» »

Dvd mediji Verbatim -r made in china..katastrofa!

Dvd mediji Verbatim -r made in china..katastrofa!

zdravc1974 ::

Zanima me če je že kdo naletel na to katastrofo od praznih dvd-jev kot so Verbatim -r made in china...do sedaj sem uporabljal Verbatim-e made in india,brez problemov :) a sem pred tednom naletel v Mercatorju na te kitajske,10 kosov tortica in ker sem mislil da je to to sem kupil...doma v mojem HP prenosniku pa katastrofa,ko je Nero zapisoval je ropotalo kot v železarni :D,ene štiri je kar izvrglo ven..error seveda...druge pa komaj zapisalo. Odločil sem se da od zdaj naprej kupujem le preverjeno-Sony :D plošče.

klinker ::

Glede DVDjev mislim do so TDK se najboljsi, CDji pa Verbatim. S Sony imam sicer tudi zelo dobre izkusnje. Je pa obvezno pri vseh znamkah preverjat izvor proizvodnje.

mirancar ::

imam eno tortico pomoje že 5+ let starih dvd-jev od verbatim, 1 mesec nazaj sem jih ene 10 zapekel, vsi brez problema, kje pogledam *made in* ?

Zorro ::

Mislim, da so najboljši Verbatimovi made in Taiwan, vendar teh čedalje manj opažam na policah.
Na forumu je ena stara tema, kjer se je o kvaliteti medijev precej diskutiralo. Sedaj je zamrla.
Modro-oranžna tortica 10 pack DVD-R je Made in Taiwan.

bircaboy ::

Zorro je izjavil:

Mislim, da so najboljši Verbatimovi made in Taiwan, vendar teh čedalje manj opažam na policah.
Na forumu je ena stara tema, kjer se je o kvaliteti medijev precej diskutiralo. Sedaj je zamrla.
Modro-oranžna tortica 10 pack DVD-R je Made in Taiwan.


Tako je. Če se le da, kupim le made in Taiwan.

OZZY ::

ma kupi JVC taiyo yuden.. se jih da dobit tud v sloveniji.. so made in japan
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

RejZoR ::

V življenju še nisem naletel na "dud" optični medij. Pa sem vmes kupoval tud ene čist nezane firme (npr Sky CD), ki so se izkazali za skoraj najbolj trpežne in mi še danes delajo po 10 let stari ploščki. Je pa res da medije pazim in da so shranjeni na sobni temperaturi v suhem prostoru in v omarci kjer je čista tema.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zdravc1974 ::

Mirancar 'made in' pogledaš ob robu zavitka dvd-jev,na tisti foliji ko je obvito al pa na papirju okrog. No naslednjič bom res pazil pri nakupu :),me pa čudi da ena taka dobra firma kot je Verbatim dovoli da se dogajajo taki izpadi kvalitete,in to zaradi države izdelave...India,Taiwan,Japan,Singapore tu pa vse brez problemov,no vse preverjeno pri meni :D ker mesečno zapišem najmanj 5o dvd ploščkov 8-)in recimo Sony,Philips,Tdk že poznam kot kvaliteto :).

Han ::

Kitajske Verbatim DVD plošče so že na otip drugačne - zgornji premaz je hrapav.

Če v trgovini ni DVD tortice z napisom Made in Taiwan, je enostavno ne kupim. Verbatim CD-R plošče so boljše indijske kot kitajske.

Janac ::

hah lihkar zapeku 2 dvd-ja Verbatimov made in China b.p:)

b4d ::

Taiyo Yuden.
b4d.sablun.org

zdravc1974 ::

Hehe :) ne sam otip,meni je kolega povedal eno finto,pogledaš proti luči čez dvd plošček in če vidiš čez njega na določeni razdalji cel lestenec pol je taka plošča fuč kvalitete...vglavnem sem kupil zdaj v Mullerju v lj 50 Sony-ev in prepevam od zadovoljstva :))

RejZoR ::

Jezst optičnih medijev nisem kupil že like 8 let. USB HDD in USB ključki ftw. Tud v avtu imam skoz 16GB nano USB ključek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mercator_sl ::

zdravc1974, živjo!
V katerem Mercatorju ste pa kupili omenjene DVD-je? Prosimo, da izdelek reklamirate v prodajalni, kjer ste ga kupili.
Lep pozdrav
za Mercator: Mojca Reven, ustvarjanje odnosa s kupci

St235 ::

Ko bi še katere druge trgovine tako resno jemale pritožbe. In ne, to ni bolno. Temu se reče customer service.

Drugače pa jaz vedno uporabljam verbatim+r tudi iz najboljšega soseda in do sedaj še nisem mel problemov. Nisem pa nikoli bil pozoren kje so delani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zdravc1974 ::

Kupil sem jih v hipemarketu Mercator Brežice,sicer se gre za tortico 10 dvd-jev...koda izdelka je 0 2394243523 5 Verbatim(made in china)...sicer sem jih za silo porabil,4 kose pa vrgel,bom pa ob naslednjem nakupu zares reklamiral ker se mora obvestit dobavitelj če bi šlo za večjo količino neuporabnih dvd-jev. Hvala vam za odziv :).

zdravc1974 ::

Ja sej ne rečem,tortica je bla nekaj čez 3 evre,pa ne gre se za to..gre se za opozorilo prodajalcu če bi se to kar se je meni masovno dogajalo tudi drugim,potem je treba dobavitelja obvestit.

kmetek ::

Pa sej se ne dogaja masovno, ker večina 90% VERBATIM CD-R so itaq Made in China.

"In na potrošni material "načeloma" ni reklamacij, prej je problematičen pekač.
Je pa "strošek" 10 tortice zanemarjiv, če dobi šenkane nove, ne bo konec sveta. Ni pa treba iz muhe delati slona. "

Neutemeljeno brisanje popolnoma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: St235 ()

zdravc1974 ::

To niso cd-r ampak dvd-r in tisti narejeni v Indiji ali Taiwan-u nikoli ne delajo problemov,to mi je prvi primer...pekač pa ni problem ker mi vse druge(Sony,Philips...) zapiše v nulo :D brez kakega ropotanja pa šumenja...prej bo to da je kvaliteta na psu ;((

RejZoR ::

Sem mal preveril v Merkurju pa imajo samo Made in Taiwan ter Made in India. Nisem pa sam nikol gledal iz kje je kakšen medij. Očitno sem imel srečo in sem očitno vedno dobil dobre heh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zdravc1974 ::

Sej tud v Mercator tehniki majo Verbatime made in Taiwan,India...Merkur je pa itak zmeraj mel dobro robo :),sej pravim..v tem hipermarketu sem naletel na klopotec od polšč ;((.

kmetek ::

To je loterija veš kar dobavitelj dobi to razpošlje, pravila ni. Recimo DL 8,5GB če dobiš Made in Singapore, samo kupuj ;)

zdravc1974 ::

Mam kar zajetno zbirko double layer Verbatim DL 8,5 GB,made in Singapore :) tko da vem...kupujem jih najmanj 10 škatlic na mesec,pa še nisem opazil da bi bili kje drugje narejeni,še sreča ker kitajskih ne bi vzel niti zastonj...me je izučilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s predvajanjem posnetih CDjev

Oddelek: Zvok in slika
151544 (1268) Han
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297224 (26326) pingo76
»

Kje dobim najcenejše VERBATIM DVD+R DL ???

Oddelek: Kaj kupiti
488119 (5462) kmetek
»

Kje in katere DVDje kupiti za čimboljšo obstojnost!

Oddelek: Kaj kupiti
91480 (1225) hotlips
»

Kje se dobi visoko kvalitetne DVD-R medije 4x?

Oddelek: Kaj kupiti
251794 (1257) BaRtMaN

Več podobnih tem