» »

Izšel VLC 2.0.0

1
2
3

Gray_Warden ::

vsi predvajalniki se drugače skrijejo pred VLCjem. Predvaja praktično vse brez dodatnih inštalacij česarkoli, vse možno se da nastaviti.

Se mi pa zdi dokaj bedno da ne išče samodejno podnapisov na internetu. To bi bila res kul funkcija, ki bi odličnemu predvajalniku dala piko na i.

smplayerja ali bs playerja ali česa podobnega pa ne omenjajte.
smplayer je šit, bs player pa neka čudna reč ki ima slabšo sliko kot vlc (verjetno zaradi kodekov, ki imajo tako čudne nastavitve da jih je nemogoče dobro nastaviti).

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

Hahha, torej folk bo dal gor viruse pa trojance, samo da ne bodo rabli 5x kliknit in iskat podnapisa...

Lion29 ::

valda bomo podpirali slovensko robo...

ko nastavis kontrast, je pr bsplayerju kr vredu slika
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

darkolord ::

vsi predvajalniki se drugače skrijejo pred VLCjem.
Probaj KMplayer ali pa PotPlayer preden rečeš kaj takega

Gray_Warden ::

sem in me nista prepričala

Tr0n ::

Ganon je izjavil:

MPC-HC ne zamenjam za nič na svetu.

Jup. Minimalisticen vmesnik, vsi codeci integrirani, nobenih packov, hitro delovanje. Svetlobna leta pred katerimkoli playerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

levaky ::

jlpktnst je izjavil:

Hahha, torej folk bo dal gor viruse pa trojance, samo da ne bodo rabli 5x kliknit in iskat podnapisa...


Jaz zadevo rešujem na preprost način. Sublight! Desni klik na film-najdi podnapise. Na seznami 2x kliknem na podnapis in odpre se player z podnapisi...

Matej

amigo_no1 ::

Sublight išče primarno po podnapisi.net, kjer hočejo nekakšno članarino oz čakaš minuto, preden ga lahko DL.

levaky ::

Nop, ničesar nočejo, le registriran član moraš biti... Išče pa poleg podnapisi.net tudi po svoji bazi, addic7ed, opensubtitles, titlovi,...

Matej

Gray_Warden ::

vseeno je to neko trapasto dodatno delo.

bsplayer je iz tega vidika boljši....zavrtiš film, počakaš 1 sekundo in se podnapisi avtomatsko prikažejo, če le obstajajo. klikneš OK in gledaš.

sicer 99% časa podnapisov ne potrebujem....so pa filmi kjer določeni characterji govorijo tako grozno nerazločno, da rabim podnapise, da vem kaj hočejo povedat...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

za otroke FB & GM je morda res fino da player sam vse naredi (verjetno sploh ne veste kaj VSE naredi), za nekatere pa dodatno sranje v smislu svojih kodekov in samodejnega brskanja po spletu ne pride v poštev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

levaky ::

Gray: kaj pa če najde napačne podnapise oz glede na kaj on išče podnapise? Ker dostikrat se za določen film najde več podnapisov, a je morda samo 1 pravilen. Kako bsplayer to pohendla?

Glede na kaj pa išče podnapise? Hash? Ime? Ali dela tudi, ko imaš ime filma tnmap-devise.xvid.avi?

Matej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: levaky ()

Gray_Warden ::

komu se da iskati na podnapisi.net podnapise za neko serijo?

Recimo če gledaš vse sezone Housa..... ali pa Supernatural...Star trek? Star gate? Mogoče celo Alo alo :D

Za 1 film poiskati podnapise, da babica in dedek razumeta zakaj se gre je ena reč. Iskati podnapise za celo serijo, kjer ima 1 sezona 21 epizod pa je mukotrpno.

ne rabim slovenskih podnapisov. Angleški zadostujejo. Zato je ta funkcija v bsplayerju odlična in jo pri vlc pogrešam.

Podnapisi v angleščini so praktično vedno pravilno izbrani v bs playerju, spodleti edino če imaš neko čudno verzijo filma, ki je čudno razrezana v več datotek.

Zgodovina sprememb…

Pluser ::

Glej vlc se noče ponižat zato pa delajo na tem da bo sam sproti prevajau jezik .

kuglvinkl ::

Pluser je izjavil:

Glej vlc se noče ponižat zato pa delajo na tem da bo sam sproti prevajau jezik .


Link?

smihael ::

blackbfm je izjavil:

In zakaj bi bil mpc bolj resen?

Edina stvar ki je zgrešena pri vlcju so podnapisi, upam da je pri 2.0.0 kaj urejeno glede tega.


Zato pa je open-source. Izdelaj popravek :D

Pluser ::

Zaenkrat še je v fazi razvoja ,dela kot je treba ,vendar so prevelike zahteve po stojni opremi ,zato optimizirajo za današnje strojne opreme .Pri tem sodelujejo ostala podjetja kot so npr. Google . Te informacije ne najdeš na spletu , ne da bi vedel . To je vse .


Lp.

Gray_Warden ::

če nimaš dokaza, potem to ne obstaja.

poleg tega....zakaj bi se PONIŽAL, če bi dodal kul feature, ki ga drugi predvajalniki....razen bs player nimajo? Potem bi imel vlc kakšnega uporabnika več...

lp

Zgodovina sprememb…

Bistri007 ::

Gray_Warden je izjavil:

smplayer je šit, bs player pa neka čudna reč ...

bs player pa je bulšit player... :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Icematxyz ::

Prednost VLC je tudi v tem, da gre za prepoznaven "brand". Prepoznaven "brand" je pa verjetno tudi za to, ker že kar nekaj časa počne to čemur je namenjen na enostaven način in na več platformah in to s pogoji uporabe, ki so uporabniku in še komu prijazni.

Pluser ::

Gray_Warden je izjavil:

če nimaš dokaza, potem to ne obstaja.

poleg tega....zakaj bi se PONIŽAL, če bi dodal kul feature, ki ga drugi predvajalniki....razen bs player nimajo? Potem bi imel vlc kakšnega uporabnika več...

lp

Gej te ,to je sam moje osebno mnenje zagotovo VLC in ostali ne mislijo tako . Še nekaj Apple ni hotel sodelovati verjetno zaradi denarja , ker to naj bi bila brezplačna storitev ,ki bo jo lahko vsak predvajalnik ali katerokoli program vgradil .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pluser ()

Bistri007 ::

Jaz bom počakal na VLC 2.0.2, da se kak hrošč odstrani...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

SLO_Matej ::

Tudi jaz sem mnenja, da je treba podpirat slovensko, zato sem uporabljal BS.Player poleg Windows Media Player 12, ki se mi v 7 zdi čisto fajn. Vendar pa je z zadnjimi verzijami začel težit in hotel biti na vsak način privzeti predvajalnik. Ko odpreš nek video z BS.Playerjem, kadar le-ta ni privzet, te povpraša za skrbniško dovoljenje in ne glede na to ali izbereš Da ali Ne se nastavi za privzetega (to se še vedno dogaja tudi v najnovejši verziji, ravnokar preveril v virtualcu).

Zato sem ga lepo odstranil in namestil VLC za dodaten rezervni predvajalnik, saj sicer privzeto uporabljam WMP 12 in nimam nikakršnih težav s predvajanjem videov (pa še streamanje multimedije med napravami v domačem omrežju imam na enostaven način :D). Sicer pa ja, mi je bil BS.Player bolj všeč od VLC-ja, samo kaj ko so ga začeli srati.

Prek vgrajenega updaterja pa se VLC še ne posodobi. Čakam, da bo sam javil. :)

Phantomeye ::

SmeskoSnezak je izjavil:

donvito je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

a sem jaz edini, ki uporablja kmplayer?

Že zelo dolgo časa, in zame eden boljših. VLC uporabljam samo za iso file, čeprav ta zadnji ni slab.

Že imaš najnovejšo verzijo? Meni je svetovna.



a to ta, KMP+. Sem si zdele downloadal. It's awsm!

Sheteentz ::

kako se na macu spremeni velikost podnapisov?

hvala in lep pozdrav

Phantomeye ::

SLO_Matej je izjavil:

Tudi jaz sem mnenja, da je treba podpirat slovensko, zato sem uporabljal BS.Player poleg Windows Media Player 12, ki se mi v 7 zdi čisto fajn. Vendar pa je z zadnjimi verzijami začel težit in hotel biti na vsak način privzeti predvajalnik. Ko odpreš nek video z BS.Playerjem, kadar le-ta ni privzet, te povpraša za skrbniško dovoljenje in ne glede na to ali izbereš Da ali Ne se nastavi za privzetega (to se še vedno dogaja tudi v najnovejši verziji, ravnokar preveril v virtualcu).

Zato sem ga lepo odstranil in namestil VLC za dodaten rezervni predvajalnik, saj sicer privzeto uporabljam WMP 12 in nimam nikakršnih težav s predvajanjem videov (pa še streamanje multimedije med napravami v domačem omrežju imam na enostaven način :D). Sicer pa ja, mi je bil BS.Player bolj všeč od VLC-ja, samo kaj ko so ga začeli srati.

Prek vgrajenega updaterja pa se VLC še ne posodobi. Čakam, da bo sam javil. :)


To je ful neumno... uporabljat nekaj zato, ker je slovensko. Ce obstaja bolja alternativa, se uporabi boljšo. IMO.

KaRkY ::

Sem dolgo časa uporabljal VLC sedaj pa že dolgo časa uporabljam Totem. Kar mi je pri vlc šlo najbolj na živce je bilo da avtomatsko odpira podnapise(nikoli nisem mel volje iskat kako to izklopit) in črte v vseh videjih.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

SLO_Matej ::

Phantomeye je izjavil:

To je ful neumno... uporabljat nekaj zato, ker je slovensko. Ce obstaja bolja alternativa, se uporabi boljšo. IMO.

Dobro, to je bil tudi eden izmed razlogov, ampak saj sem rekel, da sicer mi je pa BS.Player vseeno bolj všeč od VLC-ja, če le ne bi bilo tistih neumnosti, da hoče bit na vsak način privzeti. In zato sem ga zamenjal, ne glede na vse. :)

pivmik ::

Raje kot podnapisi.net uporabljajte lite verzijo, ki je:
sub-titles.net
Je preglednejša in hitrejša, ima manj nepotrebnih stvari na strani.

Še bolje pa je seveda avtomatski prenos podnapisov direkt v MPC-HC ali BSPlayer. :-)
LP, Gregor GRE^

Pesimist ::

Gray_Warden je izjavil:

vseeno je to neko trapasto dodatno delo.

bsplayer je iz tega vidika boljši....zavrtiš film, počakaš 1 sekundo in se podnapisi avtomatsko prikažejo, če le obstajajo. klikneš OK in gledaš.

sicer 99% časa podnapisov ne potrebujem....so pa filmi kjer določeni characterji govorijo tako grozno nerazločno, da rabim podnapise, da vem kaj hočejo povedat...


Nerabim podnapisov!

Gray_Warden ::

neither do i.

vseeno je kul ideja ki bi vlc močno približala splošni populaciji. Večina ljudi ne razume angleško.

MrStein ::

SLO_Matej je izjavil:


Prek vgrajenega updaterja pa se VLC še ne posodobi. Čakam, da bo sam javil. :)

To funkcijo so en čas imeli izklopljeno (kao ker server ne zdrži te obremenitve).
Tako da boš verjetno dolgo čakal. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Limit-sky ::

Filme je treba rezumet!
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

noraguta ::

ma nevem no, jst si podnapise zripam zraven movija. nevem zakaj bi jih iskal po netu. zna pa vlc itak stvari onkraj video playerja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bistri007 ::

OK, saj VLC je čisto v redu, ampak meni je na Windows bolj všeč Windows Media Player. Jaz si instaliram K-Lite Codec Pack (Mega, http://www.codecguide.com/download_kl.h... ). Poleg tega imam še Cyberlink PowerDVD, čigar .ax filtre si registriram s regsvr32, ter popravim "merit" vrednosti z RadLight Filter Manager.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Mitja358 ::

pivmik je izjavil:

Raje kot podnapisi.net uporabljajte lite verzijo, ki je:
sub-titles.net
Je preglednejša in hitrejša, ima manj nepotrebnih stvari na strani.


Hvala za tole, podnapisi.net je res nepregledna stran!

ProGTX ::

Zame zmaga WMP + CCCP, vendar mi VLC prav pride pri snemanju posnetkov (neke probleme sem imel s pretvarjanjem, rešitev: snemanje :D ).

GrimReaper ::

vili-kan :) je izjavil:

Jst uporabljam GOMplayer in ga bom še zmeram :)

GOMPlayer je najbolj preprost, to pa zato, ker se ti ni treba zajebavat z odpiranjem filmov, ampak lahko kjerkoli na velikem oranžnem oknu klikneš desni gumb in izbereš Open, bolj preprosto pomoje ne gre, in tisti program s katerim najhitreje odpreš film je zame najboljši.
Pri VLC pa lahko odpreš samo z majhnim Odpri gumbom.
Edini minus GOMPlayerja je izguba zvoka po kakšni uri filma, če ima film AC3 zvok (sem opazil tud po sveži inštalaciji Windowsev). Tko da morm na disku imet še MPC oz. VLC.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

StRiC SaM ::

vili-kan :) je izjavil:


Edini minus GOMPlayerja je izguba zvoka po kakšni uri filma, če ima film AC3 zvok (sem opazil tud po sveži inštalaciji Windowsev). Tko da morm na disku imet še MPC oz. VLC.


Uporabljam GomPlayer že od kar je prišel ven, pa te težave še nisem zasledil...Res pa je, da imam AC3 filter inštaliran posebej. Kar se pa VLC-ja tiče, ga pa uporabljam večinoma za domači kino v dnevni sobi. Vmesnik je res malo neprijazen, ko se ga pa malo navadiš in poigraš s nastavitmai je čisto ok. Pač, stvar percepcije in navade.

System ::

VLC je že kar nekaj časa moja #1 izbira.

Lion29 ::

@GrimReaper: nikoli ne odpiram filma iz playerja, ker bi to pomenilo dvojno delo... torej odpiranje playerja + odpiranje filma.... jaz film vedno odprem v explorerju... dvojni klik na film in se mi odpre tako payer kot film
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

poweroff ::

Sploh je pa super Portable VLC (še ni 2.0).
sudo poweroff

noraguta ::

ma večina kodek packov sploh ni legalnih. nevem kaj zdej mutite pa primerjate warez z polnokrvnim programjem. kodek paketi so bolj za one k filme kradejo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

MajorM ::

Boxee za PC.
Sicer je verzija 0.9xxx nedodelana ampak še vedno boljša kot 1.5 ki so jo čisto zajebali. Je pa tako sedaj Boxee za PCje upokojen.
Špila praktično vse. Streamanja ne uporabljam tako da kako je glede tega ne vem. Podnapise zna z nekaj kliki poiskati in zdownloadati sam.

Men je super. Občasno pač zabrejka. Škoda da ne spravi kdo še na Androida to...

ahac ::

Gray_Warden je izjavil:

neither do i.

vseeno je kul ideja ki bi vlc močno približala splošni populaciji. Večina ljudi ne razume angleško.
Zato je pa smešno, da Mipe pravi:
Idealen za kake mamice in ateke. Za nekoliko bolj resne je pa itak CCCP + MPC.

Ponavad so mamice in ateki tisti, ki rabijo podnapise... :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sleby ::

sam ze vrsto let uporabljam samo vlc. tut s podnapisi nimam problemov, nevem kaj vas tako moti, da ni milijon nastavitev. enkrat si nastavis velikost in vse dela.
in tisti, ki pravi, da je na podnapisi.net mukotrpno iskanje podnapisov za celo sezono.. sej obstaja paket, kjer lahko potegnes celotno sezono na enkrat in je, ne da za 21 epizod isces vsak podnapis posebej.
in tudi meni na t-2 se vedno dela playlista.

Zmajc ::

Na HTPCju mam nameščene vse major playerje. KMPlayer z "very high quality" video settingsi dela več kot super. Tudi VLC ni slaba izbira. BSplayer pa od vseh porabi najmanj resursov tako da je dober za PCje kjer se nekateri 1080p filmi v drugih playerjih zatikajo.

Spock83 ::

Odkar imam Boxee Box, so programi za predvajanje videa samo še v uporabi ko gledam kakšne video clipe, ki jih dobim na email. :D

roli ::

Na HTPCju itak uporabljam XBMC, ki se ga da lepo krmilit z daljincem in ima dober full screen vmesnik. Na računalniku pa lepo laufam VLC že od nekdaj in ga ne menjam za kaj drugega. Zadeva je hitra, dela brez vseh kodekov in dela točno to kar bi morala brez vse navlake. In še nisem našel videa, ki ga nebi predvajal. Mogoče je bil samo enkrat pred kratkim en .mkv fajl katerega je sicer čisto normalno predvajal ampak ni delal seeking (oziroma je štekal). Za take primere imam pač quicktime. Novi vmesnik za mac os je pa kar všečen, čeprav sem se kar navadil starega izgleda.
http://www.r00li.com

lebang1 ::

Sem posodobil na v2, pa je vse dokaj isto, razen pri tv. ki je priklopljena na računalnik sem imel prej nastavljeno da se je na tv. zagnalo čez cel zaslon film in si lahko na računalniku v ozadju počel druge stvari, sedaj sta pa zaslona enakega, mogoče kdo ve kje se to nastavi v vlc?

lp
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel VLC 2.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13738790 (29090) Icematxyz
»

YouTube začenja prekodiranje videoposnetkov v WebM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13628736 (25218) Lonsarg
»

Izšel VLC 1.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11614897 (9718) MrStein
»

BSplayer 1.21 izšel!

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
407161 (5410) r5r

Več podobnih tem