» »

Letalski center Lesce-Bled

Letalski center Lesce-Bled

rddezh9 ::

Zdravo!

Včeraj sem v Google sketchupu naredil enostaven model letališča Lesce-Bled (LJBL). Ker sem na tem letališču bolj redko kljub temu, da živim v bližini sem izdelal le pribljižen model. V nadaljevanju bi ga želel še nadgraditi. Sedaj je namenjen vsem, ki radi letite z Google flight simulatorjem, za orientacijo pri pristajanju. Če kdo želi pomagati, ali pa ga samo prenesti in uporabljati za omenjen namen ga lahko dobite tukaj: http://sketchup.google.com/3dwarehouse/...
Kot piše ga lahko prenesete na računalnik, kaj spremenite, dodate kakšen detajel in mi ga pošljete na rddezh9@gmail.com
Problem je tudi, ker so na Google Earthu še stare slike in zato še ni nove steze. V model sem zato vrisal kar asfaltno stezo na območju stare steze.
Prav bi mi prišle tudi kakšne slike (mogoče iz zraka).

Napišite kaj menite vi ali pa kaj predlagajte.
  • spremenil: rddezh9 ()

Fave ::

Hmm, na noben način mi noče pokazati slike, me pa zanima kako in kaj si naredil. Ali obstaja še kakšen alternativen link?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

rddezh9 ::

Slike tudi meni noče prikazati, kar se mi zdi čudno, saj do sedaj s tem še nisem imel problemov. Z modelom se ne bi ravno hvalil, edino rdeče črni hangar mi je uspel še kar vredu. Največ nadgradenj bo potrebno na glavni letališki stavbi (tam kjer je stolp), je pa tudi najbolj komplicirana. Tisti stolp za elektriko sem naredil malo po spominu, ampak ob prvi priložnosti si grem na letališče vse skupaj ogledat.

Fave ::

Redeče črni hanger? To misliš hanger od FlyComa? Upam, da si na njem narisal tudi sledilno sončno elektrarno :)?

Daj naredi vsaj screenshoot, pa ga prilepi sem.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Gray_Warden ::

saj se lepo vidi. samo na 3d je treba klikniti, pa se pokaže.

Fave ::

O, tnx.

A se da to kje pozumirat? Sorry za butasta vprašanja, ampak meni ni nikjer ponujen noben gumb zato.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Gray_Warden ::

Nimaš koleščka na miški? Daj, pojdi s kurzorjem na 3d sliko in ga zavrti. Boš presenečen nad efektom :D:D


Je pa res da je slika pri povečavi precej slaba tako da nekega hudega efekta pri zumiranju ni.

Kaj več pa ti na žalost ne znam povedat.


edit: sem našel še en seksi način. Klikneš najprej na ZEMLJEIVD, nato pa na ZEMLJA. Tam potem zoomiraš s pomočjo koleščka na miški. Slika se lepo poveča.
Model letališča je precej lepo narejen!

Zgodovina sprememb…

Fave ::

Nimam koleščka na prenosniku. Če naredim dvoklik na sliki mi pozuma.

Za začetek je okej, sploh, ker si delal po spominu.

Tule imaš nekaj fotografij za pomoč:

http://www.google.si/search?q=letali%C5...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

jamiroq ::

nekaj mojih slik:

 lesce01

lesce01


 lesce02

lesce02


 lesce03

lesce03


 lesce04

lesce04



narejene so bile pred prenovo steze in obnovo strehe hangarja (zdaj je črna).

verjetno bi se kakšna našla tudi na strani alc oz. na forumu (http://www.alc.si).

edit: če rabiš višjo resolucijo povej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Karaya 52 ::

Na GERK imas najnovejse orto posnetke. Steza je ze alfastirana in rotirana do vzporednosti z AC.

jamiroq ::

med flycomom in klubskim hangarjem je lani 'zrasel' nov hangar, btw.

rddezh9 ::

Evo me, najlepša hvala za vaš odziv,

Vmes sm že dobu eno slikco. Pa se mi je zdel, da je gor še en hanger tko, da jamiroq, hvala za potrditev.

Karaya 52 - najlepša hvala za tale link, bom lahko uporabil te slike.

Pa tudi ostalim, hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rddezh9 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589177525 (17790) Machete
»

"Kamuflirana" vozila na cesti

Oddelek: Na cesti
333459 (2088) otago
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244235 (34105) ingeniero
»

Strani kaže po sredini ekrana

Oddelek: Pomoč in nasveti
121399 (1245) MrStein
»

tandemski skoki iz aviona

Oddelek: Loža
364046 (2594) Tattoo-

Več podobnih tem