» »

Prepoved uporabe FB v privat življenju

Prepoved uporabe FB v privat življenju

«
1
2

p|X| ::

Pozdravljeni,

zanima me kakšne zakonske osnove ima šef neke X firme, da prepove uporabo Facebooka v privatnem življenju. Se pravi ne gre za uporabo med delovnim časom!

V kolikor je že kje podoben odgovor bi prosil za link, ker ga med iskanjem nisem našel.

Hvala

gendale ::

nima jih

+

kako bo sploh vedel, če uporabljaš fb?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Furbo ::

p|X| je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me kakšne zakonske osnove ima šef neke X firme, da prepove uporabo Facebooka v privatnem življenju. Se pravi ne gre za uporabo med delovnim časom!

V kolikor je že kje podoben odgovor bi prosil za link, ker ga med iskanjem nisem našel.

Hvala


Nima jih, razen če se tako dogovorite v pogodbi in ti to lepo plačuje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

p|X| ::

Ve lahko tako da poišče po imenu in priimku, sam sicer takih gluposti nimam v službi ( tok tok), jih pa je začela imet punca.

gendale ::

uporabiš drugo ime in/ali skrit profil
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Looooooka ::

Jst bi ga lepo prijavil.Ko bo dobil kazen bo dal mir.
Bi se rajsi vprasal zakaj hoce take stvari.Precej sumljivo.

p|X| ::

V kolikor bi se zadeva še stopnjevala, prijava na delovni inšpektorat ?

jype ::

Jaz sicer nimam facebooka, ampak če bi delodajalec od mene zahteval, da ga neham uporabljat, bi si zagotovo ustvaril račun.

Shkorc ::

Ti je več do FB kot do službe? :))

gendale ::

pomoje mu je več do svobode kot do enega idiota, ki si domišlja, da zaposleni = sužnji
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jype ::

Shkorc> Ti je več do FB kot do službe? :))

To, da "doma ne smeš uporabljat facebooka" ni nobena služba, sorry.

Shkorc ::

Večina ljudi je sužnjev Fejsbuka...

Se pa strinjam, da gre za pretirano poseganje v privatno življenje.

p|X| ::

Gre za neko zdravo pamet, če se zadeva prepove med službenim časom je čist upravičeno in razumljivo, v private pa žal ne.

Shkorc, torej če tebi šef prepove uporabo računalnika nasploh private doma, iz nekih XY razlogov, boš ti to storil ?

ameba ::

Ej tip kaj točno je namen te teme oz. zakaj sprašuješ take stvari ?

Kje pa kaj delaš ( upam da ni preveč osebno ).

jype ::

Shkorc> Večina ljudi je sužnjev Fejsbuka...

Jaz sem pa suženj slo-techa, jebiga.

diavolo> Ej tip kaj točno je namen te teme oz. zakaj sprašuješ take stvari ?

Saj je napisal, da so od dekleta v službi zahtevali, da nima facebook profila.

Siddh ::

Shkorc je izjavil:

Večina ljudi je sužnjev Fejsbuka...

Se pa strinjam, da gre za pretirano poseganje v privatno življenje.


torej če jas grem gledat tvoj fb profil akr tako, je to pretirano poseganje v privat življenje? :))

šef ima vso pravico, da gleda podatke in objave na fbju, saj se sam uporabnik z tem strinja, če pa noče da mu šef brska po njegovem profilu pa enostavno naredi določene nivoje zasebnosti in varnosti


gendale ::

>torej če jas grem gledat tvoj fb profil akr tako, je to pretirano poseganje v privat življenje?
ne, pretirano poseganje v privatno življenje je, če ti šef reče, da ne smeš imet fb profila
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mihec87 ::

Siddh je izjavil:

Shkorc je izjavil:

Večina ljudi je sužnjev Fejsbuka...

Se pa strinjam, da gre za pretirano poseganje v privatno življenje.


torej če jas grem gledat tvoj fb profil akr tako, je to pretirano poseganje v privat življenje? :))

šef ima vso pravico, da gleda podatke in objave na fbju, saj se sam uporabnik z tem strinja, če pa noče da mu šef brska po njegovem profilu pa enostavno naredi določene nivoje zasebnosti in varnosti


Lahko pogleda..Ne more ti pa prepovedat imeti fb account..

RejZoR ::

Šef ti sam dobro hoče s tem, ko ti reče, da sploh ne uporabljat FB-ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Temu se reče mobing. Zato obstaja kazenska prijava. Tako da če šef preveč teži, mu naj zateži nazaj.

Najdi si frenda na FB, ki je odvetnik. Mogoče potem ne bo več težil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihec87 ::

RejZoR je izjavil:

Šef ti sam dobro hoče s tem, ko ti reče, da sploh ne uporabljat FB-ja...


Šef ti sam dobro hoče ko ti reče da morš po šihtu it naravnost domov pa se zaklenat v prazno shrammbo..
Šef ti sam dobro hoče ko ti prepove it na dopust v času kolektivnega..
Šef ti sam dobro hoče ko ti prepove....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

blackbfm ::

zanima me kakšne zakonske osnove ima šef neke X firme, da prepove uporabo Facebooka v privatnem življenju. Se pravi ne gre za uporabo med delovnim časom!


A je bilo eksplicitno rečeno da on misli izven delovnega časa? Pomoje gre vseeno za napako v komunikaciji:P

gruntfürmich ::

RejZoR je izjavil:

Šef ti sam dobro hoče s tem, ko ti reče, da sploh ne uporabljat FB-ja...

točno tko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Sej ga ne uporabljam!

Bi ga pa začel, če bi mi šef reku, da ga ne smem, ker je to edini smiseln odziv na tako zahtevo.

figula ::

Kaj vse se na ST prebere ....

Eh, verjetno lahko prepove dajati gor službene informacije in zadeve ali pa na skupinskih slikah sodelavcev označevat osebe ali njega - ali kako se že to dela. Mi je hčerka enkrat razlagala, pa ker me te stvari ne zanimajo, sem jo bolj z levim ušesom poslušala :).

In ker se dandanes že vse sorte na FB prodaja in oglašuje, verjetno ne bi smela kaj podobnega kot v službi izvajati privatno na svojem FB.

Take stvari bi bile edino še kolikor toliko verjetne.

Looooooka ::

To da jst na svoj profil pisem bedarije je moj problem.
Lahko pa pac sef lepo zahteva, da je treba nek imidz ohranjat.
Kar pomeni, da lahko letis ce zacnejo poslovni partnerji tezit, da vsak teden vidjo tvojo nago pobruhano rit na netu in zaradi tega prekinjajo stike.
V tem primeru si pac bebec, ki ma prevec odklenjen profil.

Sicer...jst morm bl pazit, da sef ne daje kksnih mojih butastih slik gor ampak to je ze druga zgodba.IT FTW :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

#000000 ::

Verjetno se šef boji da bi punca preveč službenega časa preživela na FB zato zahteva da nima profila, ker če ga ima bi ga lahko uporabljala med službenim časom ipd. Na kratko šef je en butelj ki verjetno misli da lahko kroji tudi prosti čas zaposlenih. Jest bi zanalašč odprl 100 profilov na FB seveda brez moje slike, pa nej guzne od jeze :)

p|X| ::

Hec je da na službenih računalnikih sploh nimajo dostopa do spleta, tako da na noben način ne more zabušavat na FB v času službe.

noraguta ::

pa gre tle za redno delovno razmerje?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mesar ::

Verjetno ni edina s takim imenom ali priimkom v slo? Ali? Možno sicer je...

in če nima svoje slike gor, kako bo ji lahko očital, da ima svoj profil?
Your turn to burn!

p|X| ::

Redno delovno razmerje za določen čas...

Daedalus ::

zanima me kakšne zakonske osnove ima šef neke X firme, da prepove uporabo Facebooka v privatnem življenju. Se pravi ne gre za uporabo med delovnim časom!


Nima je. Osebi v dvomih pa priporočam čimprejšnjo menjavo službe.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mesar ::

Preden menja službo pa naj še vse skupaj prijavi nekam!
Your turn to burn!

solatko ::

Šef lahko prepove omenjanje imena firme in stvari povezane s poslovanjem podjetaja na FB, saj se človek mimo grede zareče in poda podatke, ki bi lahko koristili konkurenci. Vemo kaj se danes vse zbira na googlu in ostalih, tako, da je vsaka nekontrolirana informacija, za podjetje lahko usodna.
Zaposleni redko pomislijo, da kakšna omemba na FB, v pravem trenutku, lahko naredi veliko štalo v poslovanju podjetja.
Se pa na FB najde čisto vse, saj je folk dejansko nenormalen.

Če bi se moral odločat o službi ali FB, bi se verjetno odločil za službo, če pa služba nebi zadovoljila mojih finančnih potreb pa za FB, z velikokrat omenjenim imenom firme.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

M-XXXX ::

Šef lahko prepove omenjanje imena firme in stvari povezane s poslovanjem podjetaja na FB, saj se človek mimo grede zareče in poda podatke, ki bi lahko koristili konkurenci. Vemo kaj se danes vse zbira na googlu in ostalih, tako, da je vsaka nekontrolirana informacija, za podjetje lahko usodna.

Verjetnost, da se zareče v pogovoru proti verjetnosti, da se zareče na FB je koliko večja v prid pogovora? 10x? 100x? Pa je kdo že kdaj prepovedal govoriti izven delovnega časa? Govor na splošno seveda!? :D

solatko ::

M-XXXX - eno je pogovor, drugo je zabeležena stvar na socialnem omrežju. Postavi se v vlogo podjetnika, pri katerem se pripravlja prodor na trg, z nekim novim izdelkom. Vse je lepo zavito v tajnost (seveda zaposleni samo na pol vedo za kaj gre), pa ti ena kokoš to nese na FB, kjer je v svoj profil napisala kje je zaposlena.
Ker konkurenca vedno išče na iskalniku po določenih besedah, bo čez nekaj minut vsa konkurenca vedela, da v tej firmi pripravljajo bum, z nekim novim proizvodom.
Na trgu ni problema vržt takemu prodoru malo polen, da gre vse malo bolj počasi.

Rezultat enega blebetanja na FB je lahko nekaj miljonska škoda v podjetju.
Delo krepa človeka

Daedalus ::

Šef lahko prepove omenjanje imena firme in stvari povezane s poslovanjem podjetaja na FB, saj se človek mimo grede zareče in poda podatke, ki bi lahko koristili konkurenci. Vemo kaj se danes vse zbira na googlu in ostalih, tako, da je vsaka nekontrolirana informacija, za podjetje lahko usodna.


Zato se podpiše NDA. Ne pa nekaj pavšalno teži ali celo grozi zaposlenim.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

noraguta ::

solatko je izjavil:

M-XXXX - eno je pogovor, drugo je zabeležena stvar na socialnem omrežju. Postavi se v vlogo podjetnika, pri katerem se pripravlja prodor na trg, z nekim novim izdelkom. Vse je lepo zavito v tajnost (seveda zaposleni samo na pol vedo za kaj gre), pa ti ena kokoš to nese na FB, kjer je v svoj profil napisala kje je zaposlena.
Ker konkurenca vedno išče na iskalniku po določenih besedah, bo čez nekaj minut vsa konkurenca vedela, da v tej firmi pripravljajo bum, z nekim novim proizvodom.
Na trgu ni problema vržt takemu prodoru malo polen, da gre vse malo bolj počasi.

Rezultat enega blebetanja na FB je lahko nekaj miljonska škoda v podjetju.

te stvari se določajo z pogodbo. ne pa da šef prepove uporabo socialnega omrežja, takole mimo grede med malco. poleg tega je složba kot taka del tvojega CV-ja. če si pa tajni agent je pa zadeva malce drugačna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

korenje3 ::

jaz bi šefu rekel: kaj boš ti men govoril kaj smem in kaj ne smem delat doma...
jaz sicer lahko to rečem ker sem nenadomestljiv... če si pa ovca v podjetju, potem ti pač ni pomoči.

solatko ::

korenje3 - Ti misliš, da si nenadomstljiv, daj odpoved, se bo naslednji dan po razpisu javlo 10 boljših. Ne živet v iluzijah.
noraguta - Verjetno v pogodbah o delu, za pomožno delavno silo, ni predvidene konkurenčne klavzule ali tajnost podatkov, že samo omemba nekega pričakovanega dobrega posla v bližnji prihodnosti na socialnem omrežju, pa lahko ta posel hitro zminira. Ni nevem kakšen problem dobit podatke o večjih naročilih, pretoku večjih vsot denarja, večjem povpraševanju, da se pride do podatkov o pripravi posla.
Razna socialna omrežja se vzdržujejo ravno zaradi zbiranja informacij in nadzora ljudi, vse ostalo so paketki zaviti v celofan.
Danes vsak bebo ve, kako poiskati kak podatek na netu, profesionalcem, pa je to mala malica.
Delo krepa človeka

jype ::

solatko> korenje3 - Ti misliš, da si nenadomstljiv, daj odpoved, se bo naslednji dan po razpisu javlo 10 boljših. Ne živet v iluzijah.

Dream on, solatko. Nismo vsi za tekočim trakom v službi.

korenje3 ::

solatko je izjavil:

korenje3 - Ti misliš, da si nenadomstljiv, daj odpoved, se bo naslednji dan po razpisu javlo 10 boljših. Ne živet v iluzijah.
noraguta - Verjetno v pogodbah o delu, za pomožno delavno silo, ni predvidene konkurenčne klavzule ali tajnost podatkov, že samo omemba nekega pričakovanega dobrega posla v bližnji prihodnosti na socialnem omrežju, pa lahko ta posel hitro zminira. Ni nevem kakšen problem dobit podatke o večjih naročilih, pretoku večjih vsot denarja, večjem povpraševanju, da se pride do podatkov o pripravi posla.
Razna socialna omrežja se vzdržujejo ravno zaradi zbiranja informacij in nadzora ljudi, vse ostalo so paketki zaviti v celofan.
Danes vsak bebo ve, kako poiskati kak podatek na netu, profesionalcem, pa je to mala malica.


ni boljših. če bi dal odpoved, bi me direktor naslednji dan klical. za tako delo kot ga jaz opravljam ne najdeš delavca ki bi vse znal. rabi bi vsaj 2 leti da bi pribložno vedel kaj in kako delat. (pa tisto najti podatek na netu ne pomaga prav veliko pri konstruiranju).

jype je izjavil:

solatko> korenje3 - Ti misliš, da si nenadomstljiv, daj odpoved, se bo naslednji dan po razpisu javlo 10 boljših. Ne živet v iluzijah.

Dream on, solatko. Nismo vsi za tekočim trakom v službi.


+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

solatko ::

jype - še vsakega se je zamenjalo, edini, ki je nenadomestljiv, je bil Tito - vsi za njim, so bili veliko slabši, te zdaj se mu pa še približat ne morejo. Tudi tebe bo kdo zamenjal, če boš zaspal na lovorikah.
korenje3 - nesposoben direktor, če ne zna poiskat nadomestila.
Veste pobje, v vseh firmah, je bil kakšen nenadomestljiv kader, pa se je izkazalo, da se na trgu, za pametno ceno najde tudi kaj boljšega.

Nenadomestljiv si samo v lastni firmi.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

sami debili tu gor, resno no. očitno sploh še niste v službah.
raje fb kot služba in podobno stanje...
itq pa stvar sigurno ni drastična (odpoved), tko da se ni treba napenjat preveč... pa tudi šef ne more bit tako butast da se ne bi zavedal da je to hudo v nasprotju z zakonom. gre za kakšno navodilo ali priporočilo, ne pa za prepoved.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Roadkill ::

>> pa tudi šef ne more bit tako butast da se ne bi zavedal da je to hudo v nasprotju z zakonom. gre za kakšno navodilo ali priporočilo, ne pa za prepoved.

Sem tudi sam tako mislil nekaj let nazaj.
Potem je pa enkrat takratni šef priletel jezen na sestanek in besno povedal, da so mu inšpektorji, kot latniku neke male privat firme dali 500€ kazni, ker je v zaposlitveni oglas napisal, da išče moškega programerja mlajšega on 35let.
Ü

Furbo ::

Pokopališča so polna nezamenljivih ljudi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

solatko je izjavil:

Šef lahko prepove omenjanje imena firme in stvari povezane s poslovanjem podjetaja na FB

Ne.

Podjetje lahko omenja. Tudi jaz sme vedno povedati kje sem zaposlen in koliko je moja plača. Ti podatki NISO IN NE MOREJO BITI poslovna skrivnost.

Podatki o poslovanju podjetja, izdelkih, strategijah, itd. pa seveda SO POSLOVNA SKRIVNOST in jih zaposleni ne sme objavljat ne na FB ne kje drugje.

Da pa zaposleni ne bi smel imeti FB accounta je pa neumnost.

Aja, jype - da ne bom poklical tvojega šefa in mu rekel, naj ti prepove FB account... ker bi te rad videl, ko se prijaviš na FB. :))
sudo poweroff

Zeberdee ::

Blokiranje Facebooka in Gmaila v službah samo kaže na to, da imajo zaposleni nesposobne šefe, ki ne znajo razporediti dela.

Če maš ti na šihtu toliko časa, da imaš čas za FB in (privat) mail, pa še twitter imaš premalo dela. Bolje kot to, kot da sloniš na http://kdajbourastiri.com/ in gledaš v uro.

Looooooka ::

Mesar je izjavil:

Verjetno ni edina s takim imenom ali priimkom v slo? Ali? Možno sicer je...

in če nima svoje slike gor, kako bo ji lahko očital, da ima svoj profil?

kot da se ne da vsega izklopit :)...vkljucno z iskanjem po imenu.

Ziga Dolhar ::

Načelo pogodbene avtonomije.

Stranke pogodb se lahko v pogodbah dogovorijo o kakršnihkoli obveznostih, dokler niso v nasprotju s predpisi oz. "moralo". _Vedno_ je predmet pogodbe razpolaganje s pravicami in svoboščinami posameznikov.

Delodajalec ne more [enostransko] "prepovedati" uporabe FB, lahko se pa o tem dogovrita [sporazumno] v pogodbi.

Torej - Matthai, Daedalus - treba bo pokazati, kateri predpis prepoveduje tak predmet obveznosti, kot ga omenja OP.
https://dolhar.si/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko delodajalec preveri kandidata za zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813679 (10061) harmony
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211434 (8712) miha1135899
»

Evropski varuhi zasebnosti: delodajalci ne smejo preverjati kandidatov na družbenih o (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9225561 (21229) PaX_MaN
»

Komunikacijska zasebnost na delovnem mestu

Oddelek: Novice / Zasebnost
3214378 (12545) MrStein
»

Pomembna sodna odločitev glede zasebnosti službene e-pošte v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5017323 (16134) poweroff

Več podobnih tem