» »

Računalnik se ne vžge xD

Računalnik se ne vžge xD

gr33k3_ ::

Pozdravljeni !

Danes pridem iz šole hočem iti na rčaunalnik in glej ga zlomka...
napiše mi to :

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the case. To fix the problem:
1. Insert your Windows installation disk and restart your computer.
2. Choose your language setting, and then click "Next."
3. Click "Repair your computer."
If you do not have the disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File: \Windows\system32\ntkrnlpa.exe
Status: 0xc000007b
Info: Windows failed to load because the kernel is missing or corrupt.

kaj lahko naredim glede tega...ker startup repair ne naredi nič...

nebi pa rad spet na novo nameščal windowsa...kaj če na eno drugo paerticijo inštaliram neak windows pa pol iz system 32 kopiram to datoteko(ntkrnlpa.exe) v staro inštalacijo ??

aja imam pa Windows 7 Ultimate x32

hvala
  • spremenil: gr33k3_ ()

BALAST ::

in glej ga zlomka...

:D

Gonilniki se nekje krešejo. Ne vem kako drugače popravit, kot da namestiš ponovno.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

gr33k3_ ::

=( xD

ABX ::

XP so imeli prav fino repair windows opcijo. Windows 7 jo ima tudi, samo v praksi ne dela.

Na novo vse skupaj inštaliraj in namesti si kak 3rd party program za backup sistema (http://www.easeus.com/disk-copy/).

Pred tem uporabi kak live CD in kopiraj profil na drugi disk.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gr33k3_ ::

Okj hvala bom že nekako xD

Duhec ::

Ne predaj se tko hit. :)
Povej kaj več ! Si včeraj kaj na novo inštaliral, posodabljal ali spreminjal sistem ?
Kateri antivirusni program imaš inštaliran?
Kateri SP imajo tvoji Win7 ?

Če "Startup Repair" ne pomaga potem izberi naslednjo opcijo "System Restore" in obnovi na prejšnje stanje. Lahko te je sesul kak virusek.

Sicer pa najprej preizkusi, če ti Varni zagon sploh dela !? (odstrani WinDVD in ob zagonu stiskaj F8 ter izberi "Safe Mode with Networking").
Če ti varni zagon dela je to že veliko, štartaj MSCONFIG in v zavihku STARTUP (Zagon) odstrani vse vnosne vrstice, shrani in restartaj komp, da vidiš, če bo kaj drugače.
Če ni, še 1x varni zagon, z neta inštaliraj znani Malwarebytes sw in preveri proti spyware zajedalcem.
Če ne najde nepridipravov, potem kar v varnem zagonu naredi še preverjanje sistemskih datotek --->klik na Start in v iskalno polje vpiši:
sfc /scannow
,ki traja kar nekaj časa, počakaj do konca, naredi restart in pusti, da komp normalno štarta.
Poročaj in odgovori na vprašanja.

ABX ::

To z sfc /scannow je dobra ideja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

technolog ::

Ok, vendar imej gasilni aparat pri sebi. V primeru, da se vžge še kaj drugega.

Janac ::

probaj clr_cmos

gr33k3_ ::

sem ze na novo instaliral windows in sicer windows 7 Ultimate x64 in yakaj mi pod sistemske lastnosti kaze da imam delujocih 3,2 GB RAMA instalirano pa 4GB ...naj nebi x64 zaznal do 64 gb ???

hojnikb ::

Če maš 3.2GB rama delujočega si inštaliru 32 bitno verzijo, al maš pa intergrirano grafo, ko ti vzame teh 800MB.
#brezpodpisa

Duhec ::

Eh...

gr33k3_ ::

100% je 64 bitna verzija ker mi tudi updajte dol vlaci ya x64 ...in nimam intergrirane graficne Ati Radeon 4600

Duhec ::

Matr vola, tle človk litanije piše v dobri veri, da se bo neka adsl kobilca kej naučila pametnega, tip gre pa format nardit, po liniji najmanjšga upora.
Koji K se potem sploh sprašuje kako odpravit napako ? Prec bi formatiral al pa vžgal komp pa bi blo !
Kakšna vojska je to, ki se prec preda ?

gr33k3_ ::

heh...ce mi je en napisal da ni druge kot format...pa neje se glih rad matram neke prevec s tem...pa sem pac formatiral ker bi rad cimprej delujoc racunalnik

in se opravicujem...naslednjic ko bom kaj rabil bom pocakal par ur ,da se najde kaki profi in mi svetuje :P

niti ni delal varni zagon niti startup repair...pol sem pa mislil ,da res ni druge kot format xD

Torej mogoče kaj glede rama ?? =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gr33k3_ ()

hojnikb ::

poglej v msconfig, zavihek Boot -> advanced options -> maximim memory če se tam da kej naštimat.
#brezpodpisa

Duhec ::

Če ti zgornje od @hojnikb-ja ne deluje (da vpišeš max. cifro za mem), potem pošnofaj v Cmos nastavitve Biosa, če imaš nekje pod Advanced menijem možnost "Memory Remap Feature" in to Enejblaj.

dash_wallace ::

Duhec je izjavil:

Matr vola, tle človk litanije piše v dobri veri, da se bo neka adsl kobilca kej naučila pametnega, tip gre pa format nardit, po liniji najmanjšga upora.
Koji K se potem sploh sprašuje kako odpravit napako ? Prec bi formatiral al pa vžgal komp pa bi blo !
Kakšna vojska je to, ki se prec preda ?



BRAVOOOO!!!

amigo_no1 ::

File: \Windows\system32\ntkrnlpa.exe
Status: 0xc000007b
Info: Windows failed to load because the kernel is missing or corrupt.


Ali se je pokvaril sam FS (se zna zgoditi če zmanjka elektrike ali sam disk (bad sectors).


Za drugič:
Vista - Repair Install For Vista (za w7 ne more biti nekih drastičnih razlik)
http://www.vistax64.com/tutorials/88236...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gr33k3_ ::

Duhec je izjavil:

Cmos nastavitve Biosa, če imaš nekje pod Advanced menijem možnost "Memory Remap Feature" in to Enejblaj.


hvala to mi je pomagalo =)...je možno ,da je komp bistveno hitrejši al se mi samo zdi ?? :4 xD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dobiti podatke iz SSDja

Oddelek: Strojna oprema
6686 (612) konspirator
»

Windows 7 BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
81102 (1015) adam1900
»

Modri zaslon na win 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
131727 (1428) rsroki
»

Problem z HP probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
123125 (2910) loxi
»

BSOD pri Remote Desktopu v Win 2003 Server R2 Enterprise SP2

Oddelek: Pomoč in nasveti
211723 (1550) ender

Več podobnih tem