» »

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo

««
22 / 34
»»

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Recimo, da imaš podjetje, ki se ukvarja s prodajo okrasnih loncev, ki so vredni 200€ na kos z plačilnimi pogoji, da se plača 2 tedna po dostavi.
Saj lahko si izmisliš poljuben fantazijski scenarij in dokaže karkoli hočeš. Kdo fizičnim osebam prodaja robo, ne da bi vnaprej dobil denar?

Storitve praktično vsakdo. V najboljšem primeru imaš predplačilo + poračun naknadno.

VoKa je opravil storitev čiščenja greznice.

Nazadnje, ko sem plačeval enem privatniku, sem mu vnaprej plačal samo za material po predloženih predračunih, celotno delo je bilo plačano naknadno. Pa še predračunov ne bi rabil plačati, če ne bi bila, po njegovih besedah, cela j**ba, ker nima več denarja, da ga bi založil za material.

Na koncu se mi je še posebej zahvalil, ker sem mu končen račun plačal natančno na vnaprej dogovorjen dan, ker tega ni bil navajen.

Tako, da ja. VoKa morda ne toliko, ampak mali podjetniki še kako čutijo vsak neplačan račun, pa naj bo 100€ ali pa 1000€. Vsaj en celo do te mere, da je vsaj enkrat osebno poklical ter se zahvalil tistemu, ki je plačal takrat, ko je bilo dogovorjeno.

St235 ::

Xgeneration je izjavil:

Nesorazmerje ni vpitje, da ni fer.
Neki mi butate tuki, da nimam argumentov?! 400€ : 140k€ To je moj edini, tk kot predpostavka, ki, če ne drži, poruši vse ostalo.

Gre se za princip, ko napišeš 1000€ kazni za prehitro vožnjo Kresalki in brezdomcu. Seveda - oba sta potencialna morilca. Ona bo plačala pa se vozla naprej. On pa bo tud ves srečen, ker ne bo več spal na ulici.

Taka nesorazmerja V SPLOŠNEM niso normalna.

@Keyser Seveda pa je Vaskrsić budalo. In res me tišči KOZLAT, ko se eni ves čas obešate na konkreten primer, jaz pa že od začetka pravim, v vsakem postu, da SISTEM tega ne bi smel dopuščat.

Sistem bi moral zagotovit, da bi podjetje od Vaskrsića dobilo 124€ z obrestmi v roku pol leta.

In - še zadnjič - NE MI GOVORT, DA NI BLO MOČ ZARUBIT ČESA DRUGEGA KOT HIŠE. Ker to je pač absurd.-


Ne govorimo ti tega mi, ampak je on sam to trdil tako sodišču kot rubežnikom. "Nimam nič kar mi lahko rubite." In ko ni ostalo ničesar drugega so rubili hišo.

DA argumentov nimaš je pa očitno, če v primer rubeža hiše zokitu vlečeš kresalko, brezdomece in prometne predpise. Na ta primer se pa obešamo z zelo enostavnega razloga. Ker je naslvo teme: Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo. Odpri temo z naslovom : Xgeneration nebuloze o slovenskem pravnem sistemu pa bo.

Matako ::

Ne vem zakaj toliko tulite "kaj mu ni bilo mogoče zarubiti kaj drugega?".

Je bilo mogoče pa kaj? Hiša je lastnina, tako kot avto, štumfi ali karkoli. Ničesar svetega ni v njej zato, ker je "streha nad glavo". So mu pač zarubili bajto.

Če te nevarnost rubeža hiše moti, ne bodi lastnik ampak raje najemnik in izigravaj naprej. Če že izigravaš. Preprosto.

Sit sem tega Zokija V. Tip je dobil po pički, konec debate - upam, da ne zadnjič.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mehmed ::

Okapi je izjavil:

Kdo fizičnim osebam prodaja robo, ne da bi vnaprej dobil denar?

O.


Srsly? Ne poznas fizicne osebe, ki je kdaj kaj kupila na lizing ali pa obroke?

St235 ::

Xgeneration je izjavil:

@Lakotnik29

Seveda. Ampak zato naj mu trgajo mesečni dohodek. Ne pa hiše. Sam je kriv, ampak sistem bi za to moral poskrbet.


DAJ PREBERI TEMO, če bi bilo z TRR možno rubit bi bila zadeva zaključena tri leta nazaj, ker takrat tega ni bilo možno naredit je šla zadeva naprej. Če bi velecenjeni Zoki odpisal na EN sam dobis sodišča bi lahko preusmeril rubež na svoj TRR, če bi imel denar. Pa ni. Če bi zoki plačal kar je dolžan, bi preprečil rubež pa ni.

Predvsem pa kakšen osebni dohodke, če človek NIMA osebnega dohodka?

Na koncu je sorazmernost popolnoma postranskega pomena. Gre za to da je bil posameznik denar dolžan in je ŠTIRI leta ignorial vse postopke in izigraval sistem potem je pač dobil po prstih.

Popolnoma samoumevno je,da se ne sme rubit nepremičnine na prvo žogo. Ampak enako samoumevno je tudi, da je po določenem času potrebno dolg poravnati tudi z drastičnimi sredstvi, če drugače ne gre.

Zoki je imel ŠTIRI leta časa da plača ta minoren znesek. Ravno tako je imel v postopku nebroj možnosti ,da se ta znesek poravna tudi na drug način (rubež premičnin) in šele ko se je ŠTIRI leta se izogibal plačilu in ignoriral sodišče, so se odločili za tako drastično sankcijo.

Bi pa tukaj nekateri radi zgodbo predtsvili, kot da je bogi Zoki še ne teden dni nazaj pozabil plačat račun in zlobno grdo brezčutno sodišče se mu je brez vprašanja usedlo na nepremično, ker ima seveda svoje lastne interese v zgodbi. Bullshit, da glava peče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Kenpachi ::

Xgeneration je izjavil:


In - še zadnjič - NE MI GOVORT, DA NI BLO MOČ ZARUBIT ČESA DRUGEGA KOT HIŠE. Ker to je pač absurd.-


Simple vprašanje za da/ne:

Ali je v tem konkretnem postopku bilo poskušano rubiti premičnine (štumfi)? Da/Ne
Zaraki Kenpachi.

St235 ::

Simple odgovor: REAT THE FUCKING TOPIC.

Seveda je bilo, dvakrat glede na objavljene dokumente.

XsenO ::

Bi pa tukaj nekateri radi zgodbo predtsvili, kot da je bogi Zoki še ne teden dni nazaj pozabil plačat račun in zlobno grdo brezčutno sodišče se mu je brez vprašanja usedlo na nepremično, ker ima seveda svoje lastne interese v zgodbi. Bullshit, da glava peče



Lih to je problem, ker so naši vrli mediji od dneva 1 na zvonove obešali točno to: "pozabil plačati 124 EUR za par dni in so mu pobrali hišo"
Naivna raja zmanipulirana pa takoj v bran.

Tudi sam ko sem privič slišal zgodbo na rtvslo1 pred 3-4 tedni sem si rekel, da so zmešani in bil prepričan, da je bila kakšna manipulacija. No 2 tedna pol se je vidlo, da edini ki tukaj manipulira je Zoki...
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Mehmed ::

 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

BALAST ::

Vprašanje je kdo služi na takih novicah?
Kdo širi neresnico o dogodku ima največji zaslužek! 8-)

Vrstni red je sledeč:

1.Rumeni tisk
2.Pravniki
3.Policisti
4.Sodniki
.
.
.
101.Upniki
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Xgeneration ::

Dej, ne mi o branju teme no.

skoraj VSE VEM O TEJ TEMI. Vem za skoraj VSE načine, na katere so skušali prit do dolga. Sem večkrat bral temo tukaj gor, danes pač prvič komentiram (ker nadgrajujem telefon in mam čas vam težit :)).

Raj razmišljajte o svojih logičnih napakah. Najprej napišete, kok je melo Vaskrsičevo podjetje lani dobička več deset tisoč €, pol pa o tem, DA NI NAČINA, DA MU BI RUBILI KARKOLI DRUGEGA KOT HIŠO.

Pa dajte no..

Glavni argument pri rubežih BI MORAL BITI sorazmerje. Rubi se 4 ali 5-kratnik dolga, ker pri prodaji na teh dražbah itak nikoli ne dosežeš prve izklicne cene. Ne pa več sto kratnik. Omejitev bi lahko bila pri 10-kratniku dolga. Če take stvari ni, pač pogledaš, kje je skrit denar.
LP

Zgodovina sprememb…

Yossarian ::

BALAST je izjavil:

Vprašanje je kdo služi na takih novicah?
Kdo širi neresnico o dogodku ima največji zaslužek! 8-)

Vrstni red je sledeč:

1.Rumeni tisk
2.Pravniki
3.Policisti
4.Sodniki
.
.
.
101.Upniki


Šefe, s točko 4 si totalno usekal mimo. Idrijska sodnica zaradi tega ne bo dobila niti za cent večje plače. To si zdaj kar tako, malo čez palec, usekal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Keyser Soze ::

Xgeneration je izjavil:

@Keyser Seveda pa je Vaskrsić budalo. In res me tišči KOZLAT, ko se eni ves čas obešate na konkreten primer, jaz pa že od začetka pravim, v vsakem postu, da SISTEM tega ne bi smel dopuščat.

Sistem bi moral zagotovit, da bi podjetje od Vaskrsića dobilo 124€ z obrestmi v roku pol leta.

In - še zadnjič - NE MI GOVORT, DA NI BLO MOČ ZARUBIT ČESA DRUGEGA KOT HIŠE. Ker to je pač absurd.-

Sistem ne dopušča tega, če delaš stvari by the book. Še več, sistem te niti povoha ne oz. te ne more povohat, če delaš stvari by the book.

Ko ga začneš srat, takrat se pa začenjo ponavadi problemi s sistemom. Bolj kot ga serješ, večji so problemi. Sploh, če nisi dovolj izobražen, da bi se bodel s sistemom.

Ukrep je bil sorazmeren Vaskrsićevemu jebivetrstvu. Če bi on ignroanco dal na stranski tir in samo malo povohal zadevo, bi se najverjetneje vse skupaj končalo s kakšno izvršbo na TRR. Konec zgodbe.

Nikakor, v nobenem primeru, ki je kolčkaj sličen temu, pa ne moreš vpit o nesorazmernosti in nedopustnosti takšnega početja sistema. Edino pravilno, da imamo takšen sistem. Ker ti, v kolikor to sam dopustiš, onemogoča prevaro tudi na bolj drastične načine.

P.S.: Tip z 60 tisočaki prihodkov v enem letu še zdaleč ni eksistenčno ogrožen. Najemnine v tistem koncu verjetno niso enormne oz. za njega zgolj drobiž. Da je pa nepremičnina svetinja in kot takšna nedotakljiva, si bo pa pač treba tud zbit ven iz glave. Marsikdo si je niti privoščit ne more, kaj šele da si lahko privošči, da jo bo izgubil.

P.S.: http://www.bizi.si/SIJAJ-ZORAN-VASKRSIC... - Toliko o dobičku. Tip ni padel z lune. V nekaterih pogledih.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

5pellfire ::

Xgeneration je izjavil:

Dej, ne mi o branju teme no.
skoraj VSE VEM O TEJ TEMI. Vem za skoraj VSE načine, na katere so skušali prit do dolga. Sem večkrat bral temo tukaj gor, danes pač prvič komentiram (ker nadgrajujem telefon in mam čas vam težit :)).
Raj razmišljajte o svojih logičnih napakah. Najprej napišete, kok je melo Vaskrsičevo podjetje lani dobička več deset tisoč €, pol pa o tem, DA NI NAČINA, DA MU BI RUBILI KARKOLI DRUGEGA KOT HIŠO.
Pa dajte no..

Ni imel podjetja, bil je s.p., sam se je baje (celo po TV) pohvalil da je imel lani prihodkov cca.60K, bajta je bila prodana predlani (oktobra 2010), 2010 je zaključil z
-9.385 EUR (idi iskat na BIZI), prihodkov pa 34K.
Tisto za 60K je pomoje kr nekaj bleknil, češ mel sem take prihodke, rubili pa so mi bajto, ni pa povedal da je večino teh prihodkov bilo
plačano na roko. Cin cin DURS!

XsenO ::

Iz bizi
Stroški plač 0 0
Drugi poslovni odhodki 0 35.690

Kaj si je tip izplačeval štipendijo namesto plače? :P
1 + 1 = 1

Xgeneration ::

Ja, ampak to je pol drug problem, a ne?! Siva ekonomija. Če je DURS ni zaznal, je to problem države. Vaskrsić je torej revež, z izgubo.

Ampak verjetno 60k€ nima v štumfih. Če bi sistem deloval, bi se vse videlo, sploh pri nekom, ki ima S.P. (pogovorno rečeno podjetje), kam je denar šel. In če ima tip ves denar naložen v svojo hišo, mu pač naj zarubijo kamin.

Še en ARGUMENT, da imam prav. Sistem je v kurcu. To je moj point. In zdej spet čakam, da mi nekdo začne o tem, da nesorazmerje ni važno. Jebivetrstvo se pač zaenkrat še ne da ovrednotit, razen z obrestmi, tak da tukaj tvoj post pač ne zdrži.
LP

Keyser Soze ::

Kako, če je vsaka uvedba dodatnega nadzora nad finančnimi transakcijami nesorazmeren ukrep napram pravici do zasebnosti?

Mal ne veste kaj čte.
OM, F, G!

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Recimo, da imaš podjetje, ki se ukvarja s prodajo okrasnih loncev, ki so vredni 200€ na kos z plačilnimi pogoji, da se plača 2 tedna po dostavi.
Saj lahko si izmisliš poljuben fantazijski scenarij in dokaže karkoli hočeš. Kdo fizičnim osebam prodaja robo, ne da bi vnaprej dobil denar?

O.

Mobitel... Simobil...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

arnecan1 ::

St235 je izjavil:

ODGOVOR: Prečitaj moje prejšnje poste. Se pa strinjam, da pogodbe niso larifari. Ampak to je razumljivo večini ljudi, kot to, da je voda pač mokra. Tistim, ki jim to ni, pač vržeš v vodo, da jim to pokažeš, ampak ni jih potrebno zaradi tega utopiti.


Točno tako, zato pa najprej probaš trgat denar z TRR, če ne gre sledi rubež premičnin in če ti po štirih letih še vedno ne verjame, daje voda mokra in se ti zraven smeje v obraz in požvižga na vse postopke, ga porineš v vodo. Ampak ker smo prijazni poskrbiš, da ne utone.

In tukaj ni bilo nič drugače. Njegova eksistenca nikakor ni ogrožena, ker mu z rubežem ni bilo odvzeto sredstvo preživljanja.


Hja, širijo se govorice, da niso ogroženi, o nekih 60.000€ letnega prihodka, 1 ali 2 stanovanjih... Če je to res, bom malo lažje spal, ampak mogoče so to le govorice. Vsekakor niso bili reveži, ampak odvzem hiše krepko pod tržno ceno, te lahko vrže v eksistencialno krizo in morda nikdar več ne prideš na zeleno vejo. Imam še en dokaz, da je Vaskrsić bil bedak. Če bi 1/2 hiše že pred časom prepisal na mater, ženo ali otroke, bi bila mala verjetnost, da bi hiša bila prodana, bi pa to bil vseeno dober pritisk na njega, da dolg povrne, saj je potem skoraj nemogoče hišo prodat drugemu, oz. dobit kredit pri banki. In če je potem na drugi strani sodnica, kot je, smo pač dobili epilog, kot smo ga.

Me pa skrbi še nekaj drugega. Popolna odsotnost zdravega razuma, obzirnost do soljudi, POGLEDAT ŠIRŠO SLIKO, da lahko s svojimi dejanji prizadenemo tudi ljudi, katerih sicer nismo mislili. Sklicevanje na LEGALNOST, oz. ZAKONITOST vidimo vsak dan pri tajkunih, tako da se človek vpraša, ja pa kod je pisal takšne zakone, mar oni sami. Druga stvar pa je LEGITIMNOST in te manjka danes ne samo v Sloveniji, že kar v celem Zahodnem svetu.

Ta kriza je delno pojav cikličnih kriz, ki se pač pojavljajo na določeno število let, še posebej v kapitalizmu so izražene. Pa niso nujno samo slabe, saj ščistijo organizem, izločijo tujke in omogočijo zdravemu delu, da se rešen balasta zopet dvigne kot feniks iz pepela. Ta kriza je verjetno tudi del del tega, se pa bojim da večji del izvira iz pomanjkanja vrednot, ki se vidi pri tako malih stvareh, kot je to, da se danes praktično noben mladenič na avtbusu ne odstopi sedeža starejšim. NE TAKO DOLGO NAZAJ JE TO BILO NEPISANO PRAVILO, DANES TO DELA SAMO ČUDAK, JE ŽE IZLOČEN IZ DRUŽBE SOVRSTNIKOV. In tako ljudje se bodo nekoč prerinili v ospredje, v tki. elito in sistem bo še samo bolj pokvarjen, tako dolgo, dokler se ne bo popolnoma zrušil. vse države in civilizacije so doživele konec v svoji prvotni obliki od Rimskega imperija, do drugih imperijev, ampak ene so se obdržale in ponovno prerodile, spet druge so popolnoma propadle in bile preplavljene s strani bolj zdravih narodov. Jaz upam, da bo Evropa našla pot iz tega, ampak pri tem nam ne bo pomagal noben gospodarsko razvoj in reforme, če ne bomo spremenili naših vrednot, v dobro nas in še bolj naših otrok. Reforme bodo stvari samo zaflikale za nekaj let, nič drugega. Psi lajajo, karavana gre dalje. Še ne dolgo nazaj so po vsej Evropi pustošile vojne, lakota, povprečna življenska doba je bila 55 let, vsak drugi ali tetji otrok je umrl. Bog ne daj, da to izkusimo.

Malo sem se razpisal in zašel z teme. Vzporednico pri tem pa vidim v tem primeru. Vaskrsić se je pokazal popolnoma kot človek brez morale, brez osnovnih vrednot. Ampak odnos sodstva, kako je razrešil ta problem in (pre)veliki del ljudi, ki temu ploska pa tudi kaže na situacijo, o kateri sem govoril zgoraj.

Kenpachi ::

Xgeneration je izjavil:

Vem za skoraj VSE načine, na katere so skušali prit do dolga.


No, kaj potem bluziš. Hoteli so vzet denar. Ni ga blo. Hoteli so vzet štumfe. So življenjskega pomena. So hotli vzet bajto. Ni šlo sprve. So hoteli vzet bajto -50%. Uspešno.

V vsakem trenutku je pa lahko Zoran rekel: "wtf, na dnar, speljte se." ali pa "omg, nimam dnarja, a se loh mal drugače zmenmo". Pa ni. Niti enega niti drugega ni izrekel niti ničesar vmes.

V čem je zdaj problem? Kakšno nesorazmerje?

Zgolj zaporedje pravnih postopkov, ki so zasnovani tako, da so upniki poplačani (keri kreteni, želijo denar za svoje storitve lol). Grdigrdi sistem, res.
Zaraki Kenpachi.

Keyser Soze ::

arnecan1 je izjavil:

Me pa skrbi še nekaj drugega. Popolna odsotnost zdravega razuma, obzirnost do soljudi, POGLEDAT ŠIRŠO SLIKO, da lahko s svojimi dejanji prizadenemo tudi ljudi, katerih sicer nismo mislili. Sklicevanje na LEGALNOST, oz. ZAKONITOST vidimo vsak dan pri tajkunih, tako da se človek vpraša, ja pa kod je pisal takšne zakone, mar oni sami. Druga stvar pa je LEGITIMNOST in te manjka danes ne samo v Sloveniji, že kar v celem Zahodnem svetu.

In sodnik tega boš ti? Al kako se bomo zmenili, kje bomo potegnili mejo sorazmernosti? Kaj bo še legitimon in kaj ne?

Tam kjer boš rekel ti? M. Zupančič? ESČP? ZDA? Kje? Mogoče tam kjer bo hotela večina naroda, ki tvori suvereno državo? Ne vem no, odločmo se kaj hočemo. Pol pa tisti, ki jim to absolutno ne sede najdejo eno Indijo Koromandijo, kjer velja njihov sistem in adijo banda. A ne bi blo najlepš?
OM, F, G!

Invictus ::

Mislim da velja v vseh pravnih sistemih, da te nepoznavanje zakonov in pravnih postopkov ne reši pred kaznijo.

Ampak tip je dobil kar je hotel. Poleg tega me zanima od kje mu 60k dohodkov na leto? Če jih ni bilo na nobenem računu?

Primer za davčno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Me pa skrbi še nekaj drugega. Popolna odsotnost zdravega razuma, obzirnost do soljudi, POGLEDAT ŠIRŠO SLIKO, da lahko s svojimi dejanji prizadenemo tudi ljudi, katerih sicer nismo mislili. Sklicevanje na LEGALNOST, oz. ZAKONITOST vidimo vsak dan pri tajkunih, tako da se človek vpraša, ja pa kod je pisal takšne zakone, mar oni sami. Druga stvar pa je LEGITIMNOST in te manjka danes ne samo v Sloveniji, že kar v celem Zahodnem svetu.


Kako lahko govoriš o odsotnosti zdravega razuma? Šlo je za raubež posamezniku, ki je štiri leta ignorial sodni sistem in ni hotem poplačat dolgov? Sodišče je štiri leta "trošilo" davkoplačevalski denar zato, da bi iz enega goljufa zvleklo zneske, ki jih je bil dolžan. Pri tem so izčrpali vsa blažja sredstva in po štiri leta trajajočem postopku izvedli rubež nepremičnine.

Edina stvar skregana z zdravim razumom bi bila, če bi sodišče na koncu reklo jebat ga, naj pač ostane dolžan, kot bi nekateri na tem forumu radi videli, ker bogi revček je ostal brez hiše.

Njegov eksistenčni minimum pa niti pod razno ni ogrožen, ker zaenkrat še nisem slišal, da bi se za prag revščine štelo, da moraš bit lastnik nepremičnine. In kakorkoli si nekateri v RS radi domišljajo, da je nepremičnina od boga dana temu že davno ni tako.

Yossarian ::

No, službeni nadzor je pokazal, da ni bilo nepravilnosti.

Mislim, da je razlaga izčrpna in prepričljiva.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Jou, pa kaj si ti nor.

Korupcija je sistemska. Sivi možje pa kufri pa to. Itak da je tole poročilo samo produkt korumpiranega sistema, ki bo ščitil samega sebe. Resistance is futile. Al kako že rečejo.;((
OM, F, G!

Ziga Dolhar ::

Iz poročila o službenem nadzoru tudi izhaja, da so zmotne trditve, ki so se pojavile v javnosti, da do sklepa o domiku, ko naj bi bilo ,,vse prepozno", dolžnik ni prejel nobenega sodnega pisanja. Dolžniku oz. dolžnikovi soprogi so bila namreč vročena tri sodna pisanja, in sicer sklep o domiku, pred tem pa tudi sklepa o izločitvi nepremičninske izvršbe upnika v poseben spis, ter nadaljevanje izvršbe za izterjavo terjatve tega upnika na nepremičnine dolžnika in pristopu te izvršbe k drugi izvršilni zadevi, ki se je vodila po predlogu vodilnega upnika. S tem, da se tudi za poplačilo terjatve v višini 124,38 EUR vodi izvršba na nepremičnine, je torej bil dolžnik seznanjen na enak način kot s sklepom o domiku. Vročitev drugih sklepov in odredb je bila opravljena s fikcijo vročitve, ki je skladno z Zakonom o pravdnem postopku zakonit način vročitve, pri čemer so bila vsa pisanja poslana na (isti) naslov, na katerem je dolžnik očitno stanoval.


Auč.
https://dolhar.si/

Mehmed ::

Evo arnecan, imas napisano kar smo ti pravili.
Upnik ni predlagal namesto drazbe ampak poleg drazbe.
Sodnica nima dolznosti ustaviti drazbo.
Odredba o prodaji je bila ze v teku, ko je voka dal dodaten predlog.
Tudi ce bi ob predlogu voka hotela, ne bi bilo pogojev za ustaviti drazbo.
Ce bi drazbo ustavila, bi si presiroko razlagala zakon.

Mehmed ::

Pa se del po drazbi (kot ga jaz razumem).
Postopek se ne konca s trenutkom, ko se hisa proda. Zato je njemu uspelo placati po drazbi.
Mu pa to ni pomagalo, ker da bi se drazba razveljavila, bi se morala izkazati za nezakonito ali pa ce kupec ne bi placal. Katerikoli drug razlog bi posegel v pravice kupca.

Okapi ::

Ampak tip je dobil kar je hotel.
Tako kot oni v Savdski Arabiji, ki jim roko odsečejo, ne. Pa za smrtno kazen si tudi, verjetno?

O.

XsenO ::

Druga država drugi zakoni
1 + 1 = 1

PaX_MaN ::

Okapi je izjavil:

Ampak tip je dobil kar je hotel.
Tako kot oni v Savdski Arabiji, ki jim roko odsečejo, ne. Pa za smrtno kazen si tudi, verjetno?
O.

Ker živim v Sloveniji, pričakujem, da se izvaja tukajšnji pravni red.
Kaj ima sekanje rok v SA - kar vršijo za krajo, ne nepoplačilo dolga, BTW - mi ostaja neznanka.

arnecan1 ::

Takšno odločitev sem pričakoval, kar sem tudi že prej napisal in bi bil prijetno presenečen, če bi bilo drugače. Mene niso prepričali. Sodnica je pač dobila pomoč, ki je je od svojega ceha tudi javno zahtevala. Napisanega pa ni bilo nič takega, kar se že nismo pogovarjali.

Njihov citat, ki opravičuje dejanje sodnice: pri upnikovem predlogu je šlo za naknaden dodaten predlog izvršilnih sredstev in ne za morebitno nadomestitev dovoljenih izvršilnih sredstev z novimi. Tudi ob takojšnji ugoditvi njegovemu predlogu ob odsotnosti kakršnegakoli drugega predloga ali dejanja katerekoli izmed strank v postopku, da naj se izvršba na nepremičnino prekliče, ne bili podani pogoji za preklic druge javne dražbe. Razlaga, da bi bilo treba zgolj zaradi abstraktne možnosti poplačila iz drugih sredstev in predmetov izvršbe že odrejeno prodajo preklicati, bi predstavljala preširoko razlago 3. Člena ziz in možno podaljševanje izvršilnega postopka. Zgolj možnost plačila terjatve, ki se pokaže med postopkom in ki bi za dolžnika lahko prestavljala primernejše sredstvo ali ugodnejši način izterjave dolga, od tistega, ki je že v teku, tudi ne more biti razlog za odlog izvršbe po presoji samega sodišča.

Predvsem stavek, da "zgolj zaradi abstraktne možnosti poplačila iz drugih sredstev in predmetov izvršbe že odrejeno prodajo preklicati, bi predstavljala preširoko razlago 3. Člena ziz in možno podaljševanje izvršilnega postopka. ", kaže na popolno razčlovečenje velikega dela sodnikov. Pa ne bi rad bil tečen, ampak prečitajte si dr. Zupančiča.

Torej to pomeni, da če bi figurativno rečeno, nekdo moral vrniti določeno vsoto, ne preveliko, npr. 4. 800€, pa ne bi mogel dobiti kredita, nima sorodnikov, ne more si sposoditi denarja, nima drugega premoženja kot enosobno stanovanje, ničesar ne more prodati, nima avta, ima 2 otroka, ampak dobiva eno manjšo plačo. In nekomu je dolžen denar, se ne moreta dogovoriti, da bi mu vračal dolg obročno in upnik sproži izvršbo na trr in hkrati nepremičnino. Ker so tukaj še obresti, pa stroški postopka, traja vračanje dolga z rubežem trr-ja kar dolgo, npr. Po 2, 5 letih je vrnjeno 85% dolga s pp. In po tem času se tudi razpiše ii. Dražba, kjer se mu enosobno stanovanje proda za 50%. Torej sodnik ne sme zadržati dražbe, saj ne mislim da za nerazumno dolgo časa, ampak recimo za 10 mesecev, ko bi bila poravnana vsa terjatev. To opravičuje poročilo tega sodišča. Živelo sodišče. Zdaj pa tako pogumno še na tajkune.

"konkretnega primera seveda ne morem komentirati. Kar pa zadeva pojasnila te sodbe, bi vendarle rekel, da gre za bolezen vzhodnoevropskih pravnih sistemov: za neverjeten mehaničen pravni formalizem, kjer sodniki ne odločajo po zdravi pameti v kontekstu vsakega primera posebej, ampak mehanično vlečejo sklepe iz neke fiktivne enačbe. Skratka: sodnik mora imeti predvsem zdravo pamet in seveda pravno znanje. Nekdo, ki odloča mehanično, je slabši kot računalnik. To je sicer pravni formalizem, ki je značilen za vzhodnoevropske države. "

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Mehmed je izjavil:

Evo arnecan, imas napisano kar smo ti pravili.
Upnik ni predlagal namesto drazbe ampak poleg drazbe.
Sodnica nima dolznosti ustaviti drazbo.
Odredba o prodaji je bila ze v teku, ko je voka dal dodaten predlog.
Tudi ce bi ob predlogu voka hotela, ne bi bilo pogojev za ustaviti drazbo.
Ce bi drazbo ustavila, bi si presiroko razlagala zakon.


Brez skrbi, če bi si sodnica po tvojem preširoko razlagala zakon (nekdo bi rekel razumno), bi Vrhovno sodišče napisalo poročilo, ki bi dejanje sodnice opravičevalo.

Edini kateri bi v Sloveniji lahko razrešil zadevo, je Ustavno sodišče, pa zadeve spolh niso vzeli v obravnavo.

Sicer pa sem v prejšnjem postu napovedal, da sodnica ne bo dobila po prstih, zato nisem rabil tvojih dobronamernih nasvetov. Vi ste že tako zagovarjali zmagujočo stran, zato tega ne jemljem kot poraz.

Če pa zadeva ne bo prišla na Evropsko sodišče za človekove pravice, potem pa se mi boš res lahko posmehoval, ker bo moja razlaga zadeve poražena. Torej bitka je dobljena za vas, vojna pa še poteka. Se slišimo za par mesecev.

Pithlit ::

arnecan1 je izjavil:

Vsekakor niso bili reveži, ampak odvzem hiše krepko pod tržno ceno

A se lahko neha s tem idiotizmom?

Bajta je bila ocenjena na 140k.
Bajta je bila dana na trg za 140k.
Trg je ocenil da bajta tega denarja ni vredna.
Bajta je bila dana na trg za 70k.
Trg je bajto pohopsal za 70k in s tem ocenil da več ni vredna.

TO je tržna cena. Tako da dejte nehat s tem kako so ga okol prnesli.
Life is as complicated as we make it...

PaX_MaN ::

Če pa zadeva ne bo prišla na Evropsko sodišče za človekove pravice, potem pa se mi boš res lahko posmehoval, ker bo moja razlaga zadeve poražena. Torej bitka je dobljena za vas, vojna pa še poteka. Se slišimo za par mesecev.

Katera pravica mu je pa bila kršena?
(To se te že par strani sprašuje, pa si še kar tiho.)
Pa seveda, če mu slučajno uspe na ESČP in pride zaradi tega do sprememb zakona bom tole "vojno" zaključil s pobudo/zahtevo za referendum.
Se uomo takrat slišal.


[...]
nekdo moral vrniti določeno vsoto, ne preveliko, npr. 4.800€
[...]
zadržati dražbe, saj ne mislim da za nerazumno dolgo časa, ampak recimo za 10 mesecev, ko bi bila poravnana vsa terjatev
[...]

To je 480€/mesecev. Glede na to, da govoriš o nekomu ki ne more dobit kredita, nima sorodnikov, ne more si sposobit denarja, nima druzga premoženja kot enosobno stanovanje, ne more nč prodat, ma 2 otroka za preskrbet, dobiva pa eno manjšo plačo, zelo močno dvomim, da bi mu celo v 10 letih(=40€/mesec) uspelo to odplačat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Daedalus ::

Bajta je bila ocenjena na 140k.
Bajta je bila dana na trg za 140k.
Trg je ocenil da bajta tega denarja ni vredna.
Bajta je bila dana na trg za 70k.
Trg je bajto pohopsal za 70k in s tem ocenil da več ni vredna.


Na hitro prodano na ne preveč oglaševani javni dražbi ni lih zanesljiv model ocenjevanja tržne vrednosti nečesa.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

XsenO ::

Na hitro prodano na ne preveč oglaševani javni dražbi ni lih zanesljiv model ocenjevanja tržne vrednosti nečesa.


Če me spomin ne vara je bila dražba objavlena po pravilih in celo direktni interesent (aka mr. Vasrkršič) je bil celo osebno vabljen. 2x krat
Če pa te moti "ne preveč oglaševani javni dražb" pa magari podaj predlog, da se na javni televiziji pred dnevnikom objavijo vse take dražbe.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

BlueRunner ::

arnecan1 je izjavil:

Takšno odločitev sem pričakoval, kar sem tudi že prej napisal in bi bil prijetno presenečen, če bi bilo drugače. Mene niso prepričali. Sodnica je pač dobila pomoč, ki je je od svojega ceha tudi javno zahtevala. Napisanega pa ni bilo nič takega, kar se že nismo pogovarjali.

Sedaj pa še navedi kje sem te narobe citiral, ko sem napisal, da si se tako ali tako že odločil, da je sodnica ravnala narobe, nadzor pa to lahko to tvoje stališče samo potrdi ali pa ne.

arnecan1 je izjavil:

"konkretnega primera seveda ne morem komentirati. Kar pa zadeva pojasnila te sodbe, bi vendarle rekel, da gre za bolezen vzhodnoevropskih pravnih sistemov: za neverjeten mehaničen pravni formalizem, kjer sodniki ne odločajo po zdravi pameti v kontekstu vsakega primera posebej, ampak mehanično vlečejo sklepe iz neke fiktivne enačbe. Skratka: sodnik mora imeti predvsem zdravo pamet in seveda pravno znanje. Nekdo, ki odloča mehanično, je slabši kot računalnik. To je sicer pravni formalizem, ki je značilen za vzhodnoevropske države. "

Naravnost iz ust nekoga, ki bi se ga dalo označiti tudi za šovinista, ki v istem pogovoru razglablja o tem, da je težava verjetno v pesticidih, ki zavirajo razvoj moških možganov. Vendar pa posebej poudari, da ni stvar feminizacije sodstva, kar si bi lahko kdo zmotno mislil pri njegovem opisovanju pomakljivosti moških sodnikov.

Daedalus ::

Če pa te moti "ne preveč oglaševani javni dražb" pa magari podaj predlog, da se na javni televiziji pred dnevnikom objavijo vse take dražbe.


Ni slab predlog. Čeprav sem v resnici zgolj opozoril na napako v ocenjevanju doprinosa takelega "tržnega" ravnanja na ~realno (iztržljivo) ceno nepremičnine. Jasno je, da sodišča na javni dražbi ne zanima maksimalni iztržek. Ampak zgolj toliko, da se pokrije zahtevani znesek. Za katerega pa vemo, kako "velik" je, ane?

No, zdaj pa naj naše učinkovito sodstvo ob velikanski podpori zadovoljnega ljudstva, še odredi zrušitev kakega Jakličevega "dvorca". Komaj čakam.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlueRunner ::

http://www.javnadrazba.si/

Najbližje temu, da si redno na tekočem z vsemi dražbami nepremičnin v Sloveniji. Morda kakšna manjka, ampak dvomim.

Okapi ::

Trg je bajto pohopsal za 70k in s tem ocenil da več ni vredna.
Sem povsem prepričan, da tudi sam dobro veš, da nakladaš.

O.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Trg je bajto pohopsal za 70k in s tem ocenil da več ni vredna.
Sem povsem prepričan, da tudi sam dobro veš, da nakladaš.

Poznaš kakšen boljši način za natančno ugotovitev vrednosti konkretne nepremičnine v konkretnem trenutku?

Okapi ::

Nepremičnina ni salama, ki se prodaja v "konkretnem trenutku".

O.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Nepremičnina ni salama, ki se prodaja v "konkretnem trenutku".

Seveda, seveda. Verjetno se hiše prodajajo samo v nedoločenem času.

Izgovor, ker veš odgovor, samo kaj ko z njim ne moreš trolati.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

S takšno prodajo nepremičnine se dela škoda lastniku (ker ni dosežena prava tržna cena), kar ti je kristalno jasno, samo si ne upaš priznati, in narejena škoda je nesorazmerna dolgu, kar je vse, kar tule nekateri trdimo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

amigo_no1 ::

Je tukaj kdo iz Litije, ki ve kje je izseljena družina sedaj ?

XsenO ::

Kaj pa bi bilo sorazmerno? A čakati 4 leta za poplačilo dolga pa je sorazmerno?
1 + 1 = 1

Poldi112 ::

Okapi je izjavil:

S takšno prodajo nepremičnine se dela škoda lastniku (ker ni dosežena prava tržna cena), kar ti je kristalno jasno, samo si ne upaš priznati, in narejena škoda je nesorazmerna dolgu, kar je vse, kar tule nekateri trdimo.

O.


Seveda je prodano pod ceno. Ampak hej, imel je leta časa, da bi jo prodal po tržni ceni. A je problem? Jaz ga ne vidim :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

S takšno prodajo nepremičnine se dela škoda lastniku (ker ni dosežena prava tržna cena), kar ti je kristalno jasno, samo si ne upaš priznati, in narejena škoda je nesorazmerna dolgu, kar je vse, kar tule nekateri trdimo.

Prava tržna cena je najvišja cena, ki jo je nekdo v poljubno izbranem trenutku pripravljen plačati. Dražba je za ugotavljanje prave tržne cene zelo primerno orodje.

Če misliš flancati o nekih "poštenih" cenah in posledično nekih domišljijskih škodah, ki obstajajo samo v tvoji glavi, potem pa tudi OK. Ti bom pa tako rekel. Lahko sicer za nazaj z neko mero zanesljivosti ugotoviš katera je bila najvišja do takrat dosežena vrednost. Ne moreš pa na podlagi "past performance" napovedati ničesar o prihodnosti.

Ker tega ne moreš, je seveda kakršna koli v tvoji glavi izračunana škoda samo neka bujna domišljija, ki nima zveze z trgom, tržno ceno in dejansko vrednostjo nepremičnine.

Če pa lahko recimo na plus-minus 5.000EUR izračunaš kolikšna je po tvoje vrednost tiste hiše in to podkrepiš s kakšnim konkretnim dokazom, pa kar na plano s podatki in dokazi zakaj je tvoja ocena edina poštena vrednost. Verjamem, da bodo v društvu sodnih cenilcev in še kje tvoje inovativne metodologije nadvse veseli.

Zgodovina sprememb…

gendale ::

ne morem verjet da eni branite tega lopova

zarad takih mutnih poslov smo kjer smo

a vi bi njega branil

raj se vprašajmo kdaj bo naslednji najebal

recimo

hilda, zidar, ..

magar če jim organe zarubijo

pa pocrka golazen
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: WarpedGone ()
««
22 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20529756 (23311) 49106
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519922 (7955) Zmajc
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Odredba o prodaji nepremičnine

Oddelek: Loža
152708 (2367) Invictus
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524475 (6991) Mehmed

Več podobnih tem