» »

Nevtrini le niso hitrejši od svetlobe

Nevtrini le niso hitrejši od svetlobe

Fave ::

According to sources familiar with the experiment, the 60 nanoseconds discrepancy appears to come from a bad connection between a fiber optic cable that connects to the GPS receiver used to correct the timing of the neutrinos' flight and an electronic card in a computer. After tightening the connection and then measuring the time it takes data to travel the length of the fiber, researchers found that the data arrive 60 nanoseconds earlier than assumed. Since this time is subtracted from the overall time of flight, it appears to explain the early arrival of the neutrinos.


http://news.sciencemag.org/scienceinsid...

Če je tole res, potem je to šlamparija brez primere.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

MIHAc27 ::

A nemorejo enostavno nevtrine poslat istočasno kot svetlobo, pa gledat kaj pride prej.
Se je treba igrat z nekimi gps pa fenci šmenci inštrumenti, ki potem zatajijo.

panteist ::

Upam, da se do mojega ustnega izpita iz fizike delcev ne bo kaj večjega spremenilo, ker se mi ne bo dal še enkrat učit :-)

Aston_11 ::

Ko sem omenil, da če so Italijani zadaj, ste se nekateri nekaj režali. Če je to res seveda, kar v članku piše.

WarpedGone ::

A nemorejo enostavno nevtrine poslat istočasno kot svetlobo, pa gledat kaj pride prej.

Svetloba pa nevtrini niso ravno kroglice, katere maš lahko vsake posebej v svoji posodi, nato pa obe posodi hkrati okol obrneš in vidiš kaj je prej padlo na tla.

Svetloba ma svoj vir, nevtrini majo pa svoj vir. Potrebno je točno razumet proces nastanka enih in drugih, da je možno točno določit kolk je bilo časvne razlike med nastankom prvega in drugega, ter nato tudi način detekcije enega in drugega in koliko časa je poteklo med obema. Dokler s svetlobo meriš na stotinko sekunde natančno dolžina žic in kvaliteta spojev ne igra nobene vloge (če je le kabl res vštekan), ko pa meriš nanosekundne čase pa morajo bit prepotovane razdalje na mm natančno enake.
Zbogom in hvala za vse ribe

Imperfect ::

Čeprav, da bi tudi vakuum imel neke vrste "lomni količnik", ki bi bil različen za fotone in nevtrine, meni ne bi bilo tako zelo neverjetno.

Zero0ne ::

MIHAc27 je izjavil:

A nemorejo enostavno nevtrine poslat istočasno kot svetlobo, pa gledat kaj pride prej.
Se je treba igrat z nekimi gps pa fenci šmenci inštrumenti, ki potem zatajijo.


Si raje ne predstavljam moči žarka svetlobe, ki bi predrl 732 kilometrov zemlje in skal. :O
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Einstein je imel prav: observatorij LIGO odkril gravitacijske valove! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9335205 (26617) Spajky
»

Nevtrini še vedno hitrejši od svetlobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6524587 (18473) Cervantes
»

Potencialno novo fizikalno odkritje: nadsvetlobni nevtrini (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17739877 (28281) Cervantes
»

Kam gre tema ob prižigu luči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518159 (6702) Matev

Več podobnih tem