» »

iPad 2 ali Transformer

iPad 2 ali Transformer

«
1
2

T-Majo ::

Doma imam 2 Asus Eee Trasformerja (službena).

Iščem pa nekaj zase, da bi uporabljal doma. Transformer mi je super, vendar nikakor ne potrebujem dock-a oz tipkavnice in miške z baterije.

Ker je pa cena samo zgornjega dela skoraj toliko, kot iPad-a 2 (16gb s popustom cca. 15%), sem malo v dilemi.
iPada ne poznam. Niti ne vem, kako dela v povezavi z Windows 7. A rabim spet iTunes za vsako stvar?

Na transformerju so mi všeč widgeti? Tega verjetno ni na iPad? Tudi lepo odpira datoteke preko spleta.

Malo mi svetujte.


Lp

Mavrik ::

Težko ti bomo svetovali če pa sploh ne vemo kaj točno rabiš. Lahko celi topic nakladamo o stvareh, samo teh člankov je miljon po internetu.

Daj povej kaj bi s tablico rad delal točno in potem ti lahko komaj damo nasvete, ki bi kaj pomenili.
The truth is rarely pure and never simple.

T-Majo ::

Aja pozabil sem omeniti, da uporabljam Google storitve - Gmail, gmail kontakti in Gtalk.

Če dela to na iPad ok, pote, super.

Kolikor sem gledal v trgovini, sta oba zelo kompaktna, izredno kvalitetna, mogoče ima je iPad melenkost bolj odziven. Zaslona sta tudi oba super (vsaj TF ima IPS led matriko).

Težka odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

itak37 ::

Obadva sta ze vec kot pol leta na trziscu, in bosta v kratkem dobila naslednike.

Sicer je pa med tema dvema ipad2 zaradi iOSa boljsa izbira.

T-Majo ::

Se strinjam s tabo itak37, samo potem lahko nenehno čakaš.

Kako pa je z Google storitvami na iPad?

itak37 ::

Za email imas Apple klienta, zelo ok, in tudi Gmail aplikacijo od googla, kjer lahko chatas z GoogleTalk. Oba klienta uporabljata "push" za pobiranje emailov.

Google docs lahko pregledujes, za urejanje rabis office aplikacijo (od 6EUR naprej).

Za ostale google storitve si poglej tukaj:

Sicer pa Asus Prime izide te dni, teden po bozicu, iPad3 pa se pricakuje marca.

T-Majo ::

Sedaj sem si še ogledal Android OS 4.0. Malo razučaran, sem pričakoval večji napredek.

Mavrik ::

Well... ko boš naslednjič probal email clienta premaknit dokument v iOSu v kako drugo aplikacijo te zna tudi čakati presenečenje - pa ne tako malenkostno kot pri Androidu 4.0.

Seveda če misliš kaj takšnega resnejšega sploh delati na tablici.
The truth is rarely pure and never simple.

T-Majo ::

Na sedanjem trasformerju še zdaj ne znam zapirat aplikacij in odpirati priponk.

Drugače pa se lahko da gor 4.0 za nVidio Tegro 2.1?

Mavrik ::

Zakaj bi pa "zapiral" aplikacije? Ne Android ne iOS ti nočeta dati nadzor nad tem (ker je neumno da se s tem ukvarjaš).

Drugače pa se lahko da gor 4.0 za nVidio Tegro 2.1?

To dvoje pri Androidu ni povezano. Če bo proizvajalec izdal update (oz. ga bo kdo pohekal) potem bo. Ni isto kot pri namiznih računalnikih kjer gledaš na tip procesorja.
The truth is rarely pure and never simple.

itak37 ::

Mavrik je izjavil:

Well... ko boš naslednjič probal email clienta premaknit dokument v iOSu v kako drugo aplikacijo te zna tudi čakati presenečenje - pa ne tako malenkostno kot pri Androidu 4.0.

Seveda če misliš kaj takšnega resnejšega sploh delati na tablici.



Priponke se da lepo odpirat v iOSu, seveda pa je treba imet instalirane ustrezne programe.

Mavrik ::

Jap, vse do trenutka ko moraš s Safarija spravit neznano datoteko do email clienta recimo. Ali pa na iPad naložiti PDF dokument brez da bi kupo ločen PDF reader in ne pobrisal vse datoteke na njem (ker jasno, iTunes zavrne Sync na drugem sistemu brez da bi pobrisal vso vsebino).

Takih neumnosti je v iOSu polno in so na iPadu neprimerno bolj moteče kot na iPhonu, kjer ponavadi z dokumenti ne delaš toliko. To je recimo na Androidu veliko boljše rešeno (kar ne pomeni da nima Android svojih cvetk, le da je za delo z dokumenti neprimerno boljši).

Prav tako si večina applikacij ne zna podajati informacij med sabo na nivoju kot to zna Android (recimo, na Android namestiš Google+ in se avtomatsko doda v "Share" meni in je dostopen iz vseh aplikacj. Na iPadu se recimov Reederju lahko slikam dokler ne bo avtor eksplicitno se odločil to funkcionalnost podpreti). Posledično si omejen na subset aplikacij, ki so "naučene" da delajo druga z drugo... če sploh.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

itak37 ::

Mavrik je izjavil:

Jap, vse do trenutka ko moraš s Safarija spravit neznano datoteko do email clienta recimo. Ali pa na iPad naložiti PDF dokument brez da bi kupo ločen PDF reader in ne pobrisal vse datoteke na njem (ker jasno, iTunes zavrne Sync na drugem sistemu brez da bi pobrisal vso vsebino).


Temu se da enostavno izognit z Dropbox-om in paste-anjem linka do neznane datoteke v email.

Res pa je, da zaradi tega, ker iOS ne omogoca dostopa do podatkovnega sistema, svoje prednosti in pomankljivosti.

Strinjam pa se, da so iTunes in koncept sinhronizacije totalen fail. Hvalabogu, da iOS 5 skoraj odpravlja potrebo po iTunes.

T-Majo ::

Pa število brezplacnih plikacij? Bom pri ipad ezan nenehno na itunes? Android mi je poztav vsec, ceprav bom desireja prodal, ker me moti tuch, kerse mi vedno prekine,ko devam telefonveniz zepa. Ravno zato bom pa tablico nabavil,da imam nekaj ed 17 prenosnikom in telefonom.

T-Majo ::

Še nekaj, kako dobiti internetno povezavo z računalnika do tablice? Je to možno?

icek ::

Jaz imam oba. Transformer in iPad2. Transformerja sem si kupil za sebe, iPad2 sem dobil kot darilo.
Pred uporabo iPada nisem imel dobenega drugega Apple izdelka. In tudi zdaj me Apple ravno ni prepričal in še vedno uporabljam transformerja.
Je pa res, da nisem ravno Apple navdušenec in tudi telefon imam Android. Tako, da mi je ta sistem dosti bližji kot iOS in ga mogoče zaradi tega raje uporabljam.

Jaz dam glas za transformer.
Rider of Theli
www.air-tv.net

T-Majo ::

Obstaja še Samsung Galaxy Tab 10.1 in en Acer.

Druga ne vem. Se tudi sam bolj nagibam k Asusu. Samo moti me, ker cena ni kaj dosti nižja brez docka.

Heisenberg ::

Kupi Transformerja - sem imel oba priliko imeti na testu nekaj dni in je v vsakem primeru zmagal Transformer!
Ze samo tale iTunes je zame mimo do amena!

roCkY ::

T-Majo je izjavil:

Še nekaj, kako dobiti internetno povezavo z računalnika do tablice? Je to možno?

Ena od variant je Splashtop.
Gre pravzaprav za grafično virtualno povezavo. Dela super, če je zadosten prenos podatkov. Podpira tako iOS kot android ter WIN. Slednjega kot server in kot klient. Znotraj domačega omrežja ali na optiki je enkratna rešitev, ker imaš praktično PC v roki. Je pa zadeva precej požrešna glede podatkov in če ni tablica na neomejenem UMTS je kar krizno kjekroli uporabljat.
Na ADSL pa zatika in za kak streaming IPTV ni prida oz. je treba zelo resolucijo zmanjšat. Aplikacija lanskega leta kar se mene tiče. Podatkov se sicer trenutno še ne da prenesti direktno a si mimgrede prek emaila ali prek direktnega dostopa na NAS potegneš na tablico.

Zakaj sploh razmišljaš o drugem OS kot že uporabljaš? Dodaten OS prinese le probleme.

T-Majo ::

Drugače sem protor za Asus in imam 2 TF-ja doma.

Mislim pa prodati HTC-ja, ker med vožnjo in med vlečenjem telefona iz žepa vedno kaj narobe pritisnem. Poleg tega mi je pa škoda telefona.

Tablico bi pa doma uporabljal. Za wifi bom poizkusil connectify.

Transformer mi je zelo všeč. Samo tipkavnice ne potrebujem. Je nisem nikoli uporabil. Baje da tudi USB-ji ne delajo. Skrbi me pa tudi, da se ne bo dalo gor dati 4.0 androida.

Upam, da kaj cena pade, sedaj, ko je Prime izšel.

roCkY ::

Tabla za doma je super. Prav tako za ven kadar se ne pričakuje kakega hujšega tipkanja. Sam sem obupno počasen. S SK mi sicer kar gre. A čez čas me začne živcirat.

Probaj samsunga. V BB jih verjetno imajo. Pol pa v kako akcijo ponj.

Splashtop pa le probaj. Sem prepričan, da ti ne bo žal.

T-Majo ::

Drugače sem mislil kupiti Lenovo 13,3 prenosnik.

Samo sem prišel do sklepa, da je tablica tišja, lažja, hitrejša ter manjša oz. boljše rečeno tanjša.

icek ::

T-Majo je izjavil:

Baje da tudi USB-ji ne delajo.


Sam sem priklapljal gor miško ter USB ključ 16GB. Oboje deluje BP.
Rider of Theli
www.air-tv.net

matonson ::

A to se pogovarjate o tranformerju TF101 ali o novem Prime. Ker TF101 proti iPADu še nekak gre, Prime je pa tolk zmogljivejši, da jst sploh ne bi premišljeval.
http://www.mimovrste.com/artikel/275040...

icek ::

Jaz govorim o TF101.
Rider of Theli
www.air-tv.net

T-Majo ::

Torej TOP varianta je trenutno Prime?

Roadkill ::

Po mojem ZELO pomemben pomislek glede transformerja: Povezava.

Na kratko: Transformer ima tako močno zaklenjen bootloader, da se zna zgoditi, da ga ne bo mogoče rootati.
Jaz bi v primeru OPa počakal na root.
Ü

Tomson ::

Prime in iPad2 sta kljub hardverskim razlikam v prid Prima v praksi (povprečna uporaba) približno na istem nivoju zaradi optimiziranega iOs sistema na iPadu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Goody ::

Tomson je izjavil:

Prime in iPad2 sta kljub hardverskim razlikam v prid Prima v praksi (povprečna uporaba) približno na istem nivoju zaradi optimiziranega iOs sistema na iPadu.


Si ju praktično stestiral a ne... (svašta)

T-Majo ::

Sicer mene to načeloma ne moti, dokler lahko nalagam ne non-market aplikacije.

Drugače pa za Prime bo možna posodobitev 4.0. Naj bi bila tudi za TF101?

matonson ::

itak37 ::

Goody je izjavil:

Tomson je izjavil:

Prime in iPad2 sta kljub hardverskim razlikam v prid Prima v praksi (povprečna uporaba) približno na istem nivoju zaradi optimiziranega iOs sistema na iPadu.


Si ju praktično stestiral a ne... (svašta)


Pri Anandtechu so prakticno testirali.

Tomson ::

itsk37: hvala da si vskočil ;)

cink44: sicer sem daleč od apfle fana (imam Android telefon in razmišljam o nakupu Prima), ampak dejstva so dejstva, kar se CPUja tiče je po testih Prime v res mali prednosti, kar se GPUja tiče ga pa iPad2 pošteno nese. Kar se odzivnosti tiče pravtako iPad2 nikoli ne zašteka, medtem ko na začudenje mnogih tudi Prime na vsake toliko klecne. iOs je v nulo optimiziran, tako pač zaenkrat je. Ni vse v hardveru.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

T-Majo ::

Mene moti samo nižja resolucija (mogoče tudi ne), format ki ni 16:9 (kar je po drugi strani mogoče boljše, ko ga postaviš pokonci).

Najbolj pa, da ni toliko zastonj aplikacij in moraš popolnoma vsako stvar kupiti in naložiti preko iTunes. Moti me tudi, ker ni Widgetov. Se pri čem motim?

Tomson ::

Mene pri iPadu najbolj odvrača iTunes, format 4:3 je mogoče celo prednost če ne gledaš filmov, kar se aplikacij tiče sem bil pozitivno presenečen pri iPhonu (če je pri iPadu enako ne vem) ko sva s kolegom hotela igrati multiplayer zadeve, js na Androidu, on na iOsu in je večina iger ki so bile multiplayer na njegovem marketu bilo zastonj, pri Androidu pa ne, oz. nepolne verzije niso podpirale multiplayer načina. Pa kar nekaj iger je bilo ko je multiplayer bil samo pri iPhonu pri Androidu pa ne.

Predvsem pa me iPad mika zaradi res bistveno večjega nabora aplikacij, pa še tiste ki so iste na Androidu, roko na srce, na iOsu izgedajo bolje, so bolj dodelane. (ne vse, večina pa)

Sicer pa je Prime res kewl zadeva, praktično Netbook in Tablet v enem. Res uporabno. Vsaj zame. Če bi še šumnike porihtali bi bilo pa že TOP.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

T-Majo ::

Transformerja TF101 imam dva doma. Res bi si želel, da bi lahko še preizkusil iPad za toliko časa =)

Potem bi bil 100%, kaj vzeti.

Zheegec ::

V praksi je za browsanje že Transformer 1 enako hiter, če ne hitrejši od iPad2, grafični vmesnik je pa malenkost manj odziven (to sem probaval Android z androidom 3.2.1 na Transformerju in ios 5.0 na ipad2).
Težava Transformer Prime je pa to, da ga praktično ni za dobiti trenutno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ivanuscha ::

Lenovo IdeaPad A1 je baje odličen kar se tiče price/performance, na geizhals ga prodajajo po 189€.

http://www.racunalniske-novice.com/novi...

nurmaln ::

Ah dej no mešat 7'' tablico z operacijskim sistemom za telefone v temo o iPad in Transformerju....
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Tomson ::

S trenutnimi težavami pri Primu z GPS signalom (ki mi osebno ne igra velike vloge) in pa sploh slabim sprejemom WiFi signala (to pa je en velik problem) je Prime kar težko za priporočat. Obljubljajo sicer izboljšave 12.1.2012 z Androidom 4.0, a vprašanje kako bo. Sicer pa je dobava tudi en velik problem ... Prihaja pa sredi leta menda "končno" tudi Microsoft z Windows 8 tablicami, iPad 3 tudi "kmalu" ... itd.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ivanuscha ::

Je pa drag tale Transformer Prime TF201, problem je v tem da se sploh ne da kupiti tablice posebej, samo skupaj z dockom, zato najbrž tudi tako visoka cena...

Tukaj imajo pa TF101 ful poceni: http://mojracunalnik.com/?p=2533

Je že kdo kupoval pri njih?? Izgleda tale tablica še vedno kot super nakup, kljub temu da je že 6 mesecev na tržišču.

nurmaln ::

TF201 se da kupit tudi samo tablico posebej. Trenutno sta v sloveniji:
32GB z dockom
in
64GB brez docka
oba imata isto ceno

32GB brez docka pride šele čez kakšen mesec in bo cca 100€ cenejši
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zheegec ::

U ja, Prime je končno na zalogi v Sloveniji, to je pa res dolgo trajalo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

Ga imam doma na testu Prime-a. Tipkavnica mi je itak neuporabna, ker je tuch tako dober, po drugi strani je pa enkrat težji od tipkavnice in če hočeš uporabljati oboje hkrati, se ti hoče prevračati, ko tipkaš po zaslonu.

Android 4.0 mi izgleda enako, kot 3.2 oz. 3.4 na prejšnjem transformerju. Malo me moti tudi 16:9 pri brskanju po spletu.
Niti ne zdi se mi kaj dosti hitrejši od prejšnjega - naložil sem Ninja chicken in je celo štekal kjub 4 jedram.

Drugače je super tablica, hirejša od Galaxy TAB opazno, tudi kompaktnejša. Zaslon super, baterija tudi.

Mogoče je pa bolj za tiste, ki ji tweekanje zabava, za tiste, ki jim je bistvo prižgi in uporabljal, bi rekel, da je iPad boljši.


Ima mogoče kdo info, kako je z iPad aplikacijami? Jih je tudi toli zastonj, kot pri Android Marketu oz. po novem Google Play?
Bo mogoče tudi kakšen famous naslov, kot je GTAIII prišel na iPad?

Imajo vse tri generacije iPad možnost enakega software? Upam samo, da se ne bom uštel pri nakupu tablice, ker pride kmalu Windows 8.


Skratka glede Transformerjev pa, iz starega se ne izplača iti na novega. Vprašanje je tudi, če se izplača iti iz iPad 2 na iPad 3. Mogoče se celo izplača sedaj kupiti dvojko po nižjo ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

IceIceBaby ::

Aplikacij je za iOS kar nekaj :) Tudi zastonj. Sicer so pa tudi plačljive zelo poceni. Če daš 500 eur za tablico se sprijazniš še z 20, 30 euri za aplikacije.

GTA3 je že kar nekaj časa na iPadu. Tudi drugih iger je ogromno, čez prst bi rekel da več kot za android.

Aplikacije in OS so zaenkrat enaki na vseh verzijah. Redke igre in aplikacije delajo samo na iPad2. Igre rabijo hitrejšo grafiko, določene aplikacije pa fotoaparat. Z novim iPadom se bo verjetno začela tudi malo večja segmentacija aplikacij, ker bodo določene narejene za hi-res. Ampak načeloma bi moral tudi iPad 1 še vedno imeti podporo tudi v naslednjem letu ali dveh.

Tomson ::

Sam sem v podobni dilemi in lahko rečem takole.

Asus Prime je superiorn iPadu kar se tiče multimedije (filmi, razni priključki), je super za internet zaradi tipkovnice a me osebno moti 16:9 pri internetu, je pa to spet super za filme. Tipkovnica en velik plus za internet, dodatna baterija in priključki so super, obenem je tudi zaščita za tablico ko je zadeva spravljena. Velika prednost pri costumizaciji uporabniškega vmesnika. Je malo lažji in manjši od iPada kar je tudi prednost.
Skratka, internet, filmi, kopica priključkov, razširitvena SD kartica, Android, prilagodljivost OSja, tipkovnica, so dobre strani Transformerja.

iPad po drugi strani je super v smislu, prižgeš in zadeva deluje. Customizacije pravzaprav ni, pri multimediji en VELIK minus kar se tiče uradne podpore raznim formatom, največji minus je zame iTunes - vse se mora nalagat prek njega. Zame plus je 4:3 zaslon, 16:9 mi nekak ne sede, saj filmi niso prioriteta.
Kar pa je vsaj zame bistvo iPada so aplikacije. To je področje kjer iPad nima konkurence. In to je edini razlog da je v mojem izboru. Ne me narobe razumet, tudi Android jih ima. A kot prvo niti približno toliko kot Apple (200.000) in tudi tiste ki so se vsaj grafično, nekatere tudi vsebinsko ne morejo primerjat z tistimi na Androidu. Še celo nekatere iste aplikacije so pri Applu lešpe in vsebinsko bolj bogate kot pri Androidu.

Skratka, če je komu v pomoč moje razmišljanje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

knesz ::

Ta del okrog aplikacij je res za razmišljat. Sem moral 2x prebrat da sem razumel.
Na android marketu naj bi bilo po teh podatkih nekaj čez 400.000 aplikacij (koliko je uporabnih, je druga zgodba). Za app store pa trenutno nisem našel podatka (še prezgodaj) :)

T-Majo ::

Ozivnost in brskanje je v prid iPadu.

Tomson ::

Konkretno za iPad je napisanih okoli 100.000 aplikacij (podatek iz 2011) medtem ko je konkretno za Android tablice napisanih nekaj 100 aplikacij (podatek iz leta 2012).

Seveda je večina aplikacij za android telefone uporabna na tablicah a to niso namenski programi tako kot pri iPadu. Podobna zadeva je z iPhone aplikacijami ...

Povzetek iz ZDNET (2012) by James Kendrick
As a user of both the iPad and Android tablets, I can attest to how much better the app selection is for the iPad. There is literally an app (or several) for just about everything, and generally of far better quality than on the Android tablet. It is a situation that is likely to get even worse for Android, and there is nothing changing to improve that.


Sicer pa kot sem rekel sem tudi sam primerjal aplikacije na Androidu in Applu in tukaj priznam premoč Appla, kljub moji naklonjenosti Androidu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mavrik ::

Problem je da ti število aplikacij prav nič ne pomaga ko Apple prepove določeno funkcionalnost - lih zato je iPad tako grozno neuporaben za resnejše delo. Za branje internetov in igranje igric je pa super. Zalomi pa se že pri prenosu filmov in knjig (probaj se boriti z iTunes da ti ne zbriše celega iPada ko hočeš samo en film dodati) kaj šele aplikacijam, ki bi vsaj malo tekle v ozadju (predvsem vsi messaging programi so hudo pokriplani).

Je pa res da je 50000 RSS reader aplikacij, kup igric, tona nekih social clientov pa tega za zabavo. No, najti kak boljši browser, email client ali kaj podobnega je seveda nemogoče, ker je Apple prepovedal objavo česarkoli, kar bi delalo konkurenco vgrajenim aplikacijam. Frustrajoče za popenit - še posebej ko vidiš druge kako potem ta cigel hvalijo kot drug prihod Jezusa :)
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110942 (8576) klinker
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510533 (8384) Lonsarg
»

iPad v praksi - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
122409 (2193) Tomson
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6820952 (19501) Keyser Soze
»

Cene Xooma v Veliki Britaniji določene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10027074 (24836) JayKay

Več podobnih tem