» »

Predvajanje datotek .mkv

Predvajanje datotek .mkv

homer007 ::

Pozdravljeni...
Zanima me samo s kakšnimi kodeki in njihovimi nastavitvami najlepše delujejo zgoraj navedeni zripani filmi? Sicer mi vse deluje, samo ni tistega čist tekočega bluray predvajanja... kot da bi se čist rahlo zatikalo (predvsem ko gre kamera počasi iz ene na drugo stran)... Uporabljal sem že skoraj vse playerje... Trenutno uporabljam vlc player

Moja konfiguracija:
-athlon x6
-ati radeon 9650 2gb
-8gb ddr 3 rama
-asus m4a88td-v evo

Prosim za pomoč... hvala
Lp,
  • poskusil klonirati: homer007 ()

SkyEye90 ::

Si poskusil z BS playerjem? Kodeke naloži player sam avtomatsko ob inštalaciji.
Iz mojih izkušenj je nujno potreben vsaj dvo jederni procesor in film mora delovat gladko.

Je pa odvisno, kako gladko misliš..če dela enako gladko kot nek DivX ali DVD, potem je to čisto OK. Predvajanja, kot ga imajo 100Hz, 200Hz TV-ji pa na PC-ju ne boš dosegel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

homer007 ::

Ja bo kar treba nov tv nabavit... Sem si kar mislil da je tu problem ;)

McLuzo ::

Nov TV?! Ne govorit neumnosti no...

Edino tistole z grafično mi ni jasn, ATI 9650? Al misleš 6950?

Drugače pa brez debate MPC Home Cinema http://xhmikosr.1f0.de/index.php?folder... ,itak ti more grafična prevzet glavnino dela, maš naložene zadnje driverje, kkšnih kodek packov ti odsvetujem, nepotrebna navlaka, directx 9 maš pa tud naložen ane? (https://www.microsoft.com/download/en/d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

SkyEye90 ::

Kot vem, je za dekodiranje slike obremenjen procesor, tukaj grafika nima kaj računati, saj film ni posnet v kompleksni 3D sliki, ampak le kot slika. Grafika samo prikazuje. Na prenosniku s Core2Duo delajo 1080p gladko, na namizni kišti s P4 in definitivno 5x boljšo grafično od integrirane v prenosniku, pa delajo le 720p.

Če gremo v detajle o gladkem predvajanju, lahko procesor (ali grafična) še tako gladko sliko spacata skupi, če se ne bo osveževanje zaslona prilagodilo FPS-jem filma, bo zatikanje vidno že zaradi tega.

Lahko se motim, a pri osveževanju se mi zdi da se ne.

Poskusi zgoraj omenjen program, mogoče pa program le zna vse skupaj uskladiti in predvajati sliko kot modern TV. Potem pa poročaj, me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

psytoma ::

poskusi kmplayer

Dr_M ::

Seveda gpu lahko dekodira video, za to skrbi namenski video engine.
AMD ima UVD, Nvidia Pure Video ipd..

Najlazje je z MPC-HC, nastavis na DXVA in spila cez grafiko, CPU je pa prakticno neobremenjen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

paljer ::

Če želiš na tvju gladko sliko obvezno Media player home cinema in v nastavitvah pod playback/output izberi D3D fullscreen. V driverjih od grafične kartice nastavi, da za MP-HC vedno uporablja V-sync. Štekanje na tvju bo popolnoma izginilo.

McLuzo ::

Ne vem sicer katero verzijo vi tu MPCja uporabljate ampak DXVA, V-sync že avtomatsko dela brez kakšnih potreb po nastavljanju, tudi tole z D3D je nepotrebno oz. sam še nikoli nisem tega uporabljal. Je pa možno da je za ATI grafične kej drgač, ampak dvomim.

kurjač ::

Na hotfile sem naložil en problematičen video.
http://hotfile.com/dl/136928042/2a2efcb...
1920x1080/50p, 28Mbps/VBR

Ima kdo tako dober mlinček, da ta 22 sekundni video predvaja povsem brez zatikanja?

McLuzo ::

Hm, povsem brez zatikanja ne gre (zatikat se začne tm okol 8-9 sek) ampak ne vem če je tle sploh problem švoh mašine. S čim je pa to snemano, a na napravi s katero je tole snemano pa predvaja gladko? Ker tko na pamet bi reku da je možno da je spomniska kartica bla prepočasna za tak video.

Drgač CPU mi med predvajanjem z WMP ne gre čez 35%, z MPC pa GPU tud ne gre če 20%
(C2D 6750 @3.6Ghz, 8800GTS 512MB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

shinko ::

Na hotfile sem naložil en problematičen video.
http://hotfile.com/dl/136928042/2a2efcb...
1920x1080/50p, 28Mbps/VBR

Ima kdo tako dober mlinček, da ta 22 sekundni video predvaja povsem brez zatikanja?


sem sprobal ta video in mi ga windows media player predvaja povsem brez zatikanja, v MPC Home Cinema pa šteka (sem probal z vkloplenim D3D pa je isto).

Imam pa Phenome II x4 940 in pa HD4870 1GB na full hd lcd.

LP

Dr_M ::

Holy shit. Men tale video na HD5870 obremeni gpu 100%.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Marilyn ::

woooooow, to pa ni mogoče! Sem sprobal video in glede na to, da ima 23.6 Mbps, kar ni pretirano veliko - NE DELA. Ponavadi blu-ray filme, ki so še najzahtevnešji predvajam z PowerDVD...brez problema. Pa imajo še večji bit rate! Tukaj mora biti nekaj drugega narobe...

SkyEye90 ::

Tale video mi dela dve sekundi gladko, potem se 2 sekundi čisto rahlo zatika, potem spet 2 gladko itd.. v glavnem dela, ampak verjetno je posneto malo čudno.
Sam imam en sample 35Mbps pa mi ga pc predvaja čisto gladko, celo prenosnik.

Sicer pa nisem vedel, da lahko dekodiranje videa prevzame grafična kartica. Seveda mora klapati tudi osveževanje (sinhronizacija - vsync). Če pa zna program na PC-ju še računati vmesne sličice (kot to delajo TV-ji (eni dobro, večina ne ravno)), potem pa bi moralo biti predvajanje preko PC-ja res gladko, tudi za najbolj zahtevne.

sv-pt ::

meni predvaja normalno... z vlc na 2500k/16GB/8800gt, obremenitev CPU okoli 20%

kurjač ::

Posneto je s Panasonikovo kamero TM700 Predvajanje na kameri je tako tekoče, da se predvajanje iz PCja enostavno ne more primerjati. Snemati na standarden format, ki ga kamera še ponuja nočem, ker je razlika v kvaliteti prevelika. Očitno predvajanje na računalniku še nekaj časa ne bo dovolj tekoče (vsaj zame), zato kupujem namenski multimedijski predvajalnik. Nekaterim osebam iz tega foruma sem pisal na ZS pa žal nisem dobil nobenega odgovora.

Prošnja
Prosim, vse uporabnike mulimedijskih naprav testirajte prej omenjeni video na svojih napravah.
http://hotfile.com/dl/136928042/2a2efcb...
Mimogrede....izhodni format na napravi naj bil nastavljen na 1080/50p
Kakršnekoli informacije so dobrodošle, lahko tudi na ZS
Hvala

Dr_M ::

Evo, se enkrat sprobal tale tvoj video z MPC-HC. Sem izklopil vse shaderje (razni filtri) in se predvaja povsem tekoce, razen prve 2-3 sekunde.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

McLuzo ::

No, sem pa zdajle probal z Arcsoft Total Media Theatre 5 in je predvajanje mnogo boljše, kakšen kompjutr pa maš? Fajn bi blo sprobat na kakšni mašini z GF4xx ali 5xx, k majo tudi izboljšano pospeševanje m2ts datotek.

Magar probaj še Power DVD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

kurjač ::

i5-750, HD5850
Testirano je bilo tudi na Hoferjevih mašincah (Athlonom II X4 640, HD6670 in i5-2320, gtx550ti).
Razliko med i5 sistemi nisem opazil, Athlon pa je cukal za odtenek bolj.

Kakorkoli z PCjem ne želim imeti več opravka s to obliko zapisa. Zanimajo me samo namenski predvajalniki recimo novi WD TV live(čipset Sigma Designs) ali nekaj iz drugega tabora npr. Mede8er MED500X2 (Realtek)
Predvajalniki
Upam, da se nekdo najde, ki je pripravljen testirat in napiše ugotovitve.

gregyk ::

kurjač je izjavil:

i5-750, HD5850
Testirano je bilo tudi na Hoferjevih mašincah (Athlonom II X4 640, HD6670 in i5-2320, gtx550ti).
Razliko med i5 sistemi nisem opazil, Athlon pa je cukal za odtenek bolj.

Kakorkoli z PCjem ne želim imeti več opravka s to obliko zapisa. Zanimajo me samo namenski predvajalniki recimo novi WD TV live(čipset Sigma Designs) ali nekaj iz drugega tabora npr. Mede8er MED500X2 (Realtek)
Predvajalniki
Upam, da se nekdo najde, ki je pripravljen testirat in napiše ugotovitve.


Testiral na Xtreamer MK1 predvajalniku, s FW 2.7.0, HDMI izhod 1080p 50Hz -> predvaja popolnoma tekoče.

kurjač ::

Me veseli, da dela popolnoma tekoče. Sam je mal problem, ker MK1 nikjer ne najdem v naših spletnih trgovinah. Upam, da kdo testira še na novejših modelih, ki jih je še možno kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

gregyk ::

kurjač je izjavil:

Me veseli, da dela popolnoma tekoče. Sam je mal problem, ker MK1 nikjer ne najdem v naših spletnih trgovinah. Upam, da kdo testira še na novejših modelih, ki jih je še možno kupiti.


MK1 je prvi Xtreamer, ki ga sedaj nadomešča Xtreamer Sidewinder. Mk1 je imel vgrajen ventilator, Sidewinder ima pa pasivno hlajenje (rebra), drugače sta pa identična.

SkyEye90 ::

WDTV Live brez težav čisto gladko predvaja tako zgornji posnetek, kot tudi tale 1080p 35Mbps samle.

kixs ::

Probal na Athlon X2 3800+ in Geforce 8600GTS.

MPC-HC preko DXVA: se zatika (cpu 6%, gpu 91%)
MPC-HC brez DXVA: steka (cpu kok gre)

Z dodatnimi nastavitvami v MPC-HC pa deluje gladko:

Output: EVR Custom Pres. ** (ta je itak default), vklopljen D3D Fullscreen, po potrebi lahko vklopis se Alternative VSync

lp

kurjač ::

@SkyEye90
Gre to za zadnji model? Kako imaš nastavljen izhodni format?

@kiks
Bom preizkusil čez vikend

SkyEye90 ::

Izhodni format se nastavlja sam, glede na velikost in framerate videa. Pri enem je bil 1080p 50Hz, pri drugem 1080p 24Hz, kot sta tudi videa. Sem tudi preveril med predvajanjem. Imam pa še tastari WDTV Live, prvega, ko je imel LAN povezavo, je pa star že kakšni 2 leti ali 3.
Mislim, da težav z visokim bit-ratom nebi smel imeti noben namenski HD predvajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Zvezdica27 ::

lp,

težav ne bi smel imeti niti PC. Najbrž gre za slabe kodeke na računalih ali zaprtokodno rešitev, ki se odprtokodno pač slabše dekodira oz. poikusi googlati kateri kodek točno uporablja tvoj panasonic in si potegni najnovejše različice le-tega- ker je nenormalno da katerikoli 1080p video obremeni 2500K procesor na 20%.

Ziher ma panasonic kak program za predvajanje teh, a? Si dobil zraven kamere kaj - probaj.

Sorry, ne vem kako se to dela na win.

zz

6151 ::

Meni tudi obremeni 20%, 35Mbps video pa mi obremeni 14-24%, oba videa brez zatikanja - VLC
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

Zvezdica27 ::

ok, prvi video mt2s je pri meni na 2nd gen i5 2410M

NE SAMO ZATIKAJOČ. FULL STOP (torej se video kar ustavi).

Ne morem verjet.

drugi sample pa šteka. Ne morem verjt, prvi 1080 sampli ki to delajo.

Linux, movie player (torej mplayer). Ker je to čist osnovni bom potegnil dol smplayer in vlc player in probam še enkrat. Očitno movie player izkoristi samo 1 jedro.

zz

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

ok,

povleku sem VLC:
tvoj video mt2s je sedaj zatikajoč. eno jedro na 100%, očitno ne deli med jedri.

Drugi video je tekoč, malce štekne za kake četrt sekunde, jedro kar zabije na 95-100%.


Povleku sem še SMPlayer (sicer uporablja isti mplayer kot Movie player):
mt2s file dela tekoče brez zatikanja BREZ zatikanja, se razporedi med jedra. Ne vem kako bi pogledal koliko dela GPU, bom malo se pozanimal kje to je.

Drugi file očitno nima pravega kodeka lai kaj ja z vem, ker so barve off in slika ne teče.

Torej: program in nastavitve... bom se še vrgel v to.

zz

McLuzo ::

Za GPU imaš MSI Afterburner

SkyEye90 ::

Ja meni na PC-ju tale 35Mbps video predvaja BS player čisto tekoče, obremenitev procesorja je 60-70% (Core2Duo 3Ghz), vsaj kot graf kaže sta uporabljeni obe jedri (če prav gledam).
Pri .m2ts pa 70-90%, ampak na čase malo šteka, na trenutke pa dela s 50FPS čisto gladko.

kurjač ::

@SkyEye90
V NM imamo za en klinc izbiro predvajalnikov. Testiral sem lahko le tiste ki so bili priključeni. Philips dela odlične diapozitive medtem ko model z blueray pogonomdela tekoče sam moraš pa čakat nesprejemljivo dolgo preden ga sploh zažene. Dražji Philipsov model BDP7200 pa sploh ne zazna to obliko video zapisa. Menda so pred kratkim dobili nov model WD TV live pa bom mal positnaril za test.
@Zvezdica27
Zraven sem dobil program za urejanje videa HD Writer AE 2.1 Ta program za predvajanje uporablja samo CPU in pri 40-50% ne dela tako tekoče kot recimo WMP ali MPC-HC, ki uporablja še GPU.
@kixs
Z dodatnimi nastavitvami v MPC-HC pa deluje gladko:
Output: EVR Custom Pres. ** (ta je itak default), vklopljen D3D Fullscreen, po potrebi lahko vklopis se Alternative VSync

Pri meni žal ni neke opazne izboljšave.
Da bi definirali gladko predvajanje bi se morali skupaj vsest pred monitor ali TV

T-h-o-r ::

cccp
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kurjač ::

Še test za killa.sampla.x264
Najbolj tekoče delata WMP in MPC-HC ki samo za trenutek cukne pri sedmi sekundi.
ArcSoft TotalMedia Theatre zmrzne v prvi sekundi.
VLC začne trokirat pri sedmi sekudniin se umiri šele zadnje tri sekunde.

Invictus ::

Zdownloadaj CCCP. Predvaja 1080p filme na atomu 330.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matonson ::

Potegnil dol tisti 67MB video. Na laptopu, ki je gotovo slabši od večine vaših namiznih računalnikov, mi v wmp dela brez problema s 15% zasedenostjo procesorja. Po moje mate eni enostavno preveč različne codec krame na računalniku.

SkyEye90 ::

kurjač je izjavil:

Da bi definirali gladko predvajanje bi se morali skupaj vsest pred monitor ali TV


Točno to.
Iz izkušenj lahko povem, da marsikaterega rahlega zatikanja večina folka sploh opazi ne, dokler mu jasno ne poveš, na kaj naj bo sploh pozoren.
Ta 1080p 50FPS video je super zgled za tekoče predvajanje, saj ima dejansko 50 sličic/s! Torej, če vam ta video dela enako gladko, kot večina HD filmov in DVD filmov, potem se vam zatika (:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

kurjač ::

Hvala ku*** vsaj en pameten.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz sem posodobil kar se je dalo. Namestil VA API (ne sprašujte...). No na XBMC dela oboje brez karšnegakoli zatikanja na zgornji mašini. Aleluja.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

720p in 1080p ne popolnoma gladko

Oddelek: Zvok in slika
323363 (2715) OK.d
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456011 (3184) zavajon
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355098 (4552) gibaj
»

Predvajanje 720p in 1080p posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
173449 (2688) biasko

Več podobnih tem