» »

Predogled Windows 8 na voljo

Gray_Warden ::

spc....win8 je šele testna različica in do zdaj se je javil le 1, ki je imel probleme z zvočno kartico, pa še ta je problem očitno lepo rešil.

torej je win8 res kar kul, glede na to da TESTNA različica deluje že tako stabilno

PNG ::

System je izjavil:

PNG je izjavil:

Ni mi vsec odzivnost - deluje pocasneje kot sedmica (posebej desni klik na namizje, ki traja obupno dolgo). Zaganjanje appsov traja celo vecnost. Nasploh mi cela ideja okrog appsov (kakor tudi ze gadgetov) ni vsec in je ne maram.

Osebno mi ni vsec, da imam obcutek kot da gledam v 27 incni mobitel no...ampak kakor komu, definitivno mora vsak probat sam.

EDIT Joj full screeni appsi - obup!!!

Pa nisem apriori proti napredku - sedmico sem uporabljal leto dni pred uradnim izidom in blabla in sem jo zelo dobro sprejel ze od samega zacetka, prav tako visto, samo tale osmica pa mi nikakor ne potegne. Ne vem no.



Skoraj vse tvoje težave izvirajo iz tega, da verjetno sploh nisi resetiral par krat računalnika po namestitvi OS, plus tole sploh še ni končna različica.


Seveda sem zbootal masino, laufa pa na 500mb/s read write ssdju. Saj sploh nima veze. Nekatere lastnosti osmice so mi vsec - in to zelo - (recimo da ni vec start knofa, novi explorer (ne iexplore), ipd.), nekatere pa obupno ne - recimo full screen appsi, nastavitve cez celi faking ekran itd...predvsem to, kar deluje kot bi imel pred seboj 27 incni mobitel.

Meizu ::

Nisem bral teme ampak mam vprašanje.

Razmišljam, da bi si dol potegnu tole osmico, da jo potestiram. A je dejansko kej vredna in a se na njej da normalno delat stvari? Ker resnično se mi ne da jebat z inštalacijo win7 nazaj, če bom ugotovu da je win8 nefunkcionalen.

axee ::

Poskusi virtualizacijo, ti bo takoj jasno.

Gray_Warden ::

naloži win8 v VMware player in boš takoj videl če se splača ali ne. Navsezadnje je tole le testna verzija in ne končna in je temu tudi namenjena...testiranju.

Vseeno dela stabilno. Rajši v virtualki probaj, da ne bo treba potem nazaj formatirati če ti testna verzija ne bo všeč.

Meizu ::

Točno. Na VMware nisem pomislil. Hvala fantje.

darkolord ::

Jaz hočem, da je vse po starem, ne pa da skoz neki klepajo po malem. Ali pa da je vsej možnost, da si lahko nastavim "po starem".
Po starem = staro. Do potankosti. Simpl ko pasulj.

d0rK ::

TP-Linkov wireless N network adapter ne deluje. :( Imam kar kabel začasno potegnjen čez stavovanje do routerja.

Drugače OK, se še navajam. Mislm pa da bo fantastična stvar za poenotenje PCjev, tabletov in telefonov.

Trinitron ::

Meni pa so te ploščice res kul. Vidiš recimo zadnji prejeti mejl, trenutno vreme, naslednjo stvar na koledarju, itd... brez da sploh rabiš prižgat aplikacijo. Plus lahko vklopiš še notifications, da si takoj obveščen o prejetju novega mejla, tudi če aplikacija sploh ne teče v ozadju. :)

c3p0 ::

Winamp je že dolgo zgodovina, uporablja se izključno MediaMonkey, ki ima odlično knjižnico, kar je glavno pri tej vrsti programov.

Start menu, kaj je že to? Desktop? Še slabše. Pomanjšat moraš vsa okna, da prideš do svojih bližnjic.

Najbolj uporaben je quicklaunch (ki se ga MS trudi ubiti že iz časov viste) + auto hide taskbar. Vsi programi na dosegu enega klika, brez da spreminjaš kontekst desktopa ali pomanjšuješ okna, katerih pri power userjih zna biti ogromno. Pri 16GB RAM pač ne bom stalno zapiral programov, PC laufa tudi po mesece skupaj.

Nov UI je narejen za low end userje, ki imajo instaliranih par programov, startan kak browser in to je to. Me zanima, če bodo enako poneumili strežniške različice.

LuiIII ::

Sam na Win7 uporabljam taskbar in pa rocket launcher vse (95%) je en klik ali drag stran. BTW ali se da v Win 8 selektirat file v explorerju in ga nato dregati v metro kvadratke ter s tem odpreti program z dragano datoteko?

Buggy ::

evo sem dal zadnji release w8_64 v virtualbox gor....
Bruh bruh in se enkrat bruh...MUI je res za tiste omejence, ki drugega kot chatajo in browsajo na PC pac ne delajo. Tole ni vredno niti sprobavat!!!
Ce bo tole res ostal na PC verzijah bo groza. Si sploh ne predstavljam, da bi komu po telefonu moral razlagal kako naj pogleda za kaksnimi nastavitvami po sistemu.

Ze zdej so problemi ko je treba desni klik na Computer narest in kliknit manage, kaj bo tukaj ne vem.

BTW: je kdo ze nasel event viewer, brez da je uporabil cmd :D ?

PNG ::

Osebno sem uporabljal ukazno vrstico za restart / shutdown mašine, ker niti teh knofov nisem našel :P ampak to ni za očitati sistemu, temveč meni, ker mi več kot očitno ni bilo vložiti čas v spoznavanje tega. Že ko vidim APPS/GADGETS kam pogledam in kr neke full screen aplikacije ki ne delajo ama ništa (preverit grem email - FULL SCREEN, preverit grem kako je vreme - FULL SCREEEN, spremenil bi si geslo - FULL SCREEN) mi gre na kozlanje.

win64 ::

Buggy je izjavil:

evo sem dal zadnji release w8_64 v virtualbox gor....
Bruh bruh in se enkrat bruh...MUI je res za tiste omejence, ki drugega kot chatajo in browsajo na PC pac ne delajo. Tole ni vredno niti sprobavat!!!
Ce bo tole res ostal na PC verzijah bo groza. Si sploh ne predstavljam, da bi komu po telefonu moral razlagal kako naj pogleda za kaksnimi nastavitvami po sistemu.

Ze zdej so problemi ko je treba desni klik na Computer narest in kliknit manage, kaj bo tukaj ne vem.

BTW: je kdo ze nasel event viewer, brez da je uporabil cmd :D ?


Da, pomakneš miško v metrotu na desni spodnji kot, se ti odpre meni, greš pod settings, klikneš še enkrat settings. in edina kljukica je show administer tools, oblkjukaš in ti bo prikazalo ikonce v metroju.

druga možnost je, da ko si v metroju, kar začneš tipkati in ti bo avtomatsko odprlo iskanje in pokazalo rezultate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

energetik ::

Kaj pa shudown? Ker zdaj moram iti v desni kot/nastavitve/knof za izklop, potem pa šele izberem kaj hočem (restart, shutdown...). ;((
In pa to neprestano skakanje iz Metroja v "staro" namizje, to ubija.
Očitno bom do 2020, ko se zaključi extended podpora za Win7, ostal lepo na njih.
Potem pa kakšen Linux z enostavnim in prilagodljivim vmesnikom, kot je recimo Mint.

Buggy ::


Da, pomakneš miško v metrotu na desni spodnji kot, se ti odpre meni, greš pod settings, klikneš še enkrat settings. in edina kljukica je show administer tools, oblkjukaš in ti bo prikazalo ikonce v metroju.


ja imas prav...tega se pa res nisem spomil :D, ironija je da imam potem v MUI-ju 20 ikon vec, kar se nekako spet krega z idejo samega MUI-ja, ce pa jih vecino brisem (unpin) in bom potem nekoc potreboval recimo "services" bom moral pa ponoviti vajo oz. kako to ikono dobim nazaj?

Zal tale vmesnik mene ne preprica in srcno upam na spremembe :D

win64 ::

Si pa narediš bližnjico za izklop, to pa ja ni problem:
http://www.tacktech.com/display.cfm?tti...

Seveda je malo več dela za si organizirat navadno namizje, ni pa tako težko za napredne uporabnike, ki bojo to namizje sploh še potrebovali.

energetik ::

Res odličen GUI, kjer si moraš še knof za izklop nastavljati...
V Win7 - start/shutdown po defoltu.

matejdro ::

Buggy je izjavil:

ce pa jih vecino brisem (unpin) in bom potem nekoc potreboval recimo "services" bom moral pa ponoviti vajo oz. kako to ikono dobim nazaj?


Lahko z desno miškino tipko klikneš na prazen prostor in potem izbereš "All Apps". Še lažji način pa je, da začneš pisat services kar v meniju in ti bo takoj našlo.

Start meni v metrotu ni tako slab. V starem start meniju sem večinoma uporabljal bližnjice, ki se pokažejo takoj ko start meni odpreš. Tu pa tam sem še pognal iskanje, v "All programs" sem šel zelo redko. In metro start meni ravno izboljša ta način.

Glede full screen applikacij: super za netbooke in tablice z 10' ekranom, za ostale pa manj. Upam pa, da bodo vsi resni programi še vedno ostali v klasičnih oknih ali pa bo nekdo iznašel "dual" možnost (kdo želi ima, metro fullscreen verzijo, ostali pa klasično okno).

Je pa seveda vidno, da je vmesnik dizajniran za touch naprave in potem na silo portan na miško.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()

RockyS ::

Nekaj me zanima, kje je gumb da minimizira vsa okna tako kot je v win7 desno spodaj ob uri/datumu ?

matejdro ::

Gumb še vedno je, samo ni opazen (desno od ure je prazen prostor, tam klikneš).

Buggy ::

a se meni samo zdi ali je to res, da ce odprem IE10 iz MUI-ja nimam vec moznosti konfiguracije brskalnika? Mislim na certifikate in ostale stvari...

filip007 ::

Saj se ne splača ukvarjat...

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

SLO_Matej ::

energetik je izjavil:

Res odličen GUI, kjer si moraš še knof za izklop nastavljati...
V Win7 - start/shutdown po defoltu.

Saj si ga ne rabiš nastavljati. Govora je bilo samo o tem, kako si narediš bližnjico na Start zaslon ali na navadno namizje. To pa moraš narediti v kateremkoli Windowsu (ali drugem OS-u).

Buggy je izjavil:

a se meni samo zdi ali je to res, da ce odprem IE10 iz MUI-ja nimam vec moznosti konfiguracije brskalnika? Mislim na certifikate in ostale stvari...

Metro verzija Internet Explorerja bo podobna tisti na Windows Phone, torej brez kakršnikoli vtičnikov (nič več Silverlighta, Flasha ...) ali drugih nekih posebnih možnosti. Bodo pa vtični še vedno delali v navadni namizni različici.

LuiIII je izjavil:

BTW ali se da v Win 8 selektirat file v explorerju in ga nato dregati v metro kvadratke ter s tem odpreti program z dragano datoteko?

Nimam trenutno virtualca pri roki, da bi preizkusil, vendar mislim da s tem ne bi smelo biti težav, glede na to, da lahko na Windows Phonu na Start zaslon pripneš praktično vsako stvar, tudi iz drugih hubov in aplikacij - od stikov iz People huba, spletnih strani iz IE-ja, dokumentov iz Offica do skladb in videoposnetkov iz Zuna.

energetik je izjavil:


In pa to neprestano skakanje iz Metroja v "staro" namizje, to ubija.
Očitno bom do 2020, ko se zaključi extended podpora za Win7, ostal lepo na njih.
Potem pa kakšen Linux z enostavnim in prilagodljivim vmesnikom, kot je recimo Mint.

Tega neprestanega skakanja iz Metroja v klasično namizje ne bo več, ko bo več Metro aplikacij. To je potrebno samo za starejše aplikacije in programe, ki še niso oblikovani v Metro stilu. ;)

Zgodovina sprememb…

energetik ::

SLO_Matej je izjavil:

energetik je izjavil:

Res odličen GUI, kjer si moraš še knof za izklop nastavljati...
V Win7 - start/shutdown po defoltu.

Saj si ga ne rabiš nastavljati. Govora je bilo samo o tem, kako si narediš bližnjico na Start zaslon ali na navadno namizje. To pa moraš narediti v kateremkoli Windowsu (ali drugem OS-u).
Do zdaj sem v kateremkoli OSu, ki sem ga sprobal, najdel knof za izklop v max 1 sekundi.
V Win8 sem ga iskal nekaj minut. Izklop v meniju Settings??

Kenpachi ::

Winamp shoutcast service = win.
Zaraki Kenpachi.

LuGi ::

filip007 je izjavil:

Saj se ne splača ukvarjat...



Solution for above error message is to remove or Disconnect "Floppy" from your Windows Virtual Machine. (Actually autoinst.flp. file contains the ProductKey & autoinst.flp is mounted when you start the VM)Power off Windows 8 Virtual Machine & Go to Virtual Machine settings & remove the Floppy. Now you can install Windows 8 without any issues.

Simpl

repetitor ::

Še moje mnenje. Zdi se mi preveč ločeno. Posebej desktop in posebej metro. Sam po sebi mi je metro všeč. Dobiš takoj informacije o vremenu, novih emaailih, ... Niso mi pa všeč metro aplikacije. Moti me pa to, če hočeš pogledat email se ti ta odpre v metro aplikaciji. Če bi bilo recimo tako da bi v metroju kliknil na nov email in bi se ta odprl v tvojem privzetem programu za emaile bi bilo to super. Upam da razumete kaj hočem povedat :D.
Dropbox - http://db.tt/QsWCWPSg

filip007 ::

@LuGi si Britanec da po slovensko ne gre, aja potem ne razumeš tole tukaj.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Kaj pa zdaj...saj sem rekel, da se ne splača.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

PNG ::

energetik je izjavil:

Kaj pa shudown? Ker zdaj moram iti v desni kot/nastavitve/knof za izklop, potem pa šele izberem kaj hočem (restart, shutdown...). ;((
In pa to neprestano skakanje iz Metroja v "staro" namizje, to ubija.
Očitno bom do 2020, ko se zaključi extended podpora za Win7, ostal lepo na njih.
Potem pa kakšen Linux z enostavnim in prilagodljivim vmesnikom, kot je recimo Mint.


win logo + r -> shutdown -s -t 01

:P

hotlips ::

Ok, še mojih 5 EUR cntov.
Zaenkrat (po pol urce) morem rečt da ne vidim kakšne prednosti naj bi ta metro MEN prinesel.
Največji fail zaenkrat kar vidim je to, da sem W8 nainstaliral na netbooka na katerem zaradi "netbook" resolucije 1024x600 ne dela nobena aplikacija, ki je vgrajena v ta novi "start desktop". Tako da, ko sem jih pometal vn in pripel vanj programe, ki jih največkrat uporabljam ta vmestnik zame redstavlja nekakšen dodaten, izčiščen desktop, ki pa mu manjkajo določene funkcije start menija.
Po drugi strani sem pa ugotovil, kako dosti uporabljam start gubm in start meni, pa se tega do sedaj sploh nisem zavedal.

Not impressed so far.

lp.hl

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

LuGi ::

filip007 je izjavil:

Kaj pa zdaj...saj sem rekel, da se ne splača.


Ne splača se move on

Truga ::

Mesar je izjavil:

Raziskovalec je v Win 7 dovolj dober.
Raziskovalec je v visti (in posledicno tudi v win7) skocil korak nazaj od tega kar smo imeli na XPjih, kar se tice uporabnosti. Nizke standarde imas.

Gray_Warden je izjavil:

winamp je zanič.
Ko bo imel kak drug media player plug-in v stilu http://www.winamp.com/plugin/sneaky-amp... bom premislu o tej izjavi. Media Player (playlist, predvsem) mora bit 100% upravljiv, ne da bi ga imel sploh kje na ekranu.

Kar pa se tice metro umesnika, zaenkrat mi je vsec. Ko MS uvede se virtual desktops in customizable window management/placement bom verjetno testiral, kako je za delat.

Mesar ::

Truga je izjavil:

Mesar je izjavil:

Raziskovalec je v Win 7 dovolj dober.
Raziskovalec je v visti (in posledicno tudi v win7) skocil korak nazaj od tega kar smo imeli na XPjih, kar se tice uporabnosti. Nizke standarde imas.

Gray_Warden je izjavil:

winamp je zanič.
Ko bo imel kak drug media player plug-in v stilu http://www.winamp.com/plugin/sneaky-amp... bom premislu o tej izjavi. Media Player (playlist, predvsem) mora bit 100% upravljiv, ne da bi ga imel sploh kje na ekranu.

Kar pa se tice metro umesnika, zaenkrat mi je vsec. Ko MS uvede se virtual desktops in customizable window management/placement bom verjetno testiral, kako je za delat.


Kaj pa je bil korak nazaj?
Your turn to burn!

Truga ::

Prva zadeva ki sem jo opazil ko sem saltal iz XP na Visto je bila da je backspace zdej mapiran na nazaj namesto na gor, kar pomeni da ce hoces it v parent directory moras stisnt alt + puscica gor. Kombinacija tipk za eno najbolj osnovnih funkcionalnosti? ...

Potem je pa se vec manjsih reci. Nekaj jih je windows 7 popravil, nekaj pa ne. Naprimer "File Types" zavihek v folder options, ki ga je microsoft odstranil iz viste, in kot zgleda ga ne misli vec nikoli uvest nazaj. Pa hroscava drag and drop funkcionalnost, ce ti en program laufa pod drugim accountom. Nezmoznost poganjat eno okno explorerja kot drug user. Pa verjetno se kaj.

Buggy ::

Naprimer "File Types" zavihek v folder options, ki ga je microsoft odstranil iz viste, in kot zgleda ga ne misli vec nikoli uvest nazaj.


Windows commander je tvoj prijatelj :D

Truga ::

Ja sej, sem kompenziral s 3rd party programi. Ampak nikakor mi ne gre v glavo kako neko funkcionalnost, ki jo ocitno dolocen odstotek ljudi uporablja, ki dela tocno to kar mora, in je ze narjena in dela kot mora vrzes ven iz umesnika "ker jo itak noben ne nuca".

Mavrik ::

Daj kaj si preberi stvari, ki jih piše Raymond Chen.

Preprosto:
1.) Ker morš tisto vzdrževat in skrbet da pri spremembah držiš compatibility za tisti 0.5% ljudi
2.) Ker več stvari pomeni kompleksnost in se ti ljudje v OSu zgubljajo
3.) Ker se izkaže da je kakšen drugi način precej boljši (poglej si usability teste - za tisti tvoj "Up" se je izkazalo da je "Back" veliko bolj uporaben)
The truth is rarely pure and never simple.

Kenpachi ::

Truga je izjavil:

Mesar je izjavil:

Raziskovalec je v Win 7 dovolj dober.
Raziskovalec je v visti (in posledicno tudi v win7) skocil korak nazaj od tega kar smo imeli na XPjih, kar se tice uporabnosti. Nizke standarde imas.

Gray_Warden je izjavil:

winamp je zanič.
Ko bo imel kak drug media player plug-in v stilu http://www.winamp.com/plugin/sneaky-amp... bom premislu o tej izjavi. Media Player (playlist, predvsem) mora bit 100% upravljiv, ne da bi ga imel sploh kje na ekranu.

Kar pa se tice metro umesnika, zaenkrat mi je vsec. Ko MS uvede se virtual desktops in customizable window management/placement bom verjetno testiral, kako je za delat.


Ché?

Sej ne rabiš extra plugin. Jaz uporabljam global hotkeys.
Zaraki Kenpachi.

Truga ::

Kenpachi je izjavil:

Sej ne rabiš extra plugin. Jaz uporabljam global hotkeys.

Z global hotkeyi lahko po mili volji manipuliras playliste? Zanimivo, a mi pokazes kaksno tipkovnico mas, da mas vsak song na disku bindan na tipko.

win64 ::

Truga je izjavil:

Ja sej, sem kompenziral s 3rd party programi. Ampak nikakor mi ne gre v glavo kako neko funkcionalnost, ki jo ocitno dolocen odstotek ljudi uporablja, ki dela tocno to kar mora, in je ze narjena in dela kot mora vrzes ven iz umesnika "ker jo itak noben ne nuca".

Tisto majhno okence v katerem je 1000 vnosov in jih lohko vidiš do 20 naenkrat je super uporabno?
Niso odstranili, samo drugam so ga premaknili. Mislim, da ta opcija bolj spada v nadzorno ploščo.
Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Associations

Truga ::

To niti priblizno ni ista funkcionalnost.

Also, search je delal v unem okencu, tako da je bil cez glavo dovolj velik.

win64 ::

Kako, da ni enaka funkcijonalnost, kaj manjka?

Truga ::


Tistale advanced tipka manjka.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

win64 ::

Ok, si dobil eno pomankljivost. Sicer delna rešitev z assoc, ftype v konzoli.

Gray_Warden ::

truga...haha kot da si nek superduper DJ, ki rabi advanced nastavitve za playlisto. Če bi bil, vsekakor ne bi winampa uporabljal:D

frudi ::

Mja, sem sprva mislil, da se bom na Metro lahko navadil, ampak sedaj po nekaj več uporabe lahko brez zadržkov rečem, da je za moj okus popolna katastrofa. Čisto res držijo kritike, da se trudijo desktop posiliti z tabličnim vmesnikom, ki pa se na desktopu enostavno ne obnese:

- siljenje vsake aplikacije v fullscreen je enostavno debilno. Zakaj za božjo voljo bi želel vseh 2.3 MPixlov nameniti za en kurčev IM ali weather app?
- posiljujejo nas z 'gestami' za tako osnovne zadeve, kot je zapiranje aplikacij. Ker menda je grabljenje zgornjega roba aplikacije in vlečenje do dna ekrana bolj intuitivno od enega rdečega X gumba v kotu? Vraga je intuitivno, če sem moral google spraševat. In očitno nisem edini, glede na to, da google za 'windows 8 ho' že predlaga 'windows 8 how to close apps'.
- horizontalno skrolanje mi ne ustreza, pa naj UI 'eksperti' nabijajo kar hočejo. Ja, je smiselno na tablici, kjer je horizontalni swipe precej naravna gesta. Na desktopu imamo pa miške s koleščki, dajte jih izkoristit! Ja, sej kolešček deluje za horizontalno skrolanje, ampak komu je padlo na pamet, da je intuitivno uporabit vertikalni kolešček za horizontalno skrolanje? UI eksperti my ass.
- ker je v fullscreen aplikaciji na desktopu ogromno prostora in ker nas posiljujejo s horizontalnim skrolanjem, v Metro aplikacijah prihaja do absurdne situacije, da se tekstovno vsebino umetno razdeljuje v ožje stolpce (ki so lažji za brat), med katerimi moramo potem horizontalno skrolat. To je tak WTF-okoli-riti-v-žep debilizem da mi enostavno ni niti približno jasno, kako se je komurkoli lahko zdela dobra ideja.
- kljub vsemu posiljevanju z gestami jim očitno ne pade na pamet, da bi dodali geste za miš, ki bi v Metro vmesnik pasale kot ata na mamo.
- Metro pop-upi (predogled odprtih aplikacij in charms bar) so na multi-monitor konfiguraciji z miško totalen pain in the ass. Na srečo so na voljo bližnjice na tipkovnici.
- predogled odprtih aplikacij nima nobenih informacij o aplikaciji - ni imena aplikacije, ni ikone, ni imena odprtega dokumenta/datoteke... orientiraš se lahko le po screenshotu, ki pa dostikrat ne pove dovolj.
- home screen na začetku izgleda uporabno in bolj pregledno od starega start menuja. Ampak ko inštaliraš malo več aplikacij postane nepregleden kup sranja, ki po uporabnosti start menuju ne seže do kolen. Kot prvo je vse skup preveč pisano, kot drugo je tekst v kvadratkih na hiter pregled slabo razpoznaven (ker je font prevelik in je tekst razdeljen v več vrstic), kot tretje je kvadratkov hitro bistveno preveč (sploh ko inštaliraš ne-Metro aplikacije, ki nasmetijo cel kup kvadratkov) in za konec je večjo količino kvadratkov težko razvrstit v neko trajno smiselno in pregledno razporeditev (ki bi bila robustna na bodoče inštalacije dodatnih programov). Tudi pregled vseh aplikacij je, z vsemi ikonami in skrolanjem, v končni fazi manj pregleden od preprostega tekstovnega drevesa pod 'All programs'.
- trenutne Metro aplikacije so prav katastrofalne. Če bi na račun poenostavljenosti in pomanjkanja nastavitev vsaj bile intuitivne za uporabo... ampak niso, prej obratno. V večini si soočen z nekakšnim sterilnim vmesnikom, ki sprejema le leve klike (desni klik večinoma ne naredi nič) in tipično ne daje skoraj nobenih povratnih informacij, kateri elementi so sploh interaktivni. Se počutim kot totalna IT nepismena budala, ko odprem recimo Finance ali Weather in moram na slepo klikat po vmesniku, ker enostavno ni očitno, kaj se da naredit. Čisto brez zajebancije, tole je ena najslabših uporabniških izkušenj z aplikacijami, kar se jih spomnim.

Bi lahko še kaj naštel, ampak se mi niti več ne da...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gray_Warden ::

na koncu pa upam da se zavedate da je tole testna verzija. Kar piše na vsakem koraku, povsod.

Upajmo da bo končna verzija boljša.

Zgodovina sprememb…

zos ::

Doslej sem se vzdrzal komentiranja metroja dokler ga nisem sam poskusil. Design... hmm, vsec bi mi bil taksen design v tisku, na racunalniku mi je malce cuden. Nekaj stvari se je treba na novo navadit, to se ni tak problem.

Posiljevanje z full screen aplikacijami tudi mene moti. Ogromno neizkoriscenega prostora. Zazenes nek preprost metro app in zgleda zelo cudno na velikem zaslonu. Tezko je tudi pogruntati kaj je kontrola in kaj je vsebina. Pogosto se zalotim, da na slepo klikam po receh, da vidim kaj od njih ima funkcionalnost in kaj je samo staticno.

Me pa zanima nekaj drugega. Sam recimo si ne znam predstavljati neke "resne" aplikacije, ki bi uporabljala tak vmesnik, zato me zanima kaksen je MS dolgorocni plan glede tega. Konstantno preklapljati med dvema tako zelo razlicnima kontekstoma je mucno. Si predstavljate, da programirate nekaj v visual studiu, zraven pa imate odprt browser, aplikacijo za glasbo, IM, itd... torej nekaj metro, nekaj ne. To je nocna mora. Torej ali misli MS naslednjih recimo 10 let enakopravno furat dva UIja ali mislijo migrirati vse na metro?

Razumem zakaj so sli v tole. Mobilni in tablet market se jim je izmuznil in uporabili bodo svoj desktop install base in tako napadali ta trg od zgoraj navzdol. Samo to je zelo tvegana in zelo neelegantna strategija...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339672 (32629) boolsheat
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746033 (39006) Bistri007
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445425 (34488) Icematxyz
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937867 (32441) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198490 (80435) techfreak :)

Več podobnih tem