» »

Hoh.de

Hoh.de

««
7 / 31
»»

whitefish ::

TechBeats je izjavil:

Whitefish

Mali dej ne bluzi, 560€ + plata 100 + ram ~60 pa je.


In bo razlika zelo kmalu pri novejših špilih, je že zdaj. 7870 je max 580gtx in ta je glih za glih pri 1080p, tko da samo move along..

Unih 8 virtualih jeder je pa tudi zelo dobrodošlo (future proof), če misliš da ne potem je konec debate iz moje strani.

HDD?Ohišje?Napajalnik?

^TMS^ ::

Bi morda kdo vedel, čemu mi na Hoh.de meče
Transaction cannot complete. The transaction cannot complete successfully. Instruct the customer to use an alternative payment method.
napako?
To iterate is human, to recurse divine.

s51as ::

Morda imaš dosežen/presežen limit na kreditni kartici.
It's just me myself and I

Anney ::

Spet jaz, imam še eno vprašanje, po sobotnem naročanju in neprejemu maila, sem včeraj naročil še enkrat, mail z nemškim TRRjem in ostalim je prišel takoj. Tako sem danes šel poravnati naročilo in jim poslal mail z dokazilom o plačilu, seveda odgovora nisem dobil, na strani pa še vedno piše naročilo v pripravi (Bestellung ist in Bearbeitung), plačano je bilo danes okoli 12.00 ure, artikli so vsi na voljo, zdaj pa me zanima kdaj bodo odgovorili, oz. kdaj bodo odposlali, nimam izkušenj z njimi, vem pa, da drugi to storijo še isti dan, ko je plačano.

Mail na katerega sem pisal je: service[afna]hoh.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

korenje3 ::

s51as, koliko časa traja da ti odgovorijo iz service@? sem pisal predvčeraj in vprašal če lahko menjam za drugo z doplačilom pa nobenega odgovora...

Anney je izjavil:

Spet jaz, imam še eno vprašanje, po sobotnem naročanju in neprejemu maila, sem včeraj naročil še enkrat, mail z nemškim TRRjem in ostalim je prišel takoj. Tako sem danes šel poravnati naročilo in jim poslal mail z dokazilom o plačilu, seveda odgovora nisem dobil, na strani pa še vedno piše naročilo v pripravi (Bestellung ist in Bearbeitung), plačano je bilo danes okoli 12.00 ure, artikli so vsi na voljo, zdaj pa me zanima kdaj bodo odgovorili, oz. kdaj bodo odposlali, nimam izkušenj z njimi, vem pa, da drugi to storijo še isti dan, ko je plačano.

Mail na katerega sem pisal je: service[afna]hoh.de


po moje boš dobil prej, preden ti bodo odgovorili... vsaj tako je bilo pri meni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Anney ::

Verjetno me bodo prej obvestili da je blo odposlano, ali? Nekako bi se moral tisti oranžni okvirček obarvati vsaj zeleno in se spremeniti status (Bestellung ist in Bearbeitung) ali se motim?

Skyman ::

pri meni je bilo tako da je bilo zeleno na njihovi strani dobil kodo da sem lahko sledil paketu cez 1dan dobim mail da je bilo poslano ter se enkrat kodo za sledenje nasledni dan pri meni doma :D

Anney ::

Ko si plačal, čez kolko časa je blo zeleno, isti dan al naslednji?

s51as ::

korenje, če se prav spomnim, je bilo kake 3-4 dni po tem ko sem poslal vprašanje.
Če boš pa klical po telefonu, ti priporočam da se pogovoriš z enim g. Renejem. Meni je on vse uredil po tem ko smo se po mailih kar nekaj časa pregovarjali. Z maili je blo malo čudno, ker sem jaz njim v ang in oni meni nazaj v nem... mislim da je takrat tudi google translate kako zakuhal :D
It's just me myself and I

pharaon ::

Naročil sem disk iz hoh.de, ker še nisem naročeval iz tujine, me zanima naslednje.
Kako izpolnim upn položnico za nakazilo?
Podatki, ki so mi jih poslali:

Bitte überweisen Sie den Betrag in Höhe von 110,35 EUR unter Angabe des Verwendungszwecks "318532" an die folgende Bankverbindung:
Kreditinstitut: Postbank Berlin
Kontoinhaber: HTM GmbH
Kontonummer: 0093 093 106
BLZ: 100 100 10
Bankdaten bei Überweisungen aus dem Ausland:
IBAN: DE59 1001 0010 0093 0931 06
BIC: PBNKDEFF


A je pri nakazilu v tujino potrebno uporabit kakšno drugo položnico? Prosim za pomoč.

Hvala.

s51as ::

Mislim da je vse enako kot če bi plačeval v slovenijo.
It's just me myself and I

pharaon ::

A številko "318532" vpišem pod referenco?
Kaj pa tista predpona SI12 pri referenci? A mora biti brez tega?

Anney ::

Številko 318532 vpišeš pod namen plačila. Najbolje da stopiš do banke in ti uredijo za skromnih 1,8EUR, pa si brezskrbi s potrdilom v roki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

pharaon ::

A referenco potem pustim prazno?

pharaon ::

Pod referenco vnesem potem "99" in nič drugega, če mi številke reference niso posredovali pri podatkih za plačilo?

darkolord ::

Lahko pa daš v prvo polje "00", v drugo pa številko "318532"

Anney ::

Če ga bo sistem spustil skoz, včasih ti e-sistemi kvačkajo in hočejo večmestno. če daš 00 bi moglo skoz it ja.

Sam sem plačal včeraj dopoldne + poslani 3je maili, pa do danes še nobenega odgovora ali posodobitve stanja, mučkajo pri tem hoh.de.

Jakob_X ::

Niso najbolj ažurni. Na email odgovor ponavadi čakaš 1 teden. Ko kaj naročiš boš najprej prejel naročilo, kasneje pa bo šele prišel mail z tracking številko :).

glaš ::

Anney je izjavil:


Sam sem plačal včeraj dopoldne + poslani 3je maili, pa do danes še nobenega odgovora ali posodobitve stanja, mučkajo pri tem hoh.de.


Dej umiri se malo 8-O Pri nakazilu preko banke verjetno traja kakšen dan, dva, do oni dobijo denar. In ne rabiš ti njim nobenih dokazil o plačilu pošiljat in jim težit za brez veze. Se od podatkov v nakazilu vidi od kje je denar prispel, s kakšnim namenom. In stanje naročila bo ostalo nespremenjeno dokler ti ne bodo odposlali paketa, o tem boš pa itak obveščen na email.

siniša ::

men se status nikol ni spremenil, tut ko sem dobil pošiljko :)

Anney ::

glaš je izjavil:

Anney je izjavil:


Sam sem plačal včeraj dopoldne + poslani 3je maili, pa do danes še nobenega odgovora ali posodobitve stanja, mučkajo pri tem hoh.de.


Dej umiri se malo 8-O Pri nakazilu preko banke verjetno traja kakšen dan, dva, do oni dobijo denar. In ne rabiš ti njim nobenih dokazil o plačilu pošiljat in jim težit za brez veze. Se od podatkov v nakazilu vidi od kje je denar prispel, s kakšnim namenom. In stanje naročila bo ostalo nespremenjeno dokler ti ne bodo odposlali paketa, o tem boš pa itak obveščen na email.



Če bi blo zame tako nebi blo problema, gre se za sodelavca ki gre čez 4 dni na morje in nujno rabi disk plus ostale naročene stvari(zakaj, me ne spraševati). Upam da jim uspe, bom tiho čakal :)

darkolord ::

"nujno rabi", pa vseeno gre naročati iz Nemčije?

Anney ::

Mislim da mora bit teden dni dovolj, da pride v našo deželico, svoj faktor pa prispeva tudi cena. Prišpral bo cca 70€ z vso robo kar je naročil s poštnino vred in mislim da je to dosti dober argument, zakaj nemčija, saj ni na koncu sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

s51as ::

Ja no to že ampak ko prav vsak ki je kdaj kej naročil iz hoha pove da je čakal cca 7-10 dni, pa res ne naročiš če se ti mudi...
It's just me myself and I

Anney ::

To sem spraševal včeraj, zvedel pa sedaj, pa dobro bo kar bo, povem ko dobim robo, ne obremenjujte se z mano :)

korenje3 ::

s51as, a ma un na hoh.de kak svoj e-mail?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

s51as ::

ne da bi jaz vedel... sem samo enkrat klical in sem njega dobil in je bil res prijazen... lahko da so vsi, samo dvomim ker po mailih se res nisem mogel nič zmenit.
It's just me myself and I

Anney ::

René Puttlitz - service(afna)shop-htm.de , verjetno je v službi danes, če ga kdo rabi, je pa res edini kateri odgovori. :)

korenje3 ::

v čem je pa razlika med @htm-gmbh.com in @shop-htm.de ?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Anney ::

Mislim da je eden servis, drugi pa trgovina,.

Master_X ::

Hmm... jaz sem zdaj prvič pri Hoh.de naročil in so mi uspeli po 4. dneh (včeraj) od naročila poslat mail v katerem piše, da ene banalne stvari, ki sem jo tak mimogrede zraven dal nimajo na zalogi (ko sem potrdil naročilo je bilo vse na max 2-4 Tage) in da jo pričakujejo čez dva tedna in da naj nazaj napišem na kratko kaj želim storiti. Napišem nazaj, da je moja nemščina zanič in na kratko v angleščini napišem če mi lahko artikel A zamenjajo z artiklom B (šel na njihovo stran, najdel artikel, ki bi naj bil na zalogi in ima točno enako ceno in bi ga recimo potreboval... skratka vse na pladnju brez komplikacij). In zdaj je 24 ur od tega (danes baje delajo) in nobenega odgovora. Taka komunikacija prek mailov mi ni najbolj všeč (časovno). Je pa mail prišel s service(afna)shop-htm.de kamor sem tudi potem odgovor poslal.

s51as ::

anney ja on je tudi meni takrat pomagal :D
It's just me myself and I

korenje3 ::

hja hoh.de in e-mail....
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Anney ::

s51as je izjavil:

anney ja on je tudi meni takrat pomagal :D



Mogoče je edini, kateri odgovarja na maile, ker očitno vsem odgovori :)

s51as ::

Jaz sem z njim govoril po telefonu si nisva nič dopisvala :D
It's just me myself and I

JanezH ::

s51as je izjavil:

Jaz sem z njim govoril po telefonu si nisva nič dopisvala :D

V nemškem jeziku, ali zna angleško?

s51as ::

Anglesko
It's just me myself and I

JanezH ::

Danes sem na hoh.de naredil nov račun na firmo in naročil komponente za računalnik. Po emailu so mi poslali predračun na katerem je cena vsebovala 19% davek. Čudno, ker je na prvi strani te teme theBill napisal, da so mu davek na predračunu odbili. Sem jim poslal mail pa da vidim kaj bo zdaj ...

s51as ::

Ja res je. Nekaj stvari boš še moral urediti. Ti bodo oni povedali kaj pa kako, sem moral tudi jaz čez vse to. Ampak na koncu ni nobenih težav. Samo v podjetju moraš potem zadeve dat al naprej al pa v os. sredstva, drgače boš moral plačat naš ddv.
It's just me myself and I

TechBeats ::

Se mi zdi da je najboljš, če plačaš iz poslovnega računa, potem naj bi bilo že avtomasko..

No vsaj en kolega tako naredi in zmeraj dobi brez ddv., še meni je zrihtal MSI 570gtx TF3 za 250EUR lansko leto, a še zdej se prodaja tam do 320EUR.. ni da ni lol
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

korenje3 ::

JanezH je izjavil:

Danes sem na hoh.de naredil nov račun na firmo in naročil komponente za računalnik. Po emailu so mi poslali predračun na katerem je cena vsebovala 19% davek. Čudno, ker je na prvi strani te teme theBill napisal, da so mu davek na predračunu odbili. Sem jim poslal mail pa da vidim kaj bo zdaj ...


to vsi pošljejo polno ceno. pač plačaš brez davka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

JanezH ::

Sem klical v Nemčijo in mi je rekel, da bo popravil predračun in mi poslal novega. Samo bom verjetno še eno spremembo pri naročilu naredil ...

kovse ::

Bo kdo kaj naročal v bližnji prihodnosti?

V mislih imam SSD disk in seveda delitev poštnine:)

Lp

JanezH ::

Nwanko je izjavil:

V petek zjutraj naročil,plačo takoj z PayPal-om.
Danes ob 8:30 dobil paket.


Evo sem tudi jaz naročil in plačal danes po predračunu. Pri treh komponentah piše, da je 2-4 dni za čakat, da jih dobijo.
Tako, da mi mogoče malo upanja ostaja, da paket pride ta teden :)

delavec44 ::

Jaz ne bi preveč upal na ta teden na tvojem mestu. Paypal vidijo takoj, preko banke traja 2-3 dni, da sploh dobijo denar.

JanezH ::

Pomoje, da prej kot v 2-3 dneh vidijo denar pri nakazilu prek banke. Tule so podatki za DBS in mislim, da je tole prava zadeva:

Plačilni nalogi posredovani v elektronski obliki / ura prejema / datum izvršitve

Čezmejni nalogi SEPA / do 12.30 / D+0
/ po 12.30 / D+1

Milim, da jutri morajo imeti ta denar.

Kdaj pride do naslednje spremembe statusa "Order is in process", a pol, ko imaš paket že doma? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Anney ::

Jaz sem rob naročil 11.7.2012 ob 10h zvečer, plačal preko banke 12.7.2012 ob 12.00 uri, pošiljka je prispela danes dopoldne in pa tisti čas naročila so imeli vse na zalogi, tako da je res kar govorijo prej kot v 10h dneh ne pričakuj, pride pa preko DHL.

Tisti status je bolj za okras, spremeni se ko najmanj pričakuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

JanezH ::

Hmm se pravi, da so recimo 13.7.2012 dobili denar in je pol to 7 delovnih dni. OK pol lahko neham upat na ta teden :)

jinzo ::

Jah nevem če so tako hitro dobli dnar. Jaz sem sicer zdaj naročal pri eni drugi strani v avstriji pa je trajalo 3 delavne dni da je denar prišel preko SWIFT-a do njih.

JanezH ::

To je bilo včasih (SWIFT) in za Ameriko je tako še danes. Ti si nakazal na banko in je pol banka nakazala firmi, zato je tako dolgo trajalo.
Po novem (npr. Evropa) pa je IBAN, ki je prav šifra firme in zato nakažeš direktno na firmo (in ne na banko kot SWIFT) in je hitreje in tudi ceneje.
««
7 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DHL sledenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710083 (521) kixs
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806387681 (54278) Nwanko
»

Asus - garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
263957 (3023) Magic1
»

Kje kupiti dele računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
176386 (5711) KTr1sk
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8614940 (9404) lambda

Več podobnih tem