» »

Sprememba črk pogonv v XP-jih

Sprememba črk pogonv v XP-jih

TitanSLO ::

spet uporabna zadeva, če imaš npr. rekorder ter cd-rom, ju je včasih težko ločevati, pri starih sistemih ni bil problem spremeniti črk. Pri XP-jih pa je vse malo skrito.
Torej gremo v raziskovalec > nadzorna plošča > administrative tools > computer managment > storage > disk managment > izberemo enoto ter kliknemo na njo z desno tipko ter damo change drive letter.

EVO GA PA SPET MANJ TEŽAV.

Ta postopek sem se odloču napisat za laike(novince) operacijskega sisitema WIN-XP

za pomoč v XP-jih lahko pišete na 19_shadow@gmx.net
NAJHITREJE pa se bo to rešlo na najboljšem FORUM-u - tukaj.


ddSHADOW:D :D


CaqKa ::

če majo diski več particij moreš kliknit na posamezno particijo ki ji boš določil črko... če so particije ntfs pa lahko imaš celo samo c: in ostale particije mountaš na različne direktorije v c:
moja struktura je zato bila dolgo c: in c:\dpta ;)
na obični (črkovni) strukturi sem sedaj spet zaradi nekaterih težav pri vzdrževanju teh mountanih particij... (problemi z norton utilities ipd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

andrej ::

jaz pa sem tako ostal zato, ker so C, D, E , F, G, itd dosti bolj pregledni kot pa ce mas vse pod C in potem tisoc poddirektorijev... eh, stara navada zelezna srajca:D

TitanSLO ::

JS uporablam to pretežno za rekorder R: easy varianta.
Ter za navidezne pogone npr. na zadnjo črko Z:

ddSHADOW:D


Kriko ::

lahko samo klikneš na ikno MY COMPUTER (Moj Računalnik) na naizju z desno miškino tipko 1x ter MANAGE (mislim da je UPRAVLJAJ po slovensko) pa se ti že odpre Computer Management brez potrbne daljše poti.
Mislim pa da si ti danes to ugotovil kako se to naredi in si se določu to napisat!
Če bi kdo rabu bi že vprašal!

pivmik ::

Kako pa se že mounta določen direktorij kot neko črko?

Al pa da bi mountal sharean CD-ROM pogon iz omrežja kot eno črko na mojem računalniku?
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Daniel ::

PicNIK: Ko brskaš preko omrežja po drugem računalniku desni klik na cd rom pogon in izbereš Map Network Drive


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WINDOWS 2003 super program

Oddelek: Operacijski sistemi
61251 (1036) bradek
»

Seznam MP3 iz CD

Oddelek: Programska oprema
8974 (841) TitanSLO
»

XP-ji in brisanje *.avi datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
181961 (1640) Tr0n
»

divx brez slike

Oddelek: Zvok in slika
6882 (805) TitanSLO
»

hiter defrag

Oddelek: Operacijski sistemi
131114 (774) BaRtMaN

Več podobnih tem