


seveda vsi do zadnjega, pri 1000 delavcih, bo točno 1000 tušev, da se vsi uspejo stuširati preden začnejo z delom :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

flipflop> Koliko imate do službe tisti, ki se vozite s kolesom?

Zdaj 10km, največ do zdaj 18km.

šernk> seveda vsi do zadnjega, pri 1000 delavcih, bo točno 1000 tušev, da se vsi uspejo stuširati preden začnejo z delom :)

Komot je en velik tuš za vse!

Ejsi_Disi ::

Peesda, eni pa ste... Nič bolj ne zašvicaš na kolesu, kot pa da se premakneš iz hladnega avta ven na vročino ter iz vročine spet v hladno pisarno. Jaz bi se z veseljem vozil v službo s kolesom, če bi mi le šiht to omogočal.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Timurlenk ::

ne, sploh ne

Mesar ::

Če hitro hodiš si počasnejši kot če se počasi pelješ s kolesom, s tem da boš pri hitri hoji zašvical, govorimo na razdalje 5km+ oziroma s kolesom lahko dalje. Moreš pa imet voljo, kondicije niti ne rabiš toliko razen če ste tu kateri res zaležani, ker se je vseeno lažje vsest v avto in odpeljat če veš kje boš parkiral in kdaj/kje so prometne konice.
Your turn to burn!

jype ::

Glede na to da vidiš direktorje v srajcah z mokrimi madeži pod pazduhami, čeprav so na poti iz mercedeza s klimo do pisarne prehodili zgolj par deset metrov od parkirnega prostora v garaži do dvigala...

Bo že nekaj na tem, da kolesarjenje ne spreminja bistveno pogojev za potenje (se pa jasno lahko potrudiš in prešvicaš, če malo bolj pritiskaš).

Mesar ::

jype je izjavil:

Glede na to da vidiš direktorje v srajcah z mokrimi madeži pod pazduhami, čeprav so na poti iz mercedeza s klimo do pisarne prehodili zgolj par deset metrov od parkirnega prostora v garaži do dvigala...

Bo že nekaj na tem, da kolesarjenje ne spreminja bistveno pogojev za potenje (se pa jasno lahko potrudiš in prešvicaš, če malo bolj pritiskaš).


Pravzaprav bo nekaj na tem. Redno kolesarjenje vpliva na to, da se manj potiš pri obremenitvah... nekateri pa pridejo do takih ekstremov, da že pri počasni hoji švicajo.

PS: Ne samo kolesarjenje, nasplošno fizična aktivnost vpliva na to, da telo boljše prenaša obremenitve.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

DOOM_er ::

do faksa imam 6 km s kolesom, ne zašvicaš ob normalnem tempu. Mislim tudi če maš vsaj malo kanček kondicije 6 km ob zmerni vožnji ne bi smel zašvicat. Drugače je če je zunaj 30 stopnij, takrat švicaš tako ali drugače, pa če si v avtu ali pa na kolesu ali peš. Je pa fajn it s kolesom, prideš zjutraj ob sedmih lepo k sebi se fajn zbudiš in si 100% pripravljen za faks.
Robots will steal your job. But that's OK

jype ::

Tudi meni kolesarjenje pospeši cirkulacijo, tako da jutranje kave ne potrebujem in je zato sploh ne pijem.

Timurlenk ::

jaz ne kolesarim, pa kljub temu ne rabim kafeja :D

jype ::

Timurlenk> jaz ne kolesarim, pa kljub temu ne rabim kafeja :D

Tebi pritisk dvigne že branje slo-techa? :)

Timurlenk ::

določenih komentarjev vsekakor
««
«
1 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14219714 (12541) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548916 (42205) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957057 (50247) jype

Več podobnih tem