» »

En "majčken" problemček pri inštalaciji win2k

En "majčken" problemček pri inštalaciji win2k

Rumko ::

Sem imel inštalirane win2k in glejte, nism poslušal zelo pomembnega rekla, ki pravi: "If it works, don't fix it!". Ker so se mi zdeli winsi počasni, sem jih hotel še enkrat inštalirati. Sformatiram c particijo in dam cd od winsov v cd pogon. Inštalacija se začne, zberem kam nej se inštalirajo in skopira tja pač tiste fajle k jih je. In je treba resetirati (nč narobe). Ob zagonu se mi pojavi okenček, da bojo winsi skonfigurirali vse potrebno (in zaznali naprave), dam next in začne mleti. Melje, melje in melje (zraven se slider premika), pride majčkeno čez sredino in glej tega;(( pra*** zaru****** svinj*****, ki mi reče: "Hardware malfunction
Please call your hardware vendor for support
System has halted".
?!?
Ok, zamenjam grafično, ponovim postopek.;(( Isto sra*** hudiče**!!! Vzamem vn mrežno, ponovim, isto. Izklopim v biosu usb, ponovim, isto!!! In se zaje***** tako ene 8,9 ur (sm trmast). Odneham (nism dovolj trmast) in inštaliram win me. Te pa delajo brez problemov (pač kokr ms oprema lahko dela brez problemov)!!!!!!

Oprostite za dolg text, vendar sem hotel povedati čim več kaj sm delu in kok sm razpi**** od winsov (tok dolg neuspešno se mi še ni uspelo zaje****** z windowsi)!
Če mi lahko kdo pomaga gor spravt win2k nazaj je CAR (tako da bodo delovali). Ampak resno mislim, v mojih očeh bo car!
  • spremenil: Rumko ()

flashroyal ::

1. Preveri instalacijski cd, da je OK.
2. V BIOS-u nastavi vse nastavitve cimbolj konzervativno (nic navijanja rami na CAS2, 7-1-1-1,9-1-1-1 ipd.) Najprej Clear BIOS potem nastavi.
3. Ali je CDROM sigurno OK?
4. Ali so v PCI slotih karte, ki znajo deliti prekinitve?
5. Saj sem prebral, ampak poizkusi samo video in nič drugega.
6. Ide kabli? MB na zacetku, slave na sredini, master na koncu? Včasih tudi to za*******.
7. Kontakti (AGP, PCI, RAM) Pomaga trda radirka, v vodilih čopič, pazi na statiko, ostalo...Nežno!!!

Mogoče bo kaj pomagalo.

Rumko ::

flashroyal:

1. sm majckeno preveru cd, kopiram z njega brez problemov, brez napak, sm probu ga dt v moj cd-r enoto, ki je orenk obcutljiva na napake pa je vseen normalno delu s cd-jem
2. sm clearu bios (escd al kar kol že), sm ramu zmanjsu frekvenco, proc je itq se zmer na originalni frekvenci pa vse je nastavljen na bolj stable oriented
3. cdrom enota je ok, ker mi isto dela na cd-r enoti (pa sem tudi sprobavi z izklapljanjem enga in druzga)
4. to niti ne vem kaj mislis s tem, ampak sm VSE razn graficne dou vn pa probu pa je isto sranje, pa tud v biosu sm izklope usb, pa zvocno pa ni razlike
5. misils to, da bi imeu samo graficno notr pa nc druzga? sm probu z dvema (menjavu kartici) pa ni razlike
6. sm vse pregledu, je v redu, sm pa tud preizkusal z prestavljanjem in izklapljanjem enot pa ni razlike (sam cd-r počas bere, pa je dalj trajal)
7. sm spihu masino k itq ni tok stara, bo dovolj?

še kakšna ideja?

Rumko ::

sm slučajno gledu po msjevi strani pa sm neki najdu o tej napaki (mi je steknu explorer tko da govorim sam po spominu), nej bi blo neki s procom alpa mb narobe, pa nobena verzija win 2k pa win nt mi ne bo delval. Ampak zakaj pa pol delajo win me pa linux rh 8.0 brez težav?!?8-O

roscha ::

Kolega je imel ista sranja. Rezultat: sfukana plata. Še dobro da je bila v garanciji.


by!

Rumko ::

roscha:
sam zakaj mi pa in rh 8.0 dela normalno in win me mi delajo? noben se nč ni prtožvol nad hardwarom

jlpktnst ::

Možno je da je win_me prebutast da bi napako opazil, linux pa jo sanira (tolerira) -poglej mal loge pa kaj kernel pravi
LP

boštjan ::

rumko probi še za hec XP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215442 (10524) Eru
»

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
241297 (1065) medjugorje-si
»

HELP!!!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101277 (1173) wprasajcek
»

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Oddelek: Pomoč in nasveti
251436 (1175) MaD_Mavr0
»

3D Prophet 2 MX&ColinMrally2

Oddelek: Zvok in slika
242344 (1988) YiMMi

Več podobnih tem