» »

HD Posnetki štekajo

HD Posnetki štekajo

«
1
2

1tnedel1 ::

Pozdravljeni, sem nov na forumu zato ne vem če tema že obstaja.
Imam sledeč problem. Na prenosniku mi štekajo HD posnetki. Začetek posnetka predvaja normalno, na to pa začne slika prehitevati zvok to pa se nadaljuje v štekanje, kot je npr. preskakovanje CD-ja. Naj omenim da imam nastavitve grafične nastavljene vse na MAX. Posnetke predvajam z WMP in z VLC, venar so težave iste.
Moj računalnik je HP Probook 470 G1 s sledečimi specifikacijami:
Intel Core i7 @ 2.20GHz

8Gb DDR3 1600Mhz

Hewlett-Packard 1940 (U3E1)

Generic PnP Monitor (1600x900@60Hz)
Intel HD Graphics 4600 (HP)
2048 MBATI AMD Radeon HD 8750M (HP)

111GB Samsung SSD 840 EVO 120G SCSI Disk Device (SSD)
931GB Hitachi HGST HTS541010A9E680 SCSI Disk Device (SATA)
14GB SDHC Card (SCSI)

IDT High Definition Audio CODEC

Prosim za hiter odgovor in pomoč. Hvala.

Han ::

Lahko je problem tudi v slabem posnetku... Kaj pravi Upravitelj opravil (CPU obremenitev)?

1tnedel1 ::



To pravi Upravitelj opravil.

MrStein ::

To je med predvajanjem posnetka?
Na zavihku Processes (Procesi?) poglej, kateri porablja CPU. Vklopi "Prikaži procese vseh uporabnikov" spodaj.

Pa kake opcije za grafiko si na MAX dajal? Ponavadi so defolti čisto OK.

Imaš Avast?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Nummy ::

HP jajca...

Prvo kot prvo predlagam, da vržeš dol ves njihov software, samo pazi da ne vržeš dol tudi driverjev. HP je znan po sovjem bloat-u, ki totalno "zabije" računalnik - a.k.a. samsung android syndrome. Ponavadi imaš veliko večino tega, kar ponujajo ti HP "programi" že v samem sistemu in ne rabiš še dodatnega smetja gor, ki ti samo bremzajo mašino.

Naslednji korak je da preveriš kodeke in namestiš na novo kak uporaben paket, ki preverjeno deluje tudi pri drugih. Včasih je tudi v kakem kodeku kaj čudno nastavljeno.

Tretji korak, preglej hardware - naredi par testov - benchmarkov in poglej kje je ozko grlo. Lahko da je disk, lahko proc, lahko grafa,... lahko je slab driver ali slabe nastavitve (tudi v BIOS-u).

Četrti korak: vrž prenosnik skoz okn pa si nabav eno spodobno firmo. HP je jajc firma, delajo čist ene povprečne izdelke, podporo imajo glupo in slabo. Do sedaj od njih imel same kilave izdelke (od tiskalnika, do prenosnikov pri bližnjih) in niti za enega ne morem reči, da si je bil vreden svojega denarja.

Tak gre po korakih če ti prejšnji še vedno ne dela, greš na naslednjega. Ko prideš do zadnjega, predlagam nakup prenosnika druge firme, lahko pa se tudi stisneš v kot in potočiš kako solzico...

1tnedel1 ::

To je med predvajanjem posnetka. Začetek posnetka predvaja čisto normalno, potem se opazi da slika in zvok nista usklajena, po polovici pa posnetek predvaja tako kot bi preskakoval CD. Menjava računalnika ne pride v poštev.

Avasta nimam. Dal sem vse nastavitve na MAX, saj sem povsod imel vkljuceno varcevanje z energijo. Cudno mi je to da zacetek predvaja normalno. To gre za posnetke .mov.
Mislim da so komponente racunalnika cist OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 1tnedel1 ()

Nummy ::

Ja sej komponente so zelo verjetno čist ok, samo nastavitve komponent in sam software, ki ga gor furaš je crap. :)

hojnikb ::

vklopi strojno pospeševanje, če že ni. Pa seveda zadnje drivere za grafiko..
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Probaj z kakšnim drugim player-jem, osebno priporočam POT player in Media player classic, je pa še GOM player, seveda slovenski proizvod BS player...

POT:
http://daumpotplayer.com/download/
MPC:
http://mpc-hc.org/

PS
Windsows media player je dober samo za unistall.;(

Zgodovina sprememb…

echo ::

Na taki mašini ne rabiš strojnega pospeševanja (ne rečem, da škodi), to je nekaj drugega narobe.
Windows XP x64?
Kateri proces ti to špico nardi?
Kater antivirusni program imaš inštaliran? Poženi ful scan za začetek.

1tnedel1 ::

Poskusil sem več različnih predvajalnikov, vendar je pri vsakem enak problem.
Nameščen imam WIN 7 Ultimae x64. Nameščeno antivirusno imam samo tisto privzeto, Windows Defender.

Nummy ::

Še sedaj ne vemo kateri proces ti zabija procesor....

1tnedel1 ::

Objavim seznam procesov ki se izvajajo.

JOKER ::

Tudi meni se to dogaja, pa nimam HP-ja. Meni se to dogaja pri posnetkih z Full HD kamero, pa naj si bo posnetek v 1080i ali 1080p.
Predvidevam, da se to dogaja zato, ker so posnetki z 50slik/sek .... ko recimo takšen posnetek spremenim v 25slik/sek, potem pa deluje BP.
Tudi mene zanima v čem je fora tega?
________________________________________________________
Ka te češ ....

MrStein ::

1tnedel1 je izjavil:


Dal sem vse nastavitve na MAX, saj sem povsod imel vkljuceno varcevanje z energijo.

To so Power Saving nastavitve?

JOKER je izjavil:


Tudi mene zanima v čem je fora tega?

Prešvoh CPU najverjetneje.
(ko boš napisal kaj dejansko je, pa ti lahko povemo brez verjetnosti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

1tnedel1 ::

Glede na to, da je i7, nebi rekel da je "presvoh" CPU.

s6c-gEL ::

Od kje predvajaš hd video ?

MrStein ::

Odgovor je veljal JOKER-ju.

Ti pa še vedno nisi povedal, kateri Windows je*. Sicer bi naj na vseh delovalo.

* - ah, malo prej si, sorry
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

1tnedel1 ::

Jaz mam nameščenega WIN 7 Ultimate x64. Posnetke predvajam iz SSD diska, sem najprej z HDD-ja.

MrStein ::

Meni na i7 laptopu sicer 1080p50 dela brez problemov, v vsakem predvajalniku.

To imaš na električnem omrežju ali na bateriji?

Gonilnik (vsaj za grafiko) je svež?

Najverjetneje si kaj sfuzlal z sprej omenjenim "friziranjem" nastavitev.

Možno je tudi, da preklop med Intel in ATI grafiko nagaja. Poskusi to izklopiti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

JOKER ::

Recimo jaz imam:

COMP1: AMD A6 5400K APU 3,60GHz, 8GB Ram, 64Bit OS (posnetek predvajam normalno iz diska)

COMP2: INTEL CORE i3 , 4GB Ram (posnetek predvajam iz diska)

-------------------------
Jaz predvidevam, da je to zaradi 50slik/sek, ker ko pa predvajam Full HD posnetke narejene z GoPRO kamero na 1080p 25slik/sek , pa zadeva deluje vrhunsko, brez zatikanja, zvok BP ...

Ravno v tem je fora, da ko pa posnetek spremenim z Pinnaclom na 25slik/sek, potem pa tudi ta posnetek narejen z Panasonic kamero deluje BP. Problem je samo v posnetkih z 50slik/sek.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Nummy ::

1tnedel1 je izjavil:

Objavim seznam procesov ki se izvajajo.

Čakamo...

s6c-gEL ::

http://www.auby.no/files/video_tests/
Birds mkv 1080p h264 high profile 4.1 40mbps

ali
http://trailers.divx.com/divx_prod/prof...

mpc+hc 1.7.6 + lav filters 0.62 (player , kodeki)
http://mpc-hc.org/downloads/
https://github.com/Nevcairiel/LAVFilter...

Tole predvaja mpc-hc i5 haswell z igpu za malo malco, cpu usage 2-3% (intel strojni dekoder).
Če imaš vklopljeno strojno pospeševanje piše v mpc-hc spodaj levo "playing [h/w]".

Katerega i3/i7 si lastiš ? Uporabi http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.ht... .
V vlc (zadnja verzija 2.1.5) imaš vklopljeno hw pospeševanje ?


Daj kak 200 MB 1080p 50slik/sek sample uploadaj na https://www.dropbox.com .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

MrStein ::

Tipke Windows+Pause izpišejo ime CPU-ja na vsakem Windowsu.

JOKER, kaki bitrate imajo posnetki?
To ali kaka druga podbrobnost lahko zmoti dekoder in ga iz tira vrže.

Probaj pretvoriti v 50fps in tisto predvajat (neki preprosti efkt daj, toliko, da se na novo zakodira posnetek).
Ali pa kakega od primerov, ki ih je s6c linkal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JOKER ::

MrStein je izjavil:



JOKER, kaki bitrate imajo posnetki?
To ali kaka druga podbrobnost lahko zmoti dekoder in ga iz tira vrže.

Probaj pretvoriti v 50fps in tisto predvajat (neki preprosti efkt daj, toliko, da se na novo zakodira posnetek).
Ali pa kakega od primerov, ki ih je s6c linkal.


Da odgovorim na prvi del tvojega vprašanja: posnetek je 1920x1080 50splik/sek , 24248kb/s bitna hitrost

Program Pinnacle, ki ga uporabljam nima, da bi izvozil potem urejen video nazaj z 50slik/sek, temveč ima možnost samo 25 slik.
Ampak pravim, ko to naredim je pa vse OK ... nobenega prehitevanja zvoka ... nič. Kamera je stara cca. 14dni, Windowse sem na novo naložil, uporabljam pa zadnji BS Player z vsemi paketi kodekov tako da ... res ne vem v katerem grmu tiči zajec.
________________________________________________________
Ka te češ ....

1tnedel1 ::

Procesi ki se izvajajo





Nummy ::

Evo ti par lepih nakdidator za malware:
updateAtuZi.exe -- sem 99% da je malware
utilAtuZi.exe -- enako

youtubeaccelerator.exe -- 90% da je malware
youtubeacceleratorservice.exe -- enako
Tega dvojega sploh ne rabiš, kaj je teb da greš to nameščat??? Misliš, da ti bo youtube hitrej delu?

Na prvem screenshotu:
ene cifre-neki.exe SavePass 1.1.exe --99,9999% malware

Polno smetja imaš gor in potem se čudiš, da ti dela kaj počasi?

Procesor pol preveč.

MrStein ::

Daj sliko takrat, ko šteka.
Pa uredi po CPE, da bo največji prvi. (klik na napis CPE, dvakrat po potrebi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Še vsak prenosnik, ki sem ga imel, je imel "Samasung Android" problem. Zadnji je bil tisoč EUR; sem jih pa vedno nekje tu cenovno kupoval.

HPji, če so tisti, ki imajo zelo veliko ploščico, so zelo v redu prenosniki. Malo pretežki, a dobri. Če ima notri 4600 Intelovo grafo, je to super prenosnik.

OP: Problem je softwareski. Če imaš vsepovsod "HP branding" po Windowsih, jih na novo naloži. Na MSjevi strani potegni tisto verzijo, za katero imaš nalepko. Driverji, če so MSjevi in če vse lepo dela, nikar ne nameščaj HPjevih. Samo Intelove. Samo ponavadi imajo prenosniki kakšen del, za katerega pa res rabiš proizvajalčev driver. To pa rešiš tako, da ne inštaliraš programa, ki pride zraven (razen če ga rabiš), ampak samo poiščeš .inf (odpakiraš exe z 7zip) in inštaliraš.

Če se ti ne da vsega tega početi, prvo vso varčevanje z energijo in "laptop-only" nastavitve, daj na default. Ali pa high performance, ker jaz mislim, da po tvojem opisu, po nekaj časa gledanja, prenosnik ugotovi, da se ga nisi nič dotaknil in začne s šparanjem neke X naprave, ki potem povzroča probleme.


edit:

Ter, kot so ti že omenili, imaš najverjetneje kakšno svinjarijo gor, ki ti obremenjuje prenosnik.

Youtube_neki.exe je lahko program, za download posnetkov iz youtube. Ostali (že omenjeni) procesi so pa res sumljivi in tako je res najbolje, da ponovno naložiš OS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MrStein ::

No, prvi korak je seveda vedno: preveri za okužbe z virusi.

Stinger, HouseCall, DrWeb, ESET online itd...
(še bolje zagon z drugega medija, kaki read-only DVD z dobim antivirusom, tj: nima muh, se updata brez problema po zagonu, testira... brez muh - muhe omenjam, ker sem jih kar nekaj testiral in ne moreš verjeti, da svetovno znani komercialni ponudniki softvera taki krep od sebe dajo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Če bi js ta prenosnik dobil v roke bi naredu čisti format (ne HP recovery). Sem 99.9% da problemov potem nebi blo :)

Ker tudi če je HP, specifikacije so zadost dobre za predvajanje HD filmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

1tnedel1 ::

Format računalnika je bil narejen cca. 2 tedna nazaj.
Trenutno preverjam z ESET Online.
Tako da bom zvečer videl kako in kaj.

1tnedel1 ::



Seznam programov, ki jih imam nameščene. Je kaj, kar lahko izbrišem?

Nummy ::

1tnedel1 je izjavil:



Seznam programov, ki jih imam nameščene. Je kaj, kar lahko izbrišem?

Tu izgleda vse OK, samo imaš gor malware, ki si ga verjetno dobil nekje in ga ne bo tako enostavno odstraniti.

1tnedel1 ::

Aha. Zdaj si nalagam Malwarebytes pa z njim preverim in javim. Katero brezplačno antivirusno priporočaš?

Nummy ::

1tnedel1 je izjavil:

Aha. Zdaj si nalagam Malwarebytes pa z njim preverim in javim. Katero brezplačno antivirusno priporočaš?

Super, predlagam ti nič, ker ne poznam veliko. Sam uporabljam MS defender, ampak zato, ker znam paziti da ne dobim kaj čudnega gor. Veliko jih pravi, da je kaspersky zelo dober, ampak ni zastonj.

hojnikb ::

Kaspersky je super; sam ga uporabljam za kako hitro preskeniranje z tistim offline toolom..
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

1tnedel1 je izjavil:

Aha. Zdaj si nalagam Malwarebytes pa z njim preverim in javim. Katero brezplaÄno antivirusno priporoÄaĹĄ?

Comodo
http://www.filehippo.com/download_comod...

Naloži si tudi CCleaner!
http://www.filehippo.com/download_cclea...

Zgodovina sprememb…

1tnedel1 ::

Hvala. Ccleaner uporabljam redno. Malwyrebytes je našel cca 70-80 težav. Zdaj še pregledam viruse in poizkusim ponovno predvajati.

branc ::

1tnedel1 je izjavil:

Procesi ki se izvajajo










ogrooooooomno crapa in spywara.....

s6c-gEL ::

Formatiraj, naloži samo orig. MS win 7/8, nato šoferje ter mpc+hc + lav filters.

1tnedel1 ::

Računalnik je bil formatiran cca 2 tedna nazaj. Virusov nisem našel, spyware je odstranjen kar je Malwrebytes našel. Posnetki še vedno štekajo.

Nummy ::

1tnedel1 je izjavil:

Računalnik je bil formatiran cca 2 tedna nazaj. Virusov nisem našel, spyware je odstranjen kar je Malwrebytes našel. Posnetki še vedno štekajo.

Še enkrat pripopaj sliko procesov... me zanima če si res vse odstranil.
Potem pa naredi še eno sliko vmes, ko predvajaš film, da vidimo kaj ti zabaše sistem.

1tnedel1 ::





Nummy ::

Zgleda da nimaš več ničesar kritičnega gor, ampak še vedno pol preveč smetja.

Naslednji korak je da na novo naložiš driverje za plato in grafiko. Potegni dol še gpu-z in glej obremenitev grafične med predvajanjem filma ter seveda temperature.

1tnedel1 ::

Katere pa naj naložim? Imam HP Probook 470 G1 in gor WIN 7 Ultimate.

BorutK-73 ::

Lahko še probaš z kakšnim live OS, naprimer Linux Mint. Posnameš na DVD ali USB in pri novem zagonu izbereš DVD/USB kot zagonski disk.

Invictus ::

1tnedel1 je izjavil:

Katere pa naj naložim? Imam HP Probook 470 G1 in gor WIN 7 Ultimate.

Ne naloži HP custom Windowsov.

Ker imaš kodo za Windowse nalepljeno na laptopu, jih lahko s travnika snameš brez problemov. In namestiš OEM verzijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

1tnedel1 ::

Žal ne vem kje naj najdem druge gonilnike. Lahko dobim link? Kodo sem pa našel na spodnji strani prenosnika.

MrStein ::

Tule so vsi gonilniki za ta model PC-ja:
http://h20564.www2.hp.com/portal/site/h...

(trenutno sicer ne naloži strani)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

youtube 1080p 60fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
444205 (2695) MrStein
»

Nov Lenovo laptop zelo slaba grafika pri filmih

Oddelek: Pomoč in nasveti
242732 (2102) fr1c
»

QuickTimeov čas se je iztekel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6414221 (10446) noraguta
»

Kaj izbrat: .mts ali mp4

Oddelek: Zvok in slika
133539 (3269) vasquez

Več podobnih tem