» »

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Poglavarcek ::

Imam problem, ki ga nikakor ne morem rešiti. Pred nekaj več kot enim tednim sem se odločil, da si bom na novo naložil Winse 2000, ker sem imel že kar precej šare na disku. Sformatiram disk, naložim Winse2000, nato VIA service pack 4.29, driverje za GeForca. Do tu vse lepo in prav, potem pa težave: ko sem hotel inštalirati driverje za SB Live 5.1 in SCSI kotroler za skener ( PCI ), jih enostavno nisem mogel, setup gre do 99% potem pa ga vrže ven. Poskusil sem že vse mogoče variante, nastavitve v BIOSu, druge Winse - tudi 98 in ME,prestavljal kartice v druge PCI slote in vse brez uspeha. Winse2000 sem nalagal že več kot 5x, poskusil brez VIA service pack driverjev in vedno brez uspeha. Sistem mi kartice zazna, ampak driverjev pa NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRAT. ZATO VAS PROSIM ZA POMOČ, KER NIMAM VEČ IDEJE KAJ NARDIT. ALI JE IMEL KDO PODOBNE PROBLEME?

ŠE KONFIGURACIJA:
- ABIT KT7A + DURON 600
- GeForce 2 MX
- 384MB RAM ( 128 + 256 ) MICRON
- HDD IBM 40GB 5400
- SB LIVE 5.1
- TEAC 40x
- 300W napajalnik MACASE
- SCSI kontroler ACARD ( ACER skener )
- WIN 2000 SP1

HVALA VSEM ZA POMOČ!!!

:'(

iBojan ::

A si poskusil malo prebrskati po netu pa si sneti najnovejše driverje pa potem poskusiti ? Pa pazi katere driverje uporabljaš, ker so nekateri pač različni, odvisno od OS. Obvezno snemi driverje za Win2K ;)

lp, _GeS_

Poglavarcek ::

Probal sem že z vsemi driverji, ki so na voljo za win 2000, tudi najnovejšimi.
Osebno mislim, da niso problem driverji, temveč nekaj drugega, žal pa ne vem kaj.

IMA ŠE KDO KAKŠEN PREDLOG ZA REŠITEV PROBLEMA!
:'(

asPeteR ::

Katero verzijo winsov pa maš, pa ne kakšno beta??
Poskusi z instaliranjem service pack-a 1,...menda potem stvari delujejo bolje.:D

matic ::

Nisi napisal kaj se je zgodilo v wisih 98 ME? Tam tudi samo do 99% Tam si imel seveda driverje za win 9x!? V biosu si ze probal vse dat na default vrednosti?

Si od takrat ko si postavil na noge prejsni sistem dodal kako HW napravo, ki je ob takratni instalaciji nisi imel? Kak printer, menjal graficno itd.? ( Disk si formatiral in pregledal za bad sectorji? )

Poglavarcek ::

V win 98 in ME je bilo isto. Disk je OK, pregledan z IBM Drive Fitness Testom. Novih naprav nisem dodajal, sem pa probal z drugim procesorjem, drugo plato, drugo grafiko, zvočno, diskom, cd-romom, skratka vse stvari sem zamenjal in sprobal z drugimi, tudi 3 različne verzije Win 2000, win 98se in win me, pa se vedno pojavi isti problem. Bil sem tudi že na 3 servisih, pa se vsi samo zgovarjajo na drajverje in podobno - serviserji SUX!
Zgleda že skoraj tako, kot v dosjejih X.
SKRATKA NE VEM VEČ, KVA ČM NARDIT ???

A KDO VE ZA KAKŠEN RES DOBER SERVIS ???

PLEASE HELP ME!!!
:'(

Boško ::

Glej ga, sva že dva!!! Tud jaz sem formatiral sistem na novo naložu winse in se mi dogaja ISTO!!!! Ko hočem instalirat zvočno al pa miša mi pride do 99% pa vn f**** !!! Pa sem probi še enkrat z namestitvijo sistema: retultat enak!!!

Ne morem ga poštudirat, serviserji pa tud pravljo da ni nč narobe s strojno opremo!! Čeprav sumim ravno njo, ker druga ne mora bit!! Pa sem tud že vse komponente vn vzel pa poiskusu ampak nč!! Menjal nisem le plate(MSI 6163 pro) in diska (IBM 20G).


Če kako rešiš ta X-file problem, je tu moj mail, pa te prosim če še men sporoči rešitev, ker ne vem več kje naj iščem napako!!!

L.p.

Baja ::

Sta probala s sprotnim dodajanjem kartic. Prvo daš notri vse NUJNO potrebno da mašino zalaufaš. inštaliraš grafično zresetiraš mašino. Ko se winsi naložijo jih ugasneš. Daš notri drugo kartico (recimo SB) pa znova inštalioraš driverje, resetiraš mašino, ko se naložijo winsi .... Pa tako naprej. Pa kontakte preverita v celi mašini, če ni ki kašnih smeti not al pa ki kakšen pin strt. (meni se je +5V pin na CD-ROM strl, pa se mašina sploh ni štela zbuditi. Sem že mislo da sem plato fento).

Upam da sem vama kaj pomagalo.

luni ::

hm glede na to, da imata dva popolnoma razlicne sisteme ne gre za kaksno napako v cipovju... po moje je kriv pomnilnik
Artificial Intelligentia

zile ::

Ej ne dajat gor VIA4in1 gonilnikov.
po clean instalu, takoj naloži service pack1. Od vie dej pa gor sam agp driver za w2k. Jest sem probu 4in1, pa je vse totalen skret, tko da mam sam AGP driver.

Poglavarcek ::

Luni, potem misliš da je možno, da bi bil problem v RAMu. A je setup povezan z RAMom?
Hvala za pomoč!
:'(

Baja ::

A nista ramov preverla. Seveda majo rami vezo s setupom. Rami majo vezo z vsem. Če maš notri dva modula, probaj samo z enim, pa boš vidu če bo kaj boljše. Po končani inštalaciji driverjev pa jih lahko probaš nazaj not dat. Mislim, da ne bi smelo biti problemov

Trdi ::

Kogar enkrat pici kaca, se boji zvite vrvi. Mene je tkole ram enkrat. Setup se odvija in naenkrat krepne. Normalno, da ma ram veze z vsem. Setup se nalozi v ram in ce je kje napaka... Simptomi so POPOLNOMA enaki mojim. V BIOSU vkljuci vse teste (quick memory test disabled) in ce bo ram, ti bo po preverjanju diskov javil napako.
Trdota d.o.o.

Poglavarcek ::

Imam 2 RAMa ( 128 in 256 modula ), sem probal samo z enim, pa samo z drugim, pa vedno isto sranje. Probal sem še z dvema RAMoma ( sposojena od kolegov ), pa spet isto. Vsak RAM sem dal v vse 3 slote!
JEST MAM ZMEROM BOLJ FEELING, DA JE SRANJE V VIA ČIPSETU !

Razen, če je fora, da moram zmeri ko zamenjam RAM spet na nov Winse naložit, čeprav dvomim v to, ali pač ?
:'(

Poglavarcek ::

A JE KAKŠEN CAR, KI BI POGLEDU, KVA SE DOGAJA Z MOJO MAŠINO ?
STRUČKOTI NA POMOČ !

DRUGAČ MI NE OSTANE DRUZGA, KOT DA GREM NAZAJ NA INTELa.
:'(

Poglavarcek ::

Sem dal not čist drug ram, pa še enkrat naložu Winse, pa je isti šit.
Očitno ni problem v ramu, ali pač ?

A MI KDO SPLOH ZNA REŠIT TA PROBLEM ?

HVALA VSEM ZA POMOČ !!!

:'(

modelizer ::

Rešitve enostavno ni, priporočam nakup nove plošče
:(:D

Joj mal me pece vest ker sem bil tolk direkten, ampak tko je. :(

Poglavarcek ::

Ni stvar v plati, ker sem že dve KT7A zamenjal , pa je isto ...

:'(

BigFoot ::

dej SCSI kontroler ven iz PCa pa probej naložit driverje za SB Live. če ne dela probej še obratno.

PIII850 ::

Tud jz sem imel podobne probleme, vendar z PCI 128 kartico. Vsakokrat mi je zastekalo nekje na začetku al pa na koncu. In kaj je bil problem. NI GA BILO!!! Enostavno sem mogu pustit mašino da so se driverji instalirali celih 5 MINUT!!!!!!!!!!. In potem resetiram masino pa je zadeva popolnoma normalno delala.
Skratka, niso se instalirali, ker sem bil nepotrpezljiv!!!!!!!

Če ne bo pomagalo, si cd z driverji presnami na trdi disk, pa od tam instaliraj!!!!.

Pa seveda sprobaj kaksne nove driverje od kje dobit. Mozno da je kaj narobe z unim live wire softwarom al kaj je ze!!!
lp

PIII850 ::

kar se pa SCSI tiče, po vsej verjetnosti niso driverji kompatibilni z WIN2000. meni na Adaptecu ga brez problema zazna!!!! Celo sami win2000!!!! Tako da sploh ne rabim dodatnih driverjev. Probaj najt kje driverje za w2000.

PS. kolkor se men zdi za W2000 itak ne obstajajo driverji za SB LIVE. Mogoče se tud motim no, sam zdi se mi da je tako


lp

modelizer ::

Kaj pa če bi probal kaj druzga, naprimer kaj ne-abitovega?8-O
Drugac pa se strinjam z PIV850+ GT, da si lahko mal bolj potrpezljiv, napisal si da ti setup vrze ven, pa mi ni cist jasn kwa ti vrze ven: CD, disketo???:D
OK zdej pa zares, sem mel enkrat cist iste probleme z eno zvocno kartico (opti - su**), pol sem pa enaostavno znoru -> formatiral -> nainstaliral WIN95 in zadeva deluje.
LIFE AIN`T FAIR

Boško ::

Ponoven pozdrav!!!

Poiskusil sem z inštalacijo winsov s čisto ''oskubljenim'' računalom! To se pravi, da sem not pustu le plato, procesor, disk(od kolega), ram(od kolega) in grafično. Nič ni pomagal, tko da sem nesu plato na servis in jim reku da sem jaz obupu nad njo in da naj poiskusjo še oni! Le plata je še možen problem!!!! Ker sva s trgovcem dobra, mi je obljubil, da se bo malo poglobil v zadevo in poiskusil dokazat napako. (zarad reklamacije!!)

Sporočim kaj bom zvedel!

L.p.

BigFoot ::

good luck
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

zile ::

Upam da si logiran kot administrator, in ne kot user. :D

MaD_Mavr0 ::

Takole moraš storiti, ko instaliraš VIA driverje !
1>Ko uspešno naložiš operacijski sistem gor; daš takoj gor Via service pack !
[to je pomembno zaradi tega, ker programči, ki so poleg ure v ozadju zagnani zelo, zelo "zajebejo" potek instalacije !]
Tako, boš imel brez problema Via pack gor !
>> Drugače, ko pa ga popravljaš VIA driverje, pa izklopi vse background programe; >>ali pa probaj v "SAFE MODU" !
>> Ko pa instaliraš grafične drajverje po postopku:
prvo > DX 8;
drugo > Driverje grafičen;
tretjo > pa še enkrat daš gor od VIA service packa še enkrat gor AGP "GART" ; driverje; (iz lastnih izkušenj povem ta vrstni red);

>> Potem pa je to to !

Upam, da bo to to, ker sem sam imel iste težave pa sem jih rešil !

Pošlji mi E-mail, za nadaljno pomoč !

Lep pozdrav !

>>>:D Power is nothing without control ! <<


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784371 (3442) Veron
»

tezave z detonatorji - rač. zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
241505 (1283) mrTwelveTrees
»

abit-kt7-raid

Oddelek: Pomoč in nasveti
6805 (694) cattom
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231667 (1256) RUSKIE
»

Win2000 in driverji SB Live

Oddelek: Pomoč in nasveti
272053 (1797) MitjaM.

Več podobnih tem