» »

iPad 1/2 - kupiti s 3G ali brez?

iPad 1/2 - kupiti s 3G ali brez?

fulgur ::

Bom kar tule vprašal... Ali je pri iPadu 2, ta najdražjemu, ki ima omogočene tudi 3g storitve, potrebno skleniti novo naročniško razmerje in potem drugo sim kartico vtakniti noter, ali je možno, da ti dajo duplikat sim kartice in na obstoječem naročniškem razmerju nato uporabljaš 3g storitve hkrati na telefonu in iPadu?

Hvala

Zheegec ::

Odvisno od operaterja in naročniškega paketa, kakšen poslovni paket ima sigurno možnost več kartic. Vprašaj svojega operaterja. Če imaš kakšen boljši telefon lahko tudi kupiš tablico brez 3G (idealna priložnost, da vzameš Asus Transformerja :) ) in telefon uporabljaš kot WiFi oddajnik in imaš tako samo eno kartico in naročnino za vse skupaj...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fulgur ::

@ALIEn3001,

tenks, imam paket podjetni pri Simobilu... hm... nikjer ne piše, da bi lahko imel več kartic... tale da bi svojega SG S2 napravil v access point, mi pa zelo diši... :D

p.s.:
Našel sem:
Priključnina za Dve kartici - ena številka 5,50 EUR
Mesečna naročnina za Dve kartici - ena številka 2,20 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

blackbfm ::

Tehnično gledano ne gre za duplikat, ker je istočasno lahko na omrežje priklopljena samo ena unikatna sim kartica.

Zheegec ::

tale da bi svojega SG S2 napravil v access point, mi pa zelo diši... :D

No, težava rešena. Najboljša rešitev, pa deluje z vsako napravo, ki ima WiFi. Pa pojdi si pogledati Asus Transformer Prime, če hočeš dobro tablico. pa izogobaj se samsunga :) :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomas 33 ::

Imej v mislih, da imajo GPS samo iPad 3G modeli.

Zheegec ::

Kdo pa govori o GPS? Ja, pri Applu imajo GPS samo 3G modeli, kakšen Transformer ima pa vsak :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fulgur ::

Razmišljam med tema dvema modeloma:

- Apple iPad I 32GB Wi-Fi + 3G, letni spletni dostop do www.finance.si in kavomat Nescafe Dolce Gusto Piccolo

- Apple iPad 2 16GB Wi-Fi črne barve


Oba približno enako staneta, pa ne vem, kaj se mi splača... iPad I ima očitno GPS, iPad II pa ne... ne vem, sem v dilemi... :/

Primoz78 ::

A rabis GPS na iPadu?...sej mas SG2. iPad 3 je tik pred izidom, zato se iPad 1 pomoje ne splaca nabavit. Vzami 2-ko, net si pa s SG 2 delis...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Gandalfar ::

8. marca pride ven iPad 3. Ce kupujes za polno ceno, go for it.

Invictus ::

Sicer pa GPS na Transformerju dela zanič ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bauci ::

Če rabiš povezavo na internet tudi tam kjer ni wi-fi in nimaš telefona s pogodbo o prenosu podatkov potem moraš obvezno vzeti 3g. 3g moraš vzeti tudi če imaš telefon, ki se pa ne more povezati z Ipadom (moj primer HTC Sensation, ki ga Ipad nikakor noče prepoznati). V glavnem, če rabiš internetno povezavo potem obvezno 3g .

fulgur ::

hvala vsem za odgovore... a je možno, da iz SG S2 šopam GPS signal na Apple iPad 2 16GB Wi-Fi? da telefon uporabim kot GPS sprejemnik, iPad pa kot navigacijo?
drugače pa se bom potem raje res odločil za Apple iPad 2 16GB Wi-Fi... SG S2 ga bo itak oskrboval z netom, tam kjer ne bo WIFI-ja... samo sranje je, ker je 16 GB malo placa :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

Tomas 33 ::

Ne, sicer dobiš neko nenatančno lokacijo prko omrežja (če je telefon dostopna točka), BT GPS pa mislim, da je le en model podprt ( brz JB).

Je pa iPad po mojem mnenju prevelik za navigacijo. 4palčni telefoni so dovolj.

StajercSSS ::

Točno to sem si zaj predstavljal. Človeka v avtu, pa z blajo pred sabo, na kateri teče navigacija. Ti polovico šajbe zavzame,pa še ogromen nosilec mora bit. Če bi bla navigacija na mm natančna, bi lahko pol samo v ekran bulil pa vozil.:D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317336 (14228) Mavrik
»

Polnjenje iPada 3 traja dlje od pričakovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10926562 (21276) Sba
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621683 (15284) Icematxyz
»

Tablet PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
589169 (5966) kmetek
»

Preizkusili smo: Galaxy Tab

Oddelek: Novice / Nova vsebina
4711517 (8190) kopernik

Več podobnih tem