» »

slabo predvajanje HD filmov

slabo predvajanje HD filmov

kondezator ::

Konfiguracija:

- Procesor: Pentium G620 (dvojedernik)
- Grafika: Intel HD (inetgrirana v procesorju)
- Matična: Gigabyte GA-H61M-D2-B3
- Ram: 4GB DDR3

Povezava full HD monitorja je preko DVI

Filmi mi na tej kunfiguraciji nikakor ne tečejo čisto gladko, sploh pri hitrih kadrih oziroma. Če naredi cela kamera premik se vidi tisto zoprno zatikanje :(. Probal sem že z različnimi predvajalniki, kodeki(tudi core avc), pa ni razlike. Čudno mi je da ne bi bil takšen procesor zmožen predvajati HD vsebin saj ima integrirano HD grafiko. Je možno da je kriv cheap chilligreen monitor, da ne osvežuje dovolj hitro in da jaz to opazim?

Se mogoče komu sanja, kaj mi načenja živce?

filip007 ::

Naredi uninstall vsega, kodekov, predvajalnikov, itd...

S CCleanerjem spucaj dodatno še register.

Daj gor BSplayer in kodeke, ki jih bo zahteval, vsega ni treba samo tiste glavne. FFDshow, Haali, AC3 filter.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Pa vgradi kakšen Radeon HD3870, saj so praktično zastonj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blackbfm ::

grafika nima vpliva..razen če imaš kakšno frko z driverji

procesor pa tudi sigurno ni preslab, že tisti prvi dvojedrniki so bili sposobni poganjat hd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kondezator ::

filip007 je izjavil:

Naredi uninstall vsega, kodekov, predvajalnikov, itd...

S CCleanerjem spucaj dodatno še register.

Daj gor BSplayer in kodeke, ki jih bo zahteval, vsega ni treba samo tiste glavne. FFDshow, Haali, AC3 filter.


Na začetku ko sem namestil win 7, sem prvo nainstaliral bs player in kodeke ki jih je zahteval, ampak so že takrat bile težave.

filip007 ::

Ali pa res ima grafika vpliv, probaj Windows Update, pa novejše driverje za CPU/GPU, ali kako naj ti bedariji rečem APU.
http://www.station-drivers.com/forum/vi...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hojnikb ::

Formatiraj vseskup, ker maš resne težave z kodeki.
Še tak oskublen sandy ti more predvajat fullhd brez problema.
#brezpodpisa

klinker ::

Ehh se zajebavat s temi usranimi kodeki :| VLC nalozi in bo mir :)

Rias Gremory ::

Se strinjam z uporabnikom klinker.

Lahko pa narediš format, ki bo najbolj učinkovit. Lahko pa še poizkusiš odstraniti vso predvajalniško nesnago in si naložiš VLC.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kondezator ::

Sem sprobal sliko še na full hd televiziji in slika je enako netekoča kot na monitorju. Povezal sem pa preko vga saj nimam kabla dvi->hdmi. Še prej sem pa posodobil driver z najnovejšim. Sem pa že kar malo slabe volje zaradi tega, imam občutek da četudi ponovno namestim win 7 bo ista zgodba. Zdej nevem ali sem res jaz prezahteven kar se slike tiče, ali pa pri intelu nevejo kaj je tekoče predvajanje! ;( Sem pa probal predvajati tudi preko xbmc-ja, pa seveda tudi netekoče. Zgleda pa tako kot bi pri hitrih kadrih osveževanje padlo na recimo 10slik/s. Verjetno bom naredil še en posnetek z telefonom da vam pokažem kako to izgleda, ker na hitroko vidiš misliš da deluje vredu ko pa enkrat spremlaš hitre akcije al pa da se večino slike naenkrat premakne je pa slaba volja tu. Če primerjam kakšen HD program na kabelski je čista milina proti mojemu predvajanju, ki je tako netekoče. Mislim pa da Intel mene ne bo več videl.
Zanima me kaj vi mislite na te integrirane grafične v procesorju, če so res crap za kvalitetno HD predvajanje. Imam občutek da je to vse kar da od sebe ta procesor :(

blackbfm ::

Hm...daj preverjaj temperaturo procesorja med predvajanjem, mogoče hladilnik ni vredu montiran?

kondezator ::

Temperatura procesorja je čisto ok. Sem že delal tudi teste z 100% obremenitvijo procesorja pa ni blo frke(ni šlo čez 60°C). Ko sem pa računalnik sestavljal sem pa 100% vredu namestil hladilnik, hladilnik je pa že bil tovarniško namazan z termalno pasto.

blackbfm ::

ej berem po netu o nekem "sandybridge 24 fps" bugu8-O malo pogooglaj, če se ti to dogaja potem je res kriva grafa.. naj bi šlo pa zato da ven meče napačno frekvenco osveževanja slike zato prihaja do podvajanja frejmov posledično štekanja.

Kolikor sem na hitro gledal naj bi pomagal izklop UAC ali upgrade biosa? probaj malo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Han ::

Imaš za grafiko nameščeno zadnjo verzijo Intelovega gonilnika?

cebelar123 ::

Zdaj nevem ali si probal ali ne. Iz tvojih postov razberem da nisi. Poslušaj ljudi in sprobaj z VLCjem, predno se nadaljuje debata, če nisi še sprobal.

Ko probavaš VLC in če še zmeraj ne dela probaj aktivirat GPU.Sam sem imel par let nazaj podoben problem in sem z aktiviranjem grafične kartice v VLCju prišel do rešitve (imel pa sem P4 single core 3Ghz).
Zdaj pišem kaj so napisali na drugem forumu, ker nisem na mojem računalniku in nimam VLCja gor. Do nastavitev pa bi naj prišel takole:

"Tools -> Preferences and Input & Codecs and tick Use GPU acceleration. Ne pozabi shraniti na koncu za vsak slučaj."

 vlc

vlc

Zgodovina sprememb…

kondezator ::

blackbfm je izjavil:

ej berem po netu o nekem "sandybridge 24 fps" bugu8-O malo pogooglaj, če se ti to dogaja potem je res kriva grafa.. naj bi šlo pa zato da ven meče napačno frekvenco osveževanja slike zato prihaja do podvajanja frejmov posledično štekanja.

Kolikor sem na hitro gledal naj bi pomagal izklop UAC ali upgrade biosa? probaj malo..


Sem posodobil bios in izklopil UAC in še vedno ni to to.

kondezator ::

cebelar123 je izjavil:

Zdaj nevem ali si probal ali ne. Iz tvojih postov razberem da nisi. Poslušaj ljudi in sprobaj z VLCjem, predno se nadaljuje debata, če nisi še sprobal.

Ko probavaš VLC in če še zmeraj ne dela probaj aktivirat GPU.Sam sem imel par let nazaj podoben problem in sem z aktiviranjem grafične kartice v VLCju prišel do rešitve (imel pa sem P4 single core 3Ghz).
Zdaj pišem kaj so napisali na drugem forumu, ker nisem na mojem računalniku in nimam VLCja gor. Do nastavitev pa bi naj prišel takole:

"Tools -> Preferences and Input & Codecs and tick Use GPU acceleration. Ne pozabi shraniti na koncu za vsak slučaj."

 vlc

vlc



Sem nainstaliral vlc, in v nastavitvah vklopil "use gpu accelerated decoding" in ven pride zmazek od slike :(.

tole pa pa ta zmazek od slike
takole pa zgleda netekoče predvajanje

Nevem če se na drugem posnetku dobro vidi netekoče predvajanje saj sem snemal z telefonom.

Han --> nameščeni so najnovejši gonilniki za grafiko

amigo_no1 ::

Kateri os, kateri film bi rad gledal (bitrate, resolucija, kodek s katerim je zakodiran) ?

Prvo izbriši vse sedanje nameščene kodeke in namesti samo ffdshow.Za predvajalnik uporabi "Media Player Classic - Home Cinema" x32.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kondezator ::

Nameščen imam windows 7 ultimate x86, resolucija je HD oz. full HD, so pa to .mkv filmi oz bluray rip-i.

Prosim da prebereš celo temo, sem napisal da že na začetku ko so bili samo kodeki od bs playerja in prdevajano z bs ni delalo.
Ne bi rekel da je star računalnik oziroma procesor, da morem nevem kaj početi z kodeki pa nevem kakšne nastavitve. Moralo bi delati iz prve!
Izgleda da bom moral nabaviti grafično kartico.
Intel se pa naj gre z HD integrirano grafiko soliti, saj ne rečem predvaja HD samo gladko ne! :(

Aja pa še to pri raznih, navadnih posnetkih, ki niso HD je slika enaka oziroma ni gladkega predvajanja.

Ima mogoče še kdo kakšen pameten predlog?

McLuzo ::

Imaš inštalirane gonilnike za Intel grafično?
http://downloadcenter.intel.com/confirm...

Kot rečeno, potegni dol MPC-HC iz tu
http://sourceforge.net/projects/mpc-hc/...

in odpri filme s tem programom. Poročaj.

kokos25 ::

probaj s kako samostojno grafično kartico...lahko da je "prešvoh" ta v procu...(ne bi pa smela bit)
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

mirancar ::

pri MPC:HC imaš view -> statistics
tam ti kaže neke podatke, eden od njih je "frames"
piše Frames: drawn: xxx, dropped: xxx
dropped bi morali bit 0, drawn pa kolkor je FPS vsako sekundo več
če imaš tam ob predavanju 0, oz. se ne veča, potem ne šteka, če se dropped povečuje ob akcijah, potem šteka

v 2. videotu meni ni razvidno štekanje, v 1. pa dobim jaz isti zmazek če vklopim "gpu acceleration"

probaj še "killa sample", najdi ga na googlu

amigo_no1 ::

V mpc-hc odpri film, pritisni shift+F10 (properties), kjer v zavitku details & mediainfo piše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Han ::

Poženi Windows Experience Index in prepiši rezultat za procesor, spomin, grafiko, disk.

kondezator ::

McLuzo:
Da, imam inštaliran zadnji gonilnik za grafiko.

kokos25:
Nimam nobene grafične pri roki.

mirancar:
Sem vklopil v MPC statistics in drawn frames lepo povečuje, dropped frames pa ostane na nuli, dokler se ne začnem sprehajati po filmu z drsnikom(poveča se za 1). Za killa sample še poročam.

amigo no1:
details: Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.976fps [English, Cat.Run.2011.BluRay.RC.720p.x264.DTS-DAViDSK8 (Video 1) [Default]]
Audio: DTS 48000Hz 6ch [English, DTS 5.1 (Audio 1) [Default]]
mediainfo: je pa preveč podatkov da bi tule objavljal

Han:
Poročam takoj ko stestiram.

Zgodovina sprememb…

kondezator ::

Han je izjavil:

Poženi Windows Experience Index in prepiši rezultat za procesor, spomin, grafiko, disk.


procesor: 6,4
ram: 7,3
grafika: 4,9
grafika za igre: 5,8
primarni trdi disk: 3,5

skupna ocena: 4,9

mirancar ::

nevem, če se dropped frames ne povečuje, bi to logično moral pomenit da ne šteka :/
+ omenil si da tudi ostali posnetki, not-HD delajo isto
torej tvoj problem ni na performancah, možno da imaš beden monitor ? v prvem posnetku si rekel da je cheap chillgreen (nevem kaj to pomeni)

v prvem postu*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

Nikonja ::

al pa to sploh ni štekanje, ker v tem posnetku kaj si dal jaz ga ne vidim.

kondezator ::

mirancar:
Sam sem sumil monitor pa sem potem probal na full hd televiziji preko vga kabla in je bila ista pesem.

Nikonja:
Hmm na posnetku se ne vidi najboljše, ker ima telefon slabo kamero.

Han:
Evo sem zagnal tale killasample.mkv in ne teče gladko.

Težko je obrazložiti kako šteka, ne teče gladko malo "cuka", ni tiste mehkobe pri premikanju :(

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

a ti nasploh daje komp neko čudno sliko ven, kako je če scrollaš po straneh gor/dol, en normalen dvd-rip video, youtube video ? kakšna igra?
hitrost računalnika bi morala bit več kot dovolj, tvoj primer je 720p, maš še kak drugi računalnik da bi sprobal kako tam deluje isti primer filma?

Han ::

Ocena 3,5 za hitrost diska je precej slaba. Navadno so diski nad 5. Grafika kot taka je v redu.

Popravek: verjetno si se zmotil pri oceni za disk, saj je skupna ocena najnižja ocena komponente, ki je 4,9 za grafiko. Kakorkoli, čudno je tole... Tak sistem bi moral gladko predvajati HD video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

vrzi gor kak live linux pa poročaj kako bo predvajanje iz tam.
#brezpodpisa

ombre ::

Mogoče imaš pa zanič HDMI kabel?
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Invictus ::

Na netu poišči CCCP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kondezator ::

mirancar:
Če scrollam po firefox-u(vklopljeno drsenje) tudi ne gre najbolj tekoče, pri dvd rip-u je enako, youtube tudi, iger pa ne igram. Imam več .mkv filmov tudi 1080p pa je enaka zgodba. To je edini računalnik pri hiši na katerem lahka predvajam HD.

Han:
Se opravičujem res sem se zmotil, disk ima oceno 5,5. Drugače naj pa omenim to da je disk na smrtni postelji saj cvili in oddaja glasne zvoke medtem ko bere ali piše. 7 let star Maxtor :(
Se meni je tudi zelo čudno, nekje sem zasledil da naj bi bil slabi stik med procesorjem in hladilnikom ? Čeprav se sam procesor ne greje preveč.

hojnikb:
Sem probal z linux mintom pa je zgodba enaka, razlika je edino ta da se med predvajanjem pojavljajo horizontalne črte zaradi gonilnikov.

ombre:
Če bi bral moj prvi post v forumu bi videl da imam DVI povezavo, kabel je pa izpraven.

Invictus:
Dvomim, da bi zaleglo, saj bi mogla moja konfiguracija predvajati HD v prvo, neglede na vrsto kodekov.(Probal sem tudi z core avc pa ne pomaga)

filip007 ::

Naredi teste diska s HDTune in ga zamenjaj čim prej.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

amigo_no1 ::

http://keepvid.com/?url=http%3A%2F%2Fww...

tole verzijo videa stankaj na disk:
Download MP4 - 720p

Video: CCV1 1280x720 [Video]
Audio: AAC 44100Hz stereo 1411kbps [Audio]

Kako dela v mpc-hc ?



http://keepvid.com/?url=http%3A%2F%2Fww...
Download MP4 - 1080p

Kako dela ta (1080p) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

blackbfm ::

kondezator je izjavil:

blackbfm je izjavil:

ej berem po netu o nekem "sandybridge 24 fps" bugu8-O malo pogooglaj, če se ti to dogaja potem je res kriva grafa.. naj bi šlo pa zato da ven meče napačno frekvenco osveževanja slike zato prihaja do podvajanja frejmov posledično štekanja.

Kolikor sem na hitro gledal naj bi pomagal izklop UAC ali upgrade biosa? probaj malo..


Sem posodobil bios in izklopil UAC in še vedno ni to to.


veš kaj, probaj si sposodit kakšno grafično kartico (lahko je neka čist osnovna), da vseeno vidiš a je problem v tem ali ne

korenje3 ::

deinštaliraj vse, potem si pa inštaliraj combined community codec pack. predvajaj pa vse z windows media player.

hojnikb ::

za foro odklop disk, zalaufi en live linux pa požen en hd film iz usb kjučka.
Tak lahko izkjučiš disk.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD Posnetki štekajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
699074 (3000) showsover
»

Predvajanje datotek .mkv

Oddelek: Programska oprema
404050 (3330) Zvezdica27
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355132 (4586) gibaj
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628066 (6391) gibaj

Več podobnih tem