» »

nakup SSD-ja - kaj kupiti (lista)?

nakup SSD-ja - kaj kupiti (lista)?

Alen T 1978 ::

zdravo.

iz te liste ( http://geizhals.at/eu/?cat=hdssd&xf=252... ) me zanima kaj kupiti?
zanimajo me diski preverenih firm. oziroma če kdo pozna ker dotičen model, da ve da je dober.
jaz nisem več toliko v računalniškem hardveru, kot sem bil včasih. ne spremljam več toliko novic, recenzij, ocen itn.
pa bi vas prosil za pomoč.

torej. kupujem SSD drive. tista lista je filtrirana zbirka vseh na:
- 7mm debeline
- 2,5" velikosti
- nad 240GB kapacitete
- nad 350MB/s hitrosti pisanja

lista je sortirana po ceni od cenejše do dražje.
pa me zanimajo diski tam do 170€.
to pride 11 diskov. pa me zanima kerga od teh kupit. torej prvih 11 diskov. - kerga od teh kupit.

zee ::

Preglej namensko temo. Zadnjih nekaj strani bo vec kot dovolj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alen T 1978 ::

ne ljubi se mi tega brat, ker me to ne zanima. vem, da je bilo in za nekater je še kar smotrno imeti SSD za sistemski disk, kler je SSD zelo hitrejši od HDD.

če kdo hoče odgovoriti na moj question naj odgovori, prosim.
LP

ST-777 ::

Priporočam Samsung SSD 830 Series 256GB, cena €161,80 je ugodna. Doslej so SSD-je serije 830 zelo veliko prodali, kupci pa so z njimi zadovoljni, ker so zanesljivi in hitri.

Eden od kupcev je napisal: "I replaced my hard drive from my Dell N4010 laptop with this SSD and installed Windows 8 pro. It's really fast. It takes 8 seconds to go to the login screen after I power it on. 1-2 seconds from standby. Didn't run any benchmark tools but Windows 8 rating for this ssd is 7.6 out 9.9. That's good enough for me!!" http://www.newegg.com/Product/Product.a...

freesty ::

Jaz sem tudi gledal za poceni diski in sem si narocil samsung 840 series. Po testih sodec naj bi bil podoben kot pro v branju in slabsi v pisanju. V pisanju me niti ne moti, ker se mi gre bolj, da hitro stvari odpira.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Alen T 1978 ::

čakte folk. eno napako sem naredu. jaz rabim disk debeline 9.5mm in ne 7mm. f**, hehe.
vem, da sem mel en issue, k sem kupil hdd za mojga laptoma. bil je 1TB. ful bil happy, hehe. pa prnesem na uradni servis. pa po petih minutah prleti serviser ves wtf? pa reče gospod napačen disk ste kupil. what? ja, disk je predebel. ne gre not. no. sedaj sem imel cel cajt v glavi, da moram pazit glede debeline. tako da sem se nekako zmotil. pač, namesto 9,5mm vs. 10,5mm (al kolk je že mel un 1TB) sem gledal na tej strani 9,5mm vs. 7mm. mah .stoopid me.

torej, da popravim: 9.5mm.

lista je pol čist druga. sorry. heh.
da naredim refine filter search.
lista: http://geizhals.at/eu/?cat=hdssd&xf=251...


sam zdej tko. tole , mislim, da ni sploh za razmišlat. ali pač? itak da prvega, intela, ki je najcenejši - f**! za 115EUR. pa performance ima preety cool pa še INTEL je. sej Inteli niso zanič, al kaj?

bo v redu ta?

ST-777, sorry k si si vzel cajt pa zdej tko.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

upam, da se zavedaš, da majo tile intli (in vsi sandforce pogoni) te r/w hitrosti take samo na papirju (in ko zapisuješ močno stisljive podatke)
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

praviš, da to ni to, kar piše? dej mi pol povej kolk je pol v realnosti.
če tam piše 500MB/s branje in 450MB/s pisanje... kolk bi blo to realno pol? nekak v povprečju.

sicer je pa tko. jaz imam na mamaplati SATAII priklop. tko, da je itak tle največja hitrost 385MB/s kar je sigurno manj kot je dejanska hitrost branja in pisanja tega intla, če praviš, da spec podatki niso v realnosti taki.

ma a veš kaj? 115EUR za 380MB/s je pa le d'best. razen, če ni še manj. to kar ti praviš.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Eno je sequential read/write drugo pa random.

@OP
http://www.tomshardware.com/reviews/ssd...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

djordjevic ::

Pri moji kišti je tako, da nima ahci podpore, zato se mi 830-ka ustavi tam nekje pri 180 MB/s.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Alen T 1978 ::

vem za to razliko med sequential in ransom.
hm. lejte ta wtf?

tech specs za moj OCZ so sledeče (to kar piše na škatli):
max. performance: read up to 285MB/s, write 275MB/s
sustained write: up to 250MB/s
4KB random write: up to 50.000 IOPS

a pazte tole:
 benchmark performance ocz

benchmark performance ocz



zdje men tle neki ni jasno. zakaj mi pa windows 7 performance information pol kaže 7,4 rate za moj disk na skali od 1.0 do 7.9. kao ful d 'best.

vidim, da za moj OCZ pool isto velja, da v realnosti ni tko kot piše.

Hayabusa ::

Alen T 1978 je izjavil:

ne ljubi se mi tega brat, ker me to ne zanima. vem, da je bilo in za nekater je še kar smotrno imeti SSD za sistemski disk, kler je SSD zelo hitrejši od HDD.

če kdo hoče odgovoriti na moj question naj odgovori, prosim.
LP

Lazy ass !
Na vsaki strani ssd teme je par takih vprašanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Alen T 1978 ::

E če je pa tako pa sorry. Sam jaz sem svojo temo odprl.
Tistemu, ki se ljubi, naj piše.

Alen T 1978 ::

aja. se spomnim, da sem ponoč gledal še za moj OCZ neki. pa sem zasledil na OCZ uradni strani ker softwer priporočajo za benchat njihove ss diske.

tle sem enga uporabil (ATTO Disk Benchmark)
 benchmark atto ocz

benchmark atto ocz



bom še druge probal.

sem pa gledal za tega Intela 330 240GB na youtubu če je kak benchmark pa ni nobenega. sh**.

hojnikb ::

seveda priporočajo atto, če pa dela s stsljivimi podatki.. Če maš sata 2, potem je čist vseen kaj vzameš, ker tut počasni pogoni ti bojo kamot zafilal sata 2 (ki prenese itk sam 260R/W).
drgač pa tvoj vertex ma zelo švoh write hitrost, si ziher da maš tazadn fw gor in da ti dela TRIM ?
#brezpodpisa

hojnikb ::

Morš se zavedat, da sandforce pogoni (vkjučno s tvojim ssdjem) merijo končno hitrost s pomočjo stisljibvih podatkov, zato pride potem do takih odstopanj, ko mu daš nestisljive podatke (as ssd), ker potem more ssd dejansko zapisat vse v flash, ki pa seveda ni tako hiter..
#brezpodpisa

Ziga Dolhar ::

zee je izjavil:

Preglej namensko temo. Zadnjih nekaj strani bo vec kot dovolj.





Opozorilo.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620259 (2263) hojnikb
»

Asus P5Q Delux SSD

Oddelek: Kaj kupiti
253253 (2907) chucki
»

SSD disk

Oddelek: Strojna oprema
171782 (1305) RejZoR
»

Novi polprevodniški pogoni iz OCZ-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
265437 (4236) Jst

Več podobnih tem