» »

OCZ manipuliral z uporabniškimi mnenji na Geizhalsu

OCZ manipuliral z uporabniškimi mnenji na Geizhalsu

ComputerBase - Na priljubljeni spletni strani Geizhals, ki je v osnovi namenjena iskanju najnižjih (spletnih) cen v nemško govorečih deželah in primerjavi karakteristik izdelkov, dobro pa pokriva tudi Poljsko in Zahodno Evropo, zato jo množično uporabljajo tudi Slovenci, so odkrili nedovoljeno manipuliranje z uporabniškimi ocenami in recenzijami, ki ga je izvajal proizvajalec SSD-jev podjetje OCZ. Zgodbo je začel razvijati uporabnik na njihovem forumu, ko je odkril, da so v zadnjih dneh OCZ-jevi izdelki dobili ogromno odličnih recenzij in najvišjih ocen, medtem ko so njihovi neposredni konkurentje dobili same najnižje ocene. Na Geizhalsu so preverili zadnjih 56 ocen in ugotovili, da so bile vse podeljene z istega IP-naslova, ki se razreši v ocz.83.ocztechnology.com.

Nadaljnji pregled je razkril, da je nepoštenih recenzij, ocen ali mnenj vsaj 1840, kolikor so jih odstranili. Pri vseh sicer niso mogli dokazati, da so jih izvedli iz OCZ-ja, saj so uporabili dinamične IP-naslove, a obstojijo močni indici. V vseh primerih so s posamičnega IP-ja dobili OCZ-jevi izdelki ponovno najvišje ocene, konkurenca pa najnižje - vedno se je zgodilo oboje. S posameznega IP-ja so v eni seji, ki je trajala od nekaj minut do več ur, podelili od 10 do 390 ocen.

Uradno izjavo je že podal OCZ. V njej so poudarili pomembnost nepristranskih mnenj in recenzij, ki jih OCZ zelo podpira. Zato so Geizhalsu ponudili polno podporo pri preiskavi, kaj točno se je dogajalo. Prav tako so napovedali lastno preiskavo, kako se je to lahko pripetilo.

44 komentarjev

FlyingBee ::

aha, a zato samo o OCZ jih berem po slo-techu, kaj smo ovce
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

kuglvinkl ::

Samsung (ne za corporate), Intel in Crucial so way to go.

gnilojabolko ::

hah....Vsaka reklama je dobrodosla kaj ne OCZ?

zaj_tam ::

Lol amaterji :)

Lion29 ::

mah...nokoli, ampak res nikoli ne berem user reviewvsov... kajti ponavadi je tako, da redkokdo kritizira tisto kar kupi, razen ce nima nekih hudih problemov


zato vedno chekiram profesionalne site-e za reviewse, oz. vec takih, ker veliko je sponzoriranih..
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

Lol, vsaj iz internetnih kafičev bi poslali lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

to so pravilne ocene. ocz je najboljši. lahko fantje tu gor potrdijo:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PaX_MaN ::

Sej so se sam poslužili sistema, ki ga omogoča Geizhals, kva pa je to kej tacga?
:D

mtosev ::

bral dovolj negativnih stvari na netu in tudi ocz in asus plate se nimajo rad
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Branje ti ocitno skoduje.

kuglvinkl ::

A to majo kakšenga kmetka zaposlenga, al pa samo špilajo budale?

Zheegec ::

kuglvinkl je izjavil:

A to majo kakšenga kmetka zaposlenga, al pa samo špilajo budale?

Lol, najbrž je res kakšen pripaden zaposleni v prostem času malo reviewe pisal :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Janac ::

kuglvinkl je izjavil:

Samsung (ne za corporate), Intel in Crucial so way to go.


corsair?

Zheegec ::

No, s tem malo pretiravate... Sem imel čisto prvega Vertexa takoj po izzidu pa je deloval super, prav tako ostalim kolegom, ki so ga nabavil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Tudi moj 120GB Vertex 3 deluje bp sedaj že 9 mesecev. Čakam še W1, da nam pove kako krivično je to, ko sam na lastno pest pošlješ OCZ SSD v RMA (mimo trgovine kjer si kupil) in se čudiš, da ti ga pošiljajo nazaj 3 mesece.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cekr ::

mtosev je izjavil:

bral dovolj negativnih stvari na netu in tudi ocz in asus plate se nimajo rad



Ne vem, no. Meni že več kot dve leti ta kombinacija prav lepo deluje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gregor P ::

Lion29 je izjavil:

mah...nokoli, ampak res nikoli ne berem user reviewvsov... kajti ponavadi je tako, da redkokdo kritizira tisto kar kupi, razen ce nima nekih hudih problemov
zato vedno chekiram profesionalne site-e za reviewse, oz. vec takih, ker veliko je sponzoriranih..

Sam vedno berem predvsem negativne ocene iz katerih se začuda da lažje razbrati, katere so lažne in katere ne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mitja358 ::

Ne razumem zakaj bi tole delali, če pa so njihovi izdelki TOP med SSD-ji.

Gregor P ::

Saj lahko je resnično bil kakšen preveč zvesti uslužbenec, ki je to počel za svoj "team" brez da bi mu kdorkoli kaj naročil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

Najbrž ima tudi nickname "kmetek" potem :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

... brez da bi mu kdorkoli kaj naročil.


hahahahaha, thanks for this
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Blazz ::

mtosev je izjavil:

bral dovolj negativnih stvari na netu in tudi ocz in asus plate se nimajo rad


z zadnjima 2 FWjema tega ni več. Bral si preko pol leta stare zadeve ali od folka k še ni updateal FW...

Rias Gremory ::

Zato so Geizhalsu ponudili polno podporo pri preiskavi, kaj točno se je dogajalo.

In zagotovo bodo odkrili kakšne nepravilnosti pri sebi ane. Dream on.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuglvinkl ::

Uglavnem, point novice je v tem, da je treba user-based reviewje na štacunah (skupaj s trgovsi na forumih) jemati z veliko rezerve.

Čakam še ST-777 da pove, da ima Geizhals na newegg 70 odličnih komentarjev, in 30 slabih.

Tarzan ::

x45 je pa bot od AMDja, pa kaj, sej vsi to delajo :D

Dr_M ::

Boti ne odgovarjajo na se bolj neumne replike. :>

VolkD ::

Jaz sem imel Verteksa - dvojko. Po 4 mesecih je šel adijo. Uveljavljal sem garancijo in dobil drugega. Zaman - zdržal je le 2 meseca. Trgovec mi je omogočil menjavo za Intla. Seveda sem moral doplačati.

Nikoli več OCZ-ja.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Mitja358 ::

To ti pa težko verjamem. A je sam od sebe crknil ali se je zmogljivost močno zmanjšala?

klinker ::

Mitja358 je izjavil:

Ne razumem zakaj bi tole delali, če pa so njihovi izdelki TOP med SSD-ji.


Sarcasm ON...upam :D

Mitja358 je izjavil:

To ti pa težko verjamem. A je sam od sebe crknil ali se je zmogljivost močno zmanjšala?


Ti to resno 8-O

Vertexi so nabolj crkujoci SSDji in ti mu tezko to verjames?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

kar-nekdo ::

Ja nevem kaj je tu tesko vrjetnega, jaz sem ga tud skoraj cez okno ze vrgo, pa marsikomu ki jih poznam povzroca modre zaslone. Se trgovine ga bojo nehale pocasi prodajat, ko je tolko problemv z njimi, po cele serije se morjajo nazaj posiljat ker je bla na vseh napaka. Pa neke nadgranje z FW za kaj bi se moral clovek z tem sploh obremenjevat pri f. disku :D. Komu pa dela pa bodite srecni, da ste dobili dober primerek, ker samo da bo imel najvisjo hitrost pisanja in branja pri sistemskem disku brez zanesljivosti je brezveze!

kuglvinkl ::

Ah, tako epsko kot si opisal pa tudi ni...

kar-nekdo ::

:D hehe kak se vzame, res je vse razen, "trgovine nehale prodajat" dokler se kupuje se prodaja. Smesno mi je pa edino, da 99% folka misli tisto kaj kupi je top in da noben nima, nebo in nikoli nebo obstajalo problemov in zagotovo lazejo :D.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Eni zal razen stevilk v benchih ne znajo gledat.

Lion29 ::

moj vertex2 dela "ze" 1,5 leta brez najmanjsega problema... skozi na "obratih"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SuperVeloce ::

To delajo pravzaprav vsi. Tudi fake negativne review-e se deli na veliko...

drugace pa jaz se nisem imel Vertexa, poznam pa veliko ljudi s to druzino SSD-jev in za sedaj se vsi brez problemov.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

simnov ::

Meni so se zamerili ker so mi podtaknili vertex 2 v 32nm ali kaj je že bilo.

Mitja358 ::

Hmm, zanimivo. Za probleme glede FW sem nekaj bral, drugače pa zdaj prvič berem, da so res tako nezanesljivi. Jaz pa sem skoz spremljal cene Vertex-ov, da enega ubodem. :D

Blazz ::

kar-nekdo je izjavil:

Ja nevem kaj je tu tesko vrjetnega, jaz sem ga tud skoraj cez okno ze vrgo, pa marsikomu ki jih poznam povzroca modre zaslone. Se trgovine ga bojo nehale pocasi prodajat, ko je tolko problemv z njimi, po cele serije se morjajo nazaj posiljat ker je bla na vseh napaka. Pa neke nadgranje z FW za kaj bi se moral clovek z tem sploh obremenjevat pri f. disku :D. Komu pa dela pa bodite srecni, da ste dobili dober primerek, ker samo da bo imel najvisjo hitrost pisanja in branja pri sistemskem disku brez zanesljivosti je brezveze!


zadnja 2 FWja rešita modre zaslone. Kateri model imaš in katero verzijo FWja na SSDju? Katero plato imaš? Imaš zadnji FW plate? Imaš v biosu vkloplen AHCI, pa izklopljen SATA hotpluging? Si OS inštaliral, ko je bil v AHCI modeu ali v IDE?....

PlayTheGame ::

Blazz je izjavil:

zadnja 2 FWja rešita modre zaslone. Kateri model imaš in katero verzijo FWja na SSDju? Katero plato imaš? Imaš zadnji FW plate? Imaš v biosu vkloplen AHCI, pa izklopljen SATA hotpluging? Si OS inštaliral, ko je bil v AHCI modeu ali v IDE?....


Zadnja trditev nima veze z BSOD-i, če je bil izveden prehod na AHCI v Win-7, ki so bili instalirani v IDE mode-u, po točno določenih navodilih.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

youcould ::

Pomoje tole res vnaša nek brezveznjak, ki nima drugega dela... Kar malce preveč bedno je. Če bi tole načrtno počeli, bi menda ja dostopali preko ene enkriptirane povezave. Al ne?
Sicer pa meni OCZ agility 3 kar dobro dela v kombinaciji z MB Asus.

VolkD ::

Mitja358 je izjavil:

To ti pa težko verjamem. A je sam od sebe crknil ali se je zmogljivost močno zmanjšala?

Le verjemi. Ko sem ga prvič prinesel nazaj, mi je trgovec zatrjeval, da imam pa res smolo, ker to se pa res ne dogaja in sem prvi, ki se je vrnil z njim.

Ko sem ga prinesel drugič nazaj se mi tega ni več upal tveziti.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Torx ::

klinker je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

Ne razumem zakaj bi tole delali, če pa so njihovi izdelki TOP med SSD-ji.


Sarcasm ON...upam :D

Mitja358 je izjavil:

To ti pa težko verjamem. A je sam od sebe crknil ali se je zmogljivost močno zmanjšala?


Ti to resno 8-O

Vertexi so nabolj crkujoci SSDji in ti mu tezko to verjames?


Meni crknu po sedmih mesecih (Vertex 2 E 240GB), dobil drugega, za zdej (dober mesec) še dela. V tem času pa še avtomatiziran backup backup-a uredil...po branju po forumih sam čakam kdaj bo ugasnu. Je pa hecno, da nov drugače zgleda..upam, da je bolj trpežen..

simnov ::

Blazz je izjavil:

kar-nekdo je izjavil:

Ja nevem kaj je tu tesko vrjetnega, jaz sem ga tud skoraj cez okno ze vrgo, pa marsikomu ki jih poznam povzroca modre zaslone. Se trgovine ga bojo nehale pocasi prodajat, ko je tolko problemv z njimi, po cele serije se morjajo nazaj posiljat ker je bla na vseh napaka. Pa neke nadgranje z FW za kaj bi se moral clovek z tem sploh obremenjevat pri f. disku :D. Komu pa dela pa bodite srecni, da ste dobili dober primerek, ker samo da bo imel najvisjo hitrost pisanja in branja pri sistemskem disku brez zanesljivosti je brezveze!


zadnja 2 FWja rešita modre zaslone. Kateri model imaš in katero verzijo FWja na SSDju? Katero plato imaš? Imaš zadnji FW plate? Imaš v biosu vkloplen AHCI, pa izklopljen SATA hotpluging? Si OS inštaliral, ko je bil v AHCI modeu ali v IDE?....


za mojo prav piše da priporočajo da vklopiš SATA hotplug

CaqKa ::

Gregor P je izjavil:

Lion29 je izjavil:

mah...nokoli, ampak res nikoli ne berem user reviewvsov... kajti ponavadi je tako, da redkokdo kritizira tisto kar kupi, razen ce nima nekih hudih problemov
zato vedno chekiram profesionalne site-e za reviewse, oz. vec takih, ker veliko je sponzoriranih..

Sam vedno berem predvsem negativne ocene iz katerih se začuda da lažje razbrati, katere so lažne in katere ne.

hehe, to delam jaz na android marketu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nevronske mreže pišejo spletne recenzije kot ljudje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
124688 (3253) St753
»

Konec OCZ-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9718030 (12925) Skyman
»

Samsung v preiskavi zaradi lažnih recenzij konkurenčnih izdelkov

Oddelek: Novice / Tožbe
247207 (5439) Furbo

nakup SSD-ja - kaj kupiti (lista)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161763 (1404) Ziga Dolhar
»

OCZ manipuliral z uporabniškimi mnenji na Geizhalsu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4411503 (8670) CaqKa

Več podobnih tem