» »

Ledice na ruterju nenehno utripajo

Ledice na ruterju nenehno utripajo

jernejj ::

Pozdravljeni! Imam router linksys wrt54gc in se mi je pojavila težava, ki je sam ne morem rešiti, iskal sem že pomoč na tujih forumih vendar enakih težav nisem zasledil. Dva dni nazaj so mi na routerju začele utripati vse ledice, povezava pa ne deluje več. Poizkušal sem že vse vrste resetov ter pinganje privzetega ip-ja, vendar ni bilo prejetih paketkov.
Ali morda kdo ve kako se da to rešit. Mogoče se da kaj flashat ali kaj podobnega, ker ruter mi je do zdaj delal BP. Tudi linki kjer opisujejo ta problem so dobrodošli.
Hvala za pomoč!

jan01 ::

Crknil?
//zakaj kdo sploh kupi take smotane routerje?!

PRST ::

Probaj z zamenjavo napajalnega kabla. Pri mojem wl-500gp je prav odpoved napajalnega kabla povzročila iste simptome. Sam sem šel v rač. trgovino (servis) in jim rekel če mi lahko izmerijo izhodno napetost na napajalnem kablu. Ker kabel ni deloval v skladu z deklariranimi vrednostmi (napisane so na električnem vtiču napajalnega kabla), sem kupil novega in router dela normalno naprej.

jernejj ::

Bom probal pomerit napetost na napajalniku. Mogoče še kdo ve kaj bi lahko bilo. Na komentar o kupcih smotanih ruterjev pa sem raje BK.:))
l.p.

PaX_MaN ::

Si mu hotel firmware posodobit, slučajno?
(Če (besno) utripa lučka Power to ponavadi pomeni, da je v postopku nadgraditve in da ga moraš pr' mir pustit.)
Če nisi, poskusi "Trdi reset"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jernejj ::

Ne, nisem bil v nobenem postopku posodabljanja. Dopoldne ob 11 uri je še delovalo, ob 13 uri istega dne pa ne več. Tudi reset sem že poskušal s tisto tipko vendar brez uspeha. Takrat nisem na ruterju delal nic. Naj še enkrat napišem, da vse ledice neprekinjeno utripajo.
l.p.

Pyr0Beast ::

Zanič napajanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ToniT ::

V tem tednu sem to isto stvar videl že na treh routerjih, (dva Asusa WL-500gp) in eden Linksys WRT54gl.
Hvala za namig - bom preveril napajanje.
Očitno nevihte in kratkotrajni izpadi elektrike delajo svoje....

Spajky ::

da, bog poskrbi za manjši upad prometa zaradi recesije in da ne zmanjka poceni prednapetostnih zaščit :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jernejj ::

A lahko kdo posodi napajalnik za 10 min. da preverim če je res težava v tem. Sem v lj. Kdo ve, kje lahko kupim novega?
l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejj ()

jernejj ::

preveril sem napetost na napajalniku in je 3,5 V, kar je v redu. Tako da ju3 nesem na servis, če se sploh splača popravljat.
l.p.

Veron ::

Bom uporabil kr tole temo.

ruter: Linksys wrt160n v3

Ruter ko dela, dela normalno. Potem, če ga izklopim iz elektrike (ali elektrike zmanjka za kratek čas) se zadeva komaj pobere. Ali večina lučk samo na hitro utripa, ali pa skoraj vse lučke gorijo (1-4 porti + še ena kot nek "planet", power ne gori). Če ga pustim izklopljenega recimo 1h, po tem spet normalno dela.

Probal sem že flashat (na dd-wrt) na novo in hardreset (tudi 30/30/30).
Gruntal sem, da je lahko tud napajalnik fuč, vendar trenutno nimam drugega (enakega).

Original napajalnik ima output: 12V, 0.5A, 6W
imam pa še enega, ki je pa 12V, 1.25A, 15W (max).

Se splača probat s tem? Ali raje ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

jest10 ::

Veron je izjavil:


Original napajalnik ima output: 12V, 0.5A, 6W
imam pa še enega, ki je pa 12V, 1.25A, 15W (max).

Se splača probat s tem? Ali raje ne?

Ja probej!

Duhec ::

Preveri še polariteto.

Veron ::

bom preveril, čeprav imam občutek, da se zadeva ne prižge več, ko je ruter "topel". Ko je hladen, se vedno prižge normalno, ko je topel pa noče (ali lučke utripajo ali pa vse gorijo). Potem ko se prižge, pa dela noramlno (dokler elektrike ne zmanka tako ali drugače).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981538 (13299) brez-imenko
»

Router brickan?

Oddelek: Omrežja in internet
174200 (1523) AštiriL
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720818 (4511) mtosev
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416732 (14226) Vanadium
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415148 (12895) neres

Več podobnih tem