» »

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

redhat 8.0 zamrzne pri instalaciji

M@re ::

Zadeva je taka:
Odločil sem se naučiti linuxa...Dobil sem si RED-hat 8.0 pripravil particijo in ga poiskusil inštalirati.
tukaj pa je prišlo do zapletov: Pri inštalaciji, mi sistem slej ali prej zmrzne in to na različnih točkah.
Najboj zgodaj mi je zmrznil še preden sem izbral tip inštalacije ki ga hočem, najkasneje pa pri izbiri jezika in tipkovnice.
Dejstvo je, da plata vedno zapiska in zadeva zmrzne.
Imam plato ASUS A7V333 (brez raida), athlona 1700+,256 DDR-ja (PC2700), GF4 MX440 (na Gainwordovi plati, Maxtor 80GB.

Če ima kdo kakšno idejo naj jo prosim deli z mano!!!8-O
..:Do, or do not. There is no try:..

PaJo ::

Probaj instalacijo v txt modu.
To pa naredis tako, da ko se ti pojavi boot iz cd-roma ne pritisnes kar enter ampak vtipkas text in enter. Probaj.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

shock ::

Podobne probleme sem tudi jaz imel. V bistvu sem imel en 6,4GB diskin mi ni hotelo inštalirat, potem sem zamenjal disk in kr naenkrat je šli vse tekoče.

dr.J ::

Navadno se pojavi kako sporočilo - tudi v konzolah 1-5, ki jih dobiš z Alt-Ctrl-F1/5.

Ali je ta sistem povsem nov in za komponente veš, da so OK? Zlasti mislim na RAM, ki lahko zafrkava.

Sicer pa kot pravio PaJo: inštalacija v text načinu.

In še to: si preveril md5sum iso datotek, ki si jih zapekel (ali kdorkoli jih že je)? To je nujno!

Slabo posnet CD tudi lahko povzroča težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

M@re ::

Komponente so vse nove (sem jih sam kupil, sestavil skupaj...)
poiskusil sem tudi v txt modu, pa se je zgodilo isto...zadeva nenadoma zmrzne.
Sem poiskusil tudi z drugim ramom, z tremi cd-romi, enim pekacem...instalirati pa sem poiskusil tudi na drugi mašini, kjer do zastoja ni prislo...(instalacijo sem prekinil pred zacetkom kopiranja datotek)
...X-File:)
racunalnik pa totalno zmrzne, tko da se nič več ne odziva ( ne disketnik ne cd-rom, ne miška ne tipkovnica).....;(( ...

M@re ::

Dr.J!
a mi lahko prosim razlozis kaj je to md5sum iso datotek in kako to preverim?

hvala!!!!!

borchi ::

probej najprej instalirat samo z grafično in ne imet nič drugega v slotih. v biosu izklop vse drugo, lpt, audio, mrežno...; mem timinge dej na najbolj konzervativne nastavitve, prav tako fsb, cpu clock...

boš pol eno po eno vklaplal, po instalaciji!
l'jga

PaJo ::

Kaj pa windowse ce instaliras, gre instalacija normalno? Ker tukaj zgleda da je neki blem z masino, ne samo instalacijo;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Aspirinix ::

A si mogoče pregledu disk na napake? Meni je enkrat pri namestitvi SuSEja delalo probleme. Ko sem pa disk pregledal, z mislim, da Norton DiskDoctorjem, je stvar delala ko bomba.

dr.J ::

md5sum: uf, točne definicije ne vem..."Print or check MD5 (128-bit) checksums."

ko zlagaš razne fajle z neta, npr. ISO slike RH inštalacijskih CDjev ali pa popravkov, je navadno v istem direktoriju tudi en kratek fajl s tem imenom, notri pa nekaj takega:

d7b16b081c20708dc0dd7d41793a4177 psyche-i386-disc1.iso

ko zložiš ta iso k sebi, poženeš program md5sum (mislim, da dela tudi pod Windowsi) takole:

md5sum psyche-i386-disc1.iso

zadeva nekaj časa melje in ti MORA izpljuniti ISTO vrednost. Šele takrat veš, da imaš pravo datoteko in ne kake 'prirejene', ki ima lahko enako velikost.

M@re ::

Windowse mam normalno inštalirane in tud do zdej nisem mel nobenih problemov. računalnik mam star par tednov...z diskom tud mislm da nimam problemov, ker sem ga pred kratkim pregledal z dft-jem.
Z cdjem je mislm da je vse ok, ker si je kolega iz istih cdjev stvar uspesno poinstaliral, poleg tega pa mi zadeva zmrzne tudi takrat, ko se iz cd-ja sploh ne bere (npr. izbira jezika).
mislm da je problem v plati al pa vsaj v nastavitvah v biosu.
Pred instalacijo sem masino odvil in celo "spodvil" (znižal frkvenco), ram sem tudi nastavil na SPD...virus varning je disejblan...
windowsi pa vseen veselo laufajo.


??????????????????????????????

hvala!!!!
..:Do, or do not. There is no try:..

dr.J ::

Na ASUS platah linux zmeraj dela.

Ali imaš v mašini kak eksotičen HW?

Ali je kaj konfliktov med napravami? Kaka mrežna kartica in PS/2 miš si rada skočita v lase na IRQ 12...

v BIOSu izklopi vse naprave, ki jih ne rabiš (COM1,COM2, LPT, PS/2 ...)

Če imaš kak starejši disk, poskusi z njim namesto z Maxtorjem.

Ko poženeš inštalacijo s CDja, ti postanejo dotopne virtualne konzole, ki jih dobiš s kombinacijo tipk Alt-Ctrl F1 do F5. Tam se rolajo razna sporočila in fino bi bilo pogledati, kaj ga moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

M@re ::

ZAdeva je taka... iz kište sem odklopil vse razen grafike...v BIOSU sem disejblal VSE...poiskusil sem z drugim diskom...vedno se zgodi isto inštaslacija zmrzne vsakič na drugi točki.
v konzoli sem gledal kaj bi bilo narobe, ampak problem je, da tam kjer se včasih ustavi, gre drugič naprej, konzola pa vedno napiše isto npr.: CD-ROM not identified in zadva zmrzne. Drugič pa napiše isto in inštalacija gre lepo skozi (naslednjih nekaj korakov).
Nad zadevo počasi obupujem...problem je definitivno v plati...
poskusil bom še s kakšno drugo distribucijo linuxa...pač ne bom mel red hata....
hvala vsem za vso pomoč!!!!!!!!!!!!
lp,
Marko

dr.J ::

Poskusi še z instalacijo preko mreže - če jo mogoče imaš. Kaj, če je problematična CD enota?

Zložiš si floppy image bootnet.img ter drvnet.img ter poskusiš preko mreže - brez CD-roma.

Gejmer ::

Probaj Red Hat 7.3 ali pa Mandrake 9.0(ki ti ga odsvetujem ker je za novince.Tudi če si novinec se ga odtepaj kr ma vse neki staro pa krneki no).Probaj tudi SuSe Linux 8.0.
Nanda yo?

M@re ::

kot sem ze reku, sem probal z 4 cd-romi....tle ni problem...
deginitivno pa bom probu z drugo distribucijo, samo ne vem ali bi vzel mandrake ali suse?????

roscha ::

Vzemi Debiana. Z Gandalfarjem (upam da sem prav napisal) ti bova pa pomagala, če se ti zatakne... Pa še nova tema je odprta kot nalašč: Debian kot workstation.


by!

Gandalfar ::

ja itaq.. vzemi debiana :)

tm mas temo kjer komi cakam da enmu pomagam :)

pa se se noben ni javu :/

drgac men trenutno deluje dokaj veliko stvari.

Od non-native igric sem pa samo Half Life: Counter strike zaenkrat usposobljal. Edin directx support je mal buggy tko da nazalost ne dela kr kerakol igrca.

roscha ::

Gandalfar: Predvidevam da H-L si pičil z winex? Max Payne z winex dela povsem regularno ampak na žalost se mi je preveč zatikal da bi bil igralen. Na isti kišti v Winzih pa dela povsem lepo. Ostalega pa nisem probaval.

by!

Gandalfar ::

ja z winex. GeneRally se mi pa usuje k ga probam pognat. Skoda, pa tak fajn spil je. Kero verzijo winex mas.. ker kakor gledam changeloge so tud 100-200% hitrostne izboljsave glede na prejsno razlicico pr dolocenih igrah.

roscha ::

Ubij me, pa ne vem. V arhivu imam oba 2.1.1 in 2.2.1 katerega sem pa takrat uporabil pa nimam pojma. Ko sem odstanil Payna sem poradiral tudi winex. Zdi se mi da je bil 2.1 Bom za hec poizkusil še z 2.2, če bo kaj razlike.

by!

Phrozen ::

tud jaz mam iste frke z rh 8.0 psyche. zlgeda da mu hardware ne pase...

probal sem z slackom 8.0 in dela normalno :)

www.slackware.org
Lep pozdrav, Phrozen

webblod ::

Ja, tudi meni RH 8 noče na računalo... Zmrzne že na samem začetku... Takoj ko odtipkam "linux [parameter]" se spravi nekaj počet, naloži OHCI gonilnik, se spravi pregledovat kartice, nakar se prižge lučka na disketni enoti in zadeva zmrzne... Posuml sem na napako in posnel Boot Diskete... Vse img-je, vključno z netboot.img ... Pa ni zaleglo... No potem sem probal s SuSE 8 Pro in je šlo popolnoma brez težav... Prepoznal je celo vso strojno opremo... Hja... :\
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

medjugorje-si ::

Jaz sem tudi imel tezave z RH8 pa sem ugotovil da je najboljsa instalacja kar workstation ali server v anglescini brez dodatkov se pravi njihova osnovna instalacija. Potem pa ko vse deluje si pa se dodas ali vzames proc kar rabis. Pa se se registriraj (Je zastonj) in poberi up2date.

medjugorje-si ::

se oproščam

Najbolje je instalirat desktop ker uporablja tudi graficni vmesnik. Vsekakor pa njihove defolt programe ter kasneje si lahko prilagodis po zelji.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] namestitev (boot order)

Oddelek: Operacijski sistemi
111201 (1106) 'FireSTORM'
»

Ka je to zaena datoteka zdraven pri redhat linuxu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91177 (1072) WhiteAngel
»

RedHat 9 install problem

Oddelek: Operacijski sistemi
21990 (804) ||_^_||
»

Problem pri instalaciji Red Hat 8.0

Oddelek: Operacijski sistemi
121100 (886) dr.J
»

Izšel je Red Hat Linux 8.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
101804 (1804) smash

Več podobnih tem